Αγαπημένη τηλεοπτική σειρά;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να προσθεσω 3 που ειδα/βλεπω και δεν ειν κακες :

Shark (δικαστικο με αιμηρες ατακες και υφος απο τον μοναδικο James Woods)

The Big Bang Theory (κωμική σειρα με πρωταγωνιστες σπασίκλες επιστημονες υψηλου επιπεδου κα ατακες-αστεια απο πολλες σειρες επιστημονικης φαντασιας και φυσικης/μαθηματικων/αστρονομιας)

Reaper (αναφρη φαντασιας οπου οι γονεις του πρωταγωνιστη πουλησαν την ψυχη του στο διαβολο και τωρα αυτος πρεπει να κυνηγαει ψυχες που δραπετευσαν απο την κολαση, με μονη βοηθεια τον αινιγματικο Σατανα και τα παντελως αλλόκοτα εργαλεια που του δινει για να αιχμαλωτισει τις ψυχες ! )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Η ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Designer. Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Χμμ βλέπω ή μάλλον έβλεπα φέτος το χειμώνα όπως κ αλλους χειμώνες δλδ s1ngles ...
Μπαμπά μην τρέχεις...


Δν μ έρχεται άλλη τώρα ... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Πρεπει να εχω ξαναγραψει εδω αλλα τεσπα...

Βλεπω Lost και Prison break, αλλα εχω μεινει λιγο πισω. Επισης, βλεπω Singles, αλλα εχω μεινει και εκει πισω γιατι το βλεπει μαζι μου και ο καλος μου τωρα τελευταια (ενας θεος ξερει τι καταλαβαινει-γελαει παντως! :P) και με εβαλε να το ξεκινησουμε απο τον πρωτο κυκλο...Επισης Υπεροχα Πλασματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franky5465

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Εντάξει πιστεύω ότι είναι πολύ κλασσικό Friends
ε και που και που κάνα anime( αν πιάνεται για τηλεοπτική σειρά )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
βασικά εμένα μια απο τις πραγματικά αγαπημένες μου σειρές ever ειναι τα "εγκλήματα". Ότι και να λέμε σαν τις φαρμακερές ατάκες της Σωσό δύσκολα βρίσκεις στην ελληνική τηλεόραση........αυτό, και ένα άλλο στο mega που δεν νομίζω να έβλεπαν και πολλοί το "πάλι απο την αρχή". Αυτό μόνο και μόνο που το σκηνοθετούσε ο κραββάς και έπαιζε ο παπαχρόνης αρκεί:)
ασε που στους τίτλους αρχής είχε το "πάρε με μαζί σου" απο ξύλινα σπαθιά που είναι το αγαπημένο μου τραγουδάκι.........................
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσον αφορά ελληνικές σειρές, θεωρώ το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο την καλύτερη.
Κρίμα που τελείωσε μέσα σε μια σεζόν :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Όσον αφορά ελληνικές σειρές, θεωρώ το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο την καλύτερη.
Κρίμα που τελείωσε μέσα σε μια σεζόν :( :( :(

Πλακα με κανεις.....:eek:
Ειναι ισως η μοναδικη απο τις σειρες του Ρωμα που δεν μπορεσα να παρακολουθησω....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Μαρια η ασχημη!
(αστειακι)

Carnivale αν λεμε απο οτι εχει παιχτει στην ελληνικη τηλεοραση. Γενικα Twin peaks 4ever :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Όσον αφορά ελληνικές σειρές, θεωρώ το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο την καλύτερη.
Κρίμα που τελείωσε μέσα σε μια σεζόν :( :( :(

Πραγματικά, αυτή η σειρά πιστεύω ότι είναι η καλύτερη του Ρώμα:D
Πολύ προσεγμένη , με καλή σκηνοθεσία, πολύ καλές ερμηνείες από τους ηθοποιούς και ένα εξαιρετικό σενάριο.
Είναι η καλύτερη δουλεία του όχι μόνο δημιουργικά αλλά και ερμηνευτικά.
Καλύτερα που ολοκληρώθηκε σε μία σεζόν, γιατί μετά θα την τραβούσαν από τα μαλλιά για να καλύψει 2 σεζόν και το αποτελεσμα δε θα ήταν το ίδιο καλό.:/:

Όσον αφορά την αγαπημένη μου σειρά μάλλον θα έλέγα Friends ή House, αλλά μου άρεσούν αρκετές οπότε....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Όσον αφορά ελληνικές σειρές, θεωρώ το Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο την καλύτερη.
Κρίμα που τελείωσε μέσα σε μια σεζόν :( :( :(

Δεν έχεις βαρεθεί να τον βλέπεις να υποδύεται εδώ και 10 χρόνια τον καλοντυμένο, ευγενικό κύριο με αρχές? Νομίζω ότι πρέπει σύντομα να αλλάξει ρεπερτόριο γιατί έχει καταντήσει κάπως βαρετός... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν έχεις βαρεθεί να τον βλέπεις να υποδύεται εδώ και 10 χρόνια τον καλοντυμένο, ευγενικό κύριο με αρχές? Νομίζω ότι πρέπει σύντομα να αλλάξει ρεπερτόριο γιατί έχει καταντήσει κάπως βαρετός... ;)
Όχι, δεδομένου ότι του πάει πολύ αυτός ο ρόλος και συνεχώς γίνεται καλύτερος (κάθε νέα του σειρά είναι καλύτερη από την προηγούμενη).
Μία φορά που πήγε να ξεφύγει (στο Λίφτιγκ) το αποτέλεσμα ήταν άθλιο.
Προσωπικά έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση εδώ και χρόνια. Τις σειρές του Ρώμα όμως δεν τις χάνω ποτέ και για τίποτα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Όχι, δεδομένου ότι του πάει πολύ αυτός ο ρόλος και συνεχώς γίνεται καλύτερος (κάθε νέα του σειρά είναι καλύτερη από την προηγούμενη).
Μία φορά που πήγε να ξεφύγει (στο Λίφτιγκ) το αποτέλεσμα ήταν άθλιο.
Προσωπικά έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση εδώ και χρόνια. Τις σειρές του Ρώμα όμως δεν τις χάνω ποτέ και για τίποτα. :redface:

Όσο ζω τον θυμάμαι μία δικηγόρο "μη μου άπτου" στη σειρά με τους γείτονες και τη χαζή με το σκυλάκι. Μετά σαν βυζαντινολόγο στο Κωνσταντίνου και Ελένης και τώρα αυτή η σειρά που πάλι είχε έναν ανάλογο ρόλο. Δε λέω ότι δεν του πάει αλλά ίσως ο κόσμος βαρέθηκε να τον βλέπει σε τέτοιους ρόλους κι ίσως αυτός ήταν ένας από τους κύριους λόγους που η σειρά αυτή σταμάτησε. Για αυτό τουλάχιστον δεν την παρακολούθησα καθόλου κι εγώ, ενώ είχα δει πάρα πολλά επεισόδια από τις δύο που προανέφερα. Νομίζω κιόλας ότι στη σειρά αυτή έγραφε και σενάριο ή κάτι τέτοιο, έτσι? Αν ναι, εφόσον το κατέχει και το ταλέντο αυτό εκτός από το ηθοποιηλήκι ίσως θα ήταν καλύτερα να αλλάξει λίγο ρότα και να κάνει και τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
sorry αλλα το Δεληγιαννειο το θεωρω (ψιλο)αποτυχια!
Στις αγαπημενες μου σειρες ειναι: Δυο ξενοι, Παρα πεντε, Οι σταβλοι της Ερριετας Ζαϊμη και αυτο που ειχε φετος με τον Σεργιανοπουλο(:cry_x:), Εξαφανιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσο ζω τον θυμάμαι μία δικηγόρο "μη μου άπτου" στη σειρά με τους γείτονες και τη χαζή με το σκυλάκι. Μετά σαν βυζαντινολόγο στο Κωνσταντίνου και Ελένης και τώρα αυτή η σειρά που πάλι είχε έναν ανάλογο ρόλο. Δε λέω ότι δεν του πάει αλλά ίσως ο κόσμος βαρέθηκε να τον βλέπει σε τέτοιους ρόλους κι ίσως αυτός ήταν ένας από τους κύριους λόγους που η σειρά αυτή σταμάτησε. Για αυτό τουλάχιστον δεν την παρακολούθησα καθόλου κι εγώ, ενώ είχα δει πάρα πολλά επεισόδια από τις δύο που προανέφερα. Νομίζω κιόλας ότι στη σειρά αυτή έγραφε και σενάριο ή κάτι τέτοιο, έτσι? Αν ναι, εφόσον το κατέχει και το ταλέντο αυτό εκτός από το ηθοποιηλήκι ίσως θα ήταν καλύτερα να αλλάξει λίγο ρότα και να κάνει και τίποτα άλλο.
Προσωπικά πιστεύω ότι κάθε έργο τέχνης (και η κακή τέχνη, τέχνη είναι, μην ταράζεστε όσοι δεν τον πάτε) θα πρέπει να κρίνεται μεμονωμένα. Μειώνεται η αξία των πινάκων του Νταλί από το γεγονός ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο στυλ; (και όχι, δεν θεωρώ το Ρώμα ισάξιο του Νταλί!!! Απλά κάποιο παράδειγμα έπρεπε να φέρω!)

