Ποια είναι η γνώμη σας για τη γιορτή του Βαλεντίνου;

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην το ζαλίζουμε γιατί γινόμαστε γραφικοί: ο έχων γκόμενα τη θεωρεί γιορτή της αγάπης και του έρωτα (κυρίως στα φρέσκα ειδύλλια) ενώ ο μη έχων γκόμενα θα σου παραθέσει 1000+1 λόγους για την ηλιθιότητα αυτής της μέρας, θα σου μιλήσει για τη σκοπιμότητα της ημέρας που στοχεύει στο κέρδος και προωθεί τον καταναλωτισμό και μπλα μπλα μπλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μην το ζαλίζουμε γιατί γινόμαστε γραφικοί: ο έχων γκόμενα τη θεωρεί γιορτή της αγάπης και του έρωτα (κυρίως στα φρέσκα ειδύλλια) ενώ ο μη έχων γκόμενα θα σου παραθέσει 1000+1 λόγους για την ηλιθιότητα αυτής της μέρας, θα σου μιλήσει για τη σκοπιμότητα της ημέρας που στοχεύει στο κέρδος και προωθεί τον καταναλωτισμό και μπλα μπλα μπλα...
Μην γίνεσαι γενικός.:P
Όποιος έχει μυαλό, είτε είναι σε σχέση είτε όχι, θα καταλάβει ότι όλα έχουν γίνει με σκοπό το χρήμα. Δηλαδή ότι η γιορτή αυτή αποφέρει αρκετά κέρδη( από όσους έχουν σχέση και αγοράζουν δωράκια για το έτερον ήμισυ) σε διάφορα μαγαζάκια με σοκολατάκια, αρκουδάκια κτλ κτλ. Απλά δίνουμε περισσότερη σημασία σε μια κοινή μέρα και τίποτα παραπάνω. Την αγάπη την δείχνεις στον άλλο κάθε μέρα με πράξεις και όχι με δώρα μία μέρα. Είχαμε και παρουσίαση σήμερα και μία ομάδα είχε αναλάβει ως θέμα το δώρο στην γιορτή του αγίου Βαλεντίνου. Είχαν γεμίσει τις διαφάνειες με χαζομαρίτσες... Αλλά τέλος πάντων. Όπως κατάντησαν τα Χριστούγεννα, κατάντησε και αυτή η γιορτή. Έγινε δηλαδή εμπορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην γίνεσαι γενικός.:P
Όποιος έχει μυαλό, είτε είναι σε σχέση είτε όχι, θα καταλάβει ότι όλα έχουν γίνει με σκοπό το χρήμα. Δηλαδή ότι η γιορτή αυτή αποφέρει αρκετά κέρδη( από όσους έχουν σχέση και αγοράζουν δωράκια για το έτερον ήμισυ) σε διάφορα μαγαζάκια με σοκολατάκια, αρκουδάκια κτλ κτλ. Απλά δίνουμε περισσότερη σημασία σε μια κοινή μέρα και τίποτα παραπάνω. Την αγάπη την δείχνεις στον άλλο κάθε μέρα με πράξεις και όχι με δώρα μία μέρα. Είχαμε και παρουσίαση σήμερα και μία ομάδα είχε αναλάβει ως θέμα το δώρο στην γιορτή του αγίου Βαλεντίνου. Είχαν γεμίσει τις διαφάνειες με χαζομαρίτσες... Αλλά τέλος πάντων. Όπως κατάντησαν τα Χριστούγεννα, κατάντησε και αυτή η γιορτή. Έγινε δηλαδή εμπορική.
Μαζί σου, αλλά λέω ότι ο φρέσκος στη σχέση θα απολαύσει την ημέρα χωρίς τα υπόλοιπα κηρύγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
εγώ πάντως θα απολαύσω τα γενέθλιά μου εκείνη τη μέρα...χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μαζί σου, αλλά λέω ότι ο φρέσκος στη σχέση θα απολαύσει την ημέρα χωρίς τα υπόλοιπα κηρύγματα.
Καλά ναι μεν σωστός είσαι, απλά και εγώ σου λέω τι πιστεύω. :P
Καταντήσαμε να σκεφτόμαστε πως θα κερδίσουμε από τα πάντα.:)
εγώ πάντως θα απολαύσω τα γενέθλιά μου εκείνη τη μέρα...χαχαχαχαχα

Έχει και ένας φίλος μου γενέθλια εκείνη την μέρα. :hehe:
Θα μας φέρει σοκολατάκια ελπίζω, να φάμε. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
τουρτα ολόκληρη θα κόψουμε καλέ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Δηλαδή πρέπει να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη μέρα για να δείξει κανείς την αγάπη του προς κάποιον; Τις υπόλοιπες 364 μέρες που έχει ο χρόνος δείχνουμε το πόσο μισούμε κάποιον; Εντελώς τραγικό. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντελώς μαλακία*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφωνώ με τις κοπέλες παραπάνω, η γιορτή αυτή είναι εντελώς ανούσια, διότι την αγάπη μας την δείχνουμε κάθε μέρα, και όχι μόνο τότε, αγοράζοντας αγκαλιές λουλουδιών και σοκολατάκια. Πραγματικά εκνευρίζομαι με το όλο κλίμα που επικρατεί εκείνη την μέρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Loreley θα σου στείλω μια νταλίκα ανθοδέσμες μπας και σε επιφωτήσει ο Όσιος Βαλεντίνης και γράψεις καλά...:D Ρε συ μη χαλάς την τρέλα του Έλληνα. Ο Έλληνας ζει για τη φιέστα. Εδώ δεν προλαβαίνει να περάσει του Αγιαννιού και αρχίζουν τα καρναβάλια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εμένα πέρα από την όλη εμπορικότητα της γιορτής μου τη δίνουν τα ψευτοζευγαράκια της μιας εβδομάδας που εκείνη τη μέρα θα γεμίσουν ολόκληρο το facebook με τον "έρωτά" τους. Επίσης είναι ενοχλητική η κλασσική ερώτηση που σου κάνουν "Γιορτάζεις; " . Χιλιοειπωμένο επιχείρημα αλλά αν κάποιος είναι ερωτευμένος γιατί να περιμένει εκείνη τη μέρα για να το δείξει;
Παρά ταύτα δεν είμαι και απόλυτα εναντίον. Ο καθένας μπορεί να αντιμετωπίσει αυτή τη μέρα διαφορετικά και να είναι μια ωραία ρομαντική διέξοδος από τη ρουτίνα της καθημερινότητας για το ζευγάρι.Απλά θα προτιμούσα το αγόρι μου να με ξαφνιάσει οποιαδήποτε άλλη μέρα με ένα δώρο,όχι απαραίτητα χρηματικής αξίας, από το να μου φέρει κάτι του Αγίου Βαλεντίνου καθαρά από υποχρέωση επειδή είμαστε σε σχέση.


