Πηγαίνετε στο γυμναστήριο;

Εσείς επισκέπτεστε ποτέ το Γυμναστήριο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 202)
  • Ναι (συστηματικά)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Ναι (κάπου κάπου)

    Ψήφοι: 47 23.3%
  • Όχι (ούτε περνάω απ' έξω)

    Ψήφοι: 77 38.1%
  • Κουμπάκιας

    Ψήφοι: 1 0.5%

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
οχι δυστυχως δεν ασχοληθηκα αρκετα με το να παω γυμναστηριο...δεν μου αρεσει να κλεινομαι μεσα σε ενα χωρο..προτιμω να περπατησω χιλιομετρα εξω καπου...να βλεπω και κοσμο...παρα να κλειστω καπου μεσα.
+ 10000000:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
οχι δυστυχως δεν ασχοληθηκα αρκετα με το να παω γυμναστηριο...δεν μου αρεσει να κλεινομαι μεσα σε ενα χωρο..προτιμω να περπατησω χιλιομετρα εξω καπου...να βλεπω και κοσμο...παρα να κλειστω καπου μεσα.
συμφωνώ μαζί σου...... αλλά το κάνεις αυτό τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα?
εγώ δεν το έκανα γιαυτό και αρχισα το γυμναστήριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Κάθε μέρα..........:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Κάθε μέρα..........:) :)

αχ μπράβο!!!!!!:clapup:
εγώ πάλι δεν το έκανα γιατί δεν μου αρέσει να περπατω στην λεωφ. ηρακλείου με τόσα αυτοκίνητα και καπνά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
συμφωνώ μαζί σου...... αλλά το κάνεις αυτό τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα?
εγώ δεν το έκανα γιαυτό και αρχισα το γυμναστήριο

καθε μερα βγαινω και περπαταω αν οχι χιλιομετρα...παντως κανω μια διαδρομη...
ειδικα τωρα που εστρωσε και ο καιρος ειναι οτι πρεπει το περπατημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγω προτιμω να κανω γυμναστικη μες το σπιτι. Εχω φτιαξει το δικο μου προγραμμα απο διαφορετικες ασκησεις και προσπαθω να το κανω καθε μερα. Αλλα τωρα που ειναι καλοκαιρι, η καλυτερη γυμναστικη για μενα ειναι το κολυμπη στη θαλασσα! Σουπερ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Εγω προτιμω να κανω γυμναστικη μες το σπιτι. Εχω φτιαξει το δικο μου προγραμμα απο διαφορετικες ασκησεις και προσπαθω να το κανω καθε μερα. Αλλα τωρα που ειναι καλοκαιρι, η καλυτερη γυμναστικη για μενα ειναι το κολυμπη στη θαλασσα! Σουπερ!

Οσες μα οσες φορες κι αν δοκιμασα την κατ'οικον γυμναστικη απετυχα παταγωδως...:redface:
Οχι γιατι δεν ηξερα τι ασκησεις να κανω (καθε αλλο), αλλα γιατι επεφτε τετοια βαρεμαρα που στο τελος μονο γυμναστικη δεν εκανα...:P
Γι την θαλασσα 'σμφωναω!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
απο δευτερα ξεκιναω παλι! δεν παει αλλο.. :'( :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
δυστηχώς όχι. όλο λέω ότι θα πάω αλλά δεν το κάνω το βήμα... η δικαιολογία μου (εν-μέρει) είναι η έλλειψη χρόνου αλλά μεγάλο ποσοστό οφείλεται και στην τεμπελιά μου... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εδω και λιγο καιρο σκευτομαι οτι δεν παει αλλο το σχολειο-βαρεμαρα-εξοδος 2-3 ωρες-υπνος και ξανα απο την αρχη... Θελω μετα το σχολειο να κανω κατι, να γεμισει λιγο η μερα μου αντι να καθομαι ολη μερα και να βαριεμε... Σκευτικα διαφορα, κανενα απο τα οπια ομως δεν μου φανηκε σαν τοσο καλη ιδεα τελικα. Μεταξυ αυτων και το γυμναστιριο, το οπιο ομως το απεκλισα αρχικα γιατι θα δινω τοσα λευτα και το πιθανο ειναι και να βαριεμε να πηγενω. Ωστωσο χτες ειχε τους Πανελληνιους αγνωνες Bodubuilding εδω στην Ροδο, συμετειχαν και μερικοι φιλοι του πατερα μου, ξαναηρθα κοντα στο πνευμα του bodybuilding. Η Αληθεια ειναι πως για μια μικρη περιοδο που εκανα μου αρεσε πολυ, και καθε αλλο παρα βαριομουν. Σκευτικα λοιπον να αρχισω παλι. Χωρις αναβολικα και λαλακιες φυσικα! Απλα σαν γυμναστικη. Ωστοσω τα περισσοτερα γυμναστιρια στην Ροδο ειναι τα διθεν χλιδατα κλπ, και δεν με εμπνεει ενας τετιος χορος... Τα δυο που μου καθονται ωραια για Bodybuilding ειναι αρκετα μακρια απο το σπιτι μου, και σε επικδινες περιοχες για οσο δεν εχω διπλωμα..
Ετσι λοιπον δεν ξερω τι να κανω... να ξεκινισω η οχι;... Στο γυμναστιριο κοντα μου, που ομως δεν με εμπνεει, η σε καπιο απο τα μακρινα και θα βρω τροπο να πηγενοερχομαι; Να το αφισω και να βρω κατι αλλο να κανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα γυμναστηρια κοντα σου δεν σε εμπνεουν σαν "χωρος" ή γιατι ειναι γεματα απο ατομα που ειναι λιγο "καπως".
Ξερεις "ποζερια".
Προσωπικα καθε φορα που ειναι να παω σε καποιο Gym (ακομα και σε αυτο που ειμαι τωρα) αποκλειω αυτα που ειναι μακρια απο το σπιτι μου.
Πρωτον γιατι χανω αδικα χρονο, δευτερον γιατι με κουραζουν οι μετακινησεις και μπορει να μην αποδιδω καλα, και τελος γιατι και λιγο να βαριεμαι, εαν ξερω οτι μεχρι να παω εκει θα μου παρει ωρα και και και, τοτε ειναι πολυ πιθανο να αναβαλλω τις προπονησεις χωρις λογο.

Εγω με λιγα λογια θα κοιταζα ποιοτητα μηχανηματων-κοστος-αποσταση και το ποιοι πανε εκει ποτε δεν με ενδιεφερε.(εχω και τα mp3 στ'αυτια οταν δεν δουλευω και απλως κανω προπονηση και τελειωσε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν με εμπνεει διοτι ειναι το κλασικο σημερινο διθεν προχωριμενο και διθεν χλιδατο γυμναστιριο, το οπιο κιολας δεν εχει δωσει κανενα βαρος σε bodybuilding, πιο πολυ στην αεροβικη και στα απλα προγραμματα.
Αμα δω την ποιοτιτα μηχανιματων πρεπει να ειναι στα ιδια το πιο κοντινο και το πιο μακρινω, και λιγο κατωτερο το μεσεο, κοστος το κοντινο πανακριβο (γνωστη αλυσιδα κλπ), το μακρινο ειναι στα 15 ευρο τον μηνα και το μεσαιο δεν ξερω, αλλα δεν φανταζομαι πολλα, και αποσταση ειπαμε..
Τωρα περα απο αυτο, για το κοντινο ειπαμε τι ειδουν γυμναστιριο ειναι... Στο πιο μακρινο πανε ολοι οι φιλοι του πατερα μου που κανουν Bodybuilding, καπιοι απο τους οπιους κατεβικαν και στο πανελληνιο) και ασχολιτε κυριος με Bodybuilding και αεροβικη και το μεσαιο ασχολιτε αποκλιστικα με Bodubuilding, και απο εξω φαινετε πολυ "underground"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τα underground gyms ειναι απο τα αγαπημενα μου.
Κι αυτο στο οποιο τωρα ειμαι ειναι ενα τεραστιο υπογειο, αν και προσωπικα θα το ηθελα λιγο πιο urban.
Tεσπα...κοιτα, ουσιαστικα bodybuilding εαν εχεις καλο γυμναστη με γνωσεις επι αυτου και μπολικα ελευθερα βαρη κανεις "παντου".
Μπορεις να κοιταξεις αυτο που ειναι στην μεση.Οποτε ουσιαστικα μοιραζεις το θεμα.
Το καλο με το μακρινο ειναι οι φιλοι του μπαμπα σου, αλλα εγω σου ειπα για ποιον λογο προσωπικα δεν πηγαινω σε μακρινα gyms.
Εαν εσενα ξερεις οτι κατι τετοιο δεν θα σε κουρασει (μακροπροθεσμα) για να πηγαινεις 3 φορες την εβδομαδα (το πολυ 4) τοτε μπορεις να πας εκει κατ' ευθειαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δυστυχως τα τρεντυ χλιδατα εχουν αυξηθει και τα πιο "αντρικα" σπανιζουν. Ειναι ομως πολυ σημαντικο να ειναι κοντα σου. Το μακρια θα το παρατησεις, γιατι θα βαριεσαι να πας. Επισης καλο ειναι να ψησεις και κανα φιλο να πηγαινετε μαζι να τραβαει ο ενας τον αλλο.

