Μαλλιά προσθετική τρέσσα-extenssions

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ειχα βαλει πριν απο μερικους μηνες σε γνωστη αλυσιδα κωμμωτηριων τρεσσα,και δεν εμεινα κα8ολου μα καθολου ικανοποιημενη!:mad:Εκτος οτι σε εναν μηνα εχει πεσει τελειως κατω και ειχαν λυθει τα κοτσιδακια απο οπου κρατιοταν!Και η ποιοτητα της ηταν χαλια,τουλαχιστον σαν ραφη,οχι τοσο σαν τριχα!μαδαγε παντου τριχες η τρεσσα..χειροτερο απο μια γατα σε ενα σπιτι...Αφου πηγα και στολισα την κομμωτρια,και αυτη προσπαθουσε να βγει και απο πανω:angry: πηγα σε ενα αλλο κωμμωτηριο συνικοιακο να μου ξανα βαλει την ιδια,απο το οποιο ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη!
Τωρα ομως θελω να παρω αλλη τρεσσα γιατι οπως προειπα η τρεσσα δεν ειχε καλη ραφη και εχουν φυγει παρα πολλες τριχες,αλλα δεν θελω να το κανω μεσω κομμωτηριου παλι να την πληρωσω χρυση και να ειναι και χαλια η ποιοτητα!Επειδη τα κωμμωτηρια κανουν τον διαμεσολαβητη τους την πληρωνεις αδρα!Εχετε στο μυαλο σας καπου που μπορω να ψαξω ωστε να βρω καποια καλη τιμη με αναλογη καλη ποιοτητα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ενδιαφερομαι εδω κ πολυ καιρο για τρεσα...αληθεια ποσο την πληρωσες?φαινεται πολυ?ποναει?αν θελεις δωσε μερικες πληροφοριες..

παντως ρωτησα σ ενα καταστημα με κομμωτηριακα και η τρεσα απο φυσικη τριχα κοστιζει γυρω στα 80 ευρωπουλα.απο εκει και περα συννενοησαι μαλλον με την κομμωτρια σου και στην τοποθετει,φανταζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Εβαλα τρεις σειρες τρεσσα+και τοποθετιση 300 ευρω.Για κομμωτηριο ειναι λογικη τιμη,αν ψαξεις να βρεις μονοσ σου ειναι σιγουρα πολυ πο φτηνα,απλα βαριομουν να το ψαξω μονη μου το θεμα τοτε και πηγα κατευθειαν κομμωτηριο!Ποναει λιγακι γιατι σου φιανουν γαλικα κοτσιδακια για να κρατηθουν οι τρεσσες τπτ παραπανω!Οσο για το αν φαινεται στο πρωτο κωμμωτηριο που πηγα φαινοταν λιγακι,Στο δευτερο καθολου απολυτως!Ειναι κατα ποσο ψηλα θα σου στηριξουν τις τρεσσες.Εσενα σου ειπαν 80 ευρω η μια τρεσσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Τι είναι η τρέσσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ειναι προθετα μαλλια σαν τα extensions αλλα δεν ειναι τουφακια ειναι ολοκληρη σειρα!την κσανα χρεισιμοποεις και αλλες φορες σε αντιθεση με τα extentions που τα πετας οταν τα βγαλεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μια τρεσα αρκετα μεγαλη,δηλ εβγαζε σε ανεση 3 σειρες...φυσικη τριχα 80εουρο
κανει πολυ κακο σο μαλλι?
μεχρι ποσο καιρο μπορεις να την κρατησεις?




