Απόσυρση Αυτοκινήτων

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'


Δηλαδή για το αμάξι μου που έχει άδεια 01-10-2004
και μόλις έκλεισε πενταετία,
υποχρεούμαι να πληρώσω 50ε πρόστιμο;

Γιατί;


Ποιος σας είπε πως ρυπαίνει παραπάνω
από το μοντέλο του 2005 του 2006 κοκ.

Μέχρι τώρα κάθε χρόνο η κάρτα καυσαερίων που βγάζω
δείχνει τους ίδιους ρύπους.

Δηλαδή μας επιβάλλεται πρόστιμο
γιατί έχουμε αμάξι πενταετίας;

Ακόμη - ακόμη δεν το έχουμε ξεχρεώσει
και πρέπει να αγοράσουμε καινούργιο;
με τι;
Με τα 700ε που μας δίνεται;



ΡΕ ΣΕΙΣ,

ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;;;;



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Tώρα ειδικά που κατάργησαν και την απόσυρση είναι το πιο εύστοχο σχόλιο που έχω ακούσει για το θέμα! ;)

Οι της κυβέρνησης ισχυρίζονται ότι το μέτρο θα είχε τεράστιο δημοσιονομικό κόστος και όχι τα αναμενόμενα οφέλη στο περιβάλλον.
Οι της αντιπολίτευσης ότι είναι άλλος ένας τρόπος τα νέα τέλη κυκλοφορίας να αρπάξουν χρήματα. Τώρα αυτό βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο είναι κακό με τέτοιο χρέος και με άδεια ταμεία, αλλά οκ.

Ένα είναι το σίγουρο.. δε θα ήθελα να ήμουν στη θέση εκείνων που είχαν πάρει απόφαση να αποσύρουν το παλιό τους όχημα ή εκείνων των επιχειρήσεων εισαγωγών αυτοκινήτων.. και να μου ΄παιρναν έτσι την κουταλιά με το γλυκό μέσα απ΄το στόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'

Θέλω να πω δυο λόγια και γι'αυτό,
για την νέα απόφαση της κυβέρνησης,
για την κατάργηση της απόσυρσης.

Και δεν μπορώ! Πραγματικά.


Απο που να το πιάσω
και που να το αφήσω,
για τα περιβαλλοντικά, την οικονομία,
την διάθεση των χρημάτων,
ξανακούω και ξανακούω
την δήλωση της Υπουργού και δεν
μπορώ να πιστέψω τα αυτιά μου!

Νιώθω πως απευθύνονται σε παιδάκια
δημοτικού.

Ένα μόνο θέλω να τους πω,
να τα λέτε, να μιλάτε,
να μας ενημερώνετε,
όχι μετά, πριν,
είναι κάτι που το δικαιούμαστε, πιστεύω.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τωρα δεν μπορειτε να πιστεψετε στα αυτια σας...τον Ιουλιο του 2009 μπορουσατε?
Για δειτε τα πινακακια και μετα πειτε μου....


Η νυν κυβερνηση στις 03/11/2009:





από 0 έως 68 ευρώ για ΙΧ αυτοκίνητα-μοτό μικρότερα των 301 κυβικών

από 28 έως 96 ευρώ για ΙΧ 301 έως 785 κυβικά,

από 94 εως 187 ευρώ για ΙΧ από 786 έως 1357 κυβικά,

από 184 έως 352 ευρώ για ΙΧ από 1358 έως 1928 κυβικά,

από 428 έως 671 ευρώ για ΙΧ από 1929 έως 2357 κυβικά

από 562 έως 880 ευρώ για ΙΧ άνω των 2357 κυβικών.



Και η πρωην κυβερνηση στις 22/07/2009:
Διάρθρωση χρεώσεων Περιβαλλοντικών Τελών Κυκλοφορίας για Ι.Χ. οχήματα (βάση κυβισμού και επιβάρυνσης κινητήρα)
από 0 έως 168 ευρώ για ΙΧ αυτοκίνητα-μοτό μικρότερα των 301 κυβικών

από 28 έως 196 ευρώ για ΙΧ 301 έως 785 κυβικά,

από 94-262 ευρώ για ΙΧ από 786 έως 1357 κυβικά,

από 184 έως 352 ευρώ για ΙΧ από 1358 έως 1928 κυβικά,

από 428 έως 596 ευρώ για ΙΧ από 1929 έως 2357 κυβικά

από 562 έως 730 ευρώ για ΙΧ άνω των 2357 κυβικών.