Κατερίνα, γιατί το θεωρείς αποτυχία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Κατερίνα, γιατί το θεωρείς αποτυχία;

Βασικα, οσες φορες ετυχε και το ειδα δεν μου αρεσε. Το θεωρησα καπως "ακαιρο". Επιπλεον δεν εχει τυχει να ακουσω θετικα σχολια απο καποιον γνωστο μου. Δεν ετυχε εστω και ενας να μου πει οτι του αρεσε αυτη η σειρα. Ίσως τη δικη μου αποψη να επηρεαζει και αυτο που ειπαν καποια παιδια νωριτερα. Εχω βαρεθει να τον βλεπω να παιζει τους ιδιους ρολους διαρκως. Μεν και δεν, Το καφε της Χαρας, Κωνσταντινου και Ελενης, Δεληγιαννειο Παρθεναγωγειο...παντου ο σπουδασμενος, μη μου απτου, υψηλης κοινωνιας κυριος. Στο Λιφτινγκ, οπως ειπες κι εσυ πηγε να κανει τη διαφορα και να το παιξει τεκνο αλλα δεν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ετυχε εστω και ενας να μου πει οτι του αρεσε αυτη η σειρα. Ίσως τη δικη μου αποψη να επηρεαζει και αυτο που ειπαν καποια παιδια νωριτερα.

Μπουχουχου, όλοι με αγνοούυυυυν :'( :'( :'(

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι κάθε έργο τέχνης (και η κακή τέχνη, τέχνη είναι, μην ταράζεστε όσοι δεν τον πάτε) θα πρέπει να κρίνεται μεμονωμένα. Μειώνεται η αξία των πινάκων του Νταλί από το γεγονός ότι έχουν οι περισσότεροι το ίδιο στυλ; (και όχι, δεν θεωρώ το Ρώμα ισάξιο του Νταλί!!! Απλά κάποιο παράδειγμα έπρεπε να φέρω!)

Κατερίνα, γιατί το θεωρείς αποτυχία;
Γιατί ποτέ δε γέλασα με τίποτε δικό του.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γιατί ποτέ δε γέλασα με τίποτε δικό του.:/:
Ούτε εγώ εκτιμώ ιδιαίτερα το χιούμορ του.
Για άλλους λόγους μου αρέσουν οι σειρές του...
Υπάρχει μια "αθωότητα" σε αυτές που δεν τη βρίσκεις εύκολα πλέον σε άλλες σειρές/ταινίες... Αν ήθελα να δω σήψη, διαφθορά και κακία δεν θα χρειαζόταν να δω κάποια σειρά, απλά θα έβγαινα έξω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ ο Ρώμας στο Κωνσταντίνου και Ελένης και στο καφέ της Χαράς, αλλά ειδικά στον κακό Βεζύρη:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ ο Ρώμας στο Κωνσταντίνου και Ελένης και στο καφέ της Χαράς, αλλά ειδικά στον κακό Βεζύρη:clapup:

Κι εμένα γενικά μου αρέσει ο Ρώμας. Μου άρεσε πολύ το καφέ της Χαράς και ο Κακός Βεζύρης!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top