• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Κάψιμο στο χέρι απο τσιγάρο

b1987207

Νεοφερμένος

Ο b1987207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλησπέρα.

πέρυσι το καλοκαίρι καταλάθως κάηκα από τσιγάρο
δεν καπνιζω εγώ αλλα αυτο είναι μια άλλη ιστορια

το κακο είναι ότι ακόμα έχω ένα σιμάδι, που δεν εχει εξαφανιστει όπως δυο μικροτερα που είχα
ξερετε πως μπορώ να το εξαφανισω, με κάποια κρέμα η κάτι τέτοιο;

παρακαλω απαντήστε αν πραγματικά ξερεται

ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Νομιζω καλο θα ηταν να επισκεφτεις μια δερματολογο που θα ειναι και ειδικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
και εγώ το ίδιο έπαθα ακριβώς..πριν περίπου 1,5 χρόνο με έκαψε κατά λάθος μια κοπέλα με το τσιγάρο στο χέρι και ακόμα έχω το λευκό σημαδάκι... εμένα δεν μου έφυγε ακόμα. Άσε που πριν κανένα μήνα το σημαδάκι έκανε πληγή από μόνο του. ευτυχώς τώρα έχει κλείσει η πληγή αλλά ακόμα έχει μείνει το στίγμα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κυκλοφορούν κάποιες κρέμες ανάπλασης στα φαρμακεία (τύπου kelosoft) αλλά μην τις προμηθευθείς πριν μιλήσεις με το δερματολόγο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

b1987207

Νεοφερμένος

Ο b1987207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
έκλεισα ραντεβού στην δερματολόγο αλλά ρε γ4444 δεν θελω να μινει σιμαδι :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
έκλεισα ραντεβού στην δερματολόγο αλλά ρε γ4444 δεν θελω να μινει σιμαδι :(

Πιστεύω ότι πρέπει να πας σε ένα χειρουργό ή σε ένα πλαστικό και να λύσεις το θέμα μηχανικά . Στην ουσία θα σου κόψει το δέρμα ώστε να φύγει ο προσβεβλημένος ιστός και στην συνέχεια θα ράψει τις 2 πτυχές του δέρματος το οποίο θα κλείσει μόνο του. Λογικά θα σου μείνει ένα μικρό σημάδι από τα ράμματα αλλά δε θα είναι ενοχλητικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

b1987207

Νεοφερμένος

Ο b1987207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πιστεύω ότι πρέπει να πας σε ένα χειρουργό ή σε ένα πλαστικό και να λύσεις το θέμα μηχανικά . Στην ουσία θα σου κόψει το δέρμα ώστε να φύγει ο προσβεβλημένος ιστός και στην συνέχεια θα ράψει τις 2 πτυχές του δέρματος το οποίο θα κλείσει μόνο του. Λογικά θα σου μείνει ένα μικρό σημάδι από τα ράμματα αλλά δε θα είναι ενοχλητικό.
Χειρουργο; Μπα, με τιποτα! Απλα ηθελα να δω αν γινεται με καποια κρεμα η κατι.. Οχι και πλαστικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

b1987207

Νεοφερμένος

Ο b1987207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πήγα στην δερματολόγο και μου είπε ότι θα μείνει το σημάδι, γιατί έχασε την μελανίνη (κάτι τέτοιο).

Παρ' όλα αυτά θα δοκιμάσω κάτι κρέμες που βρήκα ψάχνοντας στο internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top