Απαγόρευση καπνίσματος ή άτμισμα σε δημόσιους χώρους

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Σε λιγο θα μας απαγορεψουν να καπνιζουμε και μεσα στο σπιτι μας. Εγω λεω, οτι αν κοπτονται τοσο πολυ για την υγεια μας, να κλεισουν τις καπνοβιομηχανιες. Να σταματησουν και τις εισαγωγες τσιγαρων απο το εξωτερικο. Αν δεν βρισκουμε τσιγαρα να αγορασουμε, τι θα κανουμε, θα το κοψουμε. Αλλα που. Αυτο που τους ενδιαφερει ειναι να μειωσουν καποια εξοδα και βεβαια οχι τα δικα μας εξοδα για τσιγαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να υποθέσω οτι είσαι αδύνατος και καπνιστής έτσι;:whistle:

Αυτά είναι. Πάντα γι' άλλους μιλάμε....:/:


Αδυνατο δεν με λες... Τα κιλα μου ειναι αρκετα εως πολλα περισσοτερα απο το υψος μου.
Οσο για το καπνισμα, δεν μποω να το παιξω παναγιτσα, αλλα δεν ειμαι και κανονικος καπνιστης. Καπνιζω πιπα, 3-4 μπολ τον μηνα, ισως να κανω και 5-6 τσιγαρα την βδομαδα.

Και πριν αρχισω το καπνισμα φασιστικους θεωρουσα αντιστοιχους νομους ομως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ντάξει δε γίνεται σε όλα τα θέματα να λέμε "κόψτε το τσιγάρο".
Ενήλικες είναι, υποθέτω ξέρουν πότε και πώς ενοχλούν τον δίπλα τους με τον καπνό και ας πούμε ότι πλέον το σέβονται πιο πολύ από παλιά.

Σημείωση ΟΔ: To μήνυμα αυτό μεταφέρθηκε από το θέμα "Πόσο χαμηλά έχετε πέσει για ένα τσιγάρο;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ντάξει δε γίνεται σε όλα τα θέματα να λέμε "κόψτε το τσιγάρο".
Ενήλικες είναι, υποθέτω ξέρουν πότε και πώς ενοχλούν τον δίπλα τους με τον καπνό και ας πούμε ότι πλέον το σέβονται πιο πολύ από παλιά.

Τελαυταίο μήνυμα, για να μην κουράζω τους συνμοντς που θα καθαρίζουν.
Δεν τίθεται θέμα ενόχλησης. Το θέμα δεν είναι ότι ενοχλείς απλά κάποιον. Δεν είναι σαν να βάζεις τη μουσική δυνατά μες τη νύχτα και ενοχλείς το γείτονα. Από το στιγμή που το κάπνισμα σκοτώνει αποδεδειγμένα και εφόσον κάποιοι κάνουν μια συνειδητή επιλογή να μην καπνίζουν, τότε δεν είναι παρά φασιστικό να σε καταδικάζει ο διπλανός σου σε παθητικό κάπνισμα, επειδή "είναι απόλαυσή του".
Όταν μάλιστα παθητικοί καπνιστές τα παιδιά τότε ο γονιός/συγγενής/φίλος/ό,τι είναι απλά ΔΕΝ σέβεται τη ζωή του άλλου.
Απλώς ΧΕΣΤΗΚΕ.

Γεια σας.

Σημείωση ΟΔ: To μήνυμα αυτό μεταφέρθηκε από το θέμα "Πόσο χαμηλά έχετε πέσει για ένα τσιγάρο;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
5 εκ. νεκροί το χρόνο μόνο από το παθητικό κάπνισμα. Μάλλον θες να πεις η μαλακία δεν έχει όρια πια. :confused:

Από την στιγμή που ο άλλος δεν φροντίζει να το αποφεύγει,δεν μπορώ να κάνω εγώ κάτι. Ειδικοί χώροι για καπνιστές και μη υπάρχουν; Υπάρχουν. Τώρα αν εσύ [nothing personal,γενικά μιλάω] είσαι κατά του τσιγάρου,αλλά πας κάθε πσκ σε κλαμπ που καπνίζουν οι μισοί,ε συγγνώμη αλλά είσαι άξιος της μοίρας σου.

Σημείωση ΟΔ: To μήνυμα αυτό μεταφέρθηκε από το θέμα "Πόσο χαμηλά έχετε πέσει για ένα τσιγάρο;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Από την στιγμή που ο άλλος δεν φροντίζει να το αποφεύγει,δεν μπορώ να κάνω εγώ κάτι. Ειδικοί χώροι για καπνιστές και μη υπάρχουν; Υπάρχουν. Τώρα αν εσύ [nothing personal,γενικά μιλάω] είσαι κατά του τσιγάρου,αλλά πας κάθε πσκ σε κλαμπ που καπνίζουν οι μισοί,ε συγγνώμη αλλά είσαι άξιος της μοίρας σου.

Άρα δεν έχω δικαίωμα στη διασκέδαση. Δυστυχώς αναπνέουμε όλοι τον ίδιο αέρα.
Το ενδεχόμενο όμως να μην καπνίσεις στο κλαμπ για τις 2 ώρες πες που θα είσαι εκεί, δεν παίζει ε; :P Στερητικό σύνδρομο, θα πέσει το μπεμπέ. :P
Καληνύχτα, κουράστηκα.

Σημείωση ΟΔ: To μήνυμα αυτό μεταφέρθηκε από το θέμα "Πόσο χαμηλά έχετε πέσει για ένα τσιγάρο;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και επειδη εσυ δεν γουσταρεις να πεθανεις πρεπει να μην μπορω ουτε εγω; Η επειδη εσυ θες να πας στο συγκεκριμενο club πρεπει εγω ειτε να μην παω ειτε να μην καπνισω; Το ιδιο φασιστικο δεν ειναι και αυτο;!
Απλα τα πραγματα! Αν μου επιτρεπει ο μαγαζατορας να καπνισω θα καπνισω! Δικο του ειναι το μαγαζι και προφανος προτιμαει για πελατες αυτου ςπου γουσταρουν να πεθανουν! Αν εσυ δεν θες να εισπνεεις καπνο, φυγε απο κοντα μου ή απο αυτο το μαγαζι και βρες ενα μαγαζι που να μην καπνιζουν μεσα!

Σημείωση ΟΔ: To μήνυμα αυτό μεταφέρθηκε από το θέμα "Πόσο χαμηλά έχετε πέσει για ένα τσιγάρο;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα που βρισκόμουν στη λέσχη έγινα μάρτυρας (καθώς φαίνεται όχι μόνο εγώ) μιας «κυρίας» που κάπνιζε ηλεκτρονικό τσιγάρο. Το σκεφτόμουν για λίγα λεπτά να πάω να το πω σε κάποιον υπεύθυνο για να πράξει τα δέοντα ( ; ), όμως δεν το 'κανα λόγω δειλίας και λόγω του ότι δεν ξέρω αν ισχύει ο νόμος αυτός για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Το ξέρω, δεν με τιμά. :(

Το μόνο σίγουρο είναι ότι την επόμενη φορά που θα συμβεί κάτι τέτοιο και υποπέσει στην αντίληψή μου δεν θα μείνω άπρακτος.

Εσείς θα το λέγατε στον υπεύθυνο ή θα λέγατε ευγενικά στο άτομο να σταματήσει να καπνίζει; Άραγε εφαρμόζεται ο αντικαπνιστικός νόμος στην Ελλάδα ή είναι για τα μάτια του κόσμου; Σας έχουν κάνει παρατήρηση γι' αυτό το θέμα; Έχετε γίνει μάρτυρες ενός τέτοιου γεγονότος;
Κι αν ναι, πως αντιδράσατε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ισχύει ο νόμος και για το ηλεκτρονικό κατά την γνώμη μου άδικα αλλά πραγματικά τι σε πειράζει το ηλεκτρονικό ατμός είναι ούτε ερεθίζει τα μάτια ούτε βρωμάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
το άτμισμα είναι αβλαβές για τους μη ατμίζοντες. μόνο αισθητικά ίσως είναι πρόβλημα (έχει τύχει τύπος με ηλεκτρονικό να τζουράρει κ ν φυσά πάνω μου). Τώρα, για τον ίδιο τον χρήστη είναι βλαβερότατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το άτμισμα είναι αβλαβές για τους μη ατμίζοντες. μόνο αισθητικά ίσως είναι πρόβλημα (έχει τύχει τύπος με ηλεκτρονικό να τζουράρει κ ν φυσά πάνω μου). Τώρα, για τον ίδιο τον χρήστη είναι βλαβερότατο.
Πώς γίνεται αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Άραγε εφαρμόζεται ο αντικαπνιστικός νόμος στην Ελλάδα ή είναι για τα μάτια του κόσμου;

Ελάχιστα μαγαζιά έχουν ξεχωριστό χώρο για καπνίζοντες και μη καπνίζοντες (με σαφή υπεροχή του 1ου), και ακόμα λιγότερα είναι τελείως smoke-free στο εσωτερικό τους. Εννοείται ότι ο αντικαπνιστικός νόμος δεν εφαρμόζεται ούτε κατά διάνοια, αλλά δεν βλέπω να ενοχλεί κανέναν σοβαρά, γιατί ακόμα και οι παρέες είναι μικτές (καπνιστές-μη καπνιστές), οπότε συνήθως ο μη καπνιστής πληρώνει την νύφη και ντουμανιάζει ακόμα και μέσα στην ίδια του την παρέα.

