Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά !:P
Λοιπόν, εγώ πιστεύω στα ζώδια, στα χαρακτηριστικά δηλαδή γιατί απλώς συμβαίνει να ισχύουν σε πάρα πολλές περιπτώσεις, καλώς ή κακώς...
Μου τα χε βρει η κολλητή μου παλιότερα που ψιλοασχολείται :
είμαι Κριός, με σελήνη στο Σκορπιό και ωροσκόπο Υδροχόο και γενικά αρκετούς πλανήτες στο Σκορπιό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Για να κάνουμε λίγο χαβαλέ...
Αυτή 19/2 (Υδροχόος προς Ιχθύ), εγώ 19/3 (Ιχθύς προς Κριό), 6 χρόνια μικρότερη.

Τι λένε τα ζώδια για αυτά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Για να κάνουμε λίγο χαβαλέ...
Αυτή 19/2 (Υδροχόος προς Ιχθύ), εγώ 19/3 (Ιχθύς προς Κριό), 6 χρόνια μικρότερη.

Τι λένε τα ζώδια για αυτά; :P

Ότι σου πέφτει μικρή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Τα είδα και με τις μεγάλες...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εγω ειμαι της περιπτωσης των ανθρωπων που λενε "εγω δεν τα πιστευω τα ζωδια,αλλα μ'αρεσουν γιατι παραμυθιαζομαι.."χιχι..!Οντως..Δεν πολυπιστευω,παρολο που βλεπω αρκετα σημεια του ζωδιου μου(για να μην πω τα περισσοτερα ή ολα)που επιβεβαιωνονται σε μενα,αλλα και σε ατομα που ξερω σχετικα με το ζωδιο τους.Παντως δυστυχως τον ωροσκοπο μου δεν τον ξερω.Το ζωδιο μου ειναι σκορπιος.Δεν θα ρωτησω αν ταιριαζω με το αγορι μου που ειναι ζυγος,γιατι ειμαστε παααρα πολυ καλα δοξα τω Θεω!Αλλα εχω περιεργεια να ακουσω τη δικη σας ερμηνεια για το ζωδιο μου πανω στη σχεση και γενικα στη ζωη..Πλακα εχει..:p ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosmavrou

Νεοφερμένος

Ο panosmavrou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εβδομαδιαίες αστρολογικές προβλέψεις από τον Πητ Παπαδάκο
από 17/10-23/10

ΚΡΙΟΣ

Αισθηματικά: Μην παραπονεθείτε αυτήν την βδομάδα εάν έχετε συγκρούσεις με το ταίρι σας, γιατί σύντομα θα επέλθει ηρεμία στη σχέση. Άλλωστε μην ξεχνάτε ότι οι εντάσεις είναι το «αλατοπίπερο» σε ένα ζευγάρι.

Επαγγελματικά: Προβλέπεται επαγγελματική και οικονομική άνοδος για αυτήν την εβδομάδα, που όμως θα χρειαστεί να ρισκάρετε.

Υγεία: Οι συγκινήσεις θα είναι περιττές και η υγεία σας αυτήν την εβδομάδα θα είναι πάρα πολύ καλή.

Τυχερή μέρα: Πέμπτη
Τυχερή ώρα: 7 το απόγευμα
Τυχερό χρώμα: Πράσινο
Τυχερό πετράδι: Σμαράγδι

ΤΑΥΡΟΣ

Αισθηματικά: Αρκετά δυναμικά ξεκινάει για εσάς η εβδομάδα αυτή στα αισθηματικά σας. Καινούριες γνωριμίες έρχονται στο προσκήνιο και σας βοηθούν να ανανεωθείτε.

Επαγγελματικά: Παρ’ ότι τα οικονομικά σας παραμένουν στάσιμα αυτόν τον καιρό προσπαθείστε να μην κάνετε άσκοπες, πλέον, σπατάλες. Μία επαγγελματική ευκαιρία σας ανοίγει νέους ορίζοντες.

Υγεία: Προσπαθείστε να αποβάλλεται το άγχος και μην σας πιάνει ανασφάλεια.

Τυχερή μέρα: Δευτέρα
Τυχερή ώρα: 10 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Γαλάζιο
Τυχερό πετράδι: Πλατίνα

ΔΙΔΥΜΟΣ

Αισθηματικά: Είσαστε αρκετά μπερδεμένοι αυτόν τον καιρό. Δώστε χρόνο στον εαυτό σας για να δείτε τι πραγματικά αναζητάτε. Πολλές επαφές αυτήν την εβδομάδα με φιλικά πρόσωπα.

