Ψηφιακή ζυγαριά

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι και το απόλυτα τεχνολογικό θέμα αλλά δεν κολλάει και στα διάφορα.
Το Σάββατο αγόρασα μια ψηφιακή ζυγαριά.Η οποία με δείχνει 7 κιλά παραπάνω.Κι όχι δεν είμαι τρελή με το βάρος μου αλλά αν είχα πάρει 7 κιλά θα το καταλάβαινα απο τα ρούχα μου.
Πήγα λοιπον και ζυγίστηκα σε 3 διαφορετικά φαρμακεία και με έδειξαν και τις 3 φορές ακριβώς τα κιλά μου.
Όταν λοιπόν πήγα να επιστρέψω την ζυγαριά μου είπαν ότι δεν την δέχονται γιατί δεν είναι ελαττωματική αφού λειτουργεί και οτι επειδή είναι ακριβείας μπορεί με οποιαδήποτε διαφορά ρούχου να αλλάζει ένδειξη.Το θέμα είναι ότι εγώ ζυγίστηκα φορώντας ακριβώς τα ίδια(δλδ τίποτα) και νηστική, οπότε καμμιά αλλαγή δεν την επηρέασε εξαρχής με έδειχνε έτσι.
Τεσπα επειδή την ακριβοπλήρωσα κι έχω ως σκοπό να την χρησιμοποιώ υπολογίζοντας καθε φορα -7, θέλω να ρωτήσω αν έχει και κανένας άλλος και αν του έχει συμβει.
Γιατί δεν μπορεί όλα τα στραβά να συμβαίνουν μόνο σε μένα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Εντάξει δεν είναι και το απόλυτα τεχνολογικό θέμα αλλά δεν κολλάει και στα διάφορα.
Το Σάββατο αγόρασα μια ψηφιακή ζυγαριά.Η οποία με δείχνει 7 κιλά παραπάνω.Κι όχι δεν είμαι τρελή με το βάρος μου αλλά αν είχα πάρει 7 κιλά θα το καταλάβαινα απο τα ρούχα μου.
Πήγα λοιπον και ζυγίστηκα σε 3 διαφορετικά φαρμακεία και με έδειξαν και τις 3 φορές ακριβώς τα κιλά μου.
Όταν λοιπόν πήγα να επιστρέψω την ζυγαριά μου είπαν ότι δεν την δέχονται γιατί δεν είναι ελαττωματική αφού λειτουργεί και οτι επειδή είναι ακριβείας μπορεί με οποιαδήποτε διαφορά ρούχου να αλλάζει ένδειξη.Το θέμα είναι ότι εγώ ζυγίστηκα φορώντας ακριβώς τα ίδια(δλδ τίποτα) και νηστική, οπότε καμμιά αλλαγή δεν την επηρέασε εξαρχής με έδειχνε έτσι.
Τεσπα επειδή την ακριβοπλήρωσα κι έχω ως σκοπό να την χρησιμοποιώ υπολογίζοντας καθε φορα -7, θέλω να ρωτήσω αν έχει και κανένας άλλος και αν του έχει συμβει.
Γιατί δεν μπορεί όλα τα στραβά να συμβαίνουν μόνο σε μένα:confused:

