Πόσο σημαντικό είναι το σεξ σε μια νέα σχέση;

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν θα μπορούσα να φανταστώ να έχω μία σχέση χωρίς να κάνω έρωτα...


Ούτε εγώ. Γιατί όταν έχεις σχέση ''κάνεις έρωτα''. Σωστά χρησιμοποίησες την φράση αυτή ''κάνω έρωτα'' που σημαίνει κάνεις σεξ εκδηλώνοντας συναίσθημα. Ενώ όταν ποθείς και θες να ξεδιψάσεις ''γ...άς''. Αυτή είναι η ουσιαστική διαφορά έρωτα από σεξ. Οι πολλοί νομιζουν ότι είναι ερωτευμένοι αλλά απλά χρειάζονται τον σύντροφο για την ηδονή. Με την πρώτη σαρκική απογοήτευση ή καθυστέρηση παροχής ηδονής από τον σύντροφό τους, τον χωρίζουν. Με το πέρασμα των ετών οι σχέσεις διαλύονται μόνο για δυο λόγους, για σεξουαλικούς και για οικονομικούς. Λίγοι έμαθαν να λένε σε θέλω για το πακέτο σου. Ξεστομίζουν πολύ εύκολα λέξεις όπως ''σε αγαπώ'' και το μόνο που εννοούν είναι ''σε έχω ανάγκη''. Το κρίσιμο ερώτημα δεν είναι λοιπόν αν ''κάνεις έρωτα'' όταν έχεις σχέση. Αυτό εννοείται. Το κρίσιμο ερώτημα που θέλει πολύ ειλικρίνεια για να απαντηθεί είναι ''χρειάζεσαι να έχεις νοιώσει πρώτα έρωτα για να γαμ... κάποια ναι ή όχι ? '' Οι περισσότεροι είμαι σίγουρος απαντούν όχι.

Ο Exposed Bone πίστεψε για μια στιγμή όπως και άλλοι στους οποίους μιλάω ότι είμαι κήρυκας του πλατωνικού έρωτα. Αυτό είναι λάθοε, είμαι κήρυκας του έρωτα γενικά, δεν θέλω να φυλακιστώ με όρους πλατωνικός ή δεν ξέρω τι άλλο. Αλλά τον έρωτα τον θεωρώ απαραίτητη προυπόθεση για την ολοκλήρωση του αντρόγυνου ως 'Ενα μέσα από την σεξουαλική πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Suspiria θεωρώ περίεργο να έχει ζευγάρι σχέση 1 χρόνο και να μην έχει προχωρήσει σεξουαλικά.Κάτι θα φταίει πιστεύω,δεν το θεωρώ φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Suspiria μιλάμε για άτομα 30 χρονών. Είναι τελείως διαφορετικό από αυτό που περιγράφεις. Γι αυτό το τόνισε και η kajira.

Στο τέλος το γενίκευσα.

Τι κι αν είναι 30 χρονών; Μπορεί να μην τους βγήκε, να μην πήγαινε κάτι καλά με την πνευματική τους επαφή και να κολλούσαν. Οι συγκεκριμένοι προφανώς έδωσαν σημασία στο οτι κάτι δεν πήγαινε καλά με τη χημεία τους και δεν προχώρησαν στο σεξ, ίσως γι' αυτούς να ήταν πιο σημαντική η σωματική επαφή, ίσως αν ήταν άλλοι στη θέση τους να έλεγαν "Δεν πα να..Εγώ θα κάνω σεξ αφού έχουμε σχέση και η σχέση έτσι ορίζεται και ας μου τη δίνει κάτι πάνω του"..


Δε νομίζω οτι μπορεί να τους κρίνει κάποιος αφού κατά συνέπεια κρίνει και τους ίδιους σα χαρακτήρες/ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarathustra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίτσε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
drstrangelove συμφωνώ με τα περισσότερα που γράφεις και θέλω να προσθέσω και κάτι άλλο.Υπάρχουν πολλοί που ερωτεύονται τον έρωτα..και όχι τον/ην σύντροφό τους.Αυτό είναι οτι χειρότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το κρίσιμο ερώτημα δεν είναι λοιπόν αν ''κάνεις έρωτα'' όταν έχεις σχέση. Αυτό εννοείται. Το κρίσιμο ερώτημα που θέλει πολύ ειλικρίνεια για να απαντηθεί είναι ''χρειάζεσαι να έχεις νοιώσει πρώτα έρωτα για να γαμ... κάποια ναι ή όχι ? '' Οι περισσότεροι είμαι σίγουρος απαντούν όχι.

