Ιδέες και προτάσεις για δώρα

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
λοιπόν θέλω να πάρω δώρο για μια φίλη που πέρασε τώρα στο πανεπιστήμιο, φοιτήτρια πλέον λοιπόν!
Πέρυσι σε αντίστοιχη περίπτωση είχα πάρει μια ψηφιακή κορνίζα..πείτε μου ιδέες για κάτι αντίστοιχο, κάτι διαφορετικό δηλαδή..όχι σεντόνια, τοστιέρα κ.λ.π

θα έλεγα κάτι διακοσμητικό, για να γεμίσει και να ομορφύνει το σπίτι...πίνακες (απλοί, δεν εννοώ πανάκριβους), κάποιο ιδιαίτερο ρολόι τοίχου
old-town-roloi.jpg
ή κάτι τέτοιο, διακοσμητικές αντίκες (πολύ μου αρέσουν αυτά για δώρο :D )
107_20120726160624_0.jpg
δεν ξέρω αν φαίνεται λιγάκι παιδικό, αλλά και ένα καρουζέλ δεν θα' ταν τέλειο;;:) products_0_image_3176.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
σε τι σχολή πέρασε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γειά σας!! :hello: Πρόσφατα ελαβα ένα χρηματικό ποσό, και θέλω να διαθέσω ένα μέρος του για να κάνω δώρα.. Από όλα, αυτό που με προβληματίζει πιο πολύ, είναι αυτό της μαμάς μου... Τελικά κατέληξα να της πάρω ένα άρωμα -καλό άρωμα, ακριβό. Αλλά, καθώς είμαι παντελώς άσχετη από αυτα, θα ήθελα μερικές συμβουλές... :redface: Έχετε κάτι συγκεκριμένο να μού προτείνετε? Δεν με νοιάζει το ποσό (να μην είναι βέβαια το ίδιο που θα έδινα για ένα σπίτι, λόγου χάρη), απλά θέλω να είναι κάτι καλό, κάτι που να της ταιριάζει... Το αξίζει στο κάτω κάτω... :worry:
Come on, help me!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αρκετά ανοιξιάτικα μου φαίνονται το Flora της Gucci και το 212 Sexy από Carolina Herrera. Επίσης, πολύ δροσερή είναι και η σειρά Happy της Clinique. Είναι όμορφα αρώματα και θα έλεγα με ξεχωριστή μυρωδιά που σου μένει. Τιμές δεν θυμάμαι, για να είμαι ειλικρινής, αλλά δεν νομίζω κάτι να ξεφεύγει τα 80ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitraKapa

Νεοφερμένος

Η DimitraKapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Γεια σας! Μετά τις διακοπές του πάσχα παμε ταξίδι στην Ιταλία με ένα προγραμμα του σχολείου και θα φιλοξενηθούμε σε οικογένειες. Εχετε καμία ιδέα για το τι δωράκι θα μπορούσα να τους πάω που να θυμίζει Ελλάδα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γεια σας! Μετά τις διακοπές του πάσχα παμε ταξίδι στην Ιταλία με ένα προγραμμα του σχολείου και θα φιλοξενηθούμε σε οικογένειες. Εχετε καμία ιδέα για το τι δωράκι θα μπορούσα να τους πάω που να θυμίζει Ελλάδα; :)

Καταρχήν σΕ ζηλεύω απίστευτα... Τωρα, Ελλάδα θυμίζουν πολλά πραγματα.. Θα μπορούσες να πάρεις κάτι για το σπίτι, κάτι παραδοσιακό... Η θα μπορούσες να πάρεις μια μικρογραφία του Παρθενώνα η κατι τέτοιο... Η ένα αντίστοιχο κάδρο, έναν πίνακα..
Κατά την γνώμη μου, μην πάρεις μαγνητακια/μπαλιτσες που γράφουν Greece κλπ, είναι πολύ κλισέ (καλά θα μου πεις ο Παρθενώνας δεν είναι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Γεια σας! Μετά τις διακοπές του πάσχα παμε ταξίδι στην Ιταλία με ένα προγραμμα του σχολείου και θα φιλοξενηθούμε σε οικογένειες. Εχετε καμία ιδέα για το τι δωράκι θα μπορούσα να τους πάω που να θυμίζει Ελλάδα; :)
Για εμένα η καλύτερη επιλογή θα ήταν ένα καλό τοπικό προϊόν, πχ κρασί/ελιές κλπ. Βέβαια τέτοια προϊόντα παράγονται και στην Ιταλία. Κάτι ίσως πιο δυσεύρετο, όπως πχ κάτι με μαστίχα (λικέρ/λουκούμια) ή με κρόκο Κοζάνης. Εγώ θα εκτιμούσα περισσότερο κάτι τέτοιο από ένα-συνήθως κακόγουστο-διακοσμητικό, όπως αυτά που κυκλοφορούν στα διάφορα μαγαζιά. Τώρα αν θα έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε κάτι που θα μείνει, θα στρεφόμουν σε κάποιο αντικείμενο από κάποιο μουσείο. Αρκετά καλαίσθητα και συμβολικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Η κεραμική τέχνη είναι αναπτυγμένη και στην Ελλάδα και στην Ιταλία ωστόσο είναι πολύ διαφορετικές οι προσεγγίσεις του πηλού και από τις δυο πλευρές...Τυγχάνει να το γνωρίζω από αδελφοποιήσεις πόλεων Ελλάδας Ιταλίας που ασχολούνται με την κεραμική…;)
Πιστεύω ότι θα ήταν ένα όμορφο δώρο!

