Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ έχω Λίλιθ στον Καρκίνο (που καθόλου δεν μου άρεσε), Βόρειο Δεσμό στον Κριό και Νότιο Δεσμό στο Ζυγό! Όλο αυτο τι ακριβώς σημαίνει γιατι έχω μπερδευτεί;

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους Λέοντες, αλλά εγώ με Κριό δεν ταιριάζω! Για λίγο καλά είναι, αλλά μετά δεν αντέχονταιιιιι!!!! :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγώ έχω Λίλιθ στον Καρκίνο (που καθόλου δεν μου άρεσε), Βόρειο Δεσμό στον Κριό και Νότιο Δεσμό στο Ζυγό! Όλο αυτο τι ακριβώς σημαίνει γιατι έχω μπερδευτεί;

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους Λέοντες, αλλά εγώ με Κριό δεν ταιριάζω! Για λίγο καλά είναι, αλλά μετά δεν αντέχονταιιιιι!!!!


Β.Δ. στον Κριό: Δοκιμασία μέσα από τη φωτιά. Οι έντονες και ασυνείδητες ορμές που έχουν τις ρίζες τους βαθιά μέσα στο παρελθόν προκαλούν καταστάσεις στις οποίες όταν είσαι νέος προσπαθείς έντονα να καταλάβεις και να μελετήσεις π.χ. τις απόψεις και τις ανάγκες των άλλων. Ωθείσαι από την ανάγκη να αρέσεις και να σε εκτιμούν αλλά θα έρθει η ώρα που θα βιώσεις έναν σημαντικό αναπροσανατολισμό σχετικά με αυτό. Κάνοντας αυτό που πραγματικά θέλεις, επιτρέποντας στον εαυτό σου να παίρνει πρωτοβουλίες και να κάνει ό,τι είναι καλό για σένα. Θα ανακαλύψεις τον πραγματικό εαυτό σου. Είναι σημαντικό να ρισκάρεις κάνοντας αυτό που θέλεις, ακόμα κι αν αυτό αποξενώνει τους άλλους κατά την γνώμη σου. Τα πράγματα απλά δεν λειτουργούν για σένα, όταν προσπαθείς υποκριτικά να κερδίσεις την έγκριση, ενώ όταν πας και το κάνεις μόνος σου, κερδίζεις τον σεβασμό και την εκτίμηση των άλλων.


ΒΟΡΕΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ και ΕΡΩΤΙΚΗ ΣΧΕΣΗ
ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ

Αν έχετε Βόρειο Δεσμό στο ζώδιο του Κριού σας διεγείρει η καλή συζήτηση και η ανταλλαγή ιδεών με τους συντρόφους σας. Έχετε περιέργεια για τους άλλους και τις απόψεις τους για τη ζωή ενώ σας ελκύει το περιβάλλον που θα μπορούσε να στρεσάρει οποιονδήποτε άλλον. Σας αρέσει ο ήχος της φωνής του στο αυτί σας καθώς κάνετε έρωτα και προφανώς φαντάζεστε νυχτερινούς περιπάτους, συζητήσεις στην παραλία και παθιασμένο σεξ πάνω στην άμμο όταν τα κύματα θα χαϊδεύουν τα πόδια σας. Σας αρέσει να συζητάτε, αλλά αν ο εραστής σας προσπαθήσει να οργανώσει και να περιορίσει τη δράση σας (ή να βάλει όριο στο χρόνο που διαθέτετε στους φίλους σας), καλύτερα να προσέχει. Μπορείτε να επιτεθείτε λεκτικά και να αποθαρρύνετε τον εραστή σας. Εκφράστε άφοβα τα συναισθήματα και τις σκέψεις σας προς τα άτομα που σας ενδιαφέρουν ερωτικά αλλά σεβαστείτε το δικαίωμα της επιλογής τους. Η αναζήτηση συντρόφου με σκοπό την κατανόηση των συναισθημάτων και επιθυμιών σας θεωρείται δεδομένη.
Σε προηγούμενες ενσαρκώσεις είχατε συμπεριφερθεί ως απόλυτα συντροφικά άτομο αναζητώντας την ουσιαστική συμπόρευση με το ταίρι σας ενώ στην παρούσα ενσάρκωση δεν είστε τόσο ρομαντικοί και συντροφικοί αναζητώντας περισσότερο το ερωτικό πάθος και την επιβεβαίωση αδιαφορώντας για έναν ουσιαστικό δεσμό. Ο ενθουσιασμός σας και η γενναιοδωρία σας, σας βοηθούν να κερδίσετε τις καρδιές των άλλων και δεν αποκλείεται να έχετε μία έντονη ερωτική ζωή. Δεν πρέπει να φοβάστε για το αύριο στην αισθηματική σας ζωή.



ΚΑΡΜΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ & ΝΟΤΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ
ΝΟΤΙΟ ΔΕΣΜΟ στο Ζυγό
Με τη θέση αυτή, αναζητάμε άτομα που θα μας δώσουν την ευκαιρία να συνυπάρξουμε για να νοιώσουμε αληθινοί. Θα θέλουμε να αφομοιωθούμε μέσα από τη σχέση. Φοβόμαστε τη μοναξιά κι είναι αδιανόητο να μην έχουμε ένα ταίρι. Η σχέση γίνεται η επιβεβαίωση της ύπαρξής μας και επιλέγουμε όσους δεν μας επιτρέπουν αυτονομία. Αυτό συνήθως καταλήγει κουραστικό, καθώς πρέπει να ξέρουμε να προσφέρουμε, χωρίς να πάψουμε να έχουμε τα ατομικά μας χαρακτηριστικά. Θα είναι καλό να ορθώνουμε ανάστημα, όταν κάτι δεν μας ταιριάζει και να προωθούμε τις ανάγκες μας, χωρίς να χάνουμε την ταυτότητά μας στο όνομα μίας αγάπης.


:P


Και λιγα για το συνδυασμο Κριος-Λεων :P:P:P
Και τα κριαρακια ειναι τα καλυτερα παιδια και οχι εξοργιστικα εγωιστες σαν τα λιονταρακια! Μονο εμεις μπορουμε να διαχειριστουμε τον ακρατο εγωισμο σας που μετονομαζετε εσεις σε και καλα "περηφανεια"! :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το λιλιθ πως το βρησκουμε και τι δειχνει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Kακομοιρη, μη μου αρχισεις κι εδω τα περι φυλων, θα σε γδαρω ζωντανο!!!!!!!
Φροντισε!!!!
γιατι?εγω φταιω?:P
( τα ζωδια τα λενε!:whistle::D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
το λιλιθ πως το βρησκουμε και τι δειχνει???

αχ...μισα τα διαβαζετε :P :
https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=2280545&postcount=719

Οπως και τους αλλους πλανητες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Βόρειο Δεσμό στον Κριό και Νότιο Δεσμό στο Ζυγό! Όλο αυτο τι ακριβώς σημαίνει γιατι έχω μπερδευτεί;

Το ζώδιο που περιλαμβάνει το Νότιο Δεσμό, επισημαίνει τους τρόπους που το άτομο, κατά τη περίοδο άλλων ενσαρκώσεων, "βύθισε" τον εαυτό του μέσα σε άλλους.
Το ζώδιο που περιλαμβάνει το Βόρειο Δεσμό δείχνει τους τρόπους με τους οποίους μπορεί, τώρα, να σταθεροποιήσει την ατομικότητα του.

Βόρειος στον Κριό. Νότιος στον Ζυγό

Αυτός ο άνθρωπος, είναι μοιραίο να περάσει εμπειρίες που θα βάλουν σε δοκιμασία τον εαυτό του. Σε προηγούμενες ενσαρκώσεις έπεσε στην παγίδα εξάρτησής του σε μη φερέγγυα άτομα. Ξοδεύοντας πολύ καιρό προσπαθώντας να κάνει τους άλλους να κατανοήσουν τον εαυτό τους, δεν παύει να αντανακλά το πως οι ίδιες καταστάσεις, έπαιξαν σπουδαίο ρόλο στη δική του ταυτότητα.
Το αποτέλεσμα της παράβλεψης του εαυτού του, είναι να μην μπορεί τώρα να δει ποιος πραγματικά είναι. Αυτό, είναι ιδιαίτερα έντονο εάν ο Ποσειδώνας βρίσκεται κοντά στον ωροσκόπο.

Αυτοί οι Δεσμοί υποδεικνύουν περασμένες ενσαρκώσεις στις οποίες, το άτομο παρεμπόδισε τη προσωπική του ταυτότητα για χάρη των άλλων. Ο γάμος και οι συνεταιρισμοί είναι τόσο βαθιά ριζωμένοι στον τρόπο που λειτουργεί ώστε η απαίτησή του για τον εαυτό του είναι συνέχεια ιδωμένη μέσα από τα μάτια των άλλων ανθρώπων. Γι' αυτό και επιτρέπει τις σκέψεις και τις απόψεις τους να επηρεάζουν τη δικιά του ταυτότητα.
Τελικά πρέπει να ξεφύγει από την τάση, να είναι ότι θέλουν οι άλλοι και μέσα από τη δικιά του επιφώτιση να σταθεροποιήσει τον εαυτό του.