Επαγγελματικά: Μην δημιουργείτε καταστάσεις που μπορούν να φανούν μοιραίες. Ρίξτε λίγο νερό στο κρασί σας και δώστε σημασία σε αυτά που έχουν να σας πουν οι ανώτεροί σας.

Υγεία: Προσπαθείστε να ηρεμήσετε μέσα σας αυτήν την εβδομάδα και να χαλιναγωγήσετε κρυφές εντάσεις που θέλετε να βγάλετε στη φόρα. Από την εβδομάδα αυτήν τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα.

Τυχερή μέρα: Παρασκευή
Τυχερή ώρα: 8 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Κόκκινο
Τυχερό πετράδι: Αμέθυστος

ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Αισθηματικά: Καιρός να δείξετε λίγο τρυφερότητα και αγάπη στο ταίρι σας για να το απαλλάξετε από τυχόν ανησυχίες.

Επαγγελματικά: Σταθερή η επαγγελματική σας πορεία προς το παρόν. Από την εβδομάδα αυτήν, νέες ιδέες σας κάνουν πιο δημιουργικούς και αποδοτικούς στον επαγγελματικό σας χώρο.

Υγεία: Πάρα πολύ καλά θα είναι τα πράγματα στο θέμα της υγείας σας. Μπορείτε να χαλαρώσετε αφήνωντας πίσω ανασφάλειες.

Τυχερή μέρα: Τρίτη
Τυχερή ώρα: 9 το βράδυ
Τυχερό χρώμα: Πορτοκαλί
Τυχερό πετράδι: Άργυρος

ΛΕΩΝ

Αισθηματικά: Η μεγάλη φαντασία σας χρειάζεται λίγη συγκράτηση. Προσγειωθείτε λίγο γιατί ίσως κάποια πράγματα στη σχέση σας να μην είναι έτσι όπως φαντάζεστε και να γκρινιάζετε άδικα στον/ην σύντροφό σας.

Επαγγελματικά: Σας απασχολεί ένα μεγάλο και σημαντικό επαγγελματικό πρόβλημα. Η λύση του έρχεται από την επόμενη εβδομάδα, μια και οι πλανήτες σας ευνοούν να πάρετε σταθερές αποφάσεις.

Υγεία: Αρκετά καλή. Ίσως έχετε όμως μια τάση φυγής ή μια τάση για να ξεδώσετε λιγάκι.

Τυχερή μέρα: Τετάρτη
Τυχερή ώρα: 7 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Ροζ
Τυχερό πετράδι: Οπάλ

ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Αισθηματικά: Αρκετά δοκιμάσατε το ταίρι σας μέσα από τη σχέση αυτή. Προσπαθείστε τώρα να φανείτε χρήσιμοι απέναντί του και μην προσπερνάτε αυτά που έχει να σας πει. Μικροεντάσεις δεν θα λείψουν.

Επαγγελματικά: Μην σας απασχολεί ένα ζήτημα που μπορεί να μην έχει καν σημασία. Από το τέλος της εβδομάδας θα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Τυχερή μέρα: Σάββατο
Τυχερή ώρα: 6 το απόγευμα
Τυχερό χρώμα: Καφέ
Τυχερό πετράδι: Σμαράγδι

ΖΥΓΟΣ

Αισθηματικά: Μην στενοχωριέστε από κάτι που συνέβη και δυσκολεύετε τη ζωή σας. Τα πράγματα σιγά σιγά θα αρχίσουν να ηρεμούν. Φίλοι και αγαπημένα πρόσωπα θα είναι κοντά σας.

Επαγγελματικά: Ελπίζετε σε ένα γεγονός που δεν θα αργήσει να έρθει και θα είναι ευχάριστο για σας. Επιτέλους οι κόποι σας θα δείτε να ανταμείβονται.

Υγεία: Αν και ψυχολογικά ταλαιπωρηθήκατε αρκετά αυτόν τον καιρό τα πράγματα σταδιακά αρχίζουν να αλλάζουν. Καιρός να ηρεμήσετε λίγο.

