Δέλτα

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Πριν μία εβδομάδα αγόρασα ένα χυμό 500ml δέλτα. Οταν επέστρεψα σπίτι τον έβαλα αμέσως στο ψυγείο.
την Πέμπτη που πέρασε αποφάσισα να ανοίξω τον χυμό και να τον πιω.:)
προς μεγάλη μου έκπληξη πριν ακόμα ανοίξω τον χυμο είδα πως το μπουκάλι είχε φουσκώσει...:hmm:
Ανοίγω το μπουκάλι και ο χυμός μέσα ήταν σαν να του είχες βάλει σόδα και να βγάζει συνέχεια αφρό ...:worry:
Κλείνω το μπουκάλι και μετά από λίγα λεπτά το μπουκάλι ξανά φούσκωσε....:/: περιττό να πω πως ο χυμός εληγε 10 μέρες μετά...
Πήρα τηλέφωνο τη ΔΕΛΤΑ της εξήγησα τι έγινε και μου είπαν πως θα με πάρουν τηλέφωνο για να κλείσουμε ραντεβου ώστε να έρθει ένα άτομο τους και να πάρει το μπουκάλι .
Ετσι και έγινε. Σήμερα ήρθε μία κυρία πήρε το μπουκάλι για να το πάει στο εργαστήριο για ανάλυση και μας άφησε μία σακούλα με 3 μεγάλους χυμούς 1 litre , 1 litre γάλα φρέσκο, 3 γιαουρτια και φέτα...
μπράβο στη ΔΕΛΤΑ γιατί αντιμετώπισε σωστά το θέμα καθώς το λάθος δεν ήταν νομίζω τόσο δικό της καθώς αυτό ίσως έγινε επειδή είχε μείνει πολλή ώρα έξω από το ψυγείο του σουπερ μάρκετ

γενίκα αν αντιμετωπίζετε παρόμοια περιστατικα μην τα αφήνετε έτσι.... :whistle: ....αλλά να τους ενήμερώνετε για το δικό μας καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Wow! Μπράβο που ασχολήθηκες! Εγώ θα βαριόμουν και να σηκώσω το τηλέφωνο, πόσο μάλλον να καθαρίσω το αχούρι για να έρθουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χαχαχα :clapup: ναι αλλά δεν θα σου έπεφταν άσχημα τα πράγματα που έφεραν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όντως! Αλλά ο χρόνος που θα έπρεπε να ξοδέψω εγώ για να καθαρίσω το σπίτι θα κόστιζε περισσότερο απο τα πράγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
γενίκα αν αντιμετωπίζετε παρόμοια περιστατικα μην τα αφήνετε έτσι.... :whistle: ....αλλά να τους ενήμερώνετε για το δικό μας καλό


γενικά πιστεύω ότι έκανες ΜΕΓΑΛΟ λάθος που της έδωσες όλη τη συσκευασία
έπρεπε να της δωσεις ΔΕΙΓΜΑ απ το χυμό.... και να της πεις ότι περιμένεις το πόρισμα... το οποίο αν δεν σε ικανοποιήσει, θα το ψάξεις μέσω του χημείου του κρατους και ΦΥΣΙΚΑ με καταγγελία....
ΕΠΡΕΠΕ να σου δωσει όχι 3 λίτρα και να χαιρεσαι.... κανα 3άρι χιλιάρικα ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ για να σωπάσεις....

next time... αν σας τύχει κάτι τέτοιο... μην κάνετε τη χάρη στις μεγαλοβιομηχανίες να τους βγάζετε "λάδι" δίνοντας τους τις συσκευασίες... δεν είστε υποχρεωμενοι... ΜΟΝΟ ΔΕΙΓΜΑ!
καθώς και καταγγελίες στην ένωση καταναλωτων κλπ....

αντε απο κει που έδωσε όλο κι όλο 3 λιτρα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ισως να έπρεπε να ενημερώσεις και το ινστιτούτο καταναλωτή... Το οτι σου είπαν οτι δεν είναι αυτοί υπεύθυνοι για το συγκεκριμένο προϊών, δεν σημαίνει αναγκαστικά οτι είναι και αλήθεια... Εγώ τουλάχιστον δεν είμαι καθόλου σίγουρος οτι το μπουκάλι θα δοθεί σε κανένα εργαστήριο για ανάλυση... Ασε που τα άλλα προϊόντα που σου έφεραν εμένα μου κάνει σαν "δωροδοκία"...

