• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Άσπρες τρίχες

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορεί να είναι και κληρονομικό. Του πατέρα μου άρχισαν να ασπρίζουν σε μικρή ηλικία. Όπως και του αδερφου μου ο οποιος ειναι μεγαλυτερος ομως εχει λιγοτερες ασπρες τριχες.
αγορασε ενα μπλοκάκι. ;) για να μην έχω στο μυαλό μου σκοτούρες τις γραφω σε ενα χαρτι και ηρεμώ :) :) :)

Αυτό πρέπει να το κάνω κάποτε γιατί ολα τα κρατάω στο μυαλό μου. Είμαι σαν το ρομπότ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Independent

Νεοφερμένος

Ο Θωμάς Σπιτιέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
εεμ ελα που σου λέω :) Δοκίμασε το. Δεν χάνεις και τιποτα :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Με βοηθήσατε πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μια απορία. Κανονικά η τρίχα πριν να ασπρίσει δεν γίνεται γκρί και μετά άσπρη;
Εμένα γιατί κοκκινίζει πρώτα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμένα γιατί κοκκινίζει πρώτα;:confused:
απο την ντροπη της..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Είμαι 35 και δεν έχω άσπρη τρίχα στα μαλλιά αλλά στα μούσια απέκτησα μία άσπρη τρίχα στο σαγόνι.Είχα και μια δεύτερη από τα 29.

Επιπλέον έχω πολλές καστανές τρίχες στα μούσια ενώ τα μαλλιά μου είναι μαύρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξέρω τι να κάνω, είμαι πολυ μικρός ακόμα για να εχω άσπρα μαλλιά και διάβασα κάπου οτι απο την πρώτη άσπρη τρίχα σε 10 χρόνια ασπρίζουν σχεδόν όλα τα μαλλιά. Δηλαδή θα είμαι 26 χρονών και τα μαλλιά μου θα είναι ασπρα;

Δεν πιστεύω να ισχύει καθώς αν είναι έτσι στα 39 πρέπει να ασπρίσουν τα πάντα όλα,καθώς την πρώτη άσπρη τρίχα την είχα στα 29, στα μούσια.Εγώ την δεύτερη την απέκτησα στα 35 δηλαδή 6 χρόνια μετά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Είμαι 35 και δεν έχω άσπρη τρίχα στα μαλλιά αλλά στα μούσια απέκτησα μία άσπρη τρίχα στο σαγόνι.Είχα και μια δεύτερη από τα 29.

Επιπλέον έχω πολλές καστανές τρίχες στα μούσια ενώ τα μαλλιά μου είναι μαύρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Δεν πιστεύω να ισχύει καθώς αν είναι έτσι στα 39 πρέπει να ασπρίσουν τα πάντα όλα,καθώς την πρώτη άσπρη τρίχα την είχα στα 29, στα μούσια.Εγώ την δεύτερη την απέκτησα στα 35 δηλαδή 6 χρόνια μετά.
Δηλαδη απο μαυρες καποιες τριχες στα μουσια σου εγιναν καστανες; Πως γινεται αυτο; Μηπως παντα ετσι ηταν απλα τωρα το παρατήρησες;
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δηλαδη απο μαυρες καποιες τριχες στα μουσια σου εγιναν καστανες; Πως γινεται αυτο; Μηπως παντα ετσι ηταν απλα τωρα το παρατήρησες;

Οχι, πάντα είχα καστανές τρίχες στα μούσια εκτός από μαύρες.Τώρα παρατήρησα μια κάτασπρη στο σαγόνι.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγώ έχω μια άσπρη η οποία είναι το αντίθετο από αυτό που θα περίμενε κανείς. Η μισή είναι άσπρη η άλλη μισή καστανή. Θα μου πείτε λογικό. Λογικό θα ήταν αν ήταν καστανή στην άκρη και άσπρη στην ρίζα. Αυτή είναι άσπρη στην άκρη και καστανή στην ρίζα. Ξεκίνησε άσπρη και άλλαξε γνώμη στην πορεία 🤣🤣🤣🤣
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Από τα 50 και μετά πάντως εννοείται θα έχω,είναι απόλυτα φυσιολογικό, αλλά αν θα έχω γεμίσει άσπρες ας πούμε στα 40 θα είναι κάπως νωρίς.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Από τα 50 και μετά πάντως εννοείται θα έχω,είναι απόλυτα φυσιολογικό, αλλά αν θα έχω γεμίσει άσπρες ας πούμε στα 40 θα είναι κάπως νωρίς.
καποιοι εμφανιζουν νωριτερα καποιοι αργοτερα. Εγω εχω και μια ασπρη στο φρυδι. Ενταξει δεν χαλασε και ο κοσμος αν ασπρισουν. Μην αγχωνεσαι. Καποιοι ειναι πολυ γοητευτικοι με γκριζο μαλλι. Πχ George Clooney
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
καποιοι εμφανιζουν νωριτερα καποιοι αργοτερα. Εγω εχω και μια ασπρη στο φρυδι. Ενταξει δεν χαλασε και ο κοσμος αν ασπρισουν. Μην αγχωνεσαι. Καποιοι ειναι πολυ γοητευτικοι με γκριζο μαλλι. Πχ George Clooney

Το μούσι δεν με ενοχλεί και 1-2 λευκές τρίχες, δεν είναι τίποτα.Μόνο εγώ τις βλέπω στον καθρέφτη αν κοιτάξω επίμονα αλλά αν δω στα μαλλιά θα μου κακοφανεί.

