Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μικρή έκανα στίβο, ενόργανη, μπαλέτο (όχι όλα μαζί, σταδιακά)
Μετά το 'ριξα στο Τζούντο και στο Τάι Τσι, για να φτάσω σήμερα να μην ανεβαίνω ούτε μια σκάλα.

Πως έγινα έτσι... :(

Mη μασάς... αυτά πάνε κι έρχονται.
Κι εγώ πέρασα φάσεις, που ενώ παλιά έκανα κάθε μέρα προπόνηση, δεν μπορούσα να κουβαλήσω τα ψώνια...
Κι ακόμα δεν είμαι σούπερ φιτ...
αλλά πάνε κι έρχονται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
μετά το κέρλιν (=εύσωμες νοικοκυρές σκουπίζουν μανιωδώς τον πάγο)...έρχεται το πετάνγκ (αυτό με τα μπαλάκια)....

μετά.. ποιός ξέρει τι;

υ.γ. ένα επίσης κουλό άθλημα είναι ο ομαδικός χορός στον πάγο...που χει ίσαμε με καμια κατοστάρα αθλητές που απλά ρολάρουν πάνω κάτω στον πάγο και τσαλαπατιώνται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
την προηγούμενη βδομάδα άρχισα γυμναστήριο ξανά! είμαι πιασμένη:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Είναι ωραίο το γυμναστήριο!
Εγώ πηγαίνω εδώ και δύο μήνες γύρω στις 3 φορές τη βδομάδα και δε θέλω να σταματήσω :). Θεωρώ οτι είναι ένα από τα πιο ωραία πράγματα που κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Είναι ωραίο το γυμναστήριο!
Εγώ πηγαίνω εδώ και δύο μήνες γύρω στις 3 φορές τη βδομάδα και δε θέλω να σταματήσω :). Θεωρώ οτι είναι ένα από τα πιο ωραία πράγματα που κάνω.
συμφωνώ μαζί σου!
πηγαίνω σχεδόν κάθε μέρα από 1,5 ώρα και λιώνω . γνωρίζεις κόσμο, καις θερμίδες, διώχνει το άγχος, φτιάχνεις αργά αλλά σταδιακά σώμα και γνωρίζεις ότι δεν αφήνεις τον εαυτό σου να παχύνει.
ξεκίνησα 1-4-07 και έχω πάει 4 φορές. δυστυχώς αδιαθέτηα την προηγούμενη βδομάδα και γιαυτό είχα σταματήσει, ε μετά το γυμναστήριο ήταν κλειστό λόγω γιορτών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rudess f

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rudess f αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
πηγαίνω.. Βασικά πήγαινα για 2 χρόνια σχεδόν κάθε μέρα... (5-6 φορέςτην εβδομάδα.. ) αλλά τώρα που ξαναξεκίνησα προπονήσεις το σταμάτησα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Έχω πάρει ένα ελλειπτικό στο οποίο κάνω 3 φορές την εβδομάδα και στο καπάκι κοιλιακούς και έχω χάσει άμεσα 2 κιλά και φαίνονται πια οι 4 πάνω κοιλιακοί.
Δεν είναι και άσχημη λύση καθώς μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή θες, χωρίς να χρειάζεται να βγείς απο το σπίτι.
άσε που και σαν κόστος δεν είναι και τίποτα τρελό. Αν δεν είχα πρόβλημα στο γόνατο θα έπερνα ένα κοπηλατικό μηχάνημα πάντος, πολύ καλή γυμναστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οχι, τι να κάνω στο γυμναστήριο;
Εκτός αν παίζει τίποτα καλό.......:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Έχω πάρει ένα ελλειπτικό στο οποίο κάνω 3 φορές την εβδομάδα και στο καπάκι κοιλιακούς και έχω χάσει άμεσα 2 κιλά και φαίνονται πια οι 4 πάνω κοιλιακοί.
Δεν είναι και άσχημη λύση καθώς μπορείς να κάνεις οποιαδήποτε στιγμή θες, χωρίς να χρειάζεται να βγείς απο το σπίτι.
άσε που και σαν κόστος δεν είναι και τίποτα τρελό. Αν δεν είχα πρόβλημα στο γόνατο θα έπερνα ένα κοπηλατικό μηχάνημα πάντος, πολύ καλή γυμναστικη

τι είναι αυτό?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ωραία αίσθηση το πιάσιμο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
...ή ποιος σε πιάνει...! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σωστά.......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
πήγαινα παλιότερα σχεδόν καθημερινά για 2 χρόνια.
αλλά και βαρέθηκα και πολύ χρόνο μου έτρωγε.