edit: +1 στην ΚουΕ... Σε τέτοιες περιπτώσεις τους πέρνεις τα σώβρακα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά σκεφτείτε οτι μπορεί να φταίει και το σούπερ μάρκετ, να το είχε αφήσει εκτός ψυγείου, να είχε πάθει διακοπή ρεύματος και τόσα άλλα. Δεν νομίζω οτι μια μεγάλη εταιρεία θα ρίσκαρε έτσι εύκολα τη φήμη της.
Πάντως εγώ μια φορά είχα ανοίξει κάτι brownies που πήρα απο το ΑΒ και ήταν μουχλιασμένα. Απλά τα πέταξα και δεν ξαναπήρα. :redface: Οπότε σε σχέση με τη δική μου απάθεια και αυτό που έκανε η Ζανίν πολύ είναι. :redface:
Βαριέμαι, τι να κάνω! :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλά ναι... δωροδοκία στο φουλ....
την επόμενη φορά όμως θα καλέσω και το ινστιτούτο...(δεν το σκέφτηκα)
πάντος με τον συγκεκριμένο χυμό μου έχει ξανατύχει αλλη μία φορά...την 1 δεν έκανα κάτι... την2 πήρα αυτούς ...την 3 το ινστιτούτο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κάτι ανάλογο είχε τύχει σε μας με κάτι γιαούρτια. Ήταν μουχλιασμένα :mbliaks:, πήραμε την εταιρία (νομίζω τη ΦΑΓΕ, δεν έχει σημασία), ήρθαν, τα είδαν και τα αντικατέστησαν (2 φορές WOW) :)

Είπαν ότι θα τα πάνε τα άλλα για ανάλυση... Τι να πώ; :confused:


Πάντως με τόσα που λέει ο Ευαγγελάτος ακόμα καταλώνουμε τέτοιους χυμούς; :P (κι εγώ ενίοτε) Βέβαια, αν τον ακούγαμε, δεν θα τρώγαμε, δεν θα πίναμε, δεν θα κυκλοφορούσαμε, δεν θα... (εχμ :redface:) κτλ


edit: Καλέ πότε απαντήσατε όλοι εσείς; :)
Τεσπα, +10 :) στην ΚουΕ, αυτό είναι ολόσωστο και απορώ πώς δεν το'χα σκεφθεί... :worry:

Τι μπορεί να μάθει κανείς εδώ μέσα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
λία και εγώ είχα πάρει γάλα του σκλαβενίτη και ήταν χαλασμένο....
το πήγα πίσω πήρα τα λεφτά μου και δεν ξανααγόρασα την συγκεκριμένη μαρκα...

με γιαουρτι φαγε ειχε γίνει και με εμένα.... πηρα τηλ. αλλά αυτοι δεν κάνανε τίποτα... και σκέψου το σπίτι μου είναι 7 λεπτα από την ΦΑΓΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Λία δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα....
ακόμα και το σούπερ μάρκετ να φταίει, την ευθυνη για το να μπει το προϊόν στο ψυγείο την έχει η εταιρια ακριβώς επειδή ενδιαφέρεται για το καλό της όνομα!!!
Το κάθε σουπερ μάρκετ έχει κι ένα διευθυντή ο οποίος μπορεί να λαδώνεται απ την Χ ανταγωνιστική εταιρία.... δεν τα αφήνουν έτσι τα πράγματα στην τύχη τους... όχι εταιρίες τέτοιου βελινεκούς!

Υπάρχουν άτομα που κάνουν αυτη ακριβως τη δουλεια... περνανε απ το σουπερ μάρκετ και βάζουν στο ψυγείο τα πραγματα της εταιριας! Η δελτα έχει άλλον, η φάγε τον δικόν της κλπ...
Φροντιζουν να ειναι όλα καθαρα, τακτοποιημένα, οχι ληγμενα στα ραφια κλπ κλπ κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ όλο έλεγα οτι θα τα πάω πίσω και τελικά το καθυστέρησα τόσο που δεν είχε νόημα πια (είμαι αναβλητική φούλ :redface: ) Και απο ΑΒ ρε γμτ, που υποτίθεται οτι είναι πιο ποιοτικό απο τα άλλα σούπερμάρκετ :(

ΥΓ: Απορώ τόσα ελαττώματα που έχω, τεμπέλα, απίστευτα αναβλητική, χωρίς αίσθηση του χρόνου, τσαπατσούλα, πως γίνεται και μου βγαίνουν σε οτιδήποτε εκτός απο τη δουλειά μου :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ όλο έλεγα οτι θα τα πάω πίσω και τελικά το καθυστέρησα τόσο που δεν είχε νόημα πια (είμαι αναβλητική φούλ :redface: ) Και απο ΑΒ ρε γμτ, που υποτίθεται οτι είναι πιο ποιοτικό απο τα άλλα σούπερμάρκετ :(

ΥΓ: Απορώ τόσα ελαττώματα που έχω, τεμπέλα, απίστευτα αναβλητική, χωρίς αίσθηση του χρόνου, τσαπατσούλα, πως γίνεται και μου βγαίνουν σε οτιδήποτε εκτός απο τη δουλειά μου :confused:

Καλά... αυτό είναι ωραία ερώτηση για συζήτηση επί προσωπικού... Χμ... Ίσως επειδή η δουλειά σου σε καίει πιο πολύ από όλα;:hmm:

Σχετικά με το θέμα και εγώ δηλώνω οπαδός του "παίρνειν σώβρακιν". Σκεφτείτε πως αν εσείς βρήκατε 1 χαλασμένο προιόν, αυτό σημαίνει πως άλλοι 10-20-100 συμπολίτες μας θα βρήκαν κάτι ανάλογο κατά πάσα πιθανότητα. Με μια καταγγελία στο ΙΝΚΑ θα δείτε τι καλά που θα προχωρήσουν οι αποσύρσεις από την αγορά και οι αποζημιώσεις.