Μάλλον θέλει κάποια ρύθμιση, πάρε τηλέφωνο την αντιπροσωπεία δεν είναι λύση να υπολογίζεις -7 κιλά κάθε φορά.
Αν δεν βγάλεις άκρη, υπάρχει και το ΙΝΚΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να πας και να κανεις μεγαλο καβγα. Δεν ειναι δυνατον η ακριβειας να δειχνει ΕΦΤΑ κιλα παραπανω, δεν εχουμε καμια βαρυχειμωνια να ζυγιστηκες και με καναν τονο κουβερτες πανω! Οταν ειχα παρει ζυγαρια ακριβειας και ρωτησα τι αποκλιση εχει, μου ειπαν μαξιμουμ 1 κιλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ωχ..... τα τελευταια χρονια εχουμε ψηφιακη ζυγαρια. η αληθεια ειναι οτι εχω σταματησει να ζυγιζομαι σε ξενες ζυγαριες για να μη χαλαει η διαθεση μου.πηγαινε να στην φτιαξουν.για το μελλον, καθε φορα που θα δειχνει μεγαλη διαφορα αλλαζε την μπαταρια
, ααα... και να ανεβαινεις να ζυγιζεσαι 2 φορες καθε φορα για να εισαι σιγουρη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λοιπόν.... παρόμοιο πρόβλημα έχω και γω με τη δική μου αλλά όχι 7 κιλά αλλα 3-4 :P
Το πρόβλημα δεν το έχει η ζυγαριά ούτε η δική μου αλλά ούτε του φαρμακείου....
Το πρόβλημα το έχει το πάτωμα :/:
Αν η ζυγαριά δεν πατάει απόλυτα σωστά σε σωστά ζυγιασμένο πάτωμα... δείχνει Ο,ΤΙ θέλει!
εχω πάθει κι εγώ κάτι εγκεφαλικά και ξέρω!
Βρες κάποιο μέρος του σπιτιού σου που να είσαι απόλυτα βέβαιη ότι ειναι αλφάδι....
Δες τα ποδαράκια της ζυγαριάς από κάτω αν είναι με ρεγουλατορους μήπως θέλουν ρύθμιση....
Τέλος ανέτρεξε στις οδηγίες.... μπορεί να φταίνε οι μπαταρίες ή καποια άλλη ρυθμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν έχω διάθεση ούτε χρόνο (κυρίως) να ξανατρέχω στο μαγαζί.
Αυτό που θέλω να διαπιστώσω είναι αν όσοι έχετε και χρησιμοποιείτε είχατε ποτέ το ίδιο πρόβλημα.
Βασικά αυτό που πέρασε (σαν τρομαχτική σκέψη) απο το μυαλό μου είναι μήπως τόσο καιρό που ζυγιζόμουν στις απλές αναλογικές με έδειχναν λάθος.
Αλλά και πάλι 3 στις 3 πόσο λάθος να κάνουν.

Όσο αφορά την μπαταρία ήταν καινούργια εγώ την έβαλα.
Στις οδηγίες γράφει ότι έχει μια απόκλιση 2 κιλών κι αυτό μου φαίνεται φυσιολογικό.
Τεσπά είναι δύσκολο να αποδείξεις πως τέτοιο προιον είναι ελαττωματικό για να στο αλλάξουν, θα έπρεπε ή να μην ζυγίζει καθόλου ή κάθε φορά να αλλάζει τιμή, αυτό σταθερά δείχνει τα ίδια +7 κιλά.Και φυσικά δεν έχω την πρόθεση να ζυγιστώ σε όλες τις ζυγαριές του μαγαζιού για να αποδείξω στον τεχνικό πως έχω δίκιο.

Υ.Γ.Κουε μου έγραφα όσο απάντησες και το είδα τώρα.
Αυτό με το πάτωμα πρώτη φορά το ακούω.Εντάξει την είχα επάνω σε σταθερό υλικό(πλακάκι) αλλά δεν ήξερα πως πρέπει να είναι ζυγιασμένο και το πάτωμα.
Κατάλαβα, με βλέπω να την γυρνάω δεξιά και αριστερά σε όλο το σπιτι και στο τέλος να ζυγίζομαι στο γηπεδάκι απέναντι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Και φυσικά δεν έχω την πρόθεση να ζυγιστώ σε όλες τις ζυγαριές του μαγαζιού για να αποδείξω στον τεχνικό πως έχω δίκιο.

εγώ πάντως θα το έκανα, και αφού θα του το αποδείκνυα, θα έκανα τρελλό σαματά έτσι για να γουστάρουμε....
μου τη δίνει όταν θέλουν να με βγαλουν τρελλή ή ηλίθια :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και η δικια μου κανει νερα τον τελευταιο καιρο, δειχνει σχεδον 6 κιλα παρακατω (μου φτιαχνει τη διαθεση, δε λεω, αλλα..), τα οποια δεν ειναι και σταθερα, αλλαζουν με καθε ζυγισμα. Αλλα μετα απο 5 χρονια, δικαιολογω να εχει καποιο προβλημα που δεν ξερω να εντοπισω η να χαλασε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ευτυχως δεν μου ετυχε να εχει η ζυγαρια μου τοσο μεγαλη αποκλιση. μαλλον εχει προβλημα η ζυγαρια σου. εγω θα ζητουσα να μουν την αλλαξουν εστω... κανε αλλη μια προσπαθεια. το εχεις παντως το δικαιωαμα ως καταναλωτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αν ήξερα εξαρχής ότι θα είναι τόσο ευαίσθητη δεν θα την αγόραζα ποτέ.:mad:
Χίλιες φορές οι παλιές παραδοσιακές που ακόμη και σλάλομ να έκανες επάνω τους δεν παθαίναν τίποτα, άσε που αν έγερνες λίγο δεξιά σε δείχναν ελαφρύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Οι ψηφιακές ζυγαριές έχουνε διάφορες ρυθμίσεις. Θα κοιτάξεις στις οδηγίες μήπως υπάρχει κάποιο κουμπάκι το οποίο είτε ρυθμίζει τη ζυγαριά στο μηδέν είτε αλλάζει κάτι τελοσπάντων.