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση πως αν ρωτήσεις το γυναικείο πληθυσμό, οι περισσότερες θα σου πουν "ναι"? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σήμερα μιλησα με μια γνωστή μου που είναι 29 χρονών. Αυτή έχει σχέση τον τελευταίο ενάμισι μήνα με κάποιον που είναι 32 αν θυμάμαι καλά, μάλιστα ειχαμε βγει για καφέ/ποτό τις προάλλες μαζί με τον φίλο της (εγώ, το μωρό μου, εκείνη κι ο φίλος της). Δεν την ξέρω καλα, αλλά μου φάνηκαν αρκετά ερωτευμένοι, ταιριαστό ζευγάρι. Σήμερα έμαθα πως μάλλον πάνε για χωρισμό. Όχι, δεν στεναχωρήθηκα :P Απλά έμαθα επίσης πως τόσο καιρό δεν είχαν προχωρήσει σε ΤΙΠΟΤΑ πέρα από μερικά φιλιά στο στόμα.. :blink:
Την ρώτησα πως και αυτό.. και μου ειπε πως α) εκείνος δεν της την έπεσε, β) εκείνη δεν ήθελε (!). Κι οταν την ρωτησα γιατί αφού δεν ήθελε, έκανε σχέση μαζί του, εκείνη μου απάντησε πως της φάνηκε καλό παιδί και συγκροτημένο :blink: και με έστειλε για βρούβες. Νι, το έχω πια επιβεβαιώσει πως οι γυναικες δεν ξέρουν τι θέλουν, αλλά μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό; Γιατί μπορεί κάποια να φέρεται έτσι; Πως είναι δυνατόν να είσαι με κάποιον και να μη ψάχνεις γωνία να τον στριμώξεις (ειδικά στην αρχή); Είμαι λυσσάρα; (πάντως ένιωσα λίγο εύκολη όσο μου τα έλεγε αυτά..:worry: :D ) Και μήπως τελικά κάτι τέτοια φταίνε και μερικές δυσκολεύονται τόσο να κάνουν μια σχέση της προκοπης;

(Υπαρξιακή κρίση έπαθα λέμε.. διότι δεν θέλετε να ξέρετε τι έχω κάνει με το μωρό μου στον ενάμισι μήνα της σχέσης μας! :redface: :D )

Γνώμεις, απόψεις, σχολιασμός ελεύθερος!

ΥΓ: Αν μπορείτε να βρειτε καλύτερο τίτλο, be my guest! :)
Δεν μου κάνει καμιά εντύπωση καγίρι, υπάρχουν κι αυτοί τι να τους κάνουμε;
Να τους ρίξουμε στα Τάρταρα;
Εδώ το ζητούμενο είναι να κάνεις σεξ, χωρίς να μεσολαβήσει σχέση, άμα είναι να το κάνουμε σαν την παλιά επετηρίδα των εκπαιδευτικών, βράσε ρύζι να μυρίζει.
Εγώ δεν μπορώ πάντως να βρω κοινά σημεία επαφής με τέτοια άτομα.
Εκπέμπουμε σε διαφορετικά μήκη κύμματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Νομίζω ότι στο θέμα του πόσο διάστημα θα μεσολαβήσει από την "έναρξη" μιας σχέσης μέχρι την ολοκλήρωσή της παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες εκτός από την ηλικία και το πόσο επικοινωνούν τα δύο άτομα μεταξύ τους.

Μπορεί κάποιος να είναι αρκετά μεγάλος και να νιώθει κάτι αρκετά δυνατό για τον άλλο αλλά να διστάζει γιατί πχ είχε κακή εμπειρία στο παρελθόν, ή του έχει καρφωθεί στραβή ιδέα στο μυαλό ή μεγάλωσε σε ιδιαίτερα συντηρητικό περιβάλλον και δε μπορεί να ξεπεράσει κάποιες προκαταλήψεις.

Δε λέω ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο με τη φίλη σου (προς Θεού) αλλά νομίζω ότι υπάρχουν πολλά εκδεχόμενα και ποτέ δε μπορεί κανείς να ξέρει τι γίνεται μέσα στο κεφάλι του άλλου (και κατα την ταπεινή μου γνώμη καλύτερα να μην ξέρει καμιά φορά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Σιγά μην περιμέναμε να κάνουμε σχέση για να κάνουμε σεξ. :)
Πλάκα κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το σεξ διαρκεί ένα τέταρτο με μισή ώρα, ..

