Δέλτα

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η αποψη μου ειναι ότι μπορεί να μην φταίει η ΔΕΛΤΑ αλλά το supermarket ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο αρά δεν έχει κανένα νόημα να κατηγορήσουμε μόνο την δέλτα. Αυτή ότι έπρεπε να κάνει το έκανε... Κάλο θα είναι να βοηθάμε τις εταιρίες να εξελίσσονται όχι να τις πηγαίνουμε πίσω. Και στην τελική αφορά την ελληνική οικονομία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
συμφωνώ μαζί σου exp.... δεν κατηγορώ κανενα....
και όταν τους πήρα τηλ. το έκανα για να τους ενημερώσω, ετσι ώστε να δουν τι φταίει
επειδή έχω κάνει προώθηση γαλα στα σουπερ μάρκετ... έχω προσέξει πολλές φορές οι υπάλληλοι να αφήνουν έξω από το ψυγείο τα γαλατα και αλλα για αρκετή ώρα... όταν τους το λες λένε " δεν παθαινει κατι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μα δεν κατηγορείς ένα μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
όχι δεν κατηγόρησα την δέλτα.... όσων αφορά την φάγε ναι ... την κατηγόρησα λίγο γιατί το γιαούρτι τους ήταν όλο μουχλιασμένο(πράσινο) και όταν πηραμε τηλέφωνο απλά κράτησαν το νούμερο του τηλεφώνου μας για να μας καλέσουν και καλά .... 2 χρόνια περιμένω αυτό το τηλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Η αποψη μου ειναι ότι μπορεί να μην φταίει η ΔΕΛΤΑ αλλά το supermarket ή και εγώ δεν ξέρω τι άλλο αρά δεν έχει κανένα νόημα να κατηγορήσουμε μόνο την δέλτα. Αυτή ότι έπρεπε να κάνει το έκανε... Κάλο θα είναι να βοηθάμε τις εταιρίες να εξελίσσονται όχι να τις πηγαίνουμε πίσω. Και στην τελική αφορά την ελληνική οικονομία

Όταν αγοράζουμε ένα χυμό τον αγοράζουμε επειδή εμπιστευόμαστε την μάρκα αυτή. Αν υπήρχε λάθος του s\m ας τα βρει η Δέλτα με αυτούς.

Και όσο για το αν πάνε μπροστά οι εταιρείες, δεν θα πάνε μπροστά με την σιωπή του καταναλωτή που τις χρηματοδοτεί. Πρέπει να τον σέβονται και να του προσφέρουν ποιότητα σε αυτό που παίρνει. Πιστεύω πως οι καταγγελίες σε υπηρεσίες τύπου ΙΝΚΑ βοηθάν στο να υπάρχει μεγαλύτερος σεβασμός στον καταναλωτή, κάτι που πολλές εταιρείες δεν έχουν. Δεν βλέπω γιατί να πηγαίνει πίσω μια εταιρεία όταν σέβεται περισσότερο τον πελάτη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πιστεύω πως οι καταγγελίες σε υπηