[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αυτή η Nutrisource όμως είναι για χειμώνα ε;
Γιατί και με την υγρασία εδώ το καλοκαίρι...

Δεν είναι βαριά, εγώ χαλαρά θα την έβαζα καλοκαίρι. Εκτός κι αν έχεις πολύ λιπαρή επιδερμίδα. Εγώ έχω μεικτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χμφ, κι εγώ δεν είμαι πολύ λιπαρή, αλλά... ειδικά το καλοκαίρι, άσε! Εδώ, δηλαδή. Πέρσι δεν έβαζα μερικές φορές και τίποτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πόσο απαραίτητη είναι η ενυδατική; Η αισθητικός μου μου είπε οτι έχω ξηρό δέρμα, αλλά ότι δεν μου είναι ιδιαίτερα απαραίτητη γιατί πίνω πάρα πολύ νερό (παίζει να πίνω και 6-8 λίτρα τη μέρα, για τόσο πολύ μιλάμε). Εσείς τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πόσο απαραίτητη είναι η ενυδατική; Η αισθητικός μου μου είπε οτι έχω ξηρό δέρμα, αλλά ότι δεν μου είναι ιδιαίτερα απαραίτητη γιατί πίνω πάρα πολύ νερό (παίζει να πίνω και 6-8 λίτρα τη μέρα, για τόσο πολύ μιλάμε). Εσείς τι λέτε;

Μωρέ εγώ έβαλα πρώτη φορά στα 18 μου κι η διαφορά ήταν μεγάλη. Αισθάνεσαι το δέρμα πιο απαλό, λαμπερό και δεν τραβάει. Και μην φανταστείς ότι δεν είχα καλό δέρμα. Μπορείς να δοκιμάσεις να βάζεις μια ελαφριά, ή να πάρεις δείγμα και να διαπιστώσεις μόνη σου αν αισθάνεσαι ότι ωφελείται η επιδερμίδα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχα δοκιμάσει πρόσφατα να βάλω ένα δείγμα και δεν μου άρεσε καθόλου η αίσθηση... Καθόλου όμως! Έτσι και έτριβα λίγο έντονα το δέρμα μου, έφευγε η κρέμα σε "στερεά" μορφή (δεν ξέρω πως να το εξηγήσω καλύτερα). Ίσως να είχα βάλει πολλή ή να έφταιγε η κρέμα όμως... Πάντως είχα δοκιμάσει και στο παρελθόν και ποτέ δεν μου πολυάρεσε η αίσθηση... Άσε που είχα διαβάσει παλιά οτι οι ενυδατικές είναι λίγο "μούφα", κάνουν ελάχιστη πραγματική δουλειά και η μόνη σωστή ενυδάτωση που μπορεί να κάνει κανείς είναι να πίνει αρκετό νερό.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βασικά παίζει να μην σου ταίριαζε η κρέμα. Δεν ξέρω, είναι στον άνθρωπο. Κι εγώ έχω ακούσει ότι το να πίνεις νερό είναι σημαντικό για την ενυδάτωση και πίνω πολύ (όχι όσο εσύ βέβαια!:P ), αλλά αν δεν βάλω ενυδατική δεν αισθάνομαι την επιδερμίδα μου ξεδιψασμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ίσως να έχεις περισσότερο ξηρό δέρμα απο μένα ή να είναι και λίγο θέμα συνήθειας (πχ εγώ δεν πιστευω οτι έχω πραγματικά ανάγκη ΤΟΣΟ νερό, απλά έχω συνηθίσει να πίνω συνέχεια, σαν το τσιγάρο ένα πράγμα, εθισμός).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πρέπει να είμαι η μοναδική γυναίκα (Της ηλικίας μου) που δεν βάζει κρέμες ε? :worry:

Βαριέεεεεεεεεεεμαιιιιι τόσο πολύ όλη αυτη τη διαδικασία... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
πρέπει να είμαι η μοναδική γυναίκα (Της ηλικίας μου) που δεν βάζει κρέμες ε? :worry:

Βαριέεεεεεεεεεεμαιιιιι τόσο πολύ όλη αυτη τη διαδικασία... :redface:

Κι εγώ τη βαριέμαι τρομερά αυτή τη διαδικασία και φοβάμαι πολύ για το πως θα είμαι στα 40,50,60 μου :'( Βλέπω τη μαμά μου που "κρατιέται" πολύ καλά για την ηλικία της, απο τότε που τη θυμάμαι ΚΑΘΕ πρωί και βράδυ βάζει τόοοσες κρέμες, άλλη για τα μάτια, άλλη για το πρόσωπο, άλλη για τα χείλη κλπ κλπ και όλες πανάκριβες μάρκες και τρέμω για το πως θα είμαι εγώ αν δεν βάζω :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ κάποτε έλεγα θα ξεκινήσω να βάζω κρεμες μετα τα 30!
μετα έβαλα τον πύχη στα 35 και τωρα λέω 40 :/:

καλα... με βλέπω με μουρη πατσαβουρι λογω βαρεμάρας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κι εμένα το ίδιο :(
Κι εγώ τώρα λέω μετά τα 30... Με την αναβλητικότητα όμως που με διέπει, μάλλον κι εγώ σαν εσένα θα είμαι :/: Πάλι καλά που μικροδείχνουμε και απο φυσικού μας εμείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Κοπελιες ανασυνταχτειτε, η ενυδατικη ειναι μαστ:p
Η δερματολογα μου παλια που βαριομουν απιστευτα κι εγω (και τοτε ημουν 18, πφ..) μου λεγε οτι πρεπει να βαζω οπωσδηποτε και οχι μονο στο προσωπο οπως πιστευα, αλλα και στον λαιμο απαραιτητως γιατι ειναι το πρωτο σημειο που "σπαει" το δερμα μεγαλωνοντας. Τωρα πλεον τη βαζω απο μονη μου γιατι εχω σε σημεια ξηρο δερμα και "τραβαει" αν δε βαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κι εγώ τη βαριέμαι τρομερά αυτή τη διαδικασία και φοβάμαι πολύ για το πως θα είμαι στα 40,50,60 μου :'( Βλέπω τη μαμά μου που "κρατιέται" πολύ καλά για την ηλικία της, απο τότε που τη θυμάμαι ΚΑΘΕ πρωί και βράδυ βάζει τόοοσες κρέμες, άλλη για τα μάτια, άλλη για το πρόσωπο, άλλη για τα χείλη κλπ κλπ και όλες πανάκριβες μάρκες και τρέμω για το πως θα είμαι εγώ αν δεν βάζω :'(

Αυτό το φοβάμαι κι εγώ.. :'(:'( (αν και περνάω φάσεις που βάζω κάθε μέρα κρέμα, αλλά μία παντού.. ενώ η μαμά μου έχει διακόσιες κυριολεκτικά κρέμες και πασαλείβεται πρωί-βράδυ. Βαρεμάρα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι παίζουν τόσο ρόλο οι κρέμες όσο η επδερμίδα του κάθε ανθρώπου... Ο τύπος, κατα πόσο ταλαιπωρείται κλπ! Αν κ δεν είμαι ειδική, πιστεύω ότι αν πλένουμε το πρόσωπο μας 2-3 φορές την μέρα και ειδικά πριν τον ύπνο κ βάλουμε λίγη ενυδατική αρκεί!!!! Θεωρώ ότι αν η επιδερμίδα είναι ενυδατωμένη, διατηρείται η ελαστικότητα της κ έτσι το δέρμα δεν "σπάει" που λένε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι παίζουν τόσο ρόλο οι κρέμες όσο η επδερμίδα του κάθε ανθρώπου... Ο τύπος, κατα πόσο ταλαιπωρείται κλπ! Αν κ δεν είμαι ειδική, πιστεύω ότι αν πλένουμε το πρόσωπο μας 2-3 φορές την μέρα και ειδικά πριν τον ύπνο κ βάλουμε λίγη ενυδατική αρκεί!!!! Θεωρώ ότι αν η επιδερμίδα είναι ενυδατωμένη, διατηρείται η ελαστικότητα της κ έτσι το δέρμα δεν "σπάει" που λένε! ;)


αχ σταλίτσα μου.... αν δε βαριόμουν να το κάνω αυτό, θα έβαζα κι ενυδατική :P
το μόνο που ίσως με σώσει εμένα (και τη Michelle) είναι που βάφομαι εξαιρετικά σπάνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
αχ σταλίτσα μου.... αν δε βαριόμουν να το κάνω αυτό, θα έβαζα κι ενυδατική :P


ΚΕ μου μη το σκέφτεσαι καν!!! Δεν έχεις ανάγκη !!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι βάφομαι πολύ συχνά.. αλλά ξεβάφομαι ΠΑΝΤΑ! Και πλένω την μούρη μου κάθε πρωί και βράδυ.. ε, καμιά φορά βάζω κι ενυδατική! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Tι βαρετο αυτο το ντεμακιγιαζ.. Χθες παλι κοιμηθηκα με ολο το νεσεσερ στη μουρη! Καμια πιο γρηγορη λυση για οταν γυρναμε πρωι; :X
Επισης..τι γαλακτωμα χρησιμοποιειτε; Εγω εχω ενα χαζο της νιβεα, αλλα οσο κι αν τριβομαι το πρωι βρισκω μασκαρα κατω απ'το ματι..καμια προταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να πάρεις μαντηλάκια καθαρισμού. Και να ξέρεις πως γενικά ο καλύτερος τρόπος είναι να πλένεις το πρόσωπό σου με σαπούνι και νερό, ακόμα κι αν έχεις βάλει γαλάκτωμα. Δεν ξέρω δυστυχώς να σου προτείνω κάποιο όμως, διότι εγώ δεν χρησιμοποιώ, είναι πιο πρακτικό να πλένομαι κατευθείαν.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πλενομαι με το τζελ της αβεν (πολυ καλο, δοκιμαστε το), αλλα και παλι αυτη η ατιμη η diorshow δεν ξεκουναει με τιποτα! Μονο οταν το πρωι ξανακανω τα ματια με γαλακτωμα μπορω να πω οτι ειμαι εντελως αβαφη :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top