Και μία και δύο και τρεις ώρες.. :redface::D

Προφανώς δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω...σου εξηγώ λοιπόν αμέσως, απλώς λέω ότι δεν είναι το Νο1 σε μια σχέση υάρχουν πολύ σημαντικότερα πράγματα...παίζει σίγουρα πολύ μεγάλο ρόλο..αλλά δεν είναι το παν.
Και τι ακριβώς σημαίνει μια "ερωτική" σχέση??..Οι σχέσεις είναι πολυδιάστατες.
Εγώ παραδείγματος χάρη είμαι 40 χρόνών και είμαι με τον συντοφό μου 25 χρόνια μαζί...έχει να σου πει τίποτα αυτό??? Σίγουρα ένας 25 χρονος ή τριαντάχρονος άντρας θα έχει να μου προσφέρει πολύ περισσότερες συγκινήσεις ( ερωτικές)...και το αντίστροφο μια νέα γυναίκα στο συντροφό μου αλλά πίστεψε με στις σχέσεις δεν φτάνει μόνο αυτό..

Μάλλον η παρεξήγηση ήταν αμφίδρομη :) Εγώ όταν λέω πως για μια ερωτική σχέση το σεξ είναι το σημαντικότερο, εννοώ πως είναι το κυριότερο aspect (δεν μου έρχεται η ελληνική λέξη! :blink:) που διαχωρίζει τις ερωτικές από τις φιλικές σχέσεις. Αν αυτό δεν είναι καλό/είναι ανύπαρκτο, τότε για ποια ερωτική σχέση μιλάμε; :worry:

Στο τέλος το γενίκευσα.

Τι κι αν είναι 30 χρονών; Μπορεί να μην τους βγήκε, να μην πήγαινε κάτι καλά με την πνευματική τους επαφή και να κολλούσαν. Οι συγκεκριμένοι προφανώς έδωσαν σημασία στο οτι κάτι δεν πήγαινε καλά με τη χημεία τους και δεν προχώρησαν στο σεξ, ίσως γι' αυτούς να ήταν πιο σημαντική η σωματική επαφή, ίσως αν ήταν άλλοι στη θέση τους να έλεγαν "Δεν πα να..Εγώ θα κάνω σεξ αφού έχουμε σχέση και η σχέση έτσι ορίζεται και ας μου τη δίνει κάτι πάνω του"..


Δε νομίζω οτι μπορεί να τους κρίνει κάποιος αφού κατά συνέπεια κρίνει και τους ίδιους σα χαρακτήρες/ανθρώπους.

Δεν έχω καμία πρόθεση να κρίνω κανέναν, απλά ειλικρινά μου φάνηκε πολύ περίεργο (και δεν υποννοώ πως εμένα εννοούσες λέγοντας την τελευταία σου φράση, απλά το ξεκαθαρίζω :) ).

Την κοπέλα δεν την ξέρω καλά, ίσως αν την ήξερα περισσότερο να μη μου είχε φανεί το όλο σκηνικό τόσο ..κάπως, αλλά πάντως απ' όσο ξέρω σε αυτές τις ηλικίες δεν συνηθίζεται ενα ζευγάρι να βγαίνει τόσο καιρό και συστηματικά χωρίς ποτέ να προχωρήσει ούτε σε μία φάση.. :confused:

Σιγά μην περιμέναμε να κάνουμε σχέση για να κάνουμε σεξ. :)
Πλάκα κάνετε;

Δεν νομίζω πως είπε κανείς κάτι τέτοιο Καπετάνιο! Μια χαρά σεξ κάνεις και χωρίς σχέση! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Το σεξ είναι μια μορφή επικοινωνίας σε βοηθάει να εισχωρήσεις στον χαρακτήρα του άλλου από ένα πολύ ενδιαφέρον μονοπάτι, το μονοπάτι του έρωτα. Ο τρόπος που σε βοηθάει είναι πράγματι αξιοθαύμαστος που στην ουσία μοιάζει με θαύμα, ίσως το μεγαλύτερο θαύμα, και συχνά μοιάζει με ναρκωτικό.

Αν στο ταξίδι για την γνωριμία του "υποψήφιου" συντρόφου δεν έχεις συνοδηγό τον φτερωτό θεό του έρωτα, ποίον θα έχεις; Την λογική;