Έπειτα... ένας χαλασμένος χυμός/τρόφιμο κτλ δεν ξέρεις τι προβλήματα μπορεί να σου δημιουργήσει (εννοώ υγείας). Επομένως τα "δωράκια" είναι ένα τίποτα αν σκεφτείς ότι μπορεί να πάθαινες κάτι πολύ σοβαρότερο λόγω απροσεξίας(;) της εταιρίας:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
ΥΓ: Απορώ τόσα ελαττώματα που έχω, τεμπέλα, απίστευτα αναβλητική, χωρίς αίσθηση του χρόνου, τσαπατσούλα, πως γίνεται και μου βγαίνουν σε οτιδήποτε εκτός απο τη δουλειά μου :confused:

Έλα μου ντε και μένα ακριβώς το ίδιο μου συμβαίνει:hmm:
Κάποια ψυχολογική εξήγηση θα υπάρχει δεν μπορεί.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνω με κουε..κακως δεν το κυνηγησες περισσοτερο, με μια καταγγελια θα χες παρει μαξιλαρακι του Φερεντινου τωρα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Αυτά που έδωσε η εταιρεία ούτε δωροδοκία μπορούν να χαρακτηριστούν. Αν τους έκανες καταγγελία θα πληρώναν τα μαλλιά τους, τόσο σε σένα όσο και για τα πρόστιμα. Αν όντως έφταιγε το σούπερ-μάρκετ άσε την εταιρεία να το κυνηγήσει μ' αυτούς ;).

Γενικά σε θέματα που έχουν να κάνουν με ελλατωματικά προϊόντα, ή ηλεκτρικά είδη που καλύπτονται από εγγύηση κλπ, συνήθως οι εταιρείες πουλάνε τρελίτσα αν τις πάρεις και κάνεις κάποια καταγγελία. Αν όμως πάει ο χ ΙΝΚΑ, να δεις τί καλά τρέχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η Δέλτα έκανε ότι ήταν λογικό να γίνει, φυσικά και είναι παράλογο να τους έδινε 3000? αφού κάποιος θα έπρεπε να ήταν χαζός να πιει έναν χυμό-σόδας.

Μην βλέπουμε ακόμη και αυτές τις άσχημες καταστάσεις με το συμφέρον τον δικό μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Η Δέλτα έκανε ότι ήταν λογικό να γίνει, φυσικά και είναι παράλογο να τους έδινε 3000? αφού κάποιος θα έπρεπε να ήταν χαζός να πιει έναν χυμό-σόδας.

Μην βλέπουμε ακόμη και αυτές τις άσχημες καταστάσεις με το συμφέρον τον δικό μας. :)

η απλά να είναι μικρό παιδί!!!!


"ααααααααααα μαμααααααααα η Δέλτα έβγαλε χυμό που κάνει ΚΑΙ μπουρμπουλήθρεεεεεεςςςς" γκουκ γκλουκ γκλουκ
κι ώσπου να πάει η μαμά να δει τις μπουρμπουθήθρες του "νέου" χυμού ο χυμός έχει καταναλωθεί απ το μικρό και ανυποψίαστο ΠΑΙΔΙ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και χαζός να είναι ο άλλος, η εταιρία δεν έχει καμία ευθύνη για τα χαλασμένα προϊόντα της τα οποία εν δυνάμει μπορούν να βλάψουν μια ανθρώπινη ζωή;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καλά τι λέτε ορισμένοι? Σοβαρά τώρα?΄Έτσι σας έχουν μάθει? Να σας κοροιδεύουν και εσείς να τους δικαιολογείται? Ειδικά από την Δέλτα αρκετή κοροιδία υπάρχει ήδη στην τιμή του γάλλατος.

Εγώ είμαι με την ΚΟΥΕ και ακόμα περισσότερο. Φωτογραφίες απόδειξη ΙΝΚΑ και τηλέφωνο στο υπουργείο. Και θα το τραβήξω και όσο χρειάζεται. Και μην νομίζεται. Και τα 3000? θα δώσουν και 10 κωλοτούμπες θα μου έκαναν, ειδικά αν οι κρατικές υπηρεσίες δουλεύαν σωστά.

Σιγά μην του δικαιολογήσω κιόλας. Την μόνη σωστή άποψη που άκουσα και δέχομαι, όχι ότι συμφωνώ όμως ήταν το βαριέμαι, κυρίως γιατί είναι συνηδειτή επιλογή να αφήσει ατιμώρητους αλλά δεν τους δικαιολογεί κιόλας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top