Εγώ δεν μπορώ να αναγκάσω τους φίλους μου να μην καπνίζουν μπροστά μου, αλλά και αυτοί δεν μπορούν να με αναγκάσουν να τρώω τον καπνό τους στη μάπα. Οπότε όταν βγαίνουμε συνήθως προκύπτει κάποια συμβιβαστική λύση (καπνίζουν λιγότερο ή βγαίνουν έξω ή είμαστε έξω τώρα που έχει ζέστη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Στα χρόνια που μαζί με τον σύντροφό μου ήμασταν οι μόνοι καπνιστές στην παρέα 10 φίλων που δεν κάπνιζε κανείς άλλος (ορισμένοι μάλιστα δεν ανέχονταν τον καπνό του τσιγάρου ούτε σε εξωτερικούς χώρους), ουδέποτε δώσαμε αφορμή για παρατήρηση, γιατί υπάρχει σεβασμός στο συνάνθρωπο που δεν καπνίζει. Απλώς βγαίναμε έξω τον χειμώνα (ακόμα και στα σπίτια τους όταν πηγαίναμε και μας έλεγαν δεν πειράζει και να καπνίσουμε μέσα), ενώ το καλοκαίρι σε καφετέριες και ταβέρνες, φροντίζαμε να μην καθόμαστε κοντά σε αυτούς που δεν μπορούσαν ούτε υποψία οσμής καπνού, έστω και σε ανοιχτούς χώρους.
Πλέον εδώ και ένα χρόνο το έχουμε γυρίσει στο άτμισμα (που σημαίνει οτι, κατά τη διάρκειά του, δεν παράγονται προϊόντα καύσης καπνού) και οι φίλοι μας όχι μόνο το καλοδέχτηκαν (μπορούμε να χρησιμοποιούμε το ηλεκτρονικό μας τσιγάρο βρισκόμενοι δίπλα τους, χειμώνα-καλοκαίρι), αλλά ακόμα και στους πιο φανατικούς "αντι", το- φευγαλέο στην όσφρηση- άρωμα του ατμού αρέσει.
Βέβαια δεν απενοχοποιώ εντελώς το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αλλά σε σύγκριση με το συμβατικό, μου φαίνεται απείρως πιο αβλαβές (κατ'αρχήν είναι απαλλαγμένο από την πίσσα, που από μόνη της περιέχει μύρια καρκινογόνων ουσιών). Και έχουμε δει μεγάλη διαφορά (προς το καλύτερο εννοείται) στον οργανισμό μας.
Τώρα όποιος θέλει εντελώς καθαρό αέρα, δύσκολα θα βρει σε μια πόλη που η ατμόσφαιρά της βρίθει καυσαερίων και μικροσωματιδίων (ίσως στην κορυφή κάποιου βουνού, ξέρω γω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα χρόνια που μαζί με τον σύντροφό μου ήμασταν οι μόνοι καπνιστές στην παρέα 10 φίλων που δεν κάπνιζε κανείς άλλος (ορισμένοι μάλιστα δεν ανέχονταν τον καπνό του τσιγάρου ούτε σε εξωτερικούς χώρους), ουδέποτε δώσαμε αφορμή για παρατήρηση, γιατί υπάρχει σεβασμός στο συνάνθρωπο που δεν καπνίζει. Απλώς βγαίναμε έξω τον χειμώνα (ακόμα και στα σπίτια τους όταν πηγαίναμε και μας έλεγαν δεν πειράζει και να καπνίσουμε μέσα), ενώ το καλοκαίρι σε καφετέριες και ταβέρνες, φροντίζαμε να μην καθόμαστε κοντά σε αυτούς που δεν μπορούσαν ούτε υποψία οσμής καπνού, έστω και σε ανοιχτούς χώρους.
Πλέον εδώ και ένα χρόνο το έχουμε γυρίσει στο άτμισμα (που σημαίνει οτι, κατά τη διάρκειά του, δεν παράγονται προϊόντα καύσης καπνού) και οι φίλοι μας όχι μόνο το καλοδέχτηκαν (μπορούμε να χρησιμοποιούμε το ηλεκτρονικό μας τσιγάρο βρισκόμενοι δίπλα τους, χειμώνα-καλοκαίρι), αλλά ακόμα και στους πιο φανατικούς "αντι", το- φευγαλέο στην όσφρηση- άρωμα του ατμού αρέσει.
Βέβαια δεν απενοχοποιώ εντελώς το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αλλά σε σύγκριση με το συμβατικό, μου φαίνεται απείρως πιο αβλαβές (κατ'αρχήν είναι απαλλαγμένο από την πίσσα, που από μόνη της περιέχει μύρια καρκινογόνων ουσιών). Και έχουμε δει μεγάλη διαφορά (προς το καλύτερο εννοείται) στον οργανισμό μας.
Τώρα όποιος θέλει εντελώς καθαρό αέρα, δύσκολα θα βρει σε μια πόλη που η ατμόσφαιρά της βρίθει καυσαερίων και μικροσωματιδίων (ίσως στην κορυφή κάποιου βουνού, ξέρω γω).
Μακάρι να σκέφτονταν όλοι σαν εσάς. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Στα χρόνια που μαζί με τον σύντροφό μου ήμασταν οι μόνοι καπνιστές στην παρέα 10 φίλων που δεν κάπνιζε κανείς άλλος (ορισμένοι μάλιστα δεν ανέχονταν τον καπνό του τσιγάρου ούτε σε εξωτερικούς χώρους), ουδέποτε δώσαμε αφορμή για παρατήρηση, γιατί υπάρχει σεβασμός στο συνάνθρωπο που δεν καπνίζει. Απλώς βγαίναμε έξω τον χειμώνα (ακόμα και στα σπίτια τους όταν πηγαίναμε και μας έλεγαν δεν πειράζει και να καπνίσουμε μέσα), ενώ το καλοκαίρι σε καφετέριες και ταβέρνες, φροντίζαμε να μην καθόμαστε κοντά σε αυτούς που δεν μπορούσαν ούτε υποψία οσμής καπνού, έστω και σε ανοιχτούς χώρους.
Πλέον εδώ και ένα χρόνο το έχουμε γυρίσει στο άτμισμα (που σημαίνει οτι, κατά τη διάρκειά του, δεν παράγονται προϊόντα καύσης καπνού) και οι φίλοι μας όχι μόνο το καλοδέχτηκαν (μπορούμε να χρησιμοποιούμε το ηλεκτρονικό μας τσιγάρο βρισκόμενοι δίπλα τους, χειμώνα-καλοκαίρι), αλλά ακόμα και στους πιο φανατικούς "αντι", το- φευγαλέο στην όσφρηση- άρωμα του ατμού αρέσει.
Βέβαια δεν απενοχοποιώ εντελώς το ηλεκτρονικό τσιγάρο, αλλά σε σύγκριση με το συμβατικό, μου φαίνεται απείρως πιο αβλαβές (κατ'αρχήν είναι απαλλαγμένο από την πίσσα, που από μόνη της περιέχει μύρια καρκινογόνων ουσιών). Και έχουμε δει μεγάλη διαφορά (προς το καλύτερο εννοείται) στον οργανισμό μας.
Τώρα όποιος θέλει εντελώς καθαρό αέρα, δύσκολα θα βρει σε μια πόλη που η ατμόσφαιρά της βρίθει καυσαερίων και μικροσωματιδίων (ίσως στην κορυφή κάποιου βουνού, ξέρω γω).

