Facemood: Πόσο επικίνδυνο είναι και τρόποι για uninstall

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κατέβασα τις προάλλες το findsubtitles 1.0, αν και δεν μου αρέσει να εγκαθιστώ τόσο χαμηλής ποιότητας προγράμματα το συγκεκριμένο είναι χρήσιμο. Αν και ήμουν σίγουρος ότι επέλεξα να μην μου κάνει εγκατάσταση το facemood, αυτό με αγνόησε.

Έκτος ότι στο PC μου έχω όλα μου τα passwords (ακόμη και από ebankings και χρηματιστηριακές), εκτός ότι έχω ένα σωρό προσωπικά και επαγγελματικά έγραφα, φεύγω για ταξίδι και δεν το ρισκάρω ένα facemood να μου χαλάσει τις διακοπές. Ξέρει κάνεις πόσο επικίνδυνο και τι κάνει;

Επίσης, το spybot δεν το εντόπισε. Κανένας εύκολος τρόπος να το αφαιρέσω; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το βρήκα μόλις τώρα και δεν ξέρω αν λειτουργεί:
https://www.youkoufme.gr/how-to-remove-facemood/

Use at your own risk.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Φυσικα εχω πεσει κι εγω θυμα και δεν εχω βρει την υγεια μου ακομη.
Δεν απεγκαθιστανται με τιποτα!

Εκτος απο αυτο πηρε την πρωτοβουλια και αλλαξε και την homepage μου.
Πηγα στον πινακα ελεγχου να κανω απεγκατασταση και φυσικα τιποτα.
Επεμενε.

Περα απο αυτο, θα προεκτεινω λιγο το θεμα...
Καθε φορα που κατεβαζω ενα προγραμμα στον υπολογιστη μου, αυτοματα μου κατεβαζει και το αναλογο toolbar.

Φυσικα κανω απο-επιλογη τα toolbars. Δε θελω να εγκατασταθουν.
Φυσικα το αιτημα μου αγνοειται, με αποτελεσμα να εχει γεμισει η σελιδα μου με ενα σωρο toolbars .

Καποια απο αυτα καταφερνω και τα βγαζω.
Καποια αλλα, ομως, δεν βγαινουν με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Φυσικα κανω απο-επιλογη τα toolbars. Δε θελω να εγκατασταθουν.
Φυσικα το αιτημα μου αγνοειται, με αποτελεσμα να εχει γεμισει η σελιδα μου με ενα σωρο toolbars
Σε εμένα η επιλογή αυτή δεν αγνοείται. Πχ πολλά νόμιμα προγράμματα συνοδεύονται από το google chrome, google toolbar ή το mcafee siteadvisor, αλλά μπορείς κάλλιστα να επιλέξεις να μην εγκατασταθούν. Εκτός αν τα προγράμματα που κατεβάζεις είναι σπασμένα ή spyware και δεν έχεις καλό antivirus:angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Καμιά φορά έχουν το παραπλανητικό checkbox αλλά η επιλογή γίνεται στα κουμπιά. Πρέπει να πατήσεις cancel και όχι agree (που είναι στη θέση του next) στον wizzard και ο wizzard συνεχίζει χωρίς να εγκαταστήσει. Η συμβατική υποχρέωση του installer ειναι να μπορείς να μήν το εγκαταστήσεις, έστω και με τέτοιες ταρζανιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Είναι πολύ επικίνδυνο να το βάλεις, και ναι ο τρόπος που βρήκε η isilielel είναι ο καλύτερος, και γω αυτόν χρησιμοποίησα όταν την πάτησε ένας φίλος μου για να το βγάλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top