Καποια περιοδο παλια, ειχα ασχοληθει λιγο με bodybuilding μαζι με τον αδερφο μου. Σημερα δε θα το προτεινα. Οχι μονο του και οχι με "τα μουτρα". Προτιμοτερη ειναι η αεροβική γυμναστικη, και τα αθληματα. Και τα βαρη να γινονται βοηθητικα.

Αλλιως κοιτας για καμια πολεμική τεχνη. Και που να σου αρεσει (για να μην τη βαρεθεις), και να εχει καλο δασκαλο (για να μην βαρεθεις, απογοητευτεις), και να γυμναζει καλα το σωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εμενα τα underground ειναι τα αγαπημενα μου! Ειχε παλια ενας πολυ καλος φιλος του πατερα μου ενα, πανω ειχε λιγο χωρο για "κανονικη" γυμναστικη και απο κατω ενα τεραστιο υπογειο, παντα γεματο με κατι τεραστιους Bodybuilders... Απο εκει βγηκαν οι μεγαλητεροι Ροδιτες Bodybulders..! (Αλλα παει αυτο... αλλιως ασυζιτιτη εκει θα πηγενα...)
Οσο για τα βαρη εχεις δικιο. Δεν ειναι αλλωστε αυτο το προβλημα... και σπιτι μου μπορω να κανω, αλλα κατσω να πω οτι θα κανω 3 η 4 φορες την εβδομαδα το ταδε προγραμα σπιτι μου ξερω πως δεν θα το κανω... Εχω και βαρη και διαφορα μαραφετια αλλα ποτε δεν τα χρησιμοποιω... Ωστοσω σε οπιο γυμναστιριο και να παω θα εχει αρκετα βαρη και οργανα ωστε να μπορεσω να βγαλω ενα σωστο προγραμα.
Το καλο με το μακρινο ειναι οντως οι φιλοι του πατερα μου αλλα και η τιμη. Αλλα και σε καπιο αλλο να παω, παλι μπορει να μην ειναι εκει και αυτοι αλλα θα μου προσφερουν γνωσεις κλπ.
Δεν ξερω κατα ποσο θα με κουρασει... Ειναι αρκετα μακρια...Αλλα απο την αλλη αν μου αρεσει να πηγενω δεν νομιζω να με χαλει η διαδρομη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δυστυχως τα τρεντυ χλιδατα εχουν αυξηθει και τα πιο "αντρικα" σπανιζουν. Ειναι ομως πολυ σημαντικο να ειναι κοντα σου. Το μακρια θα το παρατησεις, γιατι θα βαριεσαι να πας. Επισης καλο ειναι να ψησεις και κανα φιλο να πηγαινετε μαζι να τραβαει ο ενας τον αλλο.

Καποια περιοδο παλια, ειχα ασχοληθει λιγο με bodybuilding μαζι με τον αδερφο μου. Σημερα δε θα το προτεινα. Οχι μονο του και οχι με "τα μουτρα". Προτιμοτερη ειναι η αεροβική γυμναστικη, και τα αθληματα. Και τα βαρη να γινονται βοηθητικα.

Αλλιως κοιτας για καμια πολεμική τεχνη. Και που να σου αρεσει (για να μην τη βαρεθεις), και να εχει καλο δασκαλο (για να μην βαρεθεις, απογοητευτεις), και να γυμναζει καλα το σωμα.

Κοντα μου ειναι μονο το κοντινο. Αμεσως μετα ειναι το μεσεο και μετα εχει διαφορα, στα οπια δεν εχω ιδεα τι παιζετε, και απο τα πιο μακρινα (αν οχι το πιο μακρινο) ειναι αυτο που ειναι οι φιλοι του μπαμπα μου. Φιλο που να γουσταρει δεν παιζει να βρω... Ο πατερας μου εχει βαρεθει να ασχολειτε... Μονοι ελπιδα οι φιλοι του μπαμπα μου...
Δεν ξερω πως το σκευτεσε, αλλα εγω δεν βρησκω λογο να μεινω μακρια του. και ενοειτε οτι δεν θα κανω μονο βαρη... Κυριος βαρη και γενικα ογκο και γραμωση αλλα ενοειτε και διαδρομος, ποδηλατο, περπατιμα περα απο το γυμναστιριο κλπ.
Πολεμικες τεχνες το ειχα σκευτει και εγω... Δεν εχει ομως καπια που να τραβαει ιδιετερα (εκτος απο Street Boxing και κατι τετια, για τα οπια ομως δεν υπαρχει δασκαλος στην Ροδο) και εκτος αφτου δεν νομιζω οτι θα το αντεξω, θα βαρεθω και θα τα παρατισω γιατι θελει πολυ υπομονη για να φτασεις σε ενα σημειο ωστε να μην προσπαθεις μονο αλλα και να το ευχαριστιεσε.. Και γενικοτερα τα αθληματα δεν με ελκουν... (αν ειχαμε παγωδρομιο στην Ροδο ναι... θα γινομουν ενας υπεροχος χοκιστας, η αν υπηρχε παιδικη ομαδα Rugby...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πολεμικες τεχνες εαν κανεις πρεπει να εχει πολυ καλη φυσικη κατασταση και οι σωστες και τακτικες προπονησεις με βαρη ειναι απαραιτητες.
Αλλιως ο ενας τραυματιμος θα ερχεται μετα τον αλλο.Το ιδιο συμβαινει και στα αθληματα.
Γενικα οσων αφορα τους τραυματισμους οι ασκησεις μυικης αναπτυξης και τα μηχανηματα βρισκονται στον πατο (οσων αφορα τους τραυματισμους.)
Με τα ελευθερα βαρη ειναι που πρεπει να εισαι πιο προσεκτικος, καθως και το να μην πηδας το σταδιο προθερμανσης (κατι που κανουν πανω απο τους μισους), να μην κοιτας τα κιλα, και τελος να μην σου παιρνει η προπονηση ωρες.
Μια σωστη σωστη προπονηση κατα την οποια θα δεις το μεγιστο των αποτελεσματων πρεπει να παιζει στα 45λεπτα για τους πολυ προχωρημενους και στην 1ωρα κι ενα τεταρτο.(για ατομα μεσης σωματικης διαπλασης)
Ολα μεσα.Απο την στιγμη που βγεις απο τα αποδυτηρια.

Τωρα οσων αφορα τα παραπανω, Κρονε το μονο πυο εχεις να κανεις ειναι να δεις απο κοντα αυτο στα μισα και τελος εαν δεις οτι σε εμπνεει αυτο που ειναι μακρια πας εκει.
Αρκει σου ξαναλεω να μην σου ερθει μετα το "που να τρεχω τωρα...?".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Έκανα μπαλέτο από τα 5 μου μέχρι τα 14 μου και το σώμα μου (ιδιαίτερα από τη μέση και κάτω) διατηρήθηκε περίφημα μέχρι τα 30 μου. Από εκεί και πέρα έχω πάρει την κάτω βόλτα και αν και δεν έχω προσθέσει κιλά έχω αρχίσει ναι φαρδαίνω επικίνδυνα...
Κι όλο λέω να πάω στο γυμναστήριο αλλά που να βρω την ώρα ρε γαμωτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τωρα κλεισαν και Κυριακες δια νομου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ωχ...και για πολλα απο τις μεγαλες αλυσιδες ηταν ενα απο τα μεγαλα "οπλα" τους αυτο.
(προσωπικα δεν ειχα παει ποτε σε κανενα που να ηταν ανοιχτο Κυριακη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top