πολλα τα 300 ρε....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Εγω την εχω ηδη 3μηνες+κατι και ο λογος που θελω να την αλλαξω ειναι οτι δεν ηταν πολυ καλης ποιοτητας η ραφη και εχουν φυγει πολλες τριχες!τωρα αν βλαπτει το μαλλι σε καμια περιπτωση δεν εχει σχεση με τα εξτε!ισως να βαρενει λιγακι το μαλλι και να φευγουν λιγο περισσοτερες τριχες απο οτι μας φευγουν καθημερινα,εκσαρταται και ποσο δυνατος ειναι ο θυλακας της τριχας σου βεβαια!δεν θα το συνιστουσα σε καποιον που εχει τριχοπτωση,οχι ομως οτι φευγουν και πολλα!
Την ιδια την τριχα ομως δεν την καταστρεφει καθολου αντιθετα με τα εξτε που γεμιζουν με κολλες και αναγκαζεσαι μετα να κοψεις τα μαλλια!
Απλα ενδιαφερομαι πολυ για την ποιοτητα της εγω γιατι ειμαι ξανθια πλατινε οποτε ειναι λιγο δυσκολο να βρεις τετοια τρεσσα σε τετοιο χρωμα και να μην εχει υποστει μαγαλη ταλαιπωρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ειναι πολλα τα 300 οντως...Αμα την αγορασεις μονος σου σου βγαινουν πολυ λιγοτερα!Αλλα ετυχε εκεινον τον μηνα να περασουν πολλα χρηματα απο τα χερια μου..Χριστουγεννα ηταν:D και ειπα ασ παω σε ενα καλο κομμωτηριο αλυσιδα για να μου βρουν καλη τρεσσα και χαλαλι!Που να ξερα τι θα μου εβαζαν...

P.s:μου δεσαν και τα κοτσιδακια με λαστιχενια λαστιχακια οχι υφασματινα που πρεπει κανονικα και λογικο ηταν να σπασοθν τα λαστιχακια να λυθουν τα κοτσιδακια και να πεσουν τα μαλλια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
μα αν η τρεσα ειναι απο φυσικη τριχα μπορεις να την βαψεις,ακομα και να της κανεις και ντεκαπαζ.μ εψησες τωρα...το θεμα ειναι που θα βρω κομμωτρια να μπυ την ραψει.τα μαλλια σου τι μηκος εχουν?εμενα ειναι μεχρι την μεση της πλατης περιπου,θα με βολεψει?επισης τα μαλλια μου ειναι σπαστα,θα φαινεται ασχημα?πρεπει να τα ισιωνω καθημερινα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Ακριβως για αυτο το λεω,οτι επειδη φυσικη πλατινα εννοειται πως δεν υπαρχει αρα,την επεξεργαζονται και την βαφουν εκεινοι(η εταιρια που την διανεμει δλδ)συνεπως ενα μαλλι σε τετοιο χρωμμα ειναι ουτως η αλλως ταλαιπωρημενο οπως και το δικο μου φυσικο!
Ιδιαιτερα επειδη υπαρχουν ποιοτητες στις τρεσσες το ξανθο ειναι δυσκολο να το βρεις σε παρα πολυ καλη ποιοτητα!Εμενα η τριχα ηταν αψογη αλλα η ραφη ηταν χαλια:/:!Το φυσικο μου μαλλι μου ειναι μεχρι τους ωμους και η τρεσσα φτανει μεχρι την μεση της πλατης!
Επισης βγαινει σε ισιο κυμματιστο και σγουρο,και περνεις οτι ταιριαζει με το μαλλι σου!
Τα μαλλια σου ομως ειναι ηδη μακρυα απο οτι λες, γτ να βαλεις τρεσσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
εχω κατεστραμμενες ακρες οποτε θα τα κοψω μεχρι κατω απο τους ωμους...
εχω τρελα για τα μακρια μαλλια μωρε γι αυτο!!!
το ιδιο προβλημα με σενα θα εχω κι εγω αν παρω τελικα τρεσα γιατι θελω σε κοκκινο χρωμα.παντως αν μαθεις καμμια τιμη(για ραψιμο εννοω μονο) ενημερωσε με!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Σχεδόν σε όλα τα κομμωτήρια στην ράβουν, η τιμή ποικίλλει από 50 ευρώ έως και 100... ναι υπάρχουν και κλέφτες!Εγώ έδωσα 50 την πρώτη φορά και 60 στο δεύτερο κομμωτήριο από το οποίο είμαι και πάρα πολύ ευχαριστημένη! Το κόκκινο δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα πάντως όσο το ntekapaz στο μαλλί..γιατί έχω υπάρξει και κοκκινομάλλα και ξανθιά!

p.s sorry για τα greeklish αλλα κάτι έχει πάθει το pc σπίτι και δεν αλλάζουν σε ελληνικούς χαρακτήρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!
θα το ψαξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα Σ.