Μηπως λεω εγω, ειναι πιο δικαια πλεον τα νεα τελη κυκλοφοριας?! Λεω μηπως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'

Με μια πρώτη ματιά πρώτη ματιά, -δεν έχω περισσότερο χρόνο προς το παρόν -
δεν μπορώ να καταλάβω τα στοιχεία που παραθέτεις.
( και τα οποία δεν αντιστοιχούν στο πίνακα που έχεις επισυνάψει )

Όσο αφορά το χρώμα των κυβερνήσεων,
αντέστρεψέ το αν θες,
κάντο τούμπα, βάλε όποια θες,
δεν με αφορά.

Εμένα τώρα μου τα παίρνουν
από την τσέπη,
τώρα αλλάζουν τα δεδομένα που ήξερα,
τώρα τα λέω.

( αν και δεν νόμιζω πως πρέπει
να απολογούμαι για τον χρόνο της τοποθέτησής μου )



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
'

Με μια πρώτη ματιά πρώτη ματιά, -δεν έχω περισσότερο χρόνο προς το παρόν -
δεν μπορώ να καταλάβω τα στοιχεία που παραθέτεις.
( και τα οποία δεν αντιστοιχούν στο πίνακα που έχεις επισυνάψει )


Με μια δευτερη μιατια, θα προσεξεις οτι αντιστοιχουν...

Όσο αφορά το χρώμα των κυβερνήσεων,
αντέστρεψέ το αν θες,
κάντο τούμπα, βάλε όποια θες,
δεν με αφορά.

Εμένα τώρα μου τα παίρνουν
από την τσέπη,
τώρα αλλάζουν τα δεδομένα που ήξερα,
τώρα τα λέω.

( αν και δεν νόμιζω πως πρέπει
να απολογούμαι για τον χρόνο της τοποθέτησής μου )



Μονο που δυστυχως "φωνασκουμε" κατ'επιλογην και ο μονος σκοπος του προηγουμενου μηνυματος μου ηταν αυτη η παρατηρηση...τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο...
Καλησπερας σας!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.

Μηπως λεω εγω, ειναι πιο δικαια πλεον τα νεα τελη κυκλοφοριας?! Λεω μηπως...

Πιο δικαια, η λιγοτερο αδικα;... Γιατι εχει διαφορα το ενα απο το αλλο... Και ιδικα τωρα που ειμασταν με την οργη για αυτα τα μετρα, και με το ανχος "που θα βρω τοσα λευτα;" σου λεει η καινουργια κυβερνηση "ε, δωσε 50 αντι για 100" και ειμαστε ολοι χαρουμενοι...
Αλλα δεν ειναι ετσι... Κανουν απλα πιο υποφερτω το μετρο για να μην φωναξουμε πολυ...
Εγω ειμαι καθετα αντιθετος σε αυτον τον τροπο φορολογισεις τον αυτοκινιτων! Γιατι δλδ να πρεπει να ξεφωρτωνομαι το αμαξι μου γρηγορα; Επειδη οι αυτοκινιτοβιομηχανιες την εχουν δει "πουλαω αυτοκινιτα, οχι ανταλακτικα"; Γιατι να μην στιριξουμε μηχανικους, φαναρτζηδες και λοιπα επαγκελματα, κρατωντας τα αυτοκινιτα μας 5 χρονια παραπανω, μειωνοντας ετσι την ενχωρια ανεργεια, και να μας νοιαζει ποσα κοματια θα πουλισει η ford, η mercedes, η GΜ και οι λοιπες αυτοκινιτοβιομηχανιες... (που ουτος η αλλος θα πουλανε ανταλακτικα...)
Γιατι εγω που θελω να παρω μια μηχανη που δεν κυκλοφορει πια στο εμποριο, αλλα με λιγο μερακι μπορω να την εχω σε πολυ καλητερη κατασταση απο καινουργιες, να γλιτωνω μεν λευτα στην αγορα της, αλλα τελικα να μου βγαινει πιο ακριβη λογο τελων κυκλοφοριας;....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Με μια δευτερη μιατια, θα προσεξεις οτι αντιστοιχουν...


Αν παραθέσεις και το πινακάκι της προηγούμενης κυβέρνησης
και μέσα σε αυτά βρεις και την α) περίπτωση που αναφέρεις ναι,
τότε πιστεύω μια δεύτερη ματιά θα φτάνει.




Μονο που δυστυχως "φωνασκουμε" κατ'επιλογην και ο μονος σκοπος του προηγουμενου μηνυματος μου ηταν αυτη η παρατηρηση...τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο...
Καλησπερας σας!:)


Το κατάλαβα πως ο σκοπός του μηνύματός σου
ήταν αυτός
τα συμπεράσματα του οποίου και δεν αποδέχομαι.

Επίσης την καλησπέρα μου.



- δεν έχω άλλο χρόνο για την συνέχιση
της κουβέντας μας - αν -, λυπάμαι.
με την πρώτη ευκαιρία...






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μονο τα αυτοκινητα που θα αδιεζαν χωρο και καυσαερια στην Αθηνα καλα θα ηταν..ειναι αδικαιολογητο που κοπηκε το μετρο..να αλλαζε καπως ναι,,αλλα η διακοπη ειναι απαραδεκτη..και δειχνει οτι το πασοκ ειναι "πρασινα αλογα " οπως συνηθως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πάντως τα λεφτά λένε ότι θα πάνε στην παιδεία.

Κι άμα το δεις κι αλλιώς, εδώ δεν έχουμε για να φάμε.. το αυτοκίνητο μας μάρανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι οι κυβερνώντες (είτε πράσινοι είναι είτε γαλάζιοι) μας αντιμετωπίζουν σα μικρά παιδιά. Και ίσως δεν έχουν άδικο. Οι περισσότεροι έτσι σκεφτόμαστε. Εαυτουλίστικα. Γι' αυτό και ποτέ δε μας λένε στα ίσα ότι αυτό που θα κάνουν όταν αυτό δεν είναι ευχάριστο. Μας αρέσουν τα ωραία λόγια. Μόνο ο Κ. Καραμανλής το έκανε σε αυτές τις εκλογές, αλλά και πάλι δε μπορώ να πω ότι αυτό ήταν μια γενναία πράξη. Απλώς θέλοντας να φύγει όσο πιο γρήγορα γινόταν από την εξουσία, είπε για μία φορά την αλήθεια γνωρίζοντας το αποτέλεσμα. Το 10,45% δεν ξέρω αν το γνώριζε βέβαια...

Για να επανέλθω στο θέμα, η απόσυρση της απόσυρσης μπορεί να είναι σωστό μέτρο, μπορεί να είναι και λάθος. Δεν είμαι ο πλέον κατάλληλος να κρίνω. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι οι πολιτικοί μας εμπαίζουν συνεχώς και εμείς μπροστά σε αυτόν τον εμπαιγμό, όχι απλώς δε διαμαρτυρόσαστε, αλλά τον επιζητούμε κιόλας καθ' ότι αρνούμαστε πεισματικά να δούμε την πραγματικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Πάντως τα λεφτά λένε ότι θα πάνε στην παιδεία.

Κι άμα το δεις κι αλλιώς, εδώ δεν έχουμε για να φάμε.. το αυτοκίνητο μας μάρανε;




Γιατί αν πάνε στο Βασίλειο της Παραοικονομίας,
έχεις την εντύπωση πως θα πιάσουν τόπο; ( μακάρι )
θα αυξηθεί το φαγητό μας;


-
αυτό κράτα το
"οι δαπάνες που διατίθενται στο υπουργείο Παιδείας
από τον προϋπολογισμό του 2009
είναι
7.148.715.000 ευρώ
και από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων
είναι
805.000.000 ευρώ. " = 7.953.715.000ε
7.953.715.000ε + 1.000.000.000ε = 8.953.715.000ε για το 2010





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'


Δηλαδή για το αμάξι μου που έχει άδεια 01-10-2004
και μόλις έκλεισε πενταετία,
υποχρεούμαι να πληρώσω 50ε πρόστιμο;

Γιατί;


Ποιος σας είπε πως ρυπαίνει παραπάνω
από το μοντέλο του 2005 του 2006 κοκ.

Μέχρι τώρα κάθε χρόνο η κάρτα καυσαερίων που βγάζω
δείχνει τους ίδιους ρύπους.

