Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,713 μέλη και 2,404,221 μηνύματα σε 74,726 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 214 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα αποδειχθεί ποτέ η εικασία του Goldbach;

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,468 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 08:55, 01-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από SICX
Οταν ημουν μικρος, πολυ πριν μαθω για την εικασια ειχα παρατηρησει παραξενεμενος οτι αριθμοι αρτιοι προκυπτουν απο την προσθεση περριτων.
Τι σχέση έχει αυτό;
Το ότι κάθε άρτιος αριθμός γράφεται ως άθροισμα 2 περιττών είναι trivial να αποδειχτεί. Η εικασία μιλάει για πρώτους, όχι για περιττούς.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 14:28, 01-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
Τι σχέση έχει αυτό;
Το ότι κάθε άρτιος αριθμός γράφεται ως άθροισμα 2 περιττών είναι trivial να αποδειχτεί. Η εικασία μιλάει για πρώτους, όχι για περιττούς.
εγω το ειχα παρατηρησει σε κανα δυο αριθμους βρε 10 ετων ημουν, λιγο μικρος για τη μαθηματικη λογικη
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 11:36, 24-06-10:

Φυσικά και θα αποδειχτεί!!!
Θα την αποδείξει σε λίγα χρόνια ο φίλος μου ο Λευτέρης!!
Καλή του επιτυχία!!!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 20:39, 24-06-10:

ο φίλος μου ο Λευτέρης!

Θα αποδειχθεί ποτέ πόσο φίλοι είναι ο Λευτέρης και η Ζωίτσα;
Σε λίγα χρόνια
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Δραστήριο Μέλος

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 177 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 17:17, 05-08-10:

ίσως αποδειχθεί κάποτε. πάντως, είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες μαθηματικές θεωρίες.
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 18:05, 06-08-10:

Ισως να βρουν καμια περιεργη επαωγικη ιστορια και να αποδειχθει... Σιγουρα παντως δεν υπαρχει περιπτωση να το αποδειξουν με δοκιμες!!!
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:03, 07-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Wrong
ίσως αποδειχθεί κάποτε. πάντως, είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες μαθηματικές θεωρίες.

ποιός το λέει;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 14:09, 07-08-10:

Ο φίλος μου ο Λευτέρης, εντάξει???
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,953 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 14:10, 07-08-10:

ο Goldbach
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Eileen έγραψε: στις 14:12, 07-08-10:

Χμμμ.. τι ήξερε και αυτός???
Έκανε μία εικασία και δεν κατάφερε να την αποδείξει και άφησε την ανθρωπότητα να παιδεύεται...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε: στις 14:16, 07-08-10:

Ο φίλος μου ο Λευτέρης

Αααα, οκ τότε

Φαντάζομαι είχε σημαντικότερα πράγματα να τον αφορούν στο ΥΠΕΞ της τσαρικής ρωσσίας
υγ. με τρολλάρεις ρε τέρας; τς τς τι κόσμος
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sleeparis

Νεοφερμένος

Ο sleeparis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O sleeparis έγραψε: στις 13:04, 07-12-10:

έχουμε τους μπώτους αρ. 1,3,5,7,11,13,17,19,23,29,31,37,39,41,43,47,53,59,61,67,71,73,79,83,89,91,97
ζυγούς αρ. : 2,4,6,8,10,12.......
1+1=2
1+3=4
1+5=6
.......
ειμαι 14 χρονών

εγώ έχω καταλάβει πως λύνετε
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 22-06-11 στις 08:32. Αιτία: merge
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε: στις 13:14, 07-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από sleeparis
εγώ έχω καταλάβει πως λύνετε
Κανε το ιδιο με τον 650001233442

στο 10 ειδικα δεν χρησιμοποιεις μοναδα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 22-06-11 στις 08:32. Αιτία: merge
Παράθεση

sleeparis

Νεοφερμένος

Ο sleeparis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O sleeparis έγραψε: στις 06:55, 11-12-10:

ναι αλλα με αυτον τον αρ. δεν γινετε γιατι / με το 2 και το 3
Παράθεση

VAGGKALL1

Δραστήριο Μέλος

Ο VAGGKALL1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

O VAGGKALL1 έγραψε: στις 16:36, 13-12-10:

διαφωνώ τόσο με τον τίτλο όσο και με αρκετά ποστ που έγιναν
αρχικά σχετικά με τον τίτλο
κατά τη γνώμη μου το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι ότι ακόμα δεν έχει αποδειχθεί αλλά δεν μπορούμε να ξέρουμε τι θα γίνει στο μέλλον

ακόμα το θεώρημα μη πληρότητας λέει ότι σε όλα τα αξιωματικά συστήματα υπάρχουν προτάσεις που είναι ορθές αλλά δεν μπορούν να αποδειχθούν

αυτό δεν σημαίνει ότι αυτές οι προτάσεις είναι αξιώματα...Αν η εικασία του γκόλντμπαχ δεν μμπορέσει ούτε να αποδειχθεί ούτε να απορριφθεί απλά δεν θα χρησημοποιηθεί....

όσο για το 5ο αίτημα-αξίωμα της ευκλήδιας γεωμετρίας επειδή είναι αξίωμα δεν αποδεικνυίεται με τα υπόλοιπα αιτήματα και αξιώματα γιατί ακριβώς είναι αξίωμα

υπάρχουν μάλιστα άλλες γεωμετρίες που σαν αξίωμα έχουν αρνήσεις αυτού του αιτήματος-αξιώματος...
Παράθεση

sleeparis

Νεοφερμένος

O sleeparis έγραψε: στις 17:23, 15-12-10:

650001233441+1=65000123442
65000123437+5=65000123442

ξεχασα ενα 3
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 22-06-11 στις 08:35. Αιτία: merge
Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε: στις 19:21, 15-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από sleeparis
650001233441+1=65000123442
65000123437+5=65000123442
Οι αποδειξεις δεν γινονται με παραδειγμα, γιατι πρεπει να καλυπτουν ολο το φασμα των περιπτωσεων.
Συνηθως βαζουμε εναν ή περισσοτερους αγνωστους(ειναι σαν να βαζουμε ολους τους αριθμους), και μεσω των δεδομενων οδηγουμαστε σε ενα συμπερασμα.

Μπορουμε ομως να ψαξουμε για αντιπαραδειγμα. Αν βρεις εναν αριθμο που δεν ειναι αθροισμα πρωτων τοτε η εικασια δεν ισχυει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 01:44, 21-12-10:

εικασια, οχι θεωρια. Η θεωρια ειναι κατι αποδεδειγμενο.

βασικα ορισμενα απο τα πιο επιμονα μαθηματικα προβληματα ειναι αλληλενδετα, ητοι η υποθεση του ριμαν, η κατανομη των πρωτων και η εικασια του γκολντμπαχ

οποιος λυσει ενα απο αυτα θα κανει πολυ πολυ προοδο και στα υπολοιπα.

σαντλι ειμαστε επαρκως μακρια απο ολα
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,982 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 18:33, 21-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από epote
βασικα ορισμενα απο τα πιο επιμονα μαθηματικα προβληματα ειναι αλληλενδετα, ητοι η υποθεση του ριμαν, η κατανομη των πρωτων και η εικασια του γκολντμπαχ

οποιος λυσει ενα απο αυτα θα κανει πολυ πολυ προοδο και στα υπολοιπα.
Σαν το NP Completeness των αλγοριθμάδων;
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 18:35, 23-12-10:

ε απο οσο ξερω (και δεν ξερω και πολυ καλα για αυτα) δεν ειναι τελειως μαθηματικο προβλημα αυτο, αν και ανοικει στα millenium problems αλλα νταξ το ιδιο και η εικασια yang mils ξερω γω...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Athena apo

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους