Θυμούνται τα αγαπημένα σας πρόσωπα τα γενέθλια; Αν όχι πως αντιδράτε;

darkfairy123

Νεοφερμένος

Η darkfairy123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόόόόν,ας ξεκινήσω με την δική μου ιστορία :P.

Προχθές ήταν τα γενέθλιά μου (2/1) και η κολλητή μου τα ξέχασε.Μια μέρα πριν της είχα πει ξέρω 'γω πάμε mall (νόμιζα πως κατάλαβε πως θα πηγαίναμε έτσι για να κάνουμε κάτι μιας και είναι τα γενέθλιά μου),μου λέει έλα ρε όλα κλειστά είναι πάμε για καφέ Πήγαμε τέλος πάντων,καθόμασταν εκει καμιά ώρα και λεω σπάσιμο όμως που είναι όλα κλειστά κάθε φορά στα γενέθλια μου (δεν το 'πα για σπόντα ή τίποτα τέτοιο,νόμιζα πως το ήξερε)και μου λέει οχ φίλε το ξέχασα τελείως,νταξ' σπάστηκα λίγο αλλά δεν το 'κανα και θέμα.Την επόμενη πήγαμε για ψώνια.

Την αλήθεια?Σπάστηκα και στεναχωρήθηκα που δεν το θυμήθηκε όχι επειδή δεν μου έκανε δώρο ούτε επειδή δεν κανόνισε κάτι δεν ξέρω και εγώ τι,αλλά επειδή εμ το έκανε αλλά έχει την απαίτηση απο εμένα να το θυμηθώ και να της κάνω και κάτι στα δικά της γενέθλια .Την επόμενη μέρα ρε φίλε,δεν μου πήρε ούτε ένα βραχιόλι απ' τους μαύρους έτσι για να που ξέρεις κατι συγνώμη που το ξέχασα χθες πάρε ένα βραχιόλι να το ευχαριστηθείς. XP

Έχω άδικο?Σάς έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?Πώς το αντιμετωπίσατε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Λοιπόόόόν,ας ξεκινήσω με την δική μου ιστορία :P.

Προχθές ήταν τα γενέθλιά μου (2/1) και η κολλητή μου τα ξέχασε.Μια μέρα πριν της είχα πει ξέρω 'γω πάμε mall (νόμιζα πως κατάλαβε πως θα πηγαίναμε έτσι για να κάνουμε κάτι μιας και είναι τα γενέθλιά μου),μου λέει έλα ρε όλα κλειστά είναι πάμε για καφέ Πήγαμε τέλος πάντων,καθόμασταν εκει καμιά ώρα και λεω σπάσιμο όμως που είναι όλα κλειστά κάθε φορά στα γενέθλια μου (δεν το 'πα για σπόντα ή τίποτα τέτοιο,νόμιζα πως το ήξερε)και μου λέει οχ φίλε το ξέχασα τελείως,νταξ' σπάστηκα λίγο αλλά δεν το 'κανα και θέμα.Την επόμενη πήγαμε για ψώνια.

Την αλήθεια?Σπάστηκα και στεναχωρήθηκα που δεν το θυμήθηκε όχι επειδή δεν μου έκανε δώρο ούτε επειδή δεν κανόνισε κάτι δεν ξέρω και εγώ τι,αλλά επειδή εμ το έκανε αλλά έχει την απαίτηση απο εμένα να το θυμηθώ και να της κάνω και κάτι στα δικά της γενέθλια .Την επόμενη μέρα ρε φίλε,δεν μου πήρε ούτε ένα βραχιόλι απ' τους μαύρους έτσι για να που ξέρεις κατι συγνώμη που το ξέχασα χθες πάρε ένα βραχιόλι να το ευχαριστηθείς. XP

Έχω άδικο?Σάς έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?Πώς το αντιμετωπίσατε ?

Αρχικά πόσο χρονών είσαι; :P Για να αξιολογήσουμε τη σοβαρότητα της κατάστασης..χαχα (χιούμορ) Χρόνια πολλά πάντως (αν και σήμερα έχουμε 4/1) με υγεία!!

Μου έχει τύχει πολλές φορές αλλά δεν πολυσπάζομαι. Ξέρω ότι σήμερα πολύς κόσμος έχει τρελά κοινωνικά προβλήματα πόσο μάλλον να θυμηθούν τα δικά μου γενέθλια ή ονομαστική γιορτή. Δεν στέκομαι στην τόση τυπικότητα. Ντάξει, καλό είναι να με θυμηθούν εκείνη την ειδική μέρα για μένα, αλλά δεν παίρνουμε κεφάλια. Κρίνω και αξιολογώ τις ανθρώπινες συμπεριφορές, καθημερινά και όχι μια ειδική μέρα για μένα. Σε πληροφορώ πιο συχνά μου έχει συμβεί να με θυμηθούν άνθρωποι που πραγματικά δεν περίμενα να με θυμηθούν. Επίσης, έχω μάθει να μην στέκομαι στα υλικά δώρα. Ξέρεις, τι δώρο μου έστειλε, πόσο κόστισε, τι δώρο να στείλω και εγώ στη γιορτή του...αυτά δεν τα μπορώ. Μια αγκαλιά, μια ειλικρινής συμπεριφορά σε καθημερινή βάση, αξίζουν όσο τα πιο ακριβά δώρα του κόσμου. Δεν ξέρω, αλλά μου έχει "παγιωθεί" μια στρεβλή εικόνα για την έννοια του δώρου: νομίζω ότι δωρίζεις σε κάποιον κάτι σαν να θέλεις να κρύψεις κάτι, σαν να θες να τον καλοπιάσεις. Οι περισσότεροι νομίζω, ότι κάνουν δώρα απλά για να κάνουν, επειδή έτσι έχουν μάθει, επειδή έτσι ορίζει το έθιμο. Δεν ξέρω αν νιώθουν την ανάγκη, έμφυτα! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Ένα θα σου πω είχα ξεχάσει και εγώ γενέθλια φίλης μου κάποτε και επειδή το είχε κάνει θέμα μου την είχε ''βιδώσει'' :mpinelik:. Δεν έχω την απαίτηση να με θυμούνται οπότε δεν με πειράζει κιόλας!Μου έχει τύχει να μη με πάρει και κανείς τηλέφωνο στα γενέθλιά μου!Δεν με πείραξε καν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Προσωπικά μου έχει συμβεί και εμένα κάτι παρόμοιο...Το θυμήθηκε σχεδόν 9μ.μ., δεν με ενόχλησε αυτό. Αλλά το ότι ξέρει την κατάσταση που επικρατεί εδώ και παρόλα αυτά αρκέστηκε να στείλει τις ευχές έτσι ψυχρά από το Facebook. Αντί να έρθει στο σπίτι. Δεν ήθελα δώρο. Μια αγκαλιά μωρέ και ένα χρόνια πολλά από κοντά. Αλλά τι να πεις...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να μη με πάρει και κανείς τηλέφωνο στα γενέθλιά μου!Δεν με πείραξε καν. ;)

Αλήθεια λες; :/:

Νεφέλη έχεις δίκιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μου έχει τύχει να μη με πάρει και κανείς τηλέφωνο στα γενέθλιά μου!Δεν με πείραξε καν. ;)
Τι λες ρε! Εννοείς εκτός του οικογενειακού περιβάλλοντος ή και η οικογένεια το ξέχασαν;:eek::confused:
Νεφέλη έχεις δίκιο. :)
Δεν ζήτησα και πολλά από την (πρώην) κολλητή μου... Έτσι νομίζω δηλαδή για όσα της έκανα εγώ.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Τι λες ρε! Εννοείς εκτός του οικογενειακού περιβάλλοντος ή και η οικογένεια το ξέχασαν;:eek::confused:

Eκτός φυσικά...η οικογένεια μου δε μετράει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Λενιώ γιατί δεν σε θυμήθηκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Λενιώ γιατί δεν σε θυμήθηκαν;

Γιατί υπάρχει και η εύκολη λύση του φέισμπουκ που για μένα δε μετράει σαν ευχή για χρόνια πολλά! Άλλο να σε πάρει τηλέφωνο και άλλο να σου το γράψει σε ένα τοίχο που εσύ μπορεί να το δεις και μετά από καμιά βδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Γιατί υπάρχει και η εύκολη λύση του φέισμπουκ που για μένα δε μετράει σαν ευχή για χρόνια πολλά! Άλλο να σε πάρει τηλέφωνο και άλλο να σου το γράψει σε ένα τοίχο που εσύ μπορεί να το δεις και μετά από καμιά βδομάδα!

Δωσ μου το κινητό σου να σε παίρνω εγώ τηλέφωνο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Λοιπόόόόν,ας ξεκινήσω με την δική μου ιστορία :P.

Προχθές ήταν τα γενέθλιά μου (2/1) και η κολλητή μου τα ξέχασε.Μια μέρα πριν της είχα πει ξέρω 'γω πάμε mall (νόμιζα πως κατάλαβε πως θα πηγαίναμε έτσι για να κάνουμε κάτι μιας και είναι τα γενέθλιά μου),μου λέει έλα ρε όλα κλειστά είναι πάμε για καφέ Πήγαμε τέλος πάντων,καθόμασταν εκει καμιά ώρα και λεω σπάσιμο όμως που είναι όλα κλειστά κάθε φορά στα γενέθλια μου (δεν το 'πα για σπόντα ή τίποτα τέτοιο,νόμιζα πως το ήξερε)και μου λέει οχ φίλε το ξέχασα τελείως,νταξ' σπάστηκα λίγο αλλά δεν το 'κανα και θέμα.Την επόμενη πήγαμε για ψώνια.