Τυχερή μέρα: Κυριακή
Τυχερή ώρα: 1 το μεσημέρι
Τυχερό χρώμα: Άσπρο
Τυχερό πετράδι: Χρυσός

ΣΚΟΡΠΙΟΣ

Αισθηματικά: Οικογενειακά θέματα ή θέματα σχέσεων θα σας απασχολήσουν. Θα βρεθείτε σε θέση να αναθεωρήσετε πράγματα και καταστάσεις, έτσι ώστε να επωφεληθείτε από κάποιους γνωστούς, ζυγίζοντας καλύτερα τα πράγματα.

Επαγγελματικά: Προσέχετε να μην κάνετε οικονομικές σπατάλες, γιατί κάτι απρόοπτο μπορεί να σας φέρει σε δύσκολη θέση.

Υγεία: Αναζητάτε διαρκώς λίγο χρόνο για να ηρεμήσετε από τους γρήγορους ρυθμούς σας.

Τυχερή μέρα: Σάββατο
Τυχερή ώρα: 5 το απόγευμα
Τυχερό χρώμα: Πράσινο
Τυχερό πετράδι: Διαμάντι.

ΤΟΞΟΤΗΣ

Αισθηματικά: Αφήστε τις γκρίνιες και μη γίνεστε κουραστικοί με τα ίδια συνεχώς πράγματα περιμένοντας με αγωνία να συμβεί κάτι που θα σας παρηγορήσει. Μην πληγώνετε το ταίρι σας με τη συμπεριφορά σας.

Επαγγελματικά: Τα επαγγελματικά σας, όπως και τα οικονομικά σας μπορεί να έχουν μείνει για λίγο στάσιμα. Ευνοϊκές προτάσεις έρχονται στο προσκήνιο.

Υγεία: Προσπαθείστε όσο μπορείτε να χαλαρώσετε. Το άγχος και οι εντάσεις δεν σας αφήνουν να ηρεμήσετε όσο θα θέλατε.

Τυχερή μέρα: Σάββατο
Τυχερή ώρα: 11 το πρωί
Τυχερό χρώμα: Κίτρινο
Τυχερό πετράδι: Άργυρος

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ

Αισθηματικά: Πολλές θα είναι οι εντάσεις σας αυτήν την εβδομάδα τόσο σε οικογενειακά όσο και σε θέματα φιλίας.

Επαγγελματικά: Νιώθετε πολύ πιεσμένοι αυτόν τον καιρό. Οι κόποι σας ανταμείβονται μέσα από προτάσεις ή προσφορές που γίνονται δεκτές.

Υγεία: Καλά θα είναι τα πράγματα. Αποφεύγετε τις εντάσεις.

Τυχερή μέρα: Τρίτη
Τυχερή ώρα: 4 το απόγευμα
Τυχερός αριθμός: 25
Τυχερό πετράδι: Αμέθυστος

ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Αισθηματικά: Ίσως κάποια πράγματα να τα θεωρείται σίγουρα και να μην δίνετε και τόσο την προσοχή σας. Προσπαθείστε να βρείτε τρόπους που θα σας φέρουν πιο κοντά και ακούστε τι έχει να σας πει και το ταίρι σας.

Επαγγελματικά: Προσπαθείστε να βρείτε τρόπους έτσι ώστε να αυξήσετε τα έσοδά σας. Όμως κάποιες προτάσεις για λίγο ακόμα θα καθυστερήσουν, κάντε λίγο υπομονή και όλα θα αλλάξουν.

Υγεία: Ψυχολογικοί παράγοντες μπορούν να σας κάνουν να νιώθετε λίγο εξαντλημένοι. Από την επόμενη εβδομάδα πολύ καλύτερα.

Τυχερή μέρα: Παρασκευή
Τυχερή ώρα: 2 το μεσημέρι
Τυχερό χρώμα: Μπλε
Τυχερό πετράδι: Ασήμι

ΙΧΘΥΣ

Αισθηματικά: Πάρτε μια φορά την κατάσταση στα χέρια σας και μην περιμένετε να παίρνει πάντα πρωτοβουλίες το ταίρι σας. Δείξτε του το ενδιαφέρον σας και φανείτε χρήσιμος/η.

Επαγγελματικά: Ίσως αν κινούσατε περισσότερο τα νήματά σας και δείχνατε περισσότερη αποδοτικότητα και μεθοδικότητα, τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα για εσάς.

Υγεία: Πολύ καλή. Αφήστε πίσω τις ανασφάλειες και προχωρήστε σταθερά.