Με το καλό να κόψετε και τη νικοτίνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
:rolleyes:Μακάρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Παντως βρισκω γελοιους τους καπνιστες που παραπονιουνται οτι "ειναι δικαιωμα τους" να καπνιζουν οπου θελουν και λενε οτι αυτος ο νομος τους καταπιεζει. Συγνωμη αλλα και εγω εχω το δικαιωμα να μπορω να εισπνεω σαν ανθρωπος σε κλειστους χωρους, και να μην εισπνεω τον καπνο σου. Στο εξωτερικο, στην Αμερικη για παραδειγμα, δεν επιτρεπεται να καπνιζεις ουτε στο πεζοδρομιο, εξω απο κτηρια. Πρεπει να εισαι σε μια συγκεκριμενη αποσταση απο αυτα. Ελλαδαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Αυτά τα παλιοτσίγαρα πόσο με ενοχλούν δεν λέγεται. :sick: Όσοι θέλουν να καπνίσουν να πάνε έξω που είναι ανοιχτός ο χώρος, οι υπόλοιποι δεν φταίμε σε τίποτα να μας δηλητηριάζετε. Νισάφι πια. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Μου φαινονται υπερβολικες ολες αυτες οι αντιδρασεις,δηλαδη να διωχνεις καποιον απο διπλα σου επειδη καπνιζει.Ξερω αρκετα ατομα που καπνιζουν και μπορω να πω οτι με ενοχλει απο καθολου εως ελαχιστα ο καπνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top