Την αλήθεια?Σπάστηκα και στεναχωρήθηκα που δεν το θυμήθηκε όχι επειδή δεν μου έκανε δώρο ούτε επειδή δεν κανόνισε κάτι δεν ξέρω και εγώ τι,αλλά επειδή εμ το έκανε αλλά έχει την απαίτηση απο εμένα να το θυμηθώ και να της κάνω και κάτι στα δικά της γενέθλια .Την επόμενη μέρα ρε φίλε,δεν μου πήρε ούτε ένα βραχιόλι απ' τους μαύρους έτσι για να που ξέρεις κατι συγνώμη που το ξέχασα χθες πάρε ένα βραχιόλι να το ευχαριστηθείς. XP

Έχω άδικο?Σάς έχει συμβεί κάτι παρόμοιο?Πώς το αντιμετωπίσατε ?
Αν δεν κανω καποιο λαθος και αν κατανοησα το μηνυμα σου...

Στην αρχη λες οτι δε σε πειραξε που δε σου ετοιμασε κατι-εκανε δωρο, και επειτα λες οτι δε θα σε χαλαγε ενα βραχιολακι. Αναρωτιεμαι, αν σου εκανε ενα φτηνο βραχιολι για γενεθλια θα ειχες παραπονο που δε σου πειρε κατι πιο "αξιολογο" ή θα ησουν οκ ;

Απλως προσπαθω να καταλαβω πιο ειναι πραγματικα το προβλημα στην ολη υποθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Αν δεν κανω καποιο λαθος και αν κατανοησα το μηνυμα σου...

Στην αρχη λες οτι δε σε πειραξε που δε σου ετοιμασε κατι-εκανε δωρο, και επειτα λες οτι δε θα σε χαλαγε ενα βραχιολακι. Αναρωτιεμαι, αν σου εκανε ενα φτηνο βραχιολι για γενεθλια θα ειχες παραπονο που δε σου πειρε κατι πιο "αξιολογο" ή θα ησουν οκ ;

Απλως προσπαθω να καταλαβω πιο ειναι πραγματικα το προβλημα στην ολη υποθεση

Νομίζω πως μ'αυτό που λέει, Γιώργο, ήθελε να πει ότι ναι μεν το ξέχασε και της το είπε έτσι ψυχρά, αλλά δεν έκανε ούτε την παραμικρή κίνηση να το διορθώσει ή τέλος πάντων να κάνει κάτι για να μην νιώσει άσχημα η κοπέλα εδώ.

Η κίνηση μετράει σε τέτοιες στιγμές και όχι η αξία του δώρου.
Επίσης Γιώργο είπε ότι ήταν ΚΟΛΛΗΤΕΣ, άρα πολύ καλές φίλες που τέλος πάντων δεν έλεγαν ένα απλό γεια στον δρόμο, αλλά είχαν περάσει ώρες μαζί.

Το πρόβλημα είναι απλά ότι δεν θυμήθηκε κάτι σημαντικό για την ίδια η φιλενάδα της.:P
Και απλά ήθελε να μας το πει εδώ, ίσως για να νιώσει καλύτερα είτε για να δει τι έγιναν σε παρόμοιες καταστάσεις με την δική της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ναι βρε ,δεν τη ρωταω γιατι το αναφερει . Καλα κανει, προφανως.

Αν εκανε λοιπον το βραχιολι δωρο θα ηταν μια κινηση να το διορθωσει ;
Βασικα να διορθωσει τι ; Αν οπως τα λες, ειναι η ελλειψη σκεψης το προβλημα τοτε με ποιο τροπο ενα "καθυστερημενο" δωρο θα διωρθωνε εστω και λιγο τη κατασταση ;

Κατααβαινω πως το θετεις, επισης πισστευω οτι ειναι λογικο και αναμενομενο ανθρωποι δικοι μας να θελουμε να θυουνται σημαντικα πραγματα για εμας. Ωστοσο, θεωρω λαθος την αποψη οτι ενα δωρο θα εφτιαχνε καπως τα πραγματα. Αυτο βλεπω στο μηνυμα της, αυτο και στο δικο σου Νεφελη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ρε Γιώργο η κίνηση και μόνο, ή μάλλον η σκέψη και μόνο στο να της πει <<ρε πάμε να πάρουμε κάτι>> ή <<πάμε κερνάω εγώ γιατί γιορτάζει η φιλενάδα μου σήμερα>>, και ας αρνηθεί η κοπέλα εδώ, είναι σημαντικό .
Απ' ότι κατάλαβα την κοπέλα δεν την ενδιαφέρουν τα υλικά αγαθά αλλά η κίνηση και η σκέψη να κάνει κάτι το συγκεκριμένο άτομο, που μοιράζεται πολλά μαζί της.