Τυχερή μέρα: Δευτέρα
Τυχερή ώρα: 3 το μεσημέρι
Τυχερό χρώμα: Γαλάζιο
Τυχερό πετράδι: Αμέθυστος

Πηγή: https://www.grandesecreto.gr/?contentid=1238&random_number=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foufroux

Νεοφερμένος

Η foufroux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια τα ζωδια εχουν καποια βαση...ποτε δε πιστευα μεχρι που αρχισα να παρατηρω και να βλεπω τους φιλους μου και τους γνωστους..ναι οι κριοι ειναι ενεργητικοι σε ολα τα θεματα,δε θα συναντησεις ποτε ολιγομιλητο κριο η αδιαφορο,εχει προσωπικοτητα δυνατη που γινεται διακριτη αμεσως σε μια παρεα με τα σχολια του και το χιουμορ του, και στο θεμα σεξ ειναι ολοι βουρ στον πατσα,δεν το χουν με το ρομαντσο σε αντιθεση με ιχθεις,καρκινους που ειναι οι πλεον ρομαντικοι με εναν τονο μελαγχολικο ενιοτε οπως και οι ταυροι,αλλα και οι ζυγοι,οι οποιοι ξερουν πολυ καλα να φλερταρουν και γενικα τα ζωδια του αερα (διδυμοι,ζυγοι,υδροχοοι) που παιζουν το φλερτ στα δαχτυλα και η επικοινωνια με τους αλλους ανθρωπους ειναι το ατου τους!!!ποτε δεν εχω συναντησει μια απο τις τελευταιες περιπτωσεις ζωδιων να εινα εσωστρεφεις!ΠΟΤΕ!και το τονιζω..αντιθετα ζωδια οπως ταυροι,αιγοκεροι ειναι πολυ διαφορετικοι,λογικο..ζωδια της γης που ειναι συνηθως πρακτικα,αναλυτικοι στη σκεψη τους κι εδω βλεπε Παρθενος,ρεαλιστες,φιλοδοξοι(το εγω τους ταυτιζεται καπως με την οικονομικη επιτυχια),οι δε ταυροι ειναι ηδονιστες και πραγματικα ναι ειμαστε ρε γαμωτο ειδικα με το θεμα φαγητο,και στο σεξ... ταυρος που λενε,αν φυσικα ο ταυρος δεν εχει παραπανισια κιλα και δε μπορει να κουνησει το κωλο του, τα αρνητικα μας 8α ελεγα οτι ειναι απο τα χειροτερα -κατ εμε- του ζωδιακου κυκλου κι αυτο γιατι πολλες φορες γινομαστε πολυ εξουσιαστικοι με τους αλλους εχοντας την ψευδαισθηση ή καλυτερα την μαλακια στον εγκεφαλο οτι οι αλλοι ειναι κτηματα μας κι ως προς αυτο νομιζω οι ταυροι πρεπει να το δουλεψουνε αν δεν θελουν να μεινουν στο τελος απομονωμενοι..ναι ο Χιτλερ ηταν ταυρος, και ο Παπαδοπουλος και οχι δεν γνωριζω κανεναν δικτατορα που ηταν διδυμος πχ ή ιχθυς...πνευματα ελευθερα και ανησυχα απο τη φυση τους,βλεπω κι απο τον αδερφο μου που ειναι ιχθυς και πραγματικα προσκυνω,ωρες ωρες μου μιλα και νομιζω οτι ειναι γκουρου το παιδι..απιστευτα βιβλιοφαγος και γνωσιομανης.οι σκορπιοι δε εχουν μια διορατικοτητα που ακομα και καλος ηθοποιος να εισαι και να το ''παιζεις''' τρελιτσα ...χμμ αργα ή γρηγορα θα σε καταλαβουν τι ατομο εισαι,δε μπορεις να τους κρυφτεις με τιποτα, και μη διανοηθεις φυσικα να τους κανεις κακο γιατι θα το φυσας και δε θα κρυωνει για χρονια, σιγουρα θα σου αφησει πικροι γευση..ουφ βαρεθηκα οποιος θελει ας απαντησει αν βρισκει καπου βαση σε ολα αυτα.σιγουρα παντως ολοι εχουμε καλα και ασχημα στο καθε ζωδιο κατα τη γνωμη μου διαφορετικα στο καθενα,αρκει να μπορεις να αξιοποιησεις τα προτερηματα και να ξεπερασεις τη φυση σπυ σε ο,τι εχει να κανει με ελαττωματα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