Δηλαδή μας επιβάλλεται πρόστιμο
γιατί έχουμε αμάξι πενταετίας;

Ακόμη - ακόμη δεν το έχουμε ξεχρεώσει
και πρέπει να αγοράσουμε καινούργιο;
με τι;
Με τα 700ε που μας δίνεται;



ΡΕ ΣΕΙΣ,

ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;;;;






Επειδή δεν μπορώ να κάνω επεξεργασία στο αρχικό κείμενο
( αν μπορεί κάποιος admin ας το κάνει )


ΥΣ. το μέτρο αυτό ετέθη από την προηγούμενη κυβέρνηση*
και συνεχίστηκε δικαιότερα για μια μερίδα του πληθυσμού από την νυν κυβέρνηση.
**



*ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

**ΠΑ.ΣΟ.Κ




- για να μην στοχοποιήται η νυν κυβέρνηση
και νιώθει άβολα η συνδίκτια.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νομιζω οτι εκανα κατανοητο το λογο υπαρξης εκεινου του ποστ...
Συνεπως καθολου αβολα δε νοιωθω και τετοιου ειδους σχολια ειναι το λιγοτερο περιττα, αγαπητε συνδικτυε...

Περι αποσυρσης τωρα, αναρωτιεμαι για ποιο λογο καν ειχε παρθει η αποφαση για ενα τετοιο μετρο...περιβαλλοντικο νοημα δεν εχει, ενισχυση της ελληνικης οικονομιας δε θα υπηρξε...οποτε αναρωτιεμαι για αλλη μια φορα για ποιο λογο "φωναζουμε"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
.περιβαλλοντικο νοημα δεν εχει, ενισχυση της ελληνικης οικονομιας δε θα υπηρξε

τα εκατονταδδε χιλιαδες αυτοκινητα που θα φευγαν απο τους δρομους τι σου λενε?
https://troktiko.blogspot.com/2009/11/blog-post_856.html

Πολλές αντιδράσεις και αναστάτωση έχει προκαλέσει στο εσωτερικό του ΠΑΣΟΚ, αλλά και στην κυβέρνηση, η απόφαση της Μπιρμπίλη να καταργήσει το μέτρο της απόσυρσης. Ενδεικτική του κλίματος που επικρατεί είναι και η αντίδραση του προέδρου της Βουλής και στενού συνεργάτη...

επί χρόνια του Παπανδρέου Φίλιππου Πετσάλνικου, ο οποίος είπε στο επιτελείο της: « Τι είναι αυτά που κάνετε».

Οι πασόκοι θεωρούν ότι η Μπιρμπίλη παρέσυρε τον Παπακωνσταντίνου να δεχτεί ουσιαστικά μείωση εσόδων. Αυτό, γιατί το κράτος υπολογίζεται πως θα έπαιρνε 1,9 δις(τέλη ταξινόμησης, ΦΠΑ κ.α.) και θα έβαζε 400 εκατομμύρια πληρώνοντας την επιδότηση της απόσυρσης, δηλαδή τα έσοδα από το μέτρο θα ήταν 1,5 δις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αγγελε, μπορεις να γινεις πιο σαφης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ως προς τι?τα παλια αυτοκινητα επρεπε να φυγουν και για καυσαερια και για παρκινγκ...τωρα ας κανανε αλλαγη..ας μη δινανε λεφτα για επιπλεον αυτοκινητο..ας δινανε εισιτηρια ΜΜΜ.....αλλα η καταργηση ειναι παραλογη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μελετες εχουν δειξει πως περιβαλλοντικο νοημα η αποσυρση δεν εχει. Δεν ειναι δικα μου ευφανταστα σεναρια, ξερεις...
Τωρα περι παρκινγκ δεν καταλαβαινω τι εννοεις.
Πρεπει να υπαρχει λογος υπαρξης ενος μετρου...και οχι να γινεται κατι απλα για να γινει και στην τελικη να επιβαρυνει αντι να βοηθαει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μελετες εχουν δειξει πως περιβαλλοντικο νοημα η αποσυρση δεν εχει. Δεν ειναι δικα μου ευφανταστα σεναρια, ξερεις...
οταν φευγουν αυτοκινητα απο το δρομο και ΑΝΑΚΥΚΛΩΝΟΝΤΑΙ δεν εχει καλες επιπτωσεις στο περιβαλλον?τα αυτονοητα λεμε?


Τωρα περι παρκινγκ δεν καταλαβαινω τι εννοεις.

αν φευγανε μερικες εκατονταδες χιλιαδες αυτοκινητα απο την Αθηνα πχ δεν θα αδειαζε χωρος για παρκαρισμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
λυση αχιλλεα!
ποδηλατακι, λεωφορειακι, μετρουλακι και ολα σε-ακι!

:)

τι να σχολιασω σε αυτα? εχεις απολυτο δικιο! επιστροφη στη φυση! το χαν πει και οι ψοφιοι κοριοι, ποιος τους ακουγε τοτε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top