Οι ψυχικές του αναμνήσεις για συνεργασία και συλλογικότητα είναι τόσο δυνατές, ώστε κάθε φορά που δεν πετυχαίνουν, ρίχνει το φταίξιμο των άλλων στον εαυτό του.
Ο Β. Δεσμός του 1ου του οίκου, τώρα του φέρνει την ανησυχία, ότι κατά κάποιο τρόπο έχει χάσει την ατομικότητά του. Υποταγμένος στην επιθυμία του να μη δυσαρεστεί κανέναν, έχει κάνει τον εαυτό του μια αντανάκλαση του παράδοξα και τέλειου αντίποδα της αληθινής του φύσης.

Αυτό του προκαλεί περισσότερα βάσανα και ταλαιπωρίες για τη παρούσα ζωή, απ' όσα θα ήθελε, ενώ ταυτόχρονα δεν προξενεί καμιά ταλαιπωρία στους γύρω του.
Πρέπει να μάθει πως ν' αντιλαμβάνεται χαρισματικά το ρόλο του επικεφαλή.
Αυτό είναι πολύ δύσκολο γιατί έχει μεγάλη προγενέστερη πείρα υποταγής.
Έχει θυσιάσει τον εαυτό του για να καταφέρνουν οι άλλοι τους σκοπούς τους. Όλες οι σημαντικές του εμπειρίες περιστράφηκαν γύρω από πειθήνιες συγκαταβατικότητες.
Τώρα, η κυριότερη προοπτική προόδου του, είναι να σταθεροποιήσει την αίσθηση του Εγώ του, χωρίς ν' αποκλείσει τελείως τα οφέλη του γάμου και της συνεργασίας.
Πολύ συχνά, όταν διαπιστώσει όλα αυτά που έχει θυσιάσει με το Νότιο δεσμό του, γίνεται εξτρεμιστικός, αισθανόμενος πως η μια κατάσταση ύπαρξης απαγορεύει την άλλη. Αρχίζει να βλέπει το κάθε τι με τη ζωτική ενέργεια του να καθοδηγήσει παρά να καθοδηγηθεί.
Με μια ενστικτώδη γνώση ξέρει πως η Αχίλλειος πτέρνα του είναι ο τρόπος του, να αφήνει να τον εκμεταλλεύονται στο γάμο και αναπτύσσει τη τάση να γίνει πολύ θετικός.
Πασχίζει σκληρά να επαναφέρει όλα αυτά που έχει χάσει.

Οι Δεσμοί του Ειρηνικού Πολεμιστή. Η Ανάληψη της Δύναμης από τις εξαρτητικές σχέσεις, η μεταβίβασή της στους άλλους και η απόδοσή της στον εαυτό. Η ένωση της Πνευματικής Αγάπης με την Αρχέγονη Δύναμη. Ο συγκεκριμένος δεσμός σχεδόν πάντα δείχνει καρμική σχέση με τον πατέρα και την εξουσία. Το άτομο πρέπει να μάθει να κατανοεί τον άλλο και να αποδέχεται την πορεία του χωρίς αντιπαράθεση. Ο πόλεμος, η παράδοση , η αλαζονεία, η καθήλωση στις αποφάσεις των άλλων, καλό είναι να γίνουν παρελθόν για τον άνθρωπο με αυτούς τους Δεσμούς. Καλείται να μάθει να σχετίζεται χωρίς να χάνει την αυτονομία του.

Η αποδοχή της ευθύνης της κάλυψης των αναγκών του και η μη μεταβίβαση τους σε έναν ισχυρό σύντροφο ή σχέσεις κάθε είδους, είναι ο δρόμος του. Η ανάπτυξη της ατομικότητας και η απεμπλοκή από τα ζητήματα που φέρει ο γονεϊκός γάμος, η απόσταση από τριγωνικές σχέσεις και η λειτουργία του διπόλου είναι το σημαντικό μάθημα. Η γνώση των ορίων και η διαφοροποίηση από τα όρια των άλλων. Είναι σημαντικό να μάθει να μην ταυτίζει τις αντιδράσεις τον άλλων με τον εαυτό του, είτε από ενοχές είτε πιστεύοντας αλαζονικά ότι για τους άλλους είναι το «κέντρο» του σύμπαντος.

Καταφέρνετε με επιτυχία να διατηρείτε τις ισορροπίες στο περιβάλλον σας. Να συμβιβάζεστε δηλαδή στο όνομα της αρμονικής συνύπαρξης. Να ταυτίζεστε αυθόρμητα και καλοπροαίρετα με τους άλλους. Μέσα από αυτές τις συνήθειες που έχετε αποκτήσει λοιπόν από τον Νότιο Δεσμό σας που βρίσκεται στον Ζυγό γίνεστε πολύ αγαπητοί και επιθυμητοί σαν σύντροφοι και συνεργάτες. Αυτή η στάση σας όμως κατά καιρούς πιθανώς να σας έχει προβληματίσει αφού αναγκάζεστε πολλές φορές να βγαίνετε από τον δρόμο σας προκειμένου να αποφύγετε τις δυσαρέσκειες των άλλων. Η μοναξιά είναι το ευαίσθητο σημείο σας.΄Ενας ακόμα λόγος που συχνά-πυκνά περνάτε στη ζωή σας περιόδους σύγχυσης να οφείλεται σε αυτή την ανάγκη σας για εξάρτηση και συντροφικότητα.Με το Βόρειο δεσμό στον Κριό το κυρίαρχο μάθημά σας σε αυτή τη ζωή είναι να οριοθετήσετε τον εαυτό σας σαν μοναδική οντότητα.. Να βασιστείτε στον εαυτό σας και να αποφασίζετε αυτόνομα.


Μια διευκρινηση και ισως συμβουλη..
Οποιος θελει να μαθει την λεπτομερη αναλυση του χαρτη του και να χρησιμοποιησει τα στοιχεια ως αυτογνωσιας ή τα σκαει σε επαγγελματια:P η σε σαιτς που παρεχουν δωρεαν φτιαχνει ''βιβλιαρακι'' που γεννα καμια 100η σελιδες. Καθε οψη συνδεεται με μια αλλη. Δηλαδη, αν ο πλανητηςΧ ειναι ετσι, παραδιπλα υπαρχει αλλη οψη που τον ''στρωνει'' η τον ''χαλαει''. Θελει μελετη μια αναλυση. Οποιος εχει το κουραγιο και την ορεξη να διαβασει 5 πραματα που ισως του ειναι χρησιμα (αλλοι μπορει να τα θεωρησουν αηδιες και να το παρατησουν η να βαρεθουν- εγω ειμαι μεσα σε αυτους που βαριουνται μερικες φορες:redface:) καλο θα ειναι να το κανει. Καλο κουραγιο και καλο διαβασμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ουρανός στον Σκορπιό ( έξαρση )
Δύναμη μυαλού, θέληση, αποφασιστικότητα, επιμονή, δύναμη συγκέντρωσης και ακατάβλητο πνεύμα. Μερικές φορές το άτομο είναι αλαζονικό, επίμονο, πονηρό, επιφυλακτικό, μυστικοπαθές, επιθετικό, επαναστατικό. Βρίσκεται συχνά σε διαφωνία με τους άλλους και τις αποδέκτες αντιλήψεις. Αγάπη για τα μηχανικά πράγματα και εφευρετικότητα. Υπάρχει ικανότητα για τη βιομηχανική χημεία και τις θεραπευτικές μεθόδους χωρίς φάρμακα. Αν ο Ουρανός προσβάλλεται: υπάρχει κίνδυνος από ατυχήματα, πτώσεις, τραύματα από όπλα, εκρήξεις, ηλεκτρικές συσκευές και κίνδυνοι στο νερό.
ντάξ καλά με πήγε... Είδες άγγελε... δεν 'φταίει' το φύλο μου για τις (μηχανικές) μου προτιμήσεις ο ουρανός μου φταίει!!! :P
ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΑΥΡΟΣ
Η ειλικρίνεια είναι ο καλύτερος τρόπος για να πλησιάσει κανείς και μια γυναίκα Ταύρο. Καθώς δεν είναι πονηρή ή υστερόβουλη, δεν θα καταλάβει ποτέ το νόημα των περιποιήσεων σας, αν δεν της δείξετε καθαρά το ερωτικό σας ενδιαφέρον.
Μόλις της κάνετε την ερωτική σας εξομολόγηση, δώστε της τον καιρό να σκεφτεί. Δεν είναι αργόστροφη. Αντίθετα, είναι ένας σοβαρός άνθρωπος, που δεν παίρνει βιαστικές αποφάσεις. Αν ανταποκριθεί θετικά, τόσο το καλύτερο. Αν όχι, τότε δεν υπάρχει περίπτωση νʼ αλλάξει γνώμη. Μην ξεχνάτε το πείσμα των Ταύρων. Οποιαδήποτε προσπάθεια να της αλλάξετε μυαλά θα αποτύχει.
Αν σας ενδιαφέρει μια γυναίκα Ταύρος, δείξτε της αμέσως τις καλλιτεχνικές σας ικανότητες. Αν δείτε πως είναι περισσότερο ενήμερη από σας στα καλλιτεχνικά θέματα, μην προσπαθήσετε να της κάνετε τον έξυπνο, αλλά αφήστε τη να σας διδάξει. Η γυναίκα Ταύρος δεν ανέχεται τους επιπόλαιους ανθρώπους.
Στη συνέχεια, αν δείτε πως εξακολουθεί να θέλει την παρέα σας, καλέστε τη για φαγητό. Ένα καλό εστιατόριο, ένα προσεκτικά διαλεγμένο μενού, μια αρμονική ατμόσφαιρα και ένα εκλεκτό κρασί, μπορούν να κάνουν θαύματα. Αν δεν έχετε ιδιαίτερες γνώσεις στα θέματα της μαγειρικής, συμβουλευτείτε κάποιο φίλο σας, αλλά αν δεν μπορείτε, μην κάνετε τον έξυπνο. Είναι καλύτερα να της ζητήσετε να αναλάβει την πρωτοβουλία, είτε διαλέγοντας το κατάλληλο εστιατόριο είτε μαγειρεύοντας η ίδια. Δώστε της την ευκαιρία να σας δείξει την αγάπη της για τα όμορφα πράγματα της ζωή; και προσπαθήστε να διδαχθείτε από την πείρα της.
:whistle:
ΤΑΥΡΟΣ : Ο Ταύρος είναι πιο γήινος και σταθερός, με έμφαση στο στήσιμο και στη δυνατή έκφραση. Οι Ταύροι είναι πολύ δημιουργικοί, εκφραστικοί και με θεατρικότητα στις κινήσεις τους.
Γιʼ αυτό και θα τους ταίριαζαν ανάλογοι χοροί, όπως το foxtrot και το quickstep.
Η ελευθερία στις κινήσεις τους κάνει καλούς στο jazz.
Το ότι είναι λίγο κτητικοί και ζηλιάρηδες τους βοηθά να βγάλουν το πάθος που χρειάζεται ένα tango.
Γενικά, πάντως, οι Ταύροι φημίζονται για τις χορευτικές τους ικανότητες.
αααμ πώς(!) :P