παιδια τα ζωδια εχουν καποια βαση...ποτε δε πιστευα μεχρι που αρχισα να παρατηρω και να βλεπω τους φιλους μου και τους γνωστους..ναι οι κριοι ειναι ενεργητικοι σε ολα τα θεματα,δε θα συναντησεις ποτε ολιγομιλητο κριο η αδιαφορο,εχει προσωπικοτητα δυνατη που γινεται διακριτη αμεσως σε μια παρεα με τα σχολια του και το χιουμορ του, και στο θεμα σεξ ειναι ολοι βουρ στον πατσα,δεν το χουν με το ρομαντσο σε αντιθεση με ιχθεις,καρκινους που ειναι οι πλεον ρομαντικοι με εναν τονο μελαγχολικο ενιοτε οπως και οι ταυροι,αλλα και οι ζυγοι,οι οποιοι ξερουν πολυ καλα να φλερταρουν και γενικα τα ζωδια του αερα (διδυμοι,ζυγοι,υδροχοοι) που παιζουν το φλερτ στα δαχτυλα και η επικοινωνια με τους αλλους ανθρωπους ειναι το ατου τους!!!ποτε δεν εχω συναντησει μια απο τις τελευταιες περιπτωσεις ζωδιων να εινα εσωστρεφεις!ΠΟΤΕ!και το τονιζω..αντιθετα ζωδια οπως ταυροι,αιγοκεροι ειναι πολυ διαφορετικοι,λογικο..ζωδια της γης που ειναι συνηθως πρακτικα,αναλυτικοι στη σκεψη τους κι εδω βλεπε Παρθενος,ρεαλιστες,φιλοδοξοι(το εγω τους ταυτιζεται καπως με την οικονομικη επιτυχια),οι δε ταυροι ειναι ηδονιστες και πραγματικα ναι ειμαστε ρε γαμωτο ειδικα με το θεμα φαγητο,και στο σεξ... ταυρος που λενε,αν φυσικα ο ταυρος δεν εχει παραπανισια κιλα και δε μπορει να κουνησει το κωλο του, τα αρνητικα μας 8α ελεγα οτι ειναι απο τα χειροτερα -κατ εμε- του ζωδιακου κυκλου κι αυτο γιατι πολλες φορες γινομαστε πολυ εξουσιαστικοι με τους αλλους εχοντας την ψευδαισθηση ή καλυτερα την μαλακια στον εγκεφαλο οτι οι αλλοι ειναι κτηματα μας κι ως προς αυτο νομιζω οι ταυροι πρεπει να το δουλεψουνε αν δεν θελουν να μεινουν στο τελος απομονωμενοι..ναι ο Χιτλερ ηταν ταυρος, και ο Παπαδοπουλος και οχι δεν γνωριζω κανεναν δικτατορα που ηταν διδυμος πχ ή ιχθυς...πνευματα ελευθερα και ανησυχα απο τη φυση τους,βλεπω κι απο τον αδερφο μου που ειναι ιχθυς και πραγματικα προσκυνω,ωρες ωρες μου μιλα και νομιζω οτι ειναι γκουρου το παιδι..απιστευτα βιβλιοφαγος και γνωσιομανης.οι σκορπιοι δε εχουν μια διορατικοτητα που ακομα και καλος ηθοποιος να εισαι και να το ''παιζεις''' τρελιτσα ...χμμ αργα ή γρηγορα θα σε καταλαβουν τι ατομο εισαι,δε μπορεις να τους κρυφτεις με τιποτα, και μη διανοηθεις φυσικα να τους κανεις κακο γιατι θα το φυσας και δε θα κρυωνει για χρονια, σιγουρα θα σου αφησει πικροι γευση..ουφ βαρεθηκα οποιος θελει ας απαντησει αν βρισκει καπου βαση σε ολα αυτα.σιγουρα παντως ολοι εχουμε καλα και ασχημα στο καθε ζωδιο κατα τη γνωμη μου διαφορετικα στο καθενα,αρκει να μπορεις να αξιοποιησεις τα προτερηματα και να ξεπερασεις τη φυση σπυ σε ο,τι εχει να κανει με ελαττωματα...:)

