Εκλογές, δικαστικοί αντιπρόσωποι και εφορευτική επιτροπή

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Λεπόν, για να μην τα πάρω κρανίο θα πω μόνο τα εξής καθώς είμαι δικαστική αντιπρόσωπος στις εκλογές...

Η δουλειά που βγαίνει είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ και πριν και μετά... έχω σιχαθεί να ακούω την καραμελίτσα τύπου ...παίρνουν τόσα λεφτά για μιας ημέρας δουλειά...
Όταν δεν ξέρουμε δεν μιλάμε.-

Επιπλέον να τονίσω ότι η εκλογική αποζημίωση δεν αφορά μόνο την διαδικασία των εκλογών ... επειδή τα δικαστήρια ΔΕΝ λειτουργούν για 2 εβδομάδες τα χρήματα αυτά είναι ζωτικής σημασίας. Δλδ οι εκλογές περισσότερο επιζήμιες είναι οικονομικά για τους δικηγόρους παρά επικερδείς αφού με τα δικαστήρια που μετατίθενται 1 χρόνο μετά χάνεις οικονομικά πολύ περισσότερα.

Πού το είδατε ότι η αποζημίωση είναι 900 ευρώ?
Αυτά ισχύουν μόνο Αθήνα και σε κάποια νησιά του Αιγαίου...στην υπόλοιπη Ελλάδα είναι 750 ευρώ περίπου.

Σχετικά με την εφορευτική είμαι υπέρ να παίρνουν κάποια χρήματα ώστε να έχουν κάποιο κίνητρο να προσέρχονται.
Σε μεγάλα τμήμτα δεν βγαίνει μόνο δικ. αντιπρόσωπος και γραμματέας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τουλάχιστον να είχαν μία μέρα άδεια από τη δουλειά τους, έστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δε ξέρω τι κάνουν οι αντιπρόσωποι πριν και μετά την εκλογική διαδικασία, ξέρω τι κάνουν κατά την διάρκεια της.

Γενικά συμφωνώ οι δικαστικοί αντιπρόσωποι πρέπει να πληρώνονται παραπάνω από την εφορευτική επιτροπή (η οποία όμως πρέπει να παίρνει ένα ποσό σεβαστό που να δικαιολογεί το έργο της)

παρόλα 750 ή 900 ευρώ για 2,3 μέρες δουλειάς είναι πάρα πολλά λεφτά από την στιγμή που αυτά τα λεφτά για πολλούς επαγγελματικούς κλάδους αποτελουν ένα μηνιάτικο. (αν ήταν στον ιδιωτικό τομέα δε θα ασχολούμουνα αλλά μιλάμε για χρήματα δημοσίου).

Επίσης δε μπορώ να καταλάβω γιατί πληρώνονται και οι αναπληρωτές δικαστικοί αντιπρόσωποι την στιγμή που δεν κάνουν τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να επιτέλους και μία αντίδικος, για να αποκτήσει λίγο ενδιαφέρον η κουβέντα.

Η δουλειά που βγαίνει είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ και πριν και μετά...
Ναι, και; Αυτή είναι η δουλειά σου και γι' αυτό πληρώνεσαι. Επίσης, γνώριζες από πριν τον φόρτο εργασίας και το επέλεξες μόνη σου να το κάνεις αυτό. Οι απλοί πολίτες δεν φταίνε σε κάτι να πάρουν τέτοια ευθύνη πάνω τους και μάλιστα αμισθοί.