Υ.Γ. Για το τελευταίο μου ποστ λες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Όταν έκλεισα τα 17 ή τα 18, η τότε σχέση μου, είχε ξεχάσει τελείως τα γενέθλιά μου. Όλη μέρα έπαιρνα ευχές από όλους και αυτός το έμαθε τυχαία λίγο πριν τις 12.
Τα'χα πάρει κι εγώ, αλλά μου πέρασε γρήγορα.

Τώρα όσον αφορά κολλητές, δε λέω, άσχημο που τα ξέχασε, αλλά άνθρωποι είμαστε ξεχνάμε, τι να κάνουμε. Προτείνω να το ξεπεράσεις, σιγά το πράγμα. Κι εσένα μπορεί να σου τύχαινε.
Γκετ οβερ ιτ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkfairy123

Νεοφερμένος

Η darkfairy123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πραγματικά τώρα που το ξανασκέφτομαι είναι όντως ανώριμο το όλο θέμα απλά δεν ξέρω μου καταφάνηκε xp

Αν δεν κανω καποιο λαθος και αν κατανοησα το μηνυμα σου...

Στην αρχη λες οτι δε σε πειραξε που δε σου ετοιμασε κατι-εκανε δωρο, και επειτα λες οτι δε θα σε χαλαγε ενα βραχιολακι. Αναρωτιεμαι, αν σου εκανε ενα φτηνο βραχιολι για γενεθλια θα ειχες παραπονο που δε σου πειρε κατι πιο "αξιολογο" ή θα ησουν οκ ;

Απλως προσπαθω να καταλαβω πιο ειναι πραγματικα το προβλημα στην ολη υποθεση

στην όλη υπόθεση το θέμα είναι η αντιμετώπιση όχι τόσο το δώρο,στα γενέθλιά μου ούτε οι γονείς μου δεν μου παίρνουν δώρο και πραγματικά δεν με πειράζει,με αφήνει παγερά αδιάφορη πως να στο πω,αλλά έτσι ρε φίλε για μία κίνηση του τύπου "συγνώμη για χθες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Προσωπικα δεν εχω θυμηθει ουτε μια φορα γενεθλια φιλου μου. Οχι γιατι δεν θελω να δωσω ευχες ή επειδη δεν με ενδιαφερει απλα επειδη ποτε δεν εδωσα σημασια. Ανιθετα ολες τις ονομαστικες εορτες τις θυμαμαι γιατι ειναι πιο "χτυπητες". Εκει ας πουμε αμα δεν μου πουν καμια ευχη με "πειραζει" αλλα πινω λιγο ξυδακι και την επομενη ειμαι κομπλε! Εξαλλου αμα εξαιρεσεις κανα παρτι ή κανα κερασμα που μπορει να γινει σαν ολες τις αλλες μερες ειναι(για εμενα φυσικα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Οντως και μενα δεν με πειραζει αμα τα ξεχασουν. Εξαρταται βεβαια απο το χαρακτηρα του καθενος. Αλλος δινει σημασια σε αυτα για αλλον ειναι μια συνηθισμενη μερα και αυτη σαν ολες τις αλλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Τώρα που το ξανασκέφτομαι απάντησα με βάση τις δικές μου σκέψεις.:hmm:
Τόσες χρονιές με ξέχναγαν ή τα καθυστερούσαν. Δεν με ενόχλησε τόσο. Αλλά τώρα, εμένα, με πείραξε γιατί βρισκόμουν στην συγκεκριμένη κατάσταση.
Είναι λοιπόν και σε τι κατάσταση βρίσκεσαι εκείνη την περίοδο και το χρειάζεσαι το ενδιαφέρον, γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Μη δινετε σημασία σε κάτι τέτοια. Δεν είναι δυνατον όλοι να θυμούνται ακριβως ποια ημερομηνία έχουν γενέθλια οι φίλοι/ες τους. Δεν με πειράζει καθολου αν δεν θυμηθούν τα δικά μου. Προτιμώ να τους το πω εγώ κάποιες μέρες πριν αν είναι να κανονίσουμε κάτι και το ανάποδο επισης. Όσο για τα δώρα, πραγματικά προτιμώ εκείνη τη μέρα να μην μου κάνουν καθόλου. Είναι ωραιότερο να σου κάνουν δώρο μια άκυρη στιγμή, παρά εκείνη τη μέρα απο υποχρέωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top