Να φανταστω δηλαδη οτι οταν γνωριζεις καποιον πρωτα τον ρωτας ζωδιο και μετα το ονομα.
Τα ζωδια ειναι μ@λ@κιες. Δεν ειναι δυνατον οι πλανητες,οι αναδρομοι, οι εκλειψεις οι κομητες, τα αστερια οι γαλαξιες και οι μαυρες τρυπες να καθοριζουν τον χαρακτηρα και την συμπεριφορα καποιου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
οι σκορπιοι δε εχουν μια διορατικοτητα που ακομα και καλος ηθοποιος να εισαι και να το ''παιζεις''' τρελιτσα ...χμμ αργα ή γρηγορα θα σε καταλαβουν τι ατομο εισαι,δε μπορεις να τους κρυφτεις με τιποτα, και μη διανοηθεις φυσικα να τους κανεις κακο γιατι θα το φυσας και δε θα κρυωνει για χρονια, σιγουρα θα σου αφησει πικροι γευση..

Ακούτε;;;''Ακούμε'' να λέτε!:P
Οχι ρε συ, οι Σκορπιοί είναι και γαμώ τα παιδιά! Λογικό δεν είναι αμα σ'ενοχλήσει ο άλλος, να του το δείξεις οτι ενοχλήθηκες;:P:whistle:
Ολο το ποστ της φουφρουξ είχε πλάκα:D, με όλο το συμπάθειο:), λες κι άκουγα μια ''θειά'' να λέει ''οι άντρες πιδί μ να σι ξερουν απτη μεσ κaι κάτ'':loltooth:

ps. Πατωσε λίγο το θέμα αυτό, ε; Εγω φρουφρου(πιο εύκολο:D) ακούω γενικά όσα λέγονται περι ζωδίων, αλλά δεν τα ενστερνίζομαι. Θεωρώ πως κάπου μπορεί να βασίζονται απο των αρχαιοτάτων χρόνων, αλλά κρατώ τις μεγάλες επιφυλάξεις μου, διότι κάθε άτομο έχω διαπιστώσει πως είναι μοναδικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παιδια τα ζωδια εχουν καποια βαση...ποτε δε πιστευα μεχρι που αρχισα να παρατηρω και να βλεπω τους φιλους μου και τους γνωστους..ναι οι κριοι ειναι ενεργητικοι σε ολα τα θεματα,δε θα συναντησεις ποτε ολιγομιλητο κριο η αδιαφορο,εχει προσωπικοτητα δυνατη που γινεται διακριτη αμεσως σε μια παρεα με τα σχολια του και το χιουμορ του,

πώς μας ξερεις..:P

foufroux

οντως και εγω βλεπω οτι στα χαρακτηριστικα του χαρακτηρα,,περιεργως,,στα βασικα τουλαχιστον πεφτουν μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lamidon

Νεοφερμένος

Ο Lamidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ηλιθιότητες τα ζώδια συμφωνώ και εγώ ας μας εξηγήσει κανείς πώς είναι δυνατό τα άστρα με τους πλανήτες να επηρεάζουν συγκεκριμένα άτομα που γεννήθηκαν κάποιο μήνα. Το μόνο φυσιολογικό που μπορείτε να πείτε είναι οτι επηρεάζεται διαφορετικά ο χαρακτήρας του παιδιού άν γεννήθηκε καλοκαίρι ή χειμώνα ή άνοιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το μόνο φυσιολογικό που μπορείτε να πείτε είναι οτι επηρεάζεται διαφορετικά ο χαρακτήρας του παιδιού άν γεννήθηκε καλοκαίρι ή χειμώνα ή άνοιξη.

αυτο πιθανολογω και εγω..:hmm:


γιατι οντως για οποιον ασχολειται λιγο με διαστημα κλπ

τα περι πλανητων και αστρων δεν βγαζουν καμια λογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
τα ζώδια είναι αβάσιμα. Παράδειγμα: σου λέει ο άλλος ότι τα επαγγελματικά σου θα πάνε καλά και εσύ κάθεσαι σε ένα καναπέ και δεν κάνεις τίποτα και μετά ρίχνεις την ευθύνη στον ανάδρομο Έρμή.

