Μιλάτε με αγνώστους;

Mitsos The Great

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Βαρθολομιό (Ηλεία). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.
Μιλάω... Αλλά όχι σε Έλληνες που κατοικούν στο χωριό μου[ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ:P]
Μόνο σε κανά γιούφτο μιλάω εδώ, αλλά και αυτός δεν καταλαβαίνει Ελληνικά:P....
Τώρα αν είμαι πουθενά αλλού όπως Πάτρα, Πύργο κτλ μιλάω μόνο σε κοπέλες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Πιάνω πολύ εύκολα συζήτηση με αγνώστους γύρω μου και μ' αρέσει κιόλας. Ένας λόγος που μ' αρέσει να ταξιδεύω με πλοίο αντί αεροπλάνο είναι και αυτός. Έχω κάνει τρομερές συζητήσεις αλλά φιλίες τελικά ξεκινώντας για ταξίδι με το πλοίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εγώ γενικώς το αποφεύγω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
δεν το επιδιώκω αλλά μερικές φορές το έχω ανάγκη και λέω κάτι άσχετο σε κάποιον και πάντα καταφέρνω να τον κάνω να απορεί αν είμαστε μακρινά ξαδέρφια ή αν είχαμε κάνει κάποτε μαζί στρατό. μου βγαίνει αυθόρμητα, μπορεί να πω ένα 'καλά είσαι;' ή ένα 'σήμερα με πονάει απίστευτα το κεφάλι μου'. κάποιοι απομακρύνονται :P κάποιοι μου απαντάνε και μιλάμε μετά.

μπορώ να θυμηθώ ένα ατυχές τέτοιο περιστατικό, άξιο αναφοράς :P λοιπόν, ταξίδευα μόνη μου, απο Αθήνα για Χίο και καθόμουν στα καθίσματα τύπου αεροπλάνου δίπλα σε μία συμπαθητική και αθώα γιαγιούλα η οποία άρχισε αργότερα να μου μιλάει και τέλος πάντων λέγαμε διάφορα για κανένα 10λεπτο μέχρι που δεν είχαμε κάτι άλλο να πούμε. ύστερα πέρασαν κάποια λεπτά αμηχανίας και η γιαγιά άρχισε να μιλάει απο μόνη της και να ρωτάει πράγματα που ήδη είχαμε πει, της απάντησα βιαστικά και σταματήσαμε πάλι να μιλάμε. μετά έγειρα λίγο το κεφάλι μου να κοιμηθώ αλλά η γιαγιά με έσπρωξε και με ρώτησε για 3η φορά τα ίδια πράγματα (με ρωτούσε σε ποιο λιμάνι θα κατέβω και αν είμαι φοιτήτρια και πόσο χρονών είμαι και που πάω). Και εν τέλει ντρεπόμουν να σηκωθώ και να φύγω αλλά με ενοχλούσε κάπως μέχρι που ήρθε ο (ωραίος) εγγονός της και έσωσε την κατάσταση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μιλάω... Αλλά όχι σε Έλληνες που κατοικούν στο χωριό μου[ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ:P]
Μόνο σε κανά γιούφτο μιλάω εδώ, αλλά και αυτός δεν καταλαβαίνει Ελληνικά:P....
Τώρα αν είμαι πουθενά αλλού όπως Πάτρα, Πύργο κτλ μιλάω μόνο σε κοπέλες:P
Mήτσε γι' αυτό έρχεσαι τόσο συχνά Πάτρα; Για να μας πάρεις τις γυναίκες;:D :D :D
Πάντως πολλές από τις απαντήσεις που έχουν δωθεί παραπάνω, απαντούν και σε ένα διάλογο που είχα με δυο τρεις φίλες σε ένα άλλο thread σχετικά με το πόσο εύκολο είναι να ανοιξει κανείς τον κύκλο του.:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Λοιπον, εμενα συγκεκριμενα στα ταξιδια μου ειναι πααααρα πολυ ευκολο να γνωρισω κοσμο, κανω παρεα με τους συνεπιβατες λες κι ειμαστε φιλαρακια απο χρονια. Τωρα που το σκεφτομαι μου ερχονται στο νου δεκαδες προσωπα που εχω γνωρισει ετσι. Δεν κραταω ομως επαφες μετα, δεν ξερω γιατι, ετσι μου βγαινει.

Τωρα για πιο καθημερινες καταστασεις, μπα, δεν πολυπιανω κουβεντα με αγνωστους. Αλλα με κανατε να το σκεφτω και ισως να εχει πλακα, οποτε θα προσπαθησω να ειμαι πιο ανοιχτη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω πιανω πολυ ανετα κουβεντα με αγνωστους...δεν εχω κανενα τετοιο κολημα ...αντιθετως... μπορω να πω και την ιστορια της ζωης μου σε εναν αγνωστο. :P
οπουδηποτε κι αν βρεθω οποτεδηποτε...θα πιασω κουβεντα με τον διπλανο μου...:):):) το βρισκω πολυ διασκεδαστικο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
δεν έχω ενδοιασμό να μιλήσω σε οποιονδήποτε εάν δε μου χαλάει την αισθητική.

Με παραξένεψε όμως το γεγονός ότι πολλές δε μιλάτε σε αγνώστους εάν πρόκειται για "πέσιμο". Δηλαδή μόνο από φιλικό/οικογενειακό περιβάλλον έχετε κάνει σχέσεις? Που νομίζετε ότι έχει τις ρίζες του αυτή η συμπεριφορά? Δυσκολία εμπιστοσύνης σε ξένα πρόσωπα? Φόβος? Μανία?

Ίσως να αξίζει θέμα από μόνο του αυτό το ερώτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ανοίγω εύκολα κουβέντα με τον οποιονδήποτε, λέω αστεία, κάνω πλάκα, σε δουλειά να βρισκόμαστε δηλάδη.. Έχει πολύ πλάκα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Ακριβώς όπως και το καγίρι.Γενικά είμαι πολύ κοινωνικός.
Πάντως θα συμφωνήσω απόλυτα (για πρώτη ίσως φορά:P) με το βρέφος...

Με παραξένεψε όμως το γεγονός ότι πολλές δε μιλάτε σε αγνώστους εάν πρόκειται για "πέσιμο". Δηλαδή μόνο από φιλικό/οικογενειακό περιβάλλον έχετε κάνει σχέσεις? Που νομίζετε ότι έχει τις ρίζες του αυτή η συμπεριφορά? Δυσκολία εμπιστοσύνης σε ξένα πρόσωπα? Φόβος? Μανία?

Ίσως να αξίζει θέμα από μόνο του αυτό το ερώτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Απάντηση στα αγόρια που έχουν απορία:
Αν είσαι ελεύθερη και ο τύπος είναι κούκλος ή έξυπνος( ή και τα δυο μαζί) δεν σε χαλαει να σε φλερτάρει…αρα...;)


Δεν μιλαω σε αγνώστους πέραν τα τυπικά. Εσείς (στο φόρουμ) αποτελείτε εξαίρεση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν έχω τα κέφια μου... μιλάω μέχρι και μόνη μου, στους αγνώστους θα κολλήσουμε :P


Γενικά, ναι, μου είναι ιδιαίτερα εύκολο να μιλήσω με τον οποιονδήποτε οπουδήποτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
ουυυυυυυ:group:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επίσης το ότι όλοι μας απαντάμε σε άτομα που δεν τα 'χουμε ξαναδεί στη ζωή μας σημαίνει "ναι". :P

Ανάλογα το πώς ορίζει βέβαια κανείς το.. "άγνωστος". Για μένα πολύυυυυ λίγα άτομα είναι "άγνωστοι". :)



edit: μες στο μυαλό μου ήσουν.
Εσείς (στο φόρουμ) αποτελείτε εξαίρεση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Επίσης το ότι όλοι μας απαντάμε σε άτομα που δεν τα 'χουμε ξαναδεί στη ζωή μας σημαίνει "ναι". :P

Ανάλογα το πώς ορίζει βέβαια κανείς το.. "άγνωστος". Για μένα πολύυυυυ λίγα άτομα είναι "άγνωστοι". :)

Κύριε προεδρικέ προθυπουργέ μου, α μας βολέψεις και εμάς σε μια καλή θεσούλλλα, εεεεεεεεεεεεεε???????? :P Α μη δουλέφκουμε πολλλύ αλλά α παίρνουμε καλά μισθά, και α έχει και φακελλάκια :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Wolfina

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγώ ούτε στους γνωστούς πολυμιλάω, είμαι γενικά λιγομίλητο άτομο. Με το ζόρι οι κουβέντες. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα...Μια μέρα περίμενα μια φίλη μου και έπιασα κουβέντα με έναν που είχε κάτσει δίπλα μου στο παγκάκι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Ναι, τελευταία φορά
μίλησα σε έναν που μιλούσε με τον φίλο του,
στο καράβι της γραμμής (δε λέω ποιας μη προδωθώ :redface:)
και κόμπαζε για τις ερωτικές του κατακτήσεις,
βήχοντας λοιπόν συγχρόνως φωνάζω
"Βασιλάκης ο εκπορδητής".


Βρέχει, είχε παλιόκαιρο τη μέρα που σε γνώρισα (ασχετο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
αν ειναι ωραιοι γιατι οχι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Μιλάτε με αγνώστους;

Μονίμως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top