Πάντως καλώς ή κακώς ο χρόνος περνάει και τα πρώτα σημάδια θα αρχίσουν να φαίνονται σταδιακά.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ξέρω και εμένα μου κακοφανηκε όταν βρήκα μια στα μαλλιά μου. Στα μουσια αν έχεις την γλυτώνεις αν τα ξυρίζεις. Αν τα αφήσεις όμως μακριά φαίνονται πολύ χάλια. Αναφέρομαι σε πολλές άσπρες που κάνουν το μούσι να φαίνεται γκρι
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Η Γωγώ Καρτσάνα δείτε πως έχει γίνει και είναι μόνο 30 !

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξέρω και εμένα μου κακοφανηκε όταν βρήκα μια στα μαλλιά μου. Στα μουσια αν έχεις την γλυτώνεις αν τα ξυρίζεις. Αν τα αφήσεις όμως μακριά φαίνονται πολύ χάλια. Αναφέρομαι σε πολλές άσπρες που κάνουν το μούσι να φαίνεται γκρι

Ναι, σε μένα δεν φαίνονται χάλια γιατί έχω βρεί μόνο δύο, τις οποίες κάποιες φορές δεν τις βλέπω κάν.Ετσι και αλλιώς έχω και καστανές αρκετές.

Δεν έχω ξυριστεί καθόλου μετά τα 30 και ούτε σκοπεύω.

Επιπλέον βαψομαλιάς δεν πρόκειται να γίνω, αν και η αλήθεια ειναι πως τα μαλλιά είναι πιο ωραία, όταν όλες οι τρίχες είναι άσπρες ή μαύρες.Οταν είναι οι μισές άσπρες και οι μισές μαύρες δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά όλοι περνάνε αυτό το στάδιο, ειδικότερα όταν πλησιάζουν τα 50.
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Η Γωγώ Καρτσάνα δείτε πως έχει γίνει και είναι μόνο 30 !

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Ναι, σε μένα δεν φαίνονται χάλια γιατί έχω βρεί μόνο δύο, τις οποίες κάποιες φορές δεν τις βλέπω κάν.Ετσι και αλλιώς έχω και καστανές αρκετές.

Δεν έχω ξυριστεί καθόλου μετά τα 30 και ούτε σκοπεύω.

Επιπλέον βαψομαλιάς δεν πρόκειται να γίνω, αν και η αλήθεια ειναι πως τα μαλλιά είναι πιο ωραία, όταν όλες οι τρίχες είναι άσπρες ή μαύρες.Οταν είναι οι μισές άσπρες και οι μισές μαύρες δεν είναι ότι καλύτερο, αλλά όλοι περνάνε αυτό το στάδιο, ειδικότερα όταν πλησιάζουν τα 50.
Στα μαλλια πιστευω ειναι οτι αρεσει στον καθεναν και με οτι νιωθει καλα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στα μαλλια πιστευω ειναι οτι αρεσει στον καθεναν και με οτι νιωθει καλα.

Σίγουρα είναι ανάλογα τα γούστα, όμως δεν ειναι και ωραίο θέαμα να βλέπεις έναν 60άρη με κατάμαυρα μαλλιά.Στο 99 % των περιπτώσεων τα έχει βάψει.

Γνώμη μου πάντως, πως η βαφή στους άντρες δεν είναι ότι καλύτερο και δεν είναι λύση.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στο σαγόνι που έλεγα πως έχω, είναι φορές που δεν την βλέπω κάν και λέω πως εξαφανίστηκε, αλλά σήμερα βρήκα μια άσπρη τρίχα στα μαλλιά !, στην περιοχή κοντά στο αυτί.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Στο σαγόνι που έλεγα πως έχω, είναι φορές που δεν την βλέπω κάν και λέω πως εξαφανίστηκε, αλλά σήμερα βρήκα μια άσπρη τρίχα στα μαλλιά !, στην περιοχή κοντά στο αυτί.

Δεν κάνω πλάκα, έχω άσπρη τρίχα στα μαλλιά.....βέβαια επειδή είναι η μοναδική ίσως μου αρέσει κιόλας αλλά αν μαζευτούν πολλές από τα 35 δεν ξέρω πως θα αντιδράσω.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top