Η ΜΑΥΡΗ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ 8ο ΟΙΚΟ ή στον ΣΚΟΡΠΙΟ : Εδώ μάλιστα!! Εάν έχετε ερωτευτεί άτομο με Μαύρη Σελήνη τα πιάσατε τα λεφτά σας. Μπορεί να μην είναι κλώνος του Brad Pitt αλλά με το που σας κοιτάει σας παγώνει. Είσαστε παιχνίδι στα χέρια του!! Αυτό το κολασμένο και πολλά υποσχόμενο βλέμμα είναι που ερωτικά σας στέλνει στον Παράδεισο και ψυχικά στα…Τάρταρα Εάν είστε γυναίκα και έχετε εκεί την Μαύρη Σελήνη είσαστε μάλλον femme –fatale .
γ*μ*ω και δέρνω δλδ :P.. μωρ'μπράβο μου!!! :P:P
Άρης/Αφροδίτη σε ζώδια της Γης (Ταύρος, Παρθένος, Αιγόκερως)

Τα άτομα αυτά αισθάνονται ότι ο έρωτας εκφράζεται καλύτερα με αποδείξεις αγάπης πρακτικές και φυσικές. Οι λέξεις δεν έχουν μεγάλη σημασία, θέλουν να έχουν αποτελέσματα. «Τι σημαίνει αν σε αγαπάω. Σε παντρεύτηκα και σου αγόρασα το σπίτι αυτό, έτσι δεν είναι;» λέει ο σύζυγος που έχει στοιχείο του τη Γη σε μια δυστυχισμένη σύζυγο με την Αφροδίτη της στο Λέοντα (και ίσως με τον
ʼρη στους Διδύμους). Μια γυναίκα με τον Αρη ή την Αφροδίτη σε στοιχείο Γης μπορεί να εκτιμήσει ένα άντρα που περνάει την Κυριακή του στο σπίτι, περισσότερο από να της απαγγείλει ένα ποίημα που έγραψε για αυτήν. Ένας άντρας με την Αφροδίτης του στον Ταύρο θεωρεί ένα καλομαγειρεμένο σπιτικό φαγητό ή ακόμα καλύτερα - ένα μοσχοβοληστό κέικ σοκολάτας την καλύτερη έκφραση έρωτα. Ατομα με την Αφροδίτης και τον ʼρη σε στοιχεία της Γης θεωρούν τις φυσικές εκφράσεις τρυφερότητας το πιο σημαντικό μέρος της σχέσης τους.
Eιδικά αυτό με το καλομαγειρεμένο -έτοιμο από άλλους- φαγητό... πολύ δίκιο έχει :P


--επίσης... ο λαός απαιτεί Δίδυμους για τον Ερμή :P. Έναν πλανητη έχω όλο κι όλο στους Διδύμους να μην ξέρω τι σημαίνει?? :P
--Α.. και Β.Δεσμό στο Λέοντα.. whatever that may mean :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Β.Δεσμό στο Λέοντα.. whatever that may mean


Αν έχεις στο Λέοντα το
Βόρειο Δεσμό: Κατέχεις ηγετικές ικανότητες, χρειάζεσαι αυτονομία για να αποδώσεις και χαρακτηρίζεσαι από αρχοντιά και υπερηφάνεια. Μόνο που πίσω από την υπερηφάνεια του Λιονταριού κρύβεται η αρετή του αυτοσεβασμού, και αυτό ακριβώς πρέπει να καλλιεργήσεις τώρα.
Νότιο Δεσμό: Στο παρελθόν καταχράστηκες την δύναμή σου και χειρίστηκες άτομα και περιστάσεις με τεράστιο εγωισμό. Τώρα πρέπει επικεντρώσου στο καλό των άλλων.


(Πατηστε πανω στο λινκ για να μαθετε περισσοτερα για τους Δεσμους;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
O OΥΡΑΝΟΣ ΕΙΣΒΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ: ΑΡΧΙΖΕΙ…

Τι σημαίνει ο Ουρανός στον Κριό;
Ο Ουρανός θα επηρεάσει καταλυτικά όσους έχουν Ήλιο, ή ωροσκόπο ή και πλανήτες στους Κριό, Καρκίνο, Ζυγό, Αιγόκερω και των οποίων η προσωπική ζωή θα επηρεαστεί από τις κοινωνικές αλλαγές στις οποίες με ή χωρίς τη θέλησή τους θα πρωταγωνιστήσουν.



(οχι, δεν επηρρεαζομαι εγω... ουφ.:D)



source? Μα Πανοπουλος φυσικα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ΚΡΙΟΣ (21/3 - 19/4)
Ανυπόμονος, ανήσυχος, με αίσθηση του κατεπείγοντος θέλεις να είσαι όσο το δυνατόν περισσότερο ο εαυτός σου χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τη γνώμη των άλλων, τις κοινωνικές συμβάσεις, τους δεσμούς ή τις ιεραρχίες. Μια μέρα σηκώνεσαι και χωρίζεις, παντρεύεσαι, παραιτείσαι, αποκτάς παιδί, ερωτεύεσαι παράφορα, μεταναστεύεις, αλλάζεις ζωή, ρούχα, ιδέες, προσωπικότητα, δουλειά.

ΤΑΥΡΟΣ (20/4 - 20/5)
Έντονη διαίσθηση και προαισθήματα, ξαφνικές διαπιστώσεις, ανακαλύψεις και αποκαλύψεις, το παρελθόν μέσα από ανθρώπους και γεγονότα επιστρέφει αναπάντεχα για να ολοκληρωθεί ο κύκλος. Τραύματα/νευρώσεις/έξεις/φόβοι συνειδητοποιούνται ώστε να μετουσιωθούν. Περίεργα γυρίσματα της τύχης- από την κορυφή στο ισόγειο και το ισόγειο στο ρετιρέ.

ΔΙΔΥΜΟΙ (21/5 - 21/6)
Στόχοι, όνειρα, ιδέες, επιθυμίες, φιλοδοξίες αλλάζουν ώστε να αλλάξει κατεύθυνση όλη η ζωή. Ο ενθουσιασμός έρχεται από την κοινή δράση, τις ομάδες, το μαζί. Νέοι φίλοι αντικαθιστούν τους παλιούς ενώ νέες απόψεις επηρεάζουν σχέσεις και επαγγελματική ζωή.

ΚΑΡΚΙΝΟΣ (22/6 - 22/7)
Η επαγγελματική ζωή, ό, τι θεωρείς κοινωνική καταξίωση, η καριέρα σου και στάτους αλλάζουν. Αν ο επαγγελματικός τομέας δε σου δίνει ευχαρίστηση είτε αναλαμβάνεις να στραφείς αλλού είτε ξεκινώντας τη δική σου δουλειά είτε παραιτείσαι ή απολύεσαι ώστε μετά το πρώτο σοκ να αποφασίσεις να κάνεις αυτό που επιθυμούσες αλλά δεν τολμούσες. Σύγκρουση με πρόσωπα εξουσίας.

ΛΕΩΝ (23/7 - 22/8)
Ό,τι ονομάζεις Νόημα, κοσμοθεωρία και φιλοσοφία ζωής πρόκειται να αλλάξουν βαθιά. Τα πιστεύω, οι πεποιθήσεις, η θρησκευτική αίσθηση κλονίζονται. Κάθε εξουσία και αυθεντία θα κριτικαριστούν, κάθε άποψη που είχες μέχρι τώρα θα περάσει από τις συμπληγάδες της λογικής. Το εξωτερικό, οι σπουδές και τα ταξίδια γίνονται οι πόρτες της καινούργιας σου ταυτότητας.

ΠΑΡΘΕΝΟΣ (23/8 - 22/9)
Υπάρχει το ενδεχόμενο τα έσοδα του συντρόφου σου να ανέβουν ξαφνικά από μια αύξηση ή προαγωγή (ελπίζοντας όχι και από μία αποζημίωση). Ασπρο- μαύρο στον τομέα των συνεταιρισμών ή των οικονομικών σου δοσοληψιών. Αν υπάρχει ενδιαφέρον για τη μεταφυσική, βαθαίνει. Μεταξύ δανείων, κληρονομικών και διατροφών ο Ουρανός στον 8ο οίκο σε μετεωρίζει μεταξύ πυκνού ρεαλισμού και μυστηρίου- σαν τα x-files με υπερφορτωμένες πιστωτικές κάρτες και εξωγήινες αντιδράσεις.

ΖΥΓΟΣ (23/9 - 23/10)
Δεν υπάρχει «για πάντα» ούτε στις διαπροσωπικές σχέσεις αλλά ούτε και στις επαγγελματικές συνεργασίες. Με τον Ουρανό στον Κριό κάθε πρόταση που περιέχει μέσα της τη λέξη «μονιμότητα» θα πρέπει να συνοδεύεται με την υποσημείωση «μονιμότητα: μια προσωρινή κατάσταση». Σχέσεις διαλύονται ή ουρανοκατέβατες δημιουργούνται εν ριπή οφθαλμού.

ΣΚΟΡΠΙΟΣ (24/10 - 21/11)
Ο Ουρανός δείχνει ότι θα κάνεις ξαφνική στροφή σε ό,τι αφορά Εργασία/
Καθημερινότητα/ Σώμα αλλάζοντας διατροφικές συνήθειες, κόβοντας βλαβερές συνήθειες, ή εξελίσσοντας την εργασιακή σου πραγματικότητα μαθαίνοντας καινούργια πράγματα ώστε να παραμείνεις στο παιχνίδι της καριέρας- ή ξεκινώντας κάτι δικό σου;

ΤΟΞΟΤΗΣ (22/11 - 21/12)
Μην καταπιέσεις τις επιθυμίες σου επειδή κάποιοι συντηρητικοί θεωρούν τις επαναστατικές εμπνεύσεις σου σαν εφηβικές εκρήξεις. Μπορείς να ζήσεις ξαφνικούς έρωτες, φλογερά πάθη και εκρήξεις συναισθημάτων. Τι σημασία έχει αν αρχίζουν σαν πυροτέχνημα και έχουν την αντίστοιχη διάρκειά; Σημασία έχει η ζωντάνια που σου δίνει ο έρωτας όχι ο χρόνος που κρατάει.

ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ (22/12 - 19/1)
Αναστάτωση στην οικογένεια- επειδή πας σε δικό σου σπίτι, ή επειδή ανακοινώνεις ότι θα σπουδάσεις/φύγεις στο εξωτερικό; Αλλάζει έδρα η δουλειά σου; Μια ήρεμη οικογενειακή ζωή μπορεί να απειληθεί από ένα ξαφνικό διαζύγιο. Θεωρείς ότι πρέπει να απελευθερωθείς από παλιές δεσμεύσεις, κανόνες και υποχρεώσεις. Παίρνεις την απόφαση να αλλάξεις τις σχέσεις είτε κόβοντας τις είτε αλλάζοντας τες.

ΥΔΡΟΧΟΟΣ (20/1 - 18/2)
Έχεις το όνομα του εκκεντρικού τώρα θα έχεις και τη χάρη. Αρχίζεις να μιλάς για τις ιδέες, τις επιδιώξεις, τα σχέδιά σου, τις επιλογές σου σε φίλους, γνωστούς, γονείς, καθηγητές, ή συνεργάτες σου και αντιμετωπίζεις έκπληξη. Ξαφνικές ή επιβεβλημένες αλλαγές σε σχολείο, σπουδές, σπίτι, γειτονιά, τόπο εργασίας.

ΙΧΘΥΕΣ (19/2 - 20/3)
Οι ξαφνικές αλλαγές, ή οι απροσδόκητες μεταστροφές της τύχης συμβαίνουν στο τομέα της οικονομικής σου ευημερίας. Γκρεμίζεσαι ή απογειώνεσαι. Το οικονομικό σου στάτους δεν μένει το ίδιο- αν γεμίσεις το κενό που υπάρχει στην αγορά με τα προϊόντα σου ή κομίσεις στην επιχείρηση/εταιρία/κοινωνία κάτι καινούργιο με το ταλέντο σου τότε θα ανήκεις στο κλαμπ των νέων πλούσιων. Αν όχι…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Είδες άγγελε... δεν 'φταίει' το φύλο μου για τις (μηχανικές) μου προτιμήσεις ο ουρανός μου φταίει!!!
νταξει..κανω πισω μπροστα στα Αστρα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ζώδια και απιστία

Δεν έχει προσδιοριστεί ακόμη εάν η απιστία είναι γένους Θηλυκού ή Αρσενικού. Η επιστήμη δίνει διάφορα αποτελέσματα από έρευνες που κάνει όπως ότι γιατί μερικές γυναίκες έχουν την τάση να «ξενοκοιτάζουν»: φταίει ο κύκλος της περιόδου τους. Στατιστικές που έγιναν από διάφορα περιοδικά σε όλο τον κόσμο μας δείχνουν πως προσπαθεί ο καθένας να προσελκύσει το αντίθετο φύλλο. Ψέματα για την οικονομική κατάσταση περισσότερη προσοχή στην εμφάνιση κ.α.
Η απιστία είναι μία από τις μεγαλύτερες πληγές που δύναται να μας προκαλέσει ο σύντροφός μας. Μπορεί να είναι συναγερμός για τη σχέση ή σημάδι εγκατάλειψης. Οι λόγοι της απιστίας είναι ποικίλοι και διαφοροποιούνται ανάλογα με την κατάσταση που βιώνει ο καθένας, αλλά και με το χαρακτήρα του.
Παραθέτουμε ένα μικρό αστρολογικό οδηγό που ενδέχεται να βοηθήσει το ζευγάρι σε ένα γενικό πλαίσιο.

ΚΡΙΟΣ

Παθιασμένοι, επιθετικοί και εκδηλωτικοί, θέλουν να τους αποδέχονται, και συνήθως δεν ντρέπονται να διεκδικούν το αντικείμενο της στοργής τους. Στις ερωτικές τους σχέσεις απολαμβάνουν συνήθως τα πρώτα στάδια του φλερτ, και την πρόκληση του κυνηγιού. Στη ιδανική περίπτωση θα βρούν έναν σύντροφο που θα τους κάνει να αναρωτιούνται συνέχεια, ή τουλάχιστον θα ξέρει πώς να κρατήσει το ενδιαφέρον στη σχέση τους. Ωστόσο, τελικά, θα ήταν καλύτερα να παίρνουν τα πράγματα πιο ανάλαφρα, καθώς έχουν την τάση να γίνονται ζηλιάρηδες αν η κατάσταση σοβαρέψει! Όταν πραγματικά ανοίξουν την καρδιά σας, μπορούν να γίνετε πολύ πιστοί, και να δεσμευτούν ειλικρινά
Οι κακές τους συνήθειες όμως, δύσκολα κόβονται, και είναι ότι τους αρέσει το φλέρτ. Το καλό στην περίπτωσή τους είναι ότι μένουν συνήθως μόνο εκεί.