Νεοφερμένος

Η Εύα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα σας!
Ας γράψω κι εγώ σήμερα το πρωτο μου ποστάκι στο φορουμ σας για το θέμα που με απασχολεί τώρα τελευταία...
Τα μαλλιά μου είναι λίγο πιο κάτω από τους ώμους και πολύ πλούσια και σπαστά. Θα τα ήθελα όμως πιο μακριά. Εκανα μία έρευνα αγοράς αυτές τις μέρες και σας ενημερώνω για τα εξής:
Εκεί που πήγα και αποφάσισα να προχωρήσω σε τοποθέτηση πρόσθετων μαλλιών κοστίζουν:
Είναι ένα μεγάλο κέντρο που ασχολείται μόνο με προσθετική μαλλιών δλδ. με ποσθίς, περούκες, extensions (δεν είναι κομμωτήριο) με 10ετή πείρα στο "χώρο".
Οι τουφίτσες (extension): κολλητές με κερατίνη 2.5 €.
Κρατάνε 3,5 μήνες μετά πετάγονται και αγοράζεις άλλα στην περίπτωση που θες να βάλεις ξανά.
Τρέσα ραφτή : Κοστίζουν 2 ολόκληρες σειρές (για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα)250 €.
Το πλεονέκτημα με την τρέσα είναι ότι ανά πάσα στιγμή τις βγάζεις και τις κρατάς στο συρτάρι σου και τις βάζεις όποτε εσύ αποφασίσεις.
Ανα δύο μήνες τους επισκέπτεσαι για να σου την "ανεβάσουν" αφού το φυσικό μαλλί μακραίνει κανονικά.
Αυτή η διαδικασία κοστίζει 80€.
δλδ με την τρέσα θες 80€ το δίμηνο ενώ με τα extensions (κολλητά τουφάκια) θες 250€ κάθε 3,5 μήνες με το φόβο ότι μπορεί και με την "κόλληση" που θα σου κάνουν αν η τρίχα σου είναι λεπτή να θες και ένα κουρεματάκι μετά...
Εγώ αποφάσισα να βάλω τρέσες, Αύριο έχω ραντεβού, η διαδικασία κρατάει 2 ώρες.
Μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω!!!
Εύα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Τα μαλλιά μου είναι λίγο πιο κάτω από τους ώμους και πολύ πλούσια και σπαστά. Θα τα ήθελα όμως πιο μακριά. Εκανα μία έρευνα αγοράς αυτές τις μέρες και σας ενημερώνω για τα εξής:

Η τρέσα που θα βάλεις θα έχει κι αυτή πλούσια και σπαστά μαλλιά; Πως ακριβώς πετυχαίνουν την ίδια μπούκλα που έχουν τα δικά σου;

Ελπίζω να σου πετύχει και να δείχνει φυσικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα Σ.