Καταρχήν δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσω οποιαδήποτε γνωριμία αν δεν με ελκύει κάποιος οπότε ο ενθουσιασμός/ερωτική έλξη είναι κάτι δεδομένο. Αλλά η λογική με συνοδεύει πάντα και παντού και ειλικρινά χαίρομαι πολύ γι' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως κι επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω.
Είτε έρωτα το λες είτε σεξ είτε ο,τιδήποτε είναι η ίδια ακριβώς πράξη. Τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της εξαρτώνται από το ζευγάρι κι από την επικοινωνία που έχει όχι από το πώς το ονομάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Για εμένα καθόλου σε οποιαδήποτε φάση της σχέσης,διότι αν το ξεκίνημα μιας σχέσης βασίζεται στο σεξ μπορεί να καταστραφεί απο εύκολα εως πολύ ευκόλα,και στην αρχή και στην μετέπειτα εξελιξή της.Αντιθέτως αν η σχέση ξεκινήσει σαν σχέση ενδιαφέροντος για το άτομο η αποψή μου είναι οτι έχει περισσότερες πιθανότητες να ευσταθήσει και να γίνει σχέση στοργής που είναι και η αυθεντικότερη και καλύτερη γιαεμένα.Τώρα όλα αυτά εξαρτώνται απο τα άτομα και προφανώς ένας/μία σεξομανής δεν θα έχει καλύ σχέση με έναν /μία ασεξουαλικό για αυτό και αν διαπιστωθεί μεγάλη διαφορά στο θέμα αυτό καλύτερα να μην γίνει καν προσπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα να βασίζεται στο σεξ. Μη πάμε από την μία άκρη στην άλλη. Δηλ αν έχεις σχέση με κάποιον και κάνεις σεξ μαζί του στις δύο ή στις τρεις εβδομάδες εφόσον βγαίνετε σχεδόν καθημερινά θεωρείται πως η σχέση βασίζεται κυρίως στο σεξ; :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Kαι από την άλλη (για να σιγοντάρω το καζιράκι μου :P) υπάρχουν σχέσεις που ξεκίνησαν just sex και απέκτησαν και τις σωστές βάσεις και έγιναν και πολύ επιτυχημένες!

Τα πάντα είναι θέμα των δύο που αλληλεπιδρούν... Και δεν υπάρχει "σωστό" χρονικό περιθώριο... αλλά οκ και 1.5 μήνας στα 30 σου εγώ προσωπικά το θεωρώ υπερβολικό :) (νι λίγο φάσκω και αντιφάσκω έτσι όπως το έγραψα :P)


P/s: Μετά από αυτό φοβάμαι ότι θα χαρακτηριστώ νυμφομανής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δεν ξέρω. εγώ αν ήμουν σε σχέση και είχε κλείσει ο πρώτος μήνας... Ε, θα τρωγώμουν. Ειδικά αν ένιωθα ότι δε με θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τι λες καλε; Εγώ θα χώριζα!! :D Ειδικά αν δεν μου την έπεφτε καν!! :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καταρχήν δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσω οποιαδήποτε γνωριμία αν δεν με ελκύει κάποιος οπότε ο ενθουσιασμός/ερωτική έλξη είναι κάτι δεδομένο. Αλλά η λογική με συνοδεύει πάντα και παντού και ειλικρινά χαίρομαι πολύ γι' αυτό.
Hamsteraki μου έχω απορίες….
Δεν υπάρχει λες περίπτωση να προχωρήσεις οποιαδήποτε γνωριμία αν δεν σε ελκύει κάποιος και η ερωτική έλξη είναι δεδομένη…..Είναι?
Δεν σου έχει τύχη ποτέ να σε τραβάει κάποιος για το χιούμορ του.. το πνεύμα του και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο (το αφήνω στα γούστα του καθενός) αλλά όχι σεξουαλικά..? Εννοώ να μην τρελαίνεσαι.
Και η λογική σε συνοδεύει παντού??? Υπάρχει λογική στον έρωτα?? ( δεν νομίζω) :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Δεν σου έχει τύχη ποτέ να σε τραβάει κάποιος για το χιούμορ του.. το πνεύμα του και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο (το αφήνω στα γούστα του καθενός) αλλά όχι σεξουαλικά..? Εννοώ να μην τρελαίνεσαι.

Και τότε γιατί να κάνεις ερωτική σχέση; :blink: Kράτα τον για φίλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καλομοίρα

Νεοφερμένος

Η Καλομοίρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Και τότε γιατί να κάνεις ερωτική σχέση; :blink: Kράτα τον για φίλο..
Να μην τρελαίνεσαι....να τον θέλεις για σύντροφρο αλλά να λεέιπει το πάθος ας πούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η ερώτηση παραμένει η ίδια.. τι να την κάνεις την ερωτική σχέση χωρίς πάθος; Κι αν ας πούμε στην αρχή, σε τραβάνε άλλα πράγματα, στην πορεία δεν θα ψάξεις το πάθος που ποτέ δεν είχες σε κάποιον άλλον; Και δεν είναι αυτό άδικο για τον ως τότε φίλο σου; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top