ΤΑΥΡΟΣ

Στοργικοί και αφοσιωμένοι, γενικά είναι συνεργάσιμοι και πιστοί σύντροφοι. Στις σχέσεις τους, είτε αισθηματικές είτε φιλικές, η Αφροδίτη στον Ταύρο μπορεί να τους κάνει υπερβολικά προσκολλημένους σε καταστάσεις, που στην πραγματικότητα θα ήταν καλύτερα να διακόψουν. Συνήθως αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι αποφεύγουν τις αλλαγές, αφού οι αλλαγές είναι κάτι με το οποίο οι Ταύροι δεν νοιώθουν πολύ άνετα. Τα ίδια χαρακτηριστικά που τους κάνουν πιστούς και αφοσιωμένους, μπορεί να μετατραπούν σε ζήλεια και κτητικότητα, αν ξεφύγουν από τον έλεγχό τους.
Απολαμβάνετε ολοκληρωτικά και απόλυτα όλα τα ωραία πράγματα που προσφέρει η ζωή. Γενικά είναι πολύ αισθησιακά άτομα. Εκτιμούν βαθιά το ωραίο σε κάθε μορφή του, ειδικά όταν εκφράζει φυσική απλότητα και σταθερή αξία. Μπορείτε πραγματικά να υπολογίζετε στην πίστη και στην αφοσίωσή τους, αν βέβαια δεν τους κάνετε να σκάσουν από την ζήλια.


ΔΙΔΥΜΟΙ

Είναι φιλικοί, κοινωνικοί, γοητευτικοί με το ευχάριστο λέγειν, τους αρέσουν οι χαρούμενες συζητήσεις και έχουν αρκετές κοινωνικές επαφές. Η αγάπη που έχουν οι Δίδυμοι για την ποικιλία τους έχει δώσει την φήμη της ιδιοτροπίας. Βλέπετε πως οι πεταλούδες πετούν από λουλούδι σε λουλούδι;
Αυτή συχνά είναι η προσέγγιση των Διδύμων στην ερωτική τους ζωή.
Το πραγματικό ενδιαφέρον που δείχνουν στους άλλους ανθρώπους, μπορεί να φαίνεται σαν ερωτοτροπία σε αυτούς που δεν καταλαβαίνουν την ανάγκη που έχουν για κοινωνική επαφή. Όμως, παρ'όλο που οι Δίδυμοι μπορεί να έχουν πολλές ρομαντικές σχέσεις, έχουν την ικανότητα να σταθεροποιούνται όταν βρούν τον άνθρωπο που μπορεί να υποκινήσει τα πνευματικά τους ενδιαφέροντα, και που μπορεί να απολαύσει την ποικιλία της ζωής μαζί τους.
Αν είστε από τους υπερβολικά ζηλιάρηδες συντρόφους, ένας Δίδυμος δεν κάνει γιά σας. Μάθετε να μοιράζεστε την ζωή σας με τις παρέες τους.


ΚΑΡΚΙΝΟΣ

Είναι ρομαντικοί, συναισθηματικοί, γοητευτικοί και αφιλοκερδείς. Συνήθως τους αρέσει να θέλουν να προσέχουν και να φροντίζουν τους άλλους, ή μπορεί να απαιτούν το ίδιο απ' αυτούς. Πρέπει όμως να βρούν την ισορροπία τους. Η αγάπη για αυτούς, σημαίνει ασφάλεια και μπορεί να τους εκμεταλλευτούν οι άλλοι γύρω τους, επειδή καταλαβαίνουν την ανάγκη που έχουν να τους φροντίζουν.. Ακόμα έχουν την τάση να μπλέκονται με συντρόφους που είναι ανώριμοι. Οι Καρκίνοι ποτέ δεν ξεχνούν τις ρομαντικές σχέσεις τους, ή οποιονδήποτε με τον οποίο είχαν κάποια στενή σχέση. Είναι πολύ σημαντικό γιά τον σύντροφό τους, να τους κάνει να ξεχάσουν τις προηγούμενες εμπειρίες τους. Οι Καρκίνοι όμως είναι και ενα δίκοπο μαχαίρι. Αν ο σύντροφός τους κάνει το λάθος να ταϊσει την ανασφάλειά τους, τότε είναι πολύ πιθανόν, να αλλάξουν εντελώς συμπεριφορά, και να μεταβληθούν σε «κατά συρροήν» κυνηγοί ερωτικών συντρόφων. Αυτό βέβαια οφείλεται στην καταρρακωμένη τους αυτοπεποίθηση που αναζητάει επειγόντως γιατριά. Στην αντίθετη περίπτωση, ένας Καρκίνος αποτελεί το πρότυπο πίστης και αφοσίωσης στην σχέση του.


ΛΕΩΝ

Είναι στοργικοί, ρομαντικοί και βασικά πιστοί στον σύντροφό τους. Τους αρέσουν οι κοινωνικές συγκεντρώσεις, ειδικά αυτές στις οποίες μπορούν να γίνουν το επίκεντρο της προσοχής. Τα Λιοντάρια αναζητούν συχνά την ιδανική σχέση, και πιστεύουν σάυτήν. Είναι καταρχήν ειλικρινείς και ευκολόπιστοι, και ταυτόχρονα ιδιαίτερα γενναιόδωροι συναισθηματικά. Μιά τάση κατά καιρούς που εμφανίζουν, στο να φλερτάρουν γύρω τους, προέρχεται βασικά από την ενδομυχη ανάγκη τους γιά την επιβεβαίωση τού εγωισμού τους. Σταματούν όμως εκεί. Η τιμιότητά τους αγγίζει σίγουρα και την ερωτική τους ζωή. Οι Λιονταρίνες παράλληλα, έχουν έντονη την ανάγκη να προβληθούν στο κοινωνικό τους περιβάλλον. Γι' αυτό το λόγο δεν θα είναι σπάνιες οι φορές που θα προσπαθούν να κλέψουν τις ματιές των άλλων. Τα Λιοντάρια γενικά είναι από τα πιό πιστά ζώδια τού ζωδιακού. Ο μόνος κίνδυνος, και σίγουρα αποτελεί μιά ωρολογιακή βόμβα μέσα τους, είναι να μην καταρρακωθεί ο εγωισμός τους. Σε αυτήν την περίπτωση η εκδίκησή τους μπορεί να είναι ολέθρια.


ΠΑΡΘΕΝΟΣ

Είναι εξαρτημένοι από τους άλλους, αλλά και τους αρέσει και να βοηθούν τα πρόσωπα τού περιβάλλοντός τους.. Είναι ευγενικοί και συμπαθητικοί, αλλά ξέρουν πώς να κρατούν στην άκρη τα συναισθήματά τους, ακόμα και όταν τύχει κάποιος να κλαίει στον ώμο τους. Μπορούν να αγαπούν με πάθος και αφοσίωση, αλλά συνήθως δεν είναι εκδηλωτικοί στην ερωτική τους συμπεριφορά. Κι αυτό συμβαίνει, καθόσον είναι γενικά λίγο ντροπαλοί, και πάντα περιμένουν τον σύντροφό τους να ανοίξει τα χαρτιά του. Αυτό όμως είναι κάτι που μπορεί να παρεξηγηθεί, καθώς η έλλειψη εκφραστικότητας, μπορεί να μεταφραστεί από τον σύντροφό τους σαν έλλειψη ενδιαφέροντος. Μην κάνετε ποτέ αυτό το λάθος, καθόσον θα κινδυνεύσετε άδικα να χάσετε έναν πολύτιμο σύντροφο. Ακόμα, μπορεί να τους δείτε να ασκούν σκληρή κριτική στα άτομα που αγαπούν πραγματικά. Αυτό όμως συμβαίνει γιατί απλά θέλουν να έισπράττουν συναισθηματικά όσα κι αυτοί δίνουν. Στις σχέσεις τους είναι από τα πλέον πιστά άτομα. Εδώ όμως θα πρέπει να σημειώσουμε ότι οι Παρθένοι, καθόσον είναι πρόσωπα που τους αρέσει να θυσιάζονται γιά άλλα άτομα, μπορεί να προσφερθούν ερωτικά, σε άτομα που δείχνουν ερωτικά αδικημένα. Προσέξτε το.