Υ.Γ. Δοκίμασε να ζυγίσεις κάτι του οποίο το βάρος το ξέρεις από πριν (π.χ βαράκι, ή κάποιο προιόν του οποίου αναγράφεται πάνω το βάρος για να δεις αν είναι σωστό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Thanks για τις απαντήσεις αλλά μάλλον κλίνω προς αυτό που αναφέρθηκε για το πάτωμα.
Σας το είπα ότι αν το ήξερα εξαρχής ότι είναι τόσο ευαίσθητες δεν θα αγόραζα;Σας το είπα:D
Μάλλον θα την κάνω δώρο στο αδερφάκι μου για να τρομάξει και να ταλαιπωρηθεί αυτό.

Υ.Γ.Αδέσποτο το να αρχίζω να ζυγίζω ο,τιδήποτε εκτός απο ανθρώπους και ειδικά βαράκια είναι ο σίγουρος τρόπος να την απορυθμίσω εντελώς:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η δική μου ψηφιακή αλλάζει ανάλογα σε ποια πλακάκια του σπιτιού πατάει. Μη γελάτε! Αλήθεια!
Αν τη βάλω να πατάει σε τέσσερα πλακάκια με δείχνει πιο ελαφρια! Αν τη βάλω να πατάει μόνο σε ένα με δείχνει κανονικά! :D ...Αυτά στο υπνοδωμάτιο. Γιατί στο μπάνιο με δείχνει πιο βαριά! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Λέτε να αρχίσω κι εγώ να γυρίζω όλο το σπίτι με τη ζυγαριά να δω μήπως τόσα χρόνια κάνει λάθος και με δείχνει 10 κιλά περισσότερο? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
δικιο εχεις, μονο που θελουμε να μαθουμε και την παραμικρη λεπτομερα(γραμμαρια) και τελικα δεν ειμαστε σιγουροι για το αποτελεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Χωρις να εχω διαβασει ολα τα πσοτ.Εχω 3 ψηφιακες ζυγαριες και 2 εχει το gym.
Εχω τοσες οχι γιατι ζυγιζομαι συχνα...απλουστατα γιατι ξεχναγα οτι ειχα ηδη κι επαιρνα αλλη.
Στην αρχη (τον πρωτο μηνα δηλαδη) ολες μα ολες δειχναν αλλα ντ' αλλα.Βαση των αλλων του gym.(Ψηφιακες και μη)
Μετα απο ενα "α" χρονικο διαστημ εστρωσαν ολες και η αποκλιση μεταξυ τους ειναι ελαχιστη.
Αντιθετα οι αλλες με τον δεικτη διαφερουν περισσοτερο απο αυτες και εκει βρισκω μεταξυ ιδιων ζυγαριων μεγαλυτερες αποκλεισεις.
Τωρα γιατι στην αρχη εδειχναν αλλα ντι αλλων και μετα εστρωσαν δεν ξερω.
Σημασια εχει πως τωρα δουλευον καλα.
Και φυσικα οι ψηφιακες πρεπει να ιναι σε πατωμα επιπεδο και οχι με την μια "ακρη" να παιζει ή η μιση πανω σε χαλι κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η δική μου ψηφιακή αλλάζει ανάλογα σε ποια πλακάκια του σπιτιού πατάει. Μη γελάτε! Αλήθεια!
Αν τη βάλω να πατάει σε τέσσερα πλακάκια με δείχνει πιο ελαφρια! Αν τη βάλω να πατάει μόνο σε ένα με δείχνει κανονικά! :D ...Αυτά στο υπνοδωμάτιο. Γιατί στο μπάνιο με δείχνει πιο βαριά! :mad:
Μήπως έχει σημασία και ο τρόπος στον οποίο πατάς εσύ πάνω; Εγώ πχ όταν πήγα να κάνω bunjee, επειδή για άτομα κάτω των 75 κιλών έβαζαν άλλο λάστιχο πιό ελαστικό και επειδή ήθελα να φτάσω πιο χαμηλά (με το πιο ελαστικό φτάνεις πιο χαμηλά), παρόλο που με έδειχνε κανονικά η ζυγαριά 76 κιλά, πάτησα λίγο προς τα πίσω και έγινε 74! :whistle:
Χωρις να εχω διαβασει ολα τα πσοτ.Εχω 3 ψηφιακες ζυγαριες και 2 εχει το gym.
Εχω τοσες οχι γιατι ζυγιζομαι συχνα...απλουστατα γιατι ξεχναγα οτι ειχα ηδη κι επαιρνα αλλη.
Ε δώσε τότε μια στην kleftra να έχει και αυτή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ε δώσε τότε μια στην kleftra να έχει και αυτή :)