Ο καθένας φτιάχνει το μέλλον του και τη ζωή του..... όλα τα άλλα είναι βλακείες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
προσωπικα οταν καποιος με ρωταει πως σε λενε....κ μετα τι ζωδιο εισαι....την κανω με ελαφρα πηδηματακια...ή εχεις την διαθεση κ την προθεση να γνωρισεις πραγματικα εναν ανθρωπο ή διαφορετικα ψαξε να με βρεις στις αστρολογικες προβλεψεις :book:...κ αν με βρεις,γραψε μου:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
όπως λέγαμε και με μια ψυχή πρόσφατα:
Προβλέψεις 2012
Κριός: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας. Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Ταύρος: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Δίδυμοι: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Καρκίνος: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Λέων:Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Παρθένος: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Ζυγός:Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Σκορπιός: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Τοξότης: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Αιγοκαιρός: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Υδροχόος: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

Ιχθείς: Η έκλειψη θα σας επηρεάσει σε τομείς της ζωής σας το 2012 και αναμένονται αλλαγές στα συναισθηματικά, τα επαγγελματικά ή τα οικονομικά σας.
Προσοχή στην υγεία σας μέχρι τον Απρίλη.

:)

Για κάθε έναν λοιπόν που έπεσα μέσα (ie έχει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ αλλαγή σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τομέα της ζωής του και επίσης αρρωστήσει Ή ΔΕΝ αρρωστήσει μέχρι τον Απρίλιο...δλδ σχεδόν το 100% των ανθρώπων!) τα ζώδια βγήκαν!!! Μήπως να αλλάξω επαγγελματικό προσανατολισμό ??? Αφού το έχω το χάρισμα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τα ζώδια είναι αβάσιμα. Παράδειγμα: σου λέει ο άλλος ότι τα επαγγελματικά σου θα πάνε καλά και εσύ κάθεσαι σε ένα καναπέ και δεν κάνεις τίποτα και μετά ρίχνεις την ευθύνη στον ανάδρομο Έρμή.
δεν μιλαω για προβλεψεις

ποτε δεν τις παιρνω σοβαρα..-ουτε οταν ειναι καλές..;)

αλλα το μονο που βλεπω μια βαση στα ζωδια ειναι τα βασικα τουλαχιστον χαρακτηριστικα τους..

και σε μενα πχ ειδα πχ τα χαρακτηριστικα αυτων που γεννηθηκαν την ημερα μου
και επεσε απιστευτα μεσα..

δυσκολευομαι να το απορριψω ετσι απλα ως συμπτωση ή στημενο..
δειτε και εσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
αλλα το μονο που βλεπω μια βαση στα ζωδια ειναι τα βασικα τουλαχιστον χαρακτηριστικα τους..

και σε μενα πχ ειδα πχ τα χαρακτηριστικα αυτων που γεννηθηκαν την ημερα μου
και επεσε απιστευτα μεσα..

δυσκολευομαι να το απορριψω ετσι απλα ως συμπτωση ή στημενο..
δειτε και εσεις..
το ερώτημα (για μένα) είναι "για πόσους ακόμα που γεννήθηκαν σε άλλες μέρες αναφέρονται αυτά τα χαρακτηριστικά"?
Οκ, η αυθυποβολή βοηθάει όταν σου πουνε "αυτό είναι για σένα" να κάθεσαι να "βρίσκεις" αυτά που είναι applicable.

Αν σου πω όμως ότι έγινε λάθος στο site κατά το uploading των αρχείων και το σωστό για σένα είναι αυτό πόσα θα βρεις να ταυτίζονται με εσένα?! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σε υποθετικα ερωτηματα δεν απανταω..:P

αλλα ναι,,σε μερικα θεματα δεν ταιριαζω καθολου..αν μου πει πχ οτι ειμαι διπλωματικος τυπος,,δεν θα το πιστεψω
και μερικα αλλουπου εχω δει δεν τα εχω-πχ τις αρχηγικες τασεις,,που διαβαζω αλλου,,δεν το πιστευω επειδη το λενε-

δεν αλλαζουμε τι πιστευουμε για τον εαυτο μας.. τοσο πολυ,,ξερουμε βαθια μεσα μας τον πυρηνα μας..
και ευχαριστιομαστε οταν τον βρισκουμε καπου ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Έχετε ακούσει που συζητιέται και 13ος αστερισμός??

https://en.wikipedia.org/wiki/Ophiuchus



me gusta
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έχετε ακούσει που συζητιέται και 13ος αστερισμός??

https://en.wikipedia.org/wiki/Ophiuchus



me gusta

από όταν ήμουν εγώ γυμνάσιο...
Και πίστεψέ με έχει περάσει πολύς καιρός από όταν ήμουν γυμνάσιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top