ΖΥΓΟΣ

Είναι γοητευτικοί, προσιτοί, και τους ενδιαφέρουν πολύ οι άνθρωποι γύρω τους. Θέλουν να ευχαριστούν τους άλλους και θα αποφύγουν τις συγκρούσεις, όπου είναι δυνατόν. Ψάχνουν την τελειότητα σε μια σχέση ή συνεργασία, και μπορεί να κάνουν πάρα πολλές σχέσεις μέχρι να βρούν το τέλειο. Από εδώ προέρχεται η φήμη ότι είναι γενικά άστατοι. Όπως και να είναι τα πράγματα, δυσκολεύονται πάντα να αποφασίσουν, καθώς έχουν έμφυτη την ανάγκη να εξετάζουν όλες τις απόψεις και τις πιθανότητες, πριν φτάσουν στο τελικό συμπέρασμα για ο,τιδήποτε. Αυτό το χαρακτηριστικό τους μπορεί εύκολα να τους αποπροσανατολίσει από τους αρχικούς τους στόχους. Αντιλαμβάνονται και εκτιμούν τα ωραία πράγματα στην ζωή, και όσο περνάει από το χέρι τους, θα προσπαθήσουν να βρούν κάποιο σύντροφο που όχι μόνο θα έχει τις ίδιες αντιλήψεις με αυτούς, αλλά και θα τούς βοηθήσει να τα αποκτήσουν. Η τάση τους γιά απιστία γεννιέται άμεσα από την ανάγκη τους να βρούν κάτι το τέλειο. Αν διαπιστώσετε ότι ο Ζυγός σύντροφός σας, στρέφει τα μάτια του αλλού, αναρωτηθείτε αν κάτι δεν έχει βρεί στο πρόσωπό σας.


ΣΚΟΡΠΙΟΣ

Από τα πλέον παρεξηγημένα ζώδια στο θέμα της ερωτικής απιστίας. Οι Σκορπιοί ξεχωρίζουν με την μαγνητική σεξουαλικότητά τους και το ερωτικό τους πάθος. Αυτό όμως σε καμμιά περίπτωση δεν έχει να κάνει με την αναζήτηση ενός τυχαίου ερωτικού συντρόφου. Οι Σκορπιοί βιώνουν τον έρωτα τόσο βαθιά όσο κανένας άλλος, και είναι από τα άτομα που θα δοθούν ολοκληρωτικά στον σύντροφό τους, αν αυτός τους πείσει ότι αξίζει την προσοχή τους. Η ερωτική τους ζήλια είναι αξιοσημείωτη, κι αυτό είναι κάτι που οι σύντροφοί τους πρέπει να το βάλουν καλά στο μυαλό τους, αν δεν θέλουν να μπούν σε γερές περιπέτειες. Θα ήταν πραγματικά το χειρότερο πράγμα που θα μπορούσατε να κάνετε, να προσπαθήσετε να κεντρίσετε το ενδιαφέρον τους, κάνοντάς τους να ζηλέψουν. Μην παίζετε με την φωτιά, καθόσον σάυτήν την περίπτωση η ρήξη θα είναι αδιαπραγμάτευτη. Οι Σκορπιοί δεν αλλάζουν εύκολα ερωτικό ταίρι, όσο η σχέση τους είναι βιώσιμη. Κάθε άλλο μάλιστα. Αν διαπιστώσετε ότι ο Σκορπιός σύντροφός σας έχει απιστήσει, τότε αυτό σημαίνει απλά ότι δεν έχει πλέον καμμιά επαφή μαζί σας.


ΤΟΞΟΤΗΣ

Είναι από φυσικού τους φιλικοί και εύκολοι στις συναναστροφές τους, και εκπέμπουν μια αύρα ελευθερίας και δροσιάς, που οι άλλοι βρίσκουν ελκυστική. Μπορεί να είναι γενναιόδωροι με τους φίλους τους και έντιμοι σύντροφοι. Στον έρωτα είναι εκδηλωτικοί, ανοικτοί και δείχνουν εμπιστοσύνη. Μπορεί να ερωτευτούν κάποιον από ξένη χώρα. Ο Τοξότης είναι ένα ζώδιο που αγαπά την ελευθερία, έτσι, αν και είναι αρκετά ικανοί για δεσμεύσεις, πρέπει να υπάρχει σε κάθε σχέση τους αρκετός χώρος για να αναπνέουν. Μερικοί Τοξότες θεωρούν πρόκληση τους συμβιβασμούς και τους κανόνες μιας συγκατοίκησης, ενώ άλλοι προτιμούν να παραμείνουν αδέσμευτοι. Ο Τοξότης είναι γενικά από τα πλέον αξιόπιστα ζώδια στην ερωτική τους ζωή, και οι σύντροφοί τους θα απολαμβάνουν σίγουρα την ψυχική τους γενναιοδωρία. Θα πρέπει όμως να προσέξουν και να μην παρεξηγήσουν την τάση τους γιά καινούργιες γνωριμίες, καθόσον αυτή προέρχεται βασικά από την ανάγκη τους γιά νέες πνευματικές εμπειρίες περισσότερο, παρά ερωτικές. Ο Τοξότης, αν αντιληφθεί ότι ο σύντροφός του δεν τού δίνεται πραγματικά, τότε απλά θα ανοίξει την πόρτα και θα εξαφανιστεί.


ΑΙΓΟΚΕΡΩΣ

Αυτή η ζωδιακή θέση, τούς κάνει να έχουνε πολύ σοβαρή συμπεριφορά απέναντι στις σχέσεις τους γενικότερα. Έχουν την ικανότητα να αντέχουν τις δυσκολίες και μερικές φορές ανέχονται ακόμα και σχέσεις που δεν είναι καλές, λόγω της ισχυρής αίσθησης καθήκοντος που τους δίνει ο Αιγόκερως. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα διακόψουν ποτέ μιά σχέση, αλλά ότι θα προσπαθήσουν να τη διατηρήσουν μέχρι το οριστικό τέλος. Προτιμούν να έχουν λίγες, εξαρτημένες, σταθερές σχέσεις αντί για πολλές και περίεργες. Ακόμα και αν μπορούν να είναι πολύ αγαπητοί και αισθησιακοί στην ιδιωτική τους ζωή, γενικά νοιώθουν λίγο άβολα με τις αυθόρμητες εκδηλώσεις στοργής μπροστά σε κόσμο. Μπορεί να τους αρέσει κάποιος που είναι μεγαλύτερός τους, ή κάποιος που είναι σοβαρός ή επιτυχημένος. Αυτή η θέση τους δίνει επίσης τη δυνατότητα να παραβλέπουν τα συναισθηματικά τους προβλήματα και να επιλέγουν να κάνουν σχέσεις βασισμένες στην κοινωνική κατάσταση. Η απιστία στην ζωή τους είναι σπάνιο γεγονός. Τα κοινωνικά πρέπει επιρρεάζουν πολύ την συμπεριφορά τους, και πολύ δύσκολα θα αποφασίσουνν να έχουν ταυτόχρονα δύο ερωτικούς συντρόφους. Η απιστία θα έρθει σαν αποτέλεσμα μόνον αν θεωρούν ότι η σχέση τους είναι απόλυτα νεκρή.


ΥΔΡΟΧΟΟΣ

Είναι από φυσικού τους φιλικοί και συνεργάσιμοι, αλλά μπορεί να φαίνονται στους άλλους κάπως αδιάφοροι και αποστασιοποιημένοι, χάρη στο υπερβολικά ανεξάρτητο πνεύμα τους. Είναι αρκετά δεμένοι με την ελευθερία τους, και ενώ μπορούν να είναι πιστοί όσο όλος ο υπόλοιπος κόσμος, τους αρέσει να διατηρούν κάποιο βαθμό αυτονομίας στις σχέσεις τους. Γενικά, οι φιλίες και οι συνεργασίες τους μπορεί να περιλαμβάνουν αρκετούς ανθρώπους που είναι μόνοι τους (δηλ. αδέσμευτοι). Αυτή η ζωδιακή θέση μπορεί να φέρει ξαφνικές και αναπάντεχες ερωτικές έλξεις, οι οποίες μπορεί να τελειώσουν το ίδιο ξαφνικά. Στην ιδανική περίπτωση, ο σύντροφός τους είναι για αυτούς τόσο φίλος όσο και εραστής, και καταλαβαίνει ότι η ανάγκη τους για ανεξαρτησία δεν σημαίνει πως δεν ενδιαφέρονται για αυτόν. Λειτουργούν καλά μέσα σε ομάδες, και μπορεί να έλκονται από ομάδες που δουλεύουν για τον ίδιο σκοπό. Ο Υδροχόος είναι το ζώδιο του ανθρωπιστικού ενδιαφέροντος και μεγάλης κλίμακας αλλαγών. Ζουν σύμφωνα με ένα δικό τους κώδικά (που μπορεί να είναι μοναδικός), ανεξάρτητα από το τι πιστεύει η κοινωνία. Το πρόβλημά τους, ή μάλλον το πρόβλημα τού συντρόφου τους, είναι ότι γενικά δεν θεωρούν την απιστία σαν αμάρτημα, και μπορούν κάλλιστα να καταλήξουν σε ένα ξένο κρεββάτι, με τον ίδιο τρόπο που απλά θα αναζητήσουν μιά νέα γέυση στο τραπέζι τους.


