Η ζωή της άλλης

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Η ζωή της άλλης είναι ο τίτλος της δραματική σειράς του Mega, η οποία ξεκίνησε να προβάλλεται στις 27 Σεπτεμβρίου του 2009.
Υπόθεση

Η Κάτια Καλλιφατίδη είναι μια πανίσχυρη γυναίκα που όλοι πρέπει να υπακούν στις διαταγές της. Η Ελπίδα και η Ξένια είναι αχώριστες φίλες και ζουν σε ένα ορφανοτροφείο στο Ναύπλιο. Η Ελπίδα έχει όνειρο να γίνει σέφ και να σπουδάσει στην Αθήνα. Η Ξένια κρυφά μισεί την Ελπίδα γιατί είναι πάντα καλή. Μια μέρα η Ξένια ανακαλύπτει οτι η Ελπίδα είναι εγγονή της Κάτιας Καλλιφατίδη και οτι η ίδια βρέθηκε νεογέννητη σε κάδο απορριμμάτων. Έτσι βρίσκει την ευκαιρία και αποφασίζει να της κλέψει τη ζωή. Τη ζωή της άλλης. Πηγαίνει στην Αθήνα, βρίσκει την Κάτια και παρουσιάζεται αυτή σαν εγγονή της. Εκείνη μη έχοντας άλλη επιλογή τη παίρνει στο σπίτι της και παρουσιάζει την Ξένια σαν μακρινή ανηψιά της. Η Ελπίδα έρχεται και αυτή στην Αθήνα μπαίνοντας στη σχολη μαγειρικής και δουλεύοντας προσωρινά στην εταιρία της Κάτιας Καλλιφατίδης όπου γνωρίζει την Ντορίτα και την Μαίρη που την φιλοξενούν. Όλα της πάνε καλά, αφού γνωρίζει και τον έρωτα της ζωής της το Στέφανο. Οι δυο φίλες απομακρύνονται προσπαθώντας η καθεμία να κάνει τα όνειρα της πραγματικότητα. Στο τέλος όμως η αλήθεια θα αποκαλύπτει και η αγάπη θα νικήσει. Όμως κατα την διάρκεια της βασικής ιστορίας βλέπουμε και άλλες ιστορίες όπως του Νικόλα (γιός της Βάσως) και της Ντορίτας (φίλη της Ελπίδας), του Σωτήρη (ενός συνάδελφου του Στέφανου) και της Τόνιας (αδερφή του Νικόλα) και της Θάλειας (ανιψιά του Στέφανου) με τον πατέρα της τον Μιχάλη (πρώην κουνιάδος του Στέφανου).



Εσάς πώς σας φαίνεται η σειρά ''Η ζωή της άλλης'' ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πού σαι ρε Μαξ να μας δώσεις τα φώτα σου :P

Η 2η σεζόν, ειδικά με την αλλαγή του Όθωνα δεν πολυλέει ακόμα κάτι :worry:






Έρωτας η Ξένια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μπιλ, το παρακολουθείς; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με το νέο ηθοποιό μοιάζει πολύ ψεύτικο. Δε μου αρέσει ο τόνος της χροιάς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Μόνο όταν δείχνει την Ξένια :redface:

Αν την δεις καστανή θα πάθεις πλάκα.. Το μελαχρινό καρέ που έχει την αδικεί!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
'εχω δει κανά δύο επεισόδια.

το μόνο που έχω να πω είναι ότι η Ελπίδα έχει ικανότητα αντίληψης που πιάνει αρνητικά νούμερα, και αν θεωρήσουμε ότι η σειρά απευθύνεται στο μέσο τηλεθεατή τρομάζω πραγματικά από το πόσο χαμηλά έχει πέσει το επίπεδο του μέσου τηλεθεατή...

ΑΠό την άλλη βέβαια άμα τη συγκρίνουμε με κους-κους,ελένες, ελεωνόρες, την πλειοψηφία των ελληνόφωνων προγραμμάτων του star etc., τότε είναι τουλάχιστον αριστούργημα(!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ρε σεις, δεν το παρακολουθώ (για την ακρίβεια αντιπαθώ τέτοιες σειρές) το έχω δει όμως αναγκαστικά μια φορά όταν πήγα σπίτι μιας κολλητής μου. Με το που μπήκα δεν ήταν καν στην πόρτα να με υποδεχτεί, μπαίνω μόνη, την πετυχαίνω στο σαλόνι και μου κάνει νόημα να το βουλώσω χωρίς να ξεκολλάει τα μάτια από την οθόνη. Είδα κανένα τέταρτο λοιπόν (ευτυχώς τελείωνε) και ΕΝΑ έχω να πω:

Υπάρχει και κανένας άλλος ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ;;;

Μα είναι δυνατόν όλοι να βρίζουν την κακιά και κανείς να μη λέει μια κουβέντα για την καλή;;; Απαπαπα... δεν αντέχεται τόση καλοσύνη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ξύλινο δράμα με κλισέ ατάκες, τυποποιημένη ηθοποιία και...

...αυτή η περούκα... Αχ αυτή η περούκα. Τη βρίσκω απωθητική. (Και) την περούκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ΑΠό την άλλη βέβαια άμα τη συγκρίνουμε με κους-κους,ελένες, ελεωνόρες, την πλειοψηφία των ελληνόφωνων προγραμμάτων του star etc., τότε είναι τουλάχιστον αριστούργημα(!)

1000 φορές αν θέλω να αποβλακωθώ μπροστά στην τηλεόραση να δω star και ειδήσεις του στυλ ποιά τα έφτιαξε με ποιόν ή τα νέα σχέδια της Τζούλιας, παρά το συγκεκριμένο σίριαλ. Έχω παρακολουθήσει 2-3 φορές με την γιαγιά μου όταν έρχεται Αθήνα, και απλά θέλω να την ταρακουνήσω και να της πω "Σύνελθε". :P

Ξύλινο δράμα με κλισέ ατάκες, τυποποιημένη ηθοποιία και...

...αυτή η περούκα... Αχ αυτή η περούκα. Τη βρίσκω απωθητική. (Και) την περούκα.

Η περούκα είναι πραγματικά εφιαλτική! Και νομίζω ότι αποτελεί το σήμα κατατεθέν της σειράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
απαπα..μακρια απο μας τετοιες σειρες..και αυτο που μου τη δίνει είναι οτι βαζουν και μια ωρα διαφιμησεις στην αρχή,τη μέση και το τέλος αλλα παρ ολα αυτα ολοι το βλέπουν...προβατα..
Μα είναι δυνατόν όλοι να βρίζουν την κακιά και κανείς να μη λέει μια κουβέντα για την καλή;;; Απαπαπα... δεν αντέχεται τόση καλοσύνη !
εγω δν την χωνέυω,εγώ!τη βρίσκω κρύα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ένα επεισόδιο έχεο περίπου 20 λεπτά πλάνα με ναρκοληπτικά βαρετή σκηνοθεσία, ενοχλητκή μουσική και ζαρζαβατικά στο προσκήνιο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ένα επεισόδιο έχεο περίπου 20 λεπτά πλάνα με ναρκοληπτικά βαρετή σκηνοθεσία, ενοχλητκή μουσική και ζαρζαβατικά στο προσκήνιο.:redface:
Εδώ διαφωνώ. Το να να να που παίζει είναι πολύ ωραίο. :redface:
Αλήθεια, ξέρετε πιο κομμάτι είναι; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Εδώ διαφωνώ. Το να να να που παίζει είναι πολύ ωραίο. :redface:
Αλήθεια, ξέρετε πιο κομμάτι είναι; :redface:
Ποιό είναι το να να?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Ποιό είναι το να να?:worry:

Νανανανανααα μη μ'ακολουθείιιις


δουλειά μου είναι οι ρίμες
κι εσένα να φτιάχνεις φήμες
αφού δεν έχεις μπολς (balls), τότε στον πάτο μείνε.


Θυμίστε μου να τους βάλω στους "καλλιτέχνες" που θέλω να εξαφανίσω :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Όχι βρε, δεν είναι αυτό το να να να.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Η Ξένια παιδιά είναι κούκλα αν την δείτε χωρίς περούκα με το μακρύ καστανό της μαλλί.Αυτό το μαύρο την κάνει πολύ κακιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε, αφού έχει το ρόλο της κακιάς. :P
Γενικά, κάποιος που είχε διαβάσει σε ένα περιοδικό δεν έχει καμία σχέση ο χαρακτήρας της με αυτόν που έχει στη σειρά. Είναι πολύ γλυκιά.

Πάντως ναι, το μαλλί φαίνεται πως είναι περούκα ενώ στη Ντάλια (στο παρά πέντε) δε φαινόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top