Καλά,τραγούδια τύπου "14 Φλεβάρη" δε μπαίνω καν στο κόπο να τα σχολιάσω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Mια χαζομαρα των εμπορων ειναι (χαζομαρα; μπα, μια χαρα εξυπναδα ειναι και καλα κανουν να βγαζουν και τιποτα κι αυτοι οι ανθρωποι, κι οποιος μπορει συνεισφερει στο κερδος αυτο στο κατω κατω και σε οποιον αρεσει, με το ζορι κανεις δεν κανει και κατι) που δεν ειναι και χριστιανικη, αλλα εγω προσωπικα τη διασκεδαζω κι οταν το θυμηθω ή μου τη θυμίσουν, την γιορταζω :P

Γιατι;

Γιατι μου αρεσουν οι χαζομαρες που και που :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
Πείτε καμία ιδέα για όσους δεν έχουν σχέση τι να κάνουν ανήμερα του Αϊ Βαλεντίν; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χμ, λεφτα εχεις; Πες μου τι διαθετεις, απο 0 ευρω εως πολλα ευρω να σου πω ιδεες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,055 μηνύματα.
Πείτε καμία ιδέα για όσους δεν έχουν σχέση τι να κάνουν ανήμερα του Αϊ Βαλεντίν; :P
Έλα που δεν ξέρεις!!!! Στη Φυσική το λέμε αυτεπαγωγή (Ε = -L di/dt) .


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Πείτε καμία ιδέα για όσους δεν έχουν σχέση τι να κάνουν ανήμερα του Αϊ Βαλεντίν; :P

θα παρεις ενα απο αυτα τα cd που θα δινει ολο και καποιο περιοδικο δωρο εκεινη τη βδομαδα με αυτα τα ερωτοτραγουδα...ενα μπουκαλι κρασι και θα περασετε οι τρεις σας παρεα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,751 μηνύματα.
θα παρεις ενα απο αυτα τα cd που θα δινει ολο και καποιο περιοδικο δωρο εκεινη τη βδομαδα με αυτα τα ερωτοτραγουδα...ενα μπουκαλι κρασι και θα περασετε οι τρεις σας παρεα...:clapup:

Εσύ έτσι κάνεις; :P :lol:

Δία κλαίω. :D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Εσύ έτσι κάνεις; :P :lol:

Δία κλαίω. :D :lol: :lol:

να σου πω φετος αν δε διαβαζα αυτο το ποστ ουτε θα θυμομουν την υπαρξη του αγιου βαλαντινου...για μενα ειναι μια απλα ακομα μερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Πείτε καμία ιδέα για όσους δεν έχουν σχέση τι να κάνουν ανήμερα του Αϊ Βαλεντίν; :P



Σιγά την μέρα! Μια μέρα είναι όπως και οι υπόλοιπες 364. Αν είναι βγες στους δρόμους σαν τον τρελό και ψάξε για καμία κοπέλα που να είναι μόνη της και απογοητευμένη, ε μετά από κει απλά είναι τα πράγματα. Πες την να πάτε καμία βόλτα, θα ξεχαστεί από όλα όσα της συμβαίνουν, θα σε ευχαριστήσει για την ευχάριστη ώρα που πέρασες μαζί της και τελικά θα καταλήξει να βρίσκεται στην αγκαλιά σου. Καλό θα ήταν να ξέρεις κάνα ανέκδοτο, έτσι μπας και της το πεις και σε συμπαθήσει πιο γρήγορα. :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην το ζαλίζουμε γιατί γινόμαστε γραφικοί: ο έχων γκόμενα τη θεωρεί γιορτή της αγάπης και του έρωτα (κυρίως στα φρέσκα ειδύλλια) ενώ ο μη έχων γκόμενα θα σου παραθέσει 1000+1 λόγους για την ηλιθιότητα αυτής της μέρας, θα σου μιλήσει για τη σκοπιμότητα της ημέρας που στοχεύει στο κέρδος και προωθεί τον καταναλωτισμό και μπλα μπλα μπλα...

Αυτό και αν είναι αηδία: να αλλάζει κανείς απόψεις έχοντας ως αποκλειστικό κριτήριο αν είναι με κάποιον αυτήν τη μέρα που προσωπικά ποτέ δεν την βρήκα "διαφορετική" όπως πολλοί άλλοι από εδώ πέρα. Ασε που μου φαίνεται και πολύ κλισέ όλο αυτό.

*Δεν απευθύνομαι σε σένα Ακη απλά το ποστ σου μου έδωσε την αφορμή...* :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top