ΙΧΘΕΙΣ

Είναι ρομαντικοί, τρυφεροί στην καρδιά και στοργικοί. Έχουν την ικανότητα να καταλαβαίνουν τα αισθήματα των άλλων σαν να τα βιώνουν αυτοί οι ίδιοι. Έχουν έντονη ανάγκη για αγάπη και συχνά δίνονται χωρίς όρια. Αυτή η ζωδιακή θέση στους Ιχθείς σημαίνει ότι πρέπει να προσέξουν την φυσική τους τάση να εξαρτώνται υπερβολικά από τους άλλους, είτε αυτοί είναι εραστές ή φίλοι τους. Είναι ικανοί να παρατηρούν τους άλλους ανθρώπους κάτω από την επιφάνεια, και ψάχνουν να βρουνε μόνο τις θετικές πλευρές που μπορεί να υπάρχουν. Τους έλκουν οι άνθρωποι που έχουν ειδικές ανάγκες, γιατί με αυτούς μπορούν να αξιοποιήσουν την φυσική τους επιθυμία να βοηθάνε. Αυτό μπορεί να τους κάνει επίσης ελκυστικούς σε ανθρώπους που δυσκολεύονται να βοηθήσουν τον ίδιο τους τον εαυτό.
Η προσέγγισή τους στον έρωτα έχει μιά Ουράνια και ιδεαλιστική χροιά, και συνήθως πασχίζουν να ζήσουν μιά ονειρική ρομαντική εμπειρία. Ο κίνδυνός τους να απιστήσουν θα προέλθει μόνο όταν συνειδητοποιήσουν ότι ο άνθρωπός τους δεν είναι αυτός που θα κάλυπτε τις ιδιαίτερα απαιτητικές συναισθηματικές τους προσδοκίες. Η απομυθοποίηση τού συντρόφου τους είναι ένα συχνό φαινόμενο στις σχέσεις τους, και η απιστία μιά επιβεβλημένη ανάγκη τους τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ζώδια και επαγγέλματα

Κριός

Οι αρχηγικές τάσεις αυτού του ζωδίου δεν θα άφηναν απʼ έξω και την μαθητική ζωή του. Δύσκολα θα ασχοληθεί με μαθήματα που δεν του αρέσουν εξʼ αρχής ενώ σε αυτά που θα του κεντρίσουν το ενδιαφέρον, θα διαπρέψει. Τα επαγγέλματα που συνήθως επιλέγει έχουν να κάνουν είτε με αρχηγικές θέσεις (π.χ. στρατιωτικοί) είτε με εξερεύνηση και ταξίδια (ναυτικοί, αεροπόροι, ερευνητές). Δύσκολα αντιστέκεται σε επαγγέλματα που αφορούν νέες τεχνολογίες.

Ταύρος

Η σταθερότητα, η συνέπεια και το πείσμα που διακρίνουν έναν Ταύρο από τα παιδικά του χρόνια, θα τον ακολουθήσουν και στην μετέπειτα ζωή του. Η πρόοδος του σαν μαθητής θα είναι αργή και σταθερή και η έμφυτη αγάπη του για την φύση τον οδηγεί συχνά να ασχοληθεί με σχετικά επαγγέλματα (κτηματίας, γεωπόνος ). Επίσης τομείς που έχουν να κάνουν με την εκπαίδευση (εκπαιδευτικοί) ή την τέχνη (ηθοποιοί, μουσικοί) τους αντιπροσωπεύουν απόλυτα.

Δίδυμοι

Άτομα με οξυμένη την περιέργεια και την τάση για ανακαλύψεις, από πολύ μικρή ηλικία εκδηλώνουν την ανυπομονησία τους να γνωρίσουν τα πάντα. Σαν μαθητές αρνούνται να παρακολουθήσουν μαθήματα που τα θεωρούν βαρετά. Στον επαγγελματικό τομέα γίνονται άριστοι διπλωμάτες ή δικηγόροι ενώ η έμφυτη τάση τους προς τις ξένες γλώσσες μπορεί να τους οδηγήσει να σταδιοδρομήσουν σαν μεταφραστές ή καθηγητές.

Καρκίνος

Άτομα ήσυχα και πάντα προσαρμοσμένα σε όλες τις καταστάσεις, είναι οι αγαπημένοι μαθητές όλων των καθηγητών, αφού ποτέ δεν πρόκειται να παρουσιάσουν προβλήματα συμπεριφοράς. Στον επαγγελματικό τομέα, λόγω της εσωστρέφειάς τους, αποφεύγουν διευθυντικές θέσεις και προτιμούν επαγγέλματα που συνεισφέρουν στο κοινωνικό σύνολο (γιατροί, καθηγητές) ή μετατρέπουν τα χόμπι τους σε επάγγελμα (αντικέρ, διακοσμητής)

Λέων

Αρχηγικό ζώδιο, οι εκπρόσωποι του οποίου έχουν τον πρωταγωνιστικό ρόλο σε ότι και αν έχουν ασχοληθεί. Οι πολύ καλές οργανωτικές τους ικανότητες τους κάνουν να ξεχωρίζουν στα μαθητικά τους χρόνια και μετέπειτα τους εξασφαλίζουν τα κύρια εφόδια για μια λαμπρή καριέρα. Δύσκολα συμβιβάζονται σε μη αρχηγικές θέσεις (διευθυντές τμημάτων) και ίσως γιʼ αυτό οι περισσότεροι επιλέγουν να γίνουν ελεύθεροι επαγγελματίες.

Παρθένος

Μεθοδικοί, τελειομανείς και πάντα συνεπείς οι εκπρόσωποι του ζωδίου αυτού. Αγαπητοί σαν μαθητές, αρχικά, και σαν υπάλληλοι αργότερα για την τάξη και την ικανότητά τους να αντεπεξέρχονται σε δύσκολες αποστολές. Μια δουλειά γραφείου (γραμματέας, λογιστής) θα ήταν ιδανική γιʼ αυτούς εκτός αν αποφασίσουν να ικανοποιήσουν τις καλλιτεχνικές τους ανησυχίες ακολουθώντας επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με τον χώρο των θεαμάτων.

Ζυγός

Φύση καλλιτεχνική και ευαίσθητη, αποτελούν τους καλομαθημένους του ζωδιακού κύκλου. Από την μαθητική τους ηλικία αποφεύγουν κάθε τι που δεν ταιριάζει στην αισθητική τους και αυτό τους διακρίνει και αργότερα. Δεν πρόκειται να επιλέξουν επάγγελμα στο οποίο δεν θα μπορούν να είναι πάντα καλοντυμένοι. Έτσι πρώτα στις προτιμήσεις τους είναι τα καλλιτεχνικά επαγγέλματα (μοντέλα, ηθοποιοί, τραγουδιστές) ενώ πολύ πιθανό είναι να ασχοληθούν με την δικαιοσύνη.

Σκορπιός


Άτομα με ισχυρό χαρακτήρα και ιδιαίτερη θέληση με ότι και να ασχολούνται, διαπρέπουν στα μαθητικά τους χρόνια χάρη στην καλή μνήμη τους. Η ψυχραιμία και η σταθερότητά τους τους βοηθούν να διακριθούν σε τομείς του ιατρικού κλάδου (γιατροί, νοσοκόμοι) ενώ δεν τους αφήνουν αδιάφορους επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με εξερευνήσεις (αστυνομικοί, ντετέκτιβ) ή ταξίδια (ναυτικοί, αεροπόροι)

Τοξότης

Ένας πολυπράγμων μαθητής Τοξότης δεν υπάρχει περίπτωση να μην εξελιχθεί σε έναν πολυπράγμων επαγγελματία, με όποια σταδιοδρομία και αν αποφασίσει να ασχοληθεί. Η φυσική τους ροπή προς την αναζήτηση, την περιπέτεια αλλά και την συναναστροφή τους με τον κόσμο, τους βοηθάει να ασχοληθούν με επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με δημόσιες σχέσεις (διαφήμιση, τύπος), ενώ δεν αποκλείεται η ενασχόληση τους με τομείς του αθλητισμού (προπονητής, γυμναστής)

Αιγόκερως

Από τους πιο σταθερούς εκπροσώπους του ζωδιακού κύκλου, οι Αιγόκεροι ωριμάζουν γρήγορα και παραμένουν ώριμοι και πειθαρχημένοι και στην υπόλοιπη ζωή τους. Σαν μαθητές αποτελούν πρότυπο υπεύθυνης συμπεριφοράς. Λόγω χαρακτήρα είναι ιδανικοί στο να ασχοληθούν με οικονομικές επιστήμες (οικονομολόγοι, λογιστές, τραπεζικοί) αλλά και με επαγγέλματα που αφορούν διαμόρφωση χώρων (αρχιτέκτονες, διακοσμητές)

Υδροχόος

Έντονες προσωπικότητες από νεαρή ηλικία, δύσκολα ανέχονται καταπίεση και εξαναγκασμό. Θα ακολουθήσουν πάντα τον δρόμο που θέλουν αυτοί και αυτή η νοοτροπία τους ακολουθεί και στην επαγγελματική τους σταδιοδρομία. Δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί διάσημοι πολιτικοί ήταν Υδροχόοι. Αντιλαμβάνεστε λοιπόν ότι η πολιτική και η διπλωματία τους ταιριάζουν, καθώς επίσης και επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με επιστήμη και ανακαλύψεις.