πριν από μια εβδ περίπου πήγα και αγόρασα ένα step και βαράκια.

κάνω 3 φορές την ημέρα για μισή ώρα γυμναστική στο σπίτι και μ'αρέσει πολύ καλύτερα έτσι.


το πρόγραμμα περιλαμβάνει 15 λεπτά step, 10 λεπτά κοιλικακούς με βαράκια και 5 λεπτά ασκήσεις με βαράκια στα χέρια.

την Πέμπτη κατέληξα πιασμένη όσο δεν πάει και χτες έκανα μία φορά μόνο.:/:

σήμερα επανήλθα κανονικά.

το συνιστώ πάντως σε όσους δεν έχουν χρόνο/όρεξη/χρήματα για γυμναστήριο. :)


κορίτσια: αγόρασα και μια κρέμα της Vichy....πολύ καλή, ήδη βλέπω αποτελέσματα..
θέλει όμως οργανωμένη προσπάθεια..
λίγη γυμναστική, πολύ νερό, κρέμα και φυσικά να τρώμε με προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Οτι και αν κανεις (γυμναστηριο, στιβο, μπαλετο κτλ) καλο είναι, καθαριζει το μυαλο, νιωθεις ομορφα με τον εαυτο σου, Γενικα σου ανεβαζει την διαθεση . Εγω εκανα για 6χρονια περιπου Taekwondo , αργοτερα σταματησα λογο διαβασματος επρεπε να περασω στο πανεπιστημιο :). Μετα για ~2,5χρονια πηγαινα Γυμναστηριο και τα τελευταια 2χρονια πηγαινω κολυμβητηριο,που θεωρω ότι είναι πολύ καλυτερο από οσα εχω κανει μεχρι τωρα:D, καποιες φορες επισης ασχολουμαι λιγο με tennis .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ άρχισα να κάνω γυμναστική στο πίσι.. ένα πρόγραμμα πιλάτες που κατέβασα από το ίντερνετ.. δεύτερη φορά έκανα σήμερα μετά από 2 μέρες με τρελό πιάσιμο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Καλή ιδέα! Θα το δοκιμάσω και γω. Αλλά από που το κατέβασες το πρόγραμμα;

Πάντως το καράτε δεν το αφήνω με τίποτε. Συνδιάζει πολλά μαζί και είναι τέλειο :) Bέβαια παίζει ρόλο και η παρέα που κάνει καράτε μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
καλημερα! να ρωτησω κατι; ξέρετε ποσο εχει η ετησια συνδρομη στα γυμναστηρια της πετρουλακη; και αν αξιζει γενικα η ολη φαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Όταν ήμουν πιτσιρικάκι έκανα ενόργανη και ρυθμική, αργότερα είχα ξεκινήσει γυμναστήριο και άλλαζα κατα καιρούς και πήγαινα από το ένα στο άλλο. Με ενοχλούσαν τα τυπάκια που ερχόντουσαν και την έπεφταν με άνεση. ΄Ετσι έκανα στο σπίτι κατα περιόδους βαράκια και διάφορα προγράμματα από dvd. Όταν αποφάσισα να ξανα ξεκινήσω έκανα το καλύτερο. Ξεκίνησα σε ένα συνοικιακό όπου δεν γίνεται ο χαμός, ασχολούμαι μόνο με τον εαυτό μου, δεν δίνω βάση σε κανέναν, είμαι συγκεντρωμένη και περιττό να σας πω ότι πηγαίνω το λιγότερο 4-5 φορές την εβδομάδα. Αν θέλει κάποιος να γυμναστεί το κάνει τρόπο ζωής κατά την άποψή μου και όχι μέσα από το άγχος του για το πώς θα εμφανιστεί στην παραλία. Παράλληλα ακολουθώ μια Α' διατροφή σχεδόν όλο το Χειμώνα με ακατασταλίες τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα. Έτσι έχει γίνει τρόπος ζωής, δεν έχω αρρωστήσει ούτε 1 φορά φέτος και εκτός αυτού μετά από 1 1/2 ώρα γυμναστική έχουν φύγει νεύρα, αρνητικές σκέψεις τα πάντα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οχι δυστυχως δεν ασχοληθηκα αρκετα με το να παω γυμναστηριο...δεν μου αρεσει να κλεινομαι μεσα σε ενα χωρο..προτιμω να περπατησω χιλιομετρα εξω καπου...να βλεπω και κοσμο...παρα να κλειστω καπου μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top