Νεοφερμένος

Η Εύα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η τρέσα που θα βάλεις θα έχει κι αυτή πλούσια και σπαστά μαλλιά; Πως ακριβώς πετυχαίνουν την ίδια μπούκλα που έχουν τα δικά σου;

Ελπίζω να σου πετύχει και να δείχνει φυσικό

Hρώ καλημέρα!
Θα μου βάλουν 2 σειρές τρέσα για να δέσει άριστα με τα υπόλοιπα μαλλιά και να μη φαίνεται κάτι "λιγότερο" από αυτό που έχω "πάνω".
Το μαλλί είναι όπως είπα φυσικό, ίσιο ας πούμε αλλά όχι πράσο. Με λίγο νερό και αφρό γίνεται σπαστό, κυμματιστό όπως και το δικό μου...Τι να πω? Θα δείξει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις πρώτα πριν το τοποθετήσεις(όπως λες με νερό και αφρό), για να μην αναγκάζεσαι μετά να ισιώνεις πάντα τα μαλλιά σου, ώστε να δείχνουν ομοιόμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα Σ.

Νεοφερμένος

Η Εύα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις πρώτα πριν το τοποθετήσεις(όπως λες με νερό και αφρό), για να μην αναγκάζεσαι μετά να ισιώνεις πάντα τα μαλλιά σου, ώστε να δείχνουν ομοιόμορφα.

Nαι, έχεις δίκιο, το έχω σκεφτεί κι εγώ αυτό. Γιαυτό θα τους προτείνω πριν την τοποθέτηση να βρέξουμε λίγο την τούφα και να της βάλουμε αφρό να δω πως θα στρώσει.
Καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*natalia5555*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ενδιαφερομαι εδω κ πολυ καιρο για τρεσα...αληθεια ποσο την πληρωσες?φαινεται πολυ?ποναει?αν θελεις δωσε μερικες πληροφοριες..

παντως ρωτησα σ ενα καταστημα με κομμωτηριακα και η τρεσα απο φυσικη τριχα κοστιζει γυρω στα 80 ευρωπουλα.απο εκει και περα συννενοησαι μαλλον με την κομμωτρια σου και στην τοποθετει,φανταζομαι...
παντως η τρεσα ειναι καλυτερη απο τα εξτε....εγω ειχα βαλει το καλοκαιρι 100 τουφες,ηταν παρα μα παρα πολυ καλη ποιοτητα και πολυ μακρια,εφταναν μεχρι τη μεση και πιο κατω,εδωσα 300Ε ,το αποτελεσμα τελειο αλλα θελει πολυ περιποιηση,η τρεσα ειναι πολυ καλυτερη,για να ειναι φυσικη τριχα κοστιζει πανω απο 70 ευρω και πανω,πντως γνωριζω οτι αμα ειναι φυσικη τριχα δεν μανταει....και αμα ειναι καλης ποιοτητας το εχεισ αρκετο καιρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα Σ.

Νεοφερμένος

Η Εύα Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παντως η τρεσα ειναι καλυτερη απο τα εξτε....εγω ειχα βαλει το καλοκαιρι 100 τουφες,ηταν παρα μα παρα πολυ καλη ποιοτητα και πολυ μακρια,εφταναν μεχρι τη μεση και πιο κατω,εδωσα 300Ε ,το αποτελεσμα τελειο αλλα θελει πολυ περιποιηση,η τρεσα ειναι πολυ καλυτερη,για να ειναι φυσικη τριχα κοστιζει πανω απο 70 ευρω και πανω,πντως γνωριζω οτι αμα ειναι φυσικη τριχα δεν μανταει....και αμα ειναι καλης ποιοτητας το εχεισ αρκετο καιρο....

Σε λίγο θα πάω να μου τις βάλουν και θα σου πω λεπτομέρειες. Ξέρω πάντως ότι θέλουν ανα 2 μήνες να πηγαινω και να την τοποθετούν λίγο πια πάνω(αφού μακραίνει το μαλλί κανονικά) και γιαυτό ζητάνε 80 ευρώ. Μου φάινονται αρκετά.
Αν γνωρίζεις εσύ κάποια καλό κομμωτήριο με εμπειρία στην τοποθέτηση τρέσας και καλύτερη τιμή από τα 80 ευρώ ενημέρωσέ με για μετέπειτα όταν θα χρειαστώ μετά το δίμηνο να την ξαναράψουν πιο πάνω.
Ευχαριστώ,
Εύα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top