Επίσης, 750? είναι ένας μισθός σε πολλές περιπτώσεις. Άλλοι θέλουν 1-1.5 μήνα για να βγάλουν τέτοια λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Επίσης, 750? είναι ένας μισθός σε πολλές περιπτώσεις. Άλλοι θέλουν 1-1.5 μήνα για να βγάλουν τέτοια λεφτά.
Αυτό το επιχείρημα... δεν είναι επιχείρημα.
:confused:

Και ο καρδιοχειρουργός παίρνει 5000.-Eur με μια αντικατάσταση βαλβίδων, και ο τάδε ποπ σταρ παίρνει 20.000.-Eur με 3 ώρες που κραυγάζει και χορεύει επί σκηνής, και η συνοδός πολυτελείας παίρνει 1000.-Eur σε ένα βράδυ που θα πάει σε χλιδεστιατόριο, θα φάει θα πιει, θα κάνει σεξ και θα κοιμηθεί, και τελοσπάντων what is this I don't even!
:confused:

Ο καθένας επιλέγει το επάγγελμά του για τους λόγους τους δικούς του, τώρα αν ένας έχει επιλέξει μια δουλειά που δίνει 600.-Eur το μήνα και ένας άλλος μια που δίνει 10.000.-Eur το μήνα είτε εξ αιτίας συγκυριών, ικανοτήτων, βυσμάτων, κλπ. πρόβλημά τους και αν κάποιος δεν είναι ευχαριστημένος ας αγωνιστεί να το αλλάξει αυτό δε στο απαγορεύει κανένας. Αν η Κοινωνία κρίνει ότι κάποιο επάγγελμα βγάζει χρήματα που δεν είναι πρέποντα, ε τι σκατά, Κοινωνία είναι, τόση δύναμη έχει, ας ασκήσει την ανυπέρβλητη εξουσία της που τόσους αιώνες τώρα σχηματοποιεί τα πάντα.
:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ναι, και; Αυτή είναι η δουλειά σου και γι' αυτό πληρώνεσαι. Επίσης, γνώριζες από πριν τον φόρτο εργασίας και το επέλεξες μόνη σου να το κάνεις αυτό. Οι απλοί πολίτες δεν φταίνε σε κάτι να πάρουν τέτοια ευθύνη πάνω τους και μάλιστα αμισθοί.

Επίσης, 750? είναι ένας μισθός σε πολλές περιπτώσεις. Άλλοι θέλουν 1-1.5 μήνα για να βγάλουν τέτοια λεφτά.

Φίλτατε George, διάβαζε καλύτερα αυτά που λέω για να μην χρειάζεται να τα ξαναλέω.
Δεν γκρίνιαξα για το φόρτο της δουλειάς, γκρίνιαξα επειδή οι περισσότεροι που δεν ξέρουν, λένε ότι δεν κάνουμε τίποτα και παίρνουμε ένα σωρό λεφτά. Όποιος θέλει ας ρωτήσει να του πω τι ακριβώς κάνουμε.
Επιπλέον ξαναλέω, ότι για τους περισσότερους δικηγόρους, η αποζημίωση είναι απαραίτητη καθώς δεν έχουν τα έσοδα που θα είχαν αν δεν διενεργούντο οι εκλογές.
Μην μπερδεύουμε δικηγόρους και δικαστικούς υπαλλήλους και μη μπερδεύουμε την εκλογική αποζημίωση με το εκλογικό επίδομα. Μόνο οι δεύτεροι παίρνουν και τα δύο.

Περαιτέρω τα 750 ευρώ κατανοώ ότι μπορεί να φαίνονται πολλά αλλά συγγνώμη ο δικαστικός αντιπρόσωπος εκτός ότι βγάζει όλη τη δουλειά έχει και την απόλυτη ευθύνη της διενέργειας των εκλογών στο τμήμα του και της έκδοσης αποτελεσμάτων..ήτοι ό,τι πάει στραβά υπόλογος δεν θα είναι ούτε ο γραμματέας, ούτε η εφορευτική, ούτε κανείς άλλος.
Και πίστεψέ με δεν είναι καθόλου δύσκολο να γίνει κάποιο λάθος και να τρέχεις και να μην φτάνεις.

Μιλάμε για εκλογές αν το κατάλαβες και όχι μαζευόμαστε 5 άτομα και πίνουμε καφέ.

