Ευρώπη, Ταξίδια, Τα Ξύδια και Backpacking!

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οχι εμεις τις παραλαβαμε..αλλα σε πρωτη φαση τις χασαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κοσμογυρισμενα μουουουου!!!!!
άι νίντ γιόρ χέλπ.. :P
τι ξεύρετε να μου πείτε για ταξιδακι νικαια-καννες-σαιν τροπε-μονακο κτλ προς τα εκει μερια.. αξιζουν; εχετε παει; θελω να παω με οποιοδηποτε μεταφορικο μεσο εκτος αγερόπλανου.. :)
με πατίνι, ειδικά στις άλπεις, έχω ακούσει ότι είναι φοβερά:P:P:P

Μια χαρά αξίζουν, θέλω κι εγώ να πάω τη μικρή να μαθαίνει:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
κοσμογυρισμενα μουουουου!!!!!
άι νίντ γιόρ χέλπ.. :P
τι ξεύρετε να μου πείτε για ταξιδακι νικαια-καννες-σαιν τροπε-μονακο κτλ προς τα εκει μερια.. αξιζουν; εχετε παει; θελω να παω με οποιοδηποτε μεταφορικο μεσο εκτος αγερόπλανου.. :)

έχω ΠΑΑΑΑΑΕΕΙΙιιιιιιι!!! και πίστεψέ με όχι απλά αξίζει να πας αλλά ακόμα παραπάνω...

Απο την στιγμή λοιπόν που δεν θέλεις να μπεις στο αεροπλάνο, ο μόνος τρόπος που μπορώ να σου προτείνω είναι οδικώς !

Έχουμε και λέμε...

Απο Αθήνα τελείως οδικώς (χωρίς δλδ να μπεις σε καράβι για την Ιταλία που θα σε καθυστερήσει αρκετές ώρες) είναι περίπου 2,500 χλμ και υπολόγιζε περίπου 300? το κόστος σε βενζίνη και διόδια, μέχρι το κέντρο της Νίκαιας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • athens-nice.gif
    athens-nice.gif
    73.7 KB · Εμφανίσεις: 136
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
έχω ΠΑΑΑΑΑΕΕΙΙιιιιιιι!!! και πίστεψέ με όχι απλά αξίζει να πας αλλά ακόμα παραπάνω...

Απο την στιγμή λοιπόν που δεν θέλεις να μπεις στο αεροπλάνο, ο μόνος τρόπος που μπορώ να σου προτείνω είναι οδικώς !

Έχουμε και λέμε...

Απο Αθήνα τελείως οδικώς (χωρίς δλδ να μπεις σε καράβι για την Ιταλία που θα σε καθυστερήσει αρκετές ώρες) είναι περίπου 2,500 χλμ και υπολόγιζε περίπου 300 το κόστος σε βενζίνη και διόδια, μέχρι το κέντρο της Νίκαιας!!!

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!! :redface:

εχεις παει μονος σου απ'οτι καταλαβαινω ε; οδικως; :)

εγω το εψαχνα τωρα με οδικες εκδρομες γιατι ειμαι λιγο πατατας και φοβαμαι τα μοναχικα ταξιδια.. :redface: (Α! επισης, ξεκιναμε απο θεσσαλονικη, οχι απο αθηνα, αλλα αυτο δεν νομιζω οτι σε ενδιαφερει ιδιαιτερα.. :P)

αλλα για πες.. σε ποιες πολεις πηγες; απο ποσες μερες χρειαζεται να μεινεις στην καθε μια για να τη ΔΕΙΣ; και τι ειναι αυτο που δεν πρεπει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να χασουμε; (μη μας φοβηθεις, ειμαστε πολυ της γυρας, το περπαταμε το μερος που πηγαινουμε..) :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ... οκ σου ετοιμάζω ενα travel plan... σε λίγο θα είναι έτοιμο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ... οκ σου ετοιμάζω ενα travel plan... σε λίγο θα είναι έτοιμο ;)

γιεεεεειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!! :clapup::clapup::clapup:

(περιμενω και μου τρεχουν τα σαλια.. :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κοσμογυρισμενα μουουουου!!!!!
άι νίντ γιόρ χέλπ.. :P
τι ξεύρετε να μου πείτε για ταξιδακι νικαια-καννες-σαιν τροπε-μονακο κτλ προς τα εκει μερια.. αξιζουν; εχετε παει; θελω να παω με οποιοδηποτε μεταφορικο μεσο εκτος αγερόπλανου.. :)


ΠΗΓΕ φετος ο don carlo, (τον ξερεις και απο αλλο γνωστο φορουμ, δε γραφει πια στο στεκι) σε ολες αυτες τις πολεις που λες, με μηχανη ο παλαβος!!!
μεχρι ισπανια εφτασε... περιπου 4,5 χιλιαδες χιλιομετρα...
εγω μονο καρτ ποσταλ ειδα (εστελνε τακτικα) και απο αυτο που ειδα ...μαρεσε πολυυυυ:clapup:

περισσοτερες ινφο για το πως θα επικοινωνησεις μαζι του, πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
α μαστα, να μην ανησυχω δλδ για γκρεμοτσακισματα...
ετσι οπως τα βλεπω τωρα (τι μου τα δειχνεις κι εσυ ρε!) ...δε μου λες (στο θρεντ του backpacking Ομως, για να μην ειμαστε και οφτοπικ εδω) πως θα παω στις ωραιες εικονες που δειχνεις, τελη νοεμβριου απο μιλανο? και ποσες μερες θελει?

Οκ, για εξήγησέ μου εδώ... τι εννοείς;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λεω, μιας και παω που παω μιλανο.... ειναι αρκετο ενα 4-5ημερο για να επισκεφτω τις φωτο που εβαλες στο αλλο θρεντ? η θελει πολλλλλλεεεες μερες?
για δωσε καμια ινφο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το μιλάνο είναι πολύ κοντά στην Ελβετία...

Δύο ώρες από Lugano με το τρένο...

Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή πού ακριβώς λέει πιο πολύ για ορειβασία, κάτσε να κάνω ένα σερφάρισμα ή από βδομάδα να ρωτήσω μία συνάδελφ, πού πάει...! :)

Αλλά 3-4 μέρες, χαλαρά το κάνεις!!


Edit:

Δες προς το παρόν εδώ, και ... θα δω τι μπορώ να μάθω...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
oeo, δωσε ινφο ΑΜΕΣΑ. και χοτελ και τετοια. ΕΦΥΓΑ ΛΕΜΕ! και αυτη τη φορα ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΥΟ....
οποιος καταλαβε, καταλαβε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πολλές φορές είναι με διανυκτέρευση... διήμερο δηλαδή στα βουνά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ. απλα προτεινε κατι γιατι δεν εχω ΙΔΕΑ τι παιζει.
και αμα μπορεις να βγαλεις και Budget...Oχι κατι σπουδαιο, απλα στο περιπου 2μερο ορειβασιας κλπ.


τα "εκει" εξοδα δλδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, από βδομάδα...

Για πότε λέμε;

Δες κι αυτά:

https://www.myswitzerland.com/en.cfm/holidayoffers/cycling/offer-Activities_HikeBike-SAC-213986.html

https://www.myswitzerland.com/en.cfm...gory=Activities_HikeBike&subcat=SAC&id=213987

https://www.sac-cas.ch/index.php?id=190&L=1

Και, βασικά εδώ έχει λίστα με κατηγορίες δυσκολίας... και σε παραπέμπει σε λινκς της από πάνω σελίδας, με συγκεκριμένες εκδρομές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
θα τα κοιταξω και αυτα καλο μου και θα σου πω..ψαξε κι εσυ απο τη φιλη,ε?
σε ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα τη ρωτήσω... αλλά δες και γενικά, πώς είναι... Από πού μπορείς να ξεκινήσεις (πχ αν είναι από Βασιλεία, δε λέει, είναι μακριά από Μιλάνο... αν έχει κάτι για το ιταλικό κομμάτι της ελβετίας, καλύτερα!), μάθε για τις καλύβες τους... Και κατά πόσο όντως μπορείς να συμμετάσχεις, βλ. γνώσεις, εμπειρία και εξοπλισμός... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ποια βασιλεία? καλε βαλτα ολα μαζι σε ενα ποστ που μου τα αραδιαζεις...θα χαθω!!!
σημερα το βραδυ θα τα δω ολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
λοιπον, ζητω τη βοηθεια σας...!!!!!

ΜΙΛΑΝΟ.
ο,τι ξερετε (σχετικο με Backpacking και Low budget εννοειται, ε. μη μου πειτε για τον οικο του Prada) ΠΕΙΤΕ ΤΟ!

ΧΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
λοιπον, ζητω τη βοηθεια σας...!!!!!

ΜΙΛΑΝΟ.
ο,τι ξερετε (σχετικο με Backpacking και Low budget εννοειται, ε. μη μου πειτε για τον οικο του Prada) ΠΕΙΤΕ ΤΟ!

ΧΤΕΣ ΕΚΛΕΙΣΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑ!

Τι θες να μάθεις ακριβώς? Είχα πάει πέρισυ workcamp οπότε δεν ξέρω να σου πω για διαμονή, αλλά πιθανώς να μπορώ να βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top