I love the way you think:P
Αλλά εγώ καθάρισα με ο,τιδήποτε ψηφιακό ζυγαριές,ρολόγια, whatever.
Aν θέλετε σας χαρίζω και την δικιά μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μήπως έχει σημασία και ο τρόπος στον οποίο πατάς εσύ πάνω;

Όχι, πατάω όσο πιο σωστά γίνεται! Απλά πιθανών όταν πατάει σε περισσότερα πλακάκια από ένα να μην είναι εντελώς ευθυγραμμισμένη. Ευτυχώς χωράει ίσα-ίσα σε ένα πλακάκι κι έχω βρει την υγειά μου!
Πάντως αφού είναι έτσι θα'πρεπε να έχουν πάνω ένα αλφάδι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Το πρόβλημα το έχει το πάτωμα :/:
Αν η ζυγαριά δεν πατάει απόλυτα σωστά σε σωστά ζυγιασμένο πάτωμα... δείχνει Ο,ΤΙ θέλει!
Καλά ούτε που θα το σκεφτόμουν ότι παίζει αυτό. Να ρωτήσω πως το έμαθες? Σου το είπαν ή το υποψιάστηκες. Από περιέργεια δηλαδή πως πήγε εκεί το μυαλό σου. Μήπως είσαι μηχανικός ψηφιακών ζυγαριών?

Αν ήξερα εξαρχής ότι θα είναι τόσο ευαίσθητη δεν θα την αγόραζα ποτέ.:mad:
Χίλιες φορές οι παλιές παραδοσιακές που ακόμη και σλάλομ να έκανες επάνω τους δεν παθαίναν τίποτα, άσε που αν έγερνες λίγο δεξιά σε δήθεν ελαφρύτερο.
Μπορείς όμως να κάνεις φάρσα σε φίλους, με ειδικό πλαίσιο που να αλλάζει κλίση από κάτω. Μπορείς να κάνεις μια διατριβή για το πως η κλίση επηρεάζει το αποτέλεσμα και να ψάξεις και πολύ στο google.groups.

Υ.Γ.Αδέσποτο το να αρχίζω να ζυγίζω ο,τιδήποτε εκτός απο ανθρώπους και ειδικά βαράκια είναι ο σίγουρος τρόπος να την απορυθμίσω εντελώς:P
Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις για μαγείρεμα:D . Και αν δεν χωράει σε κάποιο τραπέζι θα κάνεις το εξής. Θα ανέβεις πάνω θα γράψεις το νούμερο και μετά θα ανεβαίνεις με το πράγμα που θες να ζυγίζεις. Πρόσεξε μην έχει το computerάκι μαζί και σου δίνει λάθος μετρήσεις, εκτός και αν στο αρχικό ζύγισμα το έχεις και αυτό μαζί.

Μπορείς επίσης να πρωτοπορήσεις και καθώς σηκώνεις το μαγειρικό σκεύος να είσαι πάνω στην ζηγαριά και σιγά σιγά να βλέπεις την φύρα που έχει και να κάνεις άλλη μια διδακτορική διατριβή! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top