Επιπλέον η συντριπτική πλειοψηφία των δικαστικών αντιπροσώπων αντιλαμβανόμενη την απροθυμία αυτών που κληρώθηκαν ως εφορευτική να προσέρθουν, για λόγους που αναφέρθηκαν, ΔΕΝ καταθέτει μηνύσεις εναντίον τους και προτιμά να λιώσει βγάζοντας εκλογές μόνο με το γραμματέα. Ναι, έχουμε το δικαίωμα να μηνύσουμε το μέλος της εφορευτικής που δεν ήρθε αλλά σχεδόν κανείς δεν το κάνει ακριβώς σκεπτόμενοι ότι δεν φταίει σε τίποτα ο κόσμος να τρέχει όλη μέρα χωρίς να πληρώνεται.
Ας κόψουν το εκλογικό επίδομα από λιμενικό και πυροσβεστική, που όντως ΔΕΝ κάνουν απολύτως τίποτα και να τα δώσουν στις εφορευτικές ώστε να προσέρχονται και να υπάρχει ομαλότερη διεξαγωγή της διαδικασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αυτό το επιχείρημα... δεν είναι επιχείρημα.
:confused:

Και ο καρδιοχειρουργός παίρνει 5000.-Eur με μια αντικατάσταση βαλβίδων, και ο τάδε ποπ σταρ παίρνει 20.000.-Eur με 3 ώρες που κραυγάζει και χορεύει επί σκηνής, και η συνοδός πολυτελείας παίρνει 1000.-Eur σε ένα βράδυ που θα πάει σε χλιδεστιατόριο, θα φάει θα πιει, θα κάνει σεξ και θα κοιμηθεί, και τελοσπάντων what is this I don't even!
:confused:

ύναμη έχει, ας ασκήσει την ανυπέρβλητη εξουσία της που τόσους αιώνες τώρα σχηματοποιεί τα πάντα.
Ο καρδιοχειρούργος, ο ποπ σταρ και η συνοδός πολυτελείας δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα. Εκεί όσα και να παίρνουν μαγκιά τους. Ο καρδιοχειρούργοι που δουλεύουν στον δημόσιο τομέα βολεύονται με έναν μισθό δημοσίου υπαλλήλου (τα φακελάκια δε θεωρούνται δημόσιο χρήμα είναι παράνομα και δε παίρνουν όλοι τις εφημερίες τις πληρώνονται μόνο με 30 ευρώ (ή λίγο παραπάνω) την εφημερία ως υπερωρία.



Αν οι εκλογές γινόντουσαν από μια ιδιωτική εταιρία (δε θα χα κανένα απόλύτως πρόβλημα αλλά γίνονται με δαπάνη δημοσίου χρήματος) και τα θεωρώ πολλά. Το ίδιο ισχύει και τα σώματα ασφαλείας (γιατί να τους δίνουν τόσα λεφτά) για κάτι που είναι μέσα στα καθηκόντα τους.

Και ξαναρωτώ τους αναπληρωματικούς δικαστικούς αντιπροσώπους τι τους πληρώνουν; (για ψυχολογικούς λόγους μήπως χρειαστεί και αντικαταστήσουν κάποιο συναδελφό τους,

Οι δικαστικοί αντιπρόσωποι φυσικά και κουράζονται και δικαιούνται χρήματα όπως και η εφορευτική επιτροπή. Αλλά για το καλό δημοσίου χρήματος έπρεπε να βάζει σε αυτές τις θέσεις δημοσίους υπαλλήλους που να πληρώνονται με υπερωρίες... ωστε να κοστίζει λιγότερο η όλη διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αν οι εκλογές γινόντουσαν από μια ιδιωτική εταιρία (δε θα χα κανένα απόλύτως πρόβλημα αλλά γίνονται με δαπάνη δημοσίου χρήματος) και τα θεωρώ πολλά. Το ίδιο ισχύει και τα σώματα ασφαλείας (γιατί να τους δίνουν τόσα λεφτά) για κάτι που είναι μέσα στα καθηκόντα τους.

Και ξαναρωτώ τους αναπληρωματικούς δικαστικούς αντιπροσώπους τι τους πληρώνουν; (για ψυχολογικούς λόγους μήπως χρειαστεί και αντικαταστήσουν κάποιο συναδελφό τους,

Οι δικαστικοί αντιπρόσωποι φυσικά και κουράζονται και δικαιούνται χρήματα όπως και η εφορευτική επιτροπή. Αλλά για το καλό δημοσίου χρήματος έπρεπε να βάζει σε αυτές τις θέσεις δημοσίους υπαλλήλους που να πληρώνονται με υπερωρίες... ωστε να κοστίζει λιγότερο η όλη διαδικασία.
Εκλογές.
Από ιδιωτική εταιρία.

Οι εκλογές δεν είναι ψηφίζω τον καινούριο υποψήφιο για αποχώρηση του Μπιγκ Μπράδερ. Παναγία βόηθα δηλαδή αν λέμε και τέτοιες χοντράδες.

Αν το ΚΡΑΤΟΣ δε διοργανώσει εκλογές, δημοψηφίσματα, τότε ποιος στην ευκή πρέπει να τα διοργανώσει; Να τα αναθέσουμε στην τάδε Α.Ε. που κάνει αναλήψεις έργων; Οι εκλογές είναι το αίμα του κράτους, τι τρέλα σας έχει πιάσει όλους τους νεοεπαναστάτες απολιτίκ με την υποβάθμιση των εκλογών! Αυτό είναι το καλύτερο υπόστρωμα για στρατόκαυλα καθεστώτα καταπίεσης και λοιπά που κανένας από τους επαναστάτες και μη δεν εύχεται (ελπίζω).

Γνωστή τακτική ήταν η οικονομική υπερκάλυψη ορισμένων υπαλλήλων ώστε να διασφαλιστεί η τιμιότητά τους, να μην τους λείπει δηλαδή ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα και συνεπώς να μην έχουν καμία επιρρέπεια σε πρακτικές κάτω από το τραπέζι. Δε θέλουμε να πάει ο τάδε πραξικοπηματίας και να τα σκάσει τους εκάστοτε των εκλογικών κέντρων και ενώ σήμερα λέμε τις μαλακίες μας εδώ πέρα, την επόμενη μέρα να βλέπουμε τους μετανάστες - Εβραίους - αριστερόχειρες - κοντούς - οτιδήποτε κρεμασμένους στις πλατείες επειδή δε διασφαλίστηκε η τίμια διεξαγωγή των εκλογών.

Και τελοσπάντων φόκο γιάντα βρε αδερφέ δεν παένεις να κάνεις μια μήνυση στο κράτος που σ'ενοχλεί τόσο πολύ ο μισθούλης των δικαστικών αντιπροσώπων και σε θίγει δηλαδή προσωπικά και καταπατώνται τα αναντίρρητα δικαιώματά σου (δηλαδή γίνεται προσπάθεια να κρατηθεί η δημοκρατία ζωντανή κάτι που προφανώς είναι τεράστια αδικία και προσβολή του δημοσίου συμφέροντος);

Μπορεί μεν νομοθετικά και νομικά να υπάρχουν ανισότητες ή κακοί ή ελλειπείς σχεδιασμοί, λογικό και αναμενόμενο αφού οι κανόνες λειτουργίας του καθεστώτος είναι γεννημένοι από ανθρώπους και όχι από θεούς... αλλά δε νομίζω πως είναι λόγος χρεωκοπίας οι δικαστικοί αντιπρόσωποι και τα 700, 800, 1000 ευρώ που παίρνουνε, όταν εκλέγουμε πολιτικούς που έχουνε ή αποκτάνε κλέβοντας και γλείφονας και έρποντας αμύθητες περιουσίες και βιλλάρες και όταν φορογδέρνουμε το μεσοαστό και αφήνουμε τους μεγαλοεπιχειρηματίες ποδοσφαιρομέτοχους αλήτες κλπ. να ξεκουράζουν 2-3 πόρσε στα γκαράζια τους...

εδώ μου φαίνεται πως κάπου παρεισέφρησε μια δυσώδης γελοιότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Εκλογές.
Από ιδιωτική εταιρία.

Οι εκλογές δεν είναι ψηφίζω τον καινούριο υποψήφιο για αποχώρηση του Μπιγκ Μπράδερ. Παναγία βόηθα δηλαδή αν λέμε και τέτοιες χοντράδες.

Αν το ΚΡΑΤΟΣ δε διοργανώσει εκλογές, δημοψηφίσματα, τότε ποιος στην ευκή πρέπει να τα διοργανώσει; Να τα αναθέσουμε στην τάδε Α.Ε. που κάνει αναλήψεις έργων; Οι εκλογές είναι το αίμα του κράτους, τι τρέλα σας έχει πιάσει όλους τους νεοεπαναστάτες απολιτίκ με την υποβάθμιση των εκλογών! Αυτό είναι το καλύτερο υπόστρωμα για στρατόκαυλα καθεστώτα καταπίεσης και λοιπά που κανένας από τους επαναστάτες και μη δεν εύχεται (ελπίζω).

Είπα πως αν οι εκλογικές γινομτουσαν από ιδιωτικές εταιρίες δε θα είχα πρόβλημα οι υπάλληλοι να πληρώνονται όσα λεφτά θέλει η εταιρία (αφού δε θα παίρναν λεφτά από το δημόσιο) Δεν είπα ότι θέλω οι εκλογές να γίνονται από ιδιωτικό φορέα. Φυσικά μεγάλο μέρος των εκλογών (προεκλογικης διαδικασίας) έχουν γίνει εδώ και καιρό έμμεσα ιδιωτικές. Από τις εκλογές βγάζουν τα κόμματα (που παίρνουν άμεσα επιδοτήσεις από το δημόσιο), τα κανάλια και οι εφημερίδες που παίρνουν από τις διαφημίσεις, οι δημοκοπικές εταιρίες και κάποιοι υπάλληλοι από επιδοτήσεις. Παρά το κέρδος που βγαίνει από κάθε εκλογική αναμέτρηση ένας μέλος της εφορευτικής επιτροπής καλείται να πάει και να δουλέυει τζάμπα για το καλό της δημοκρατίας.


Πιστεύω αν οι εκλογές γινόντουσαν από ιδιωτικό φορέα θα ήταν πολύ πιο οικονομικές από τώρα (φυσικά μάλλον θα ήταν λιγότερο αδιάβλητες και αυτός είναι ο λόγος που θέλω οι εκλογές να παραμείνουν στο δημόσιο.)


Και τελοσπάντων φόκο γιάντα βρε αδερφέ δεν παένεις να κάνεις μια μήνυση στο κράτος που σ'ενοχλεί τόσο πολύ ο μισθούλης των δικαστικών αντιπροσώπων και σε θίγει δηλαδή προσωπικά και καταπατώνται τα αναντίρρητα δικαιώματά σου (δηλαδή γίνεται προσπάθεια να κρατηθεί η δημοκρατία ζωντανή κάτι που προφανώς είναι τεράστια αδικία και προσβολή του δημοσίου συμφέροντος);

Δε με ενοχλεί μόνο αυτός ο μισθός των δικαστικών αντιπροσώπων αλλά κάθε δημοσίου υπαλλήλου που πληρώνεται παραπάνω από ότι το έργο που παράγει. Ένας άνθρωπος ο οποίος έχει μια επιχείρηση και πάει καλά έχει κάθε δικαίωμα να χαίρεται τα λεφτά του, αυτός που δουλεύει στο δημόσια και τα αρπάζει από διάφορες τρύπες και κάνει χρυσή ζωή με τα λεφτά του δημοσίου δεν είναι σωστός. Δεν αναφέρομαι για τους δικαστικούς αντιπροσώπους αλλά γενικά για κάποιους δημοσίους υπαλλήλους.

Μπορεί μεν νομοθετικά και νομικά να υπάρχουν ανισότητες ή κακοί ή ελλειπείς σχεδιασμοί, λογικό και αναμενόμενο αφού οι κανόνες λειτουργίας του καθεστώτος είναι γεννημένοι από ανθρώπους και όχι από θεούς... αλλά δε νομίζω πως είναι λόγος χρεωκοπίας οι δικαστικοί αντιπρόσωποι και τα 700, 800, 1000 ευρώ που παίρνουνε, όταν εκλέγουμε πολιτικούς που έχουνε ή αποκτάνε κλέβοντας και γλείφονας και έρποντας αμύθητες περιουσίες και βιλλάρες και όταν φορογδέρνουμε το μεσοαστό και αφήνουμε τους μεγαλοεπιχειρηματίες ποδοσφαιρομέτοχους αλήτες κλπ. να ξεκουράζουν 2-3 πόρσε στα γκαράζια τους...

εδώ μου φαίνεται πως κάπου παρεισέφρησε μια δυσώδης γελοιότητα.

Οι μεγαλοεπιχειρηματίες και οι ποδοσφαιρομέτοχοι δουλεύουν στον ιδιωτικό τομέα. Έχουν δικαίωμα και δεν έχω κανένα πρόβλημα να παίρνουν όσα λεφτα θέλουν και να έχουν στο γκαράζ τους πολυτελή αυτοκίνητα.

Έχω πρόβλημα με τους δημοσίους υπαλλήλους που παίρνουν ίδια λεφτά με αυτούς (Επειδή πληρώνονται με το δημόσιο χρήμα).
Π.Χ. δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον μεγαλοδημοσιογράφο που δουλεύει σε ιδιωτικό κανάλι και παίρνει το μήνα 20.000 ευρώ. έχω πρόβλημα με τον δημοσιογράφο της ΕΡΤ (ο οποίος διορίστηκε εκτός ΑΣΕΠ) που πληρώνεται με αυτά τα λεφτά και η δουλειά του δε βγάζει τα απαραίτητα έσοδα για το κανάλι για να δικαιολογούν το μισθό του.
___________________________
Αν σκεφτείς έναν, έναν μεμονωμένα 700-1000 ευρώ δεν είναι πολλά όμως συνολικά όλα τα επίδόματα που δίνονται για την ημέρα των εκλογών είναι 180.000.000 ευρώ τα οποία τα θεωρώ υπεροβολικά.https://www.logia.gr/quote/εκλογικο-επιδομα/εκλογικό-επίδομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Αφού πλησιάζουν εκλογές :D ήρθε η ώρα να αναστήσω και πάλι ένα από τα αγαπημένα μου θέματα

Προσωπικά θεωρώ κοροιδο οποιος πηγαίνει εφορευτική επιτροπή και κάθεται από το πρωί μεχρι το βραδυ χωρις να παίρνει τίποτα και ο δικηγοράκος να παίρνει λίγο λιγότερα από 1000 ευρώ για δουλειά μιάς μέρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:( με κάλεσαν εφορευτική επιτροπή αλλα δε θέλω να πάω μπορώ να ψηφίσω χωρίς να πάω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
:( με κάλεσαν εφορευτική επιτροπή αλλα δε θέλω να πάω μπορώ να ψηφίσω χωρίς να πάω;
Ναι, ναι. Πήγαινε να ψηφίσεις άφοβα, δεν θα πάθεις ... τίποτα! :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
"..........
Εμένα που με κάλεσαν για δικαστικό αντιπρόσωπο να πάω να ψηφίσω ; Η θα με κρατήσουν ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Εμένα που με κάλεσαν για δικαστικό αντιπρόσωπο να πάω να ψηφίσω ; Η θα με κρατήσουν ;

Κι εμένα με κάλεσε η Μόνικα Μπελούτσι στο κρεβάτι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Κι εμένα με κάλεσε η Μόνικα Μπελούτσι στο κρεβάτι της.
εφορευτικη επιτροπη εννοσουσα αλλα ηταν πρωι και...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Άντε ας σου το συγχωρέσουμε. Tι εννοείς σε κάλεσαν; Σου φερε το χαρτί ο αστυνόμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Άντε ας σου το συγχωρέσουμε. Tι εννοείς σε κάλεσαν; Σου φερε το χαρτί ο αστυνόμος;
:D δε ξέρω μου το πε η μαμα μου οτι ηρθε χαρτι δε ξέρω πως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top