Ιχθείς

Ευαίσθητοι και ονειροπόλοι από την παιδική τους ηλικία οι Ιχθείς, αφήνουν αυτά τα χαρακτηριστικά να επηρεάζουν και την μαθητική αλλά και την επαγγελματική τους ζωή. Θα μπορούσαν να κάνουν ακραίες επαγγελματικές επιλογές. Από την μια τα φιλάνθρωπα και φιλόζωα αισθήματα μπορεί να τους οδηγήσουν στην ιεροσύνη ή σε φιλανθρωπικούς και φιλοζωικούς οργανισμούς. Επίσης πρώτα στις προτιμήσεις τους είναι και τα καλλιτεχνικά επαγγέλματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ΥΔΡΟΧΟΟΣ Αυτή η ζωδιακή θέση μπορεί να φέρει ξαφνικές και αναπάντεχες ερωτικές έλξεις, οι οποίες μπορεί να τελειώσουν το ίδιο ξαφνικά. Το πρόβλημά τους, ή μάλλον το πρόβλημα τού συντρόφου τους, είναι ότι γενικά δεν θεωρούν την απιστία σαν αμάρτημα, και μπορούν κάλλιστα να καταλήξουν σε ένα ξένο κρεββάτι, με τον ίδιο τρόπο που απλά θα αναζητήσουν μιά νέα γέυση στο τραπέζι τους.
τωρα εξηγειται με τι εμπλεξα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ζωδια κι απιστία

Nα το πάλι! Περισσότερο πέφτει μέσα ο ωροσκόπος.:hmm:

Ζώδια και επαγγέλματα




Οριστε, κι εδω τα ιδια. Καταρχας, δεν εχω καλη μνημη. Μπουρδες λεει, σημερα μου μιλας, αυριο ξεχναω.:redface: Ειμαι με τις ωρες μου η μαλλον θυμαμαι ο,τι θελω:P
Ισως με τα χρονια αλλαξει η ιστορια και τεινω προς το ζωδιο μου.
Προς το παρον μπορω να λεω οτι ειμαι μια αξιολατρευτη Διδυμινα?:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ισχυει αυτο που διαβασα ,οτι ταιριαζουν καλυτερα τα απεναντι -συμπληρωματικα?;) )ζωδια..
πχ απεναντι απο τον Κριο ειναι ο Ζυγος..
ισχυει αυτο?παιζει ρολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
O OΥΡΑΝΟΣ ΕΙΣΒΑΛΕΙ ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ: ΑΡΧΙΖΕΙ…

Τι σημαίνει ο Ουρανός στον Κριό;

Ο Ουρανός θα επηρεάσει καταλυτικά όσους έχουν Ήλιο, ή ωροσκόπο ή και πλανήτες στους Κριό, Καρκίνο, Ζυγό, Αιγόκερω και των οποίων η προσωπική ζωή θα επηρεαστεί από τις κοινωνικές αλλαγές στις οποίες με ή χωρίς τη θέλησή τους θα πρωταγωνιστήσουν.


Eγω απ' την αλλη με ηλιο στον Κριο, ωροσκοπο στον Καρκινο και σεληνη στο Ζυγο, αστα να πανε με βλεπω...!:P

ΚΡΙΟΣ (21/3 - 19/4)
Ανυπόμονος, ανήσυχος, με αίσθηση του κατεπείγοντος θέλεις να είσαι όσο το δυνατόν περισσότερο ο εαυτός σου χωρίς να ενδιαφέρεσαι για τη γνώμη των άλλων, τις κοινωνικές συμβάσεις, τους δεσμούς ή τις ιεραρχίες. Μια μέρα σηκώνεσαι και χωρίζεις, παντρεύεσαι, παραιτείσαι, αποκτάς παιδί, ερωτεύεσαι παράφορα, μεταναστεύεις, αλλάζεις ζωή, ρούχα, ιδέες, προσωπικότητα, δουλειά.


Ουφφφφ....

Ζώδια και απιστία



ΚΡΙΟΣ


Παθιασμένοι, επιθετικοί και εκδηλωτικοί, θέλουν να τους αποδέχονται, και συνήθως δεν ντρέπονται να διεκδικούν το αντικείμενο της στοργής τους. Στις ερωτικές τους σχέσεις απολαμβάνουν συνήθως τα πρώτα στάδια του φλερτ, και την πρόκληση του κυνηγιού. Στη ιδανική περίπτωση θα βρούν έναν σύντροφο που θα τους κάνει να αναρωτιούνται συνέχεια, ή τουλάχιστον θα ξέρει πώς να κρατήσει το ενδιαφέρον στη σχέση τους. Ωστόσο, τελικά, θα ήταν καλύτερα να παίρνουν τα πράγματα πιο ανάλαφρα, καθώς έχουν την τάση να γίνονται ζηλιάρηδες αν η κατάσταση σοβαρέψει! Όταν πραγματικά ανοίξουν την καρδιά σας, μπορούν να γίνετε πολύ πιστοί, και να δεσμευτούν ειλικρινά

Οι κακές τους συνήθειες όμως, δύσκολα κόβονται, και είναι ότι τους αρέσει το φλέρτ. Το καλό στην περίπτωσή τους είναι ότι μένουν συνήθως μόνο εκεί.




διπλο ουφφφ...

Ζώδια και επαγγέλματα

Κριός

Οι αρχηγικές τάσεις αυτού του ζωδίου δεν θα άφηναν απʼ έξω και την μαθητική ζωή του. Δύσκολα θα ασχοληθεί με μαθήματα που δεν του αρέσουν εξʼ αρχής ενώ σε αυτά που θα του κεντρίσουν το ενδιαφέρον, θα διαπρέψει. Τα επαγγέλματα που συνήθως επιλέγει έχουν να κάνουν είτε με αρχηγικές θέσεις (π.χ. στρατιωτικοί) είτε με εξερεύνηση και ταξίδια (ναυτικοί, αεροπόροι, ερευνητές). Δύσκολα αντιστέκεται σε επαγγέλματα που αφορούν νέες τεχνολογίες.


εδω πρεπει κατι να παιζει λαθος!:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι αρχηγικές τάσεις αυτού του ζωδίου δεν θα άφηναν απʼ έξω και την μαθητική ζωή του. Δύσκολα θα ασχοληθεί με μαθήματα που δεν του αρέσουν εξʼ αρχής ενώ σε αυτά που θα του κεντρίσουν το ενδιαφέρον, θα διαπρέψει.
εγω δεν εχω καθολου αρχηγηκες ικανοτητες..δεν μπορω καθολου την ευθυνη αυτη..

λατρευω ομως την εξερευνηση και στο διαστημα και τις τεχνολογιες..

ισχυει αυτο για τις ηγετικες ικανοτητες των κριων?εγω ξερω και βλεπω οτι οι Λεοντες σιγουρα την εχουν..αλλα οι Κριοι ειναι πανω απο όλα ορμητικα παιδια που θελουν δραση..οχι απαραιτητα την αρχηγια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
εγω δεν εχω καθολου αρχηγηκες ικανοτητες..δεν μπορω καθολου την ευθυνη αυτη..

λατρευω ομως την εξερευνηση και στο διαστημα και τις τεχνολογιες..

ισχυει αυτο για τις ηγετικες ικανοτητες των κριων?εγω ξερω και βλεπω οτι οι Λεοντες σιγουρα την εχουν..αλλα οι Κριοι ειναι πανω απο όλα ορμητικα παιδια που θελουν δραση..οχι απαραιτητα την αρχηγια..


Βρε Αγγελακο, τι ωροσκοπο εχεις?
Στειλε μου στοιχεια να σου πω που εχεις τους πλανητες σου, για να διαβαζεις κι αυτους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Βρε Αγγελακο, τι ωροσκοπο εχεις?
ακομα πιο κουφο...Λεοντα... :D (14:30 το μεσημερι γεννηθηκα μαρουσι 9 Απριλιου 1984)

αλλα δεν θα μπορουσα ποτέ να γινω αρχηγος να ασχοληθω με αυτο..μονο να μου πουν κατι τετοιο .φευγω..:D
θελνω να ειμαι ημι-αυτονομος..ουτε υποτελης,ουτε αρχηγος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top