Επίσης υπάρχουν πολύ όμορφα δώρα στο Κυκλαδικό μουσείο και στο μουσείο Μπενάκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Λοιπόν φέτος ο διευθυντής του σχολείου παίρνει σύνταξη και φεύγει από το σχολείο. Ζω σε επαρχία και το μεγαλύτερο μέρος του χωριού τον είχε διευθυντή. Είναι αγαπητός σε όλους και έχει ένα μοναδικό τρόπο να σε ‘‘τιμωρεί‘‘ ενώ παράλληλα σου δείχνει την αγάπη του.
Θέλουμε λοιπόν να του πάρουμε ένα δώρο -το οποίο θα θυμάται -σαν τάξη. Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν κατάλληλο για την περίσταση;
Έχετε κάνει ποτέ κάτι τέτοιο σε διευθυντή-διευθύντρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!
Λοιπόν φέτος ο διευθυντής του σχολείου παίρνει σύνταξη και φεύγει από το σχολείο. Ζω σε επαρχία και το μεγαλύτερο μέρος του χωριού τον είχε διευθυντή. Είναι αγαπητός σε όλους και έχει ένα μοναδικό τρόπο να σε ‘‘τιμωρεί‘‘ ενώ παράλληλα σου δείχνει την αγάπη του.
Θέλουμε λοιπόν να του πάρουμε ένα δώρο -το οποίο θα θυμάται -σαν τάξη. Τι άλλο θα μπορούσε να ήταν κατάλληλο για την περίσταση;
Έχετε κάνει ποτέ κάτι τέτοιο σε διευθυντή-διευθύντρια;

Θα μπορουσατε να μαζεψετε ολοι λεφτα και να παρετε κατι σαν ρολόι, κάτι τετοιο... Ή μπορείτε να βγάλετε μία ομαδική φωτογραφία του σχολείου σας και να την βαλετε σε ενα μεγαλο καδρο.. Αυτα μου ερχονται τωρα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Θα μπορουσατε να μαζεψετε ολοι λεφτα και να παρετε κατι σαν ρολόι, κάτι τετοιο... Ή μπορείτε να βγάλετε μία ομαδική φωτογραφία του σχολείου σας και να την βαλετε σε ενα μεγαλο καδρο.. Αυτα μου ερχονται τωρα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο :P

Μμμμ, λογικά το δεύτερο θα κάνουμε! :hmm:
Πάντως σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Ποσα χρηματα θα δίνατε για δώρο σε μια γνωστή που παντρεύεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ποσα χρηματα θα δίνατε για δώρο σε μια γνωστή που παντρεύεται;

Πω νε, με ενδιαφέρει και μένα αυτό, σε 2 βδομάδες παντρεύτεται μια φίλη και δεν έχω πάρει ακόμα δώρο, δεν έχω ιδέα από δώρα γάμου, κάποιος χελπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Αν τώρα θα αρχίσουν να μένουν μαζί, μπορείτε να τους πάρετε δώρο οτιδήποτε έχει σχέση με το σπίτι. Ακόμα, αν έχετε πιο στενή επαφή, είναι φίλοι σας, μπορείτε να τους κλείσετε εισιτήρια για μια θεατρική παράσταση αν είναι άτομα που ασχολούνται με το θέατρο ή ό,τι άλλο γνωρίζετε ότι τους αρέσει. Δεν χρειάζεται να ξοδέψετε μια περιουσία για δώρο...Κάτι απλό και όμορφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ναι,κατι για το σπιτι.αν και τα λεφτα ειναι καλυτερη λυση.
για το σπιτι ππχ εσπρεσιερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εξαρτάται από το πόσο "φίλος" είναι.. Αν είναι ένας απλός γνωστός, μπορείς απλά να δώσεις ενα "φακελάκι" με ένα λογικό ποσό.. Αν είναι ο κολλητός/κολλητή σου, μάλλον πρέπει να ξοδευτείς λίγο.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δεν ειναι ουτε κολλητή ουτε τπτ. Μιλάμε μια στο τοσο βλεπόμαστε σπάνια. Φακελάκι θα βαλω αλλα ας πούμε τι ποσο θα βάζατε; Μενουν με τους γονείς της οποτε οτιδηποτε για το σπιτι προς το παρόν θα ειναι αχρείαστο. Γενικα εδω εχουν σταματήσει να κανουν δώρα...μονο φακελάκια δινουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
σε γνωστους δινω 50. το 20 μου φαινεται λιγο. ασχετο που με 20 ευρω δωρο ξεμπερδεψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μπαμπης5304

Νεοφερμένος

Ο μπαμπης5304 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας,οπως φαινεται και απο τον τιτλο...
ψαχνω ενα δωρο για την κοπελα μου που παιρνει πτυχιο σε 2 βδομαδες .
Τι προτεινουν τα κοριτσια (αλλα και τα αγορια ) του στεκιου ?
Εσας τι θα σας αρεσε ? Καμια ιδεα ?

(ειμαστε περιπου 2 χρονια μαζι οποτε τα κλασσικα πανω κατω τα εχουμε εξαντλησει...):hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena.joan

Νεοφερμένος

Η Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
να της παρεις κατι μικρο που θα το εχει για παντα...ενα κοσμημα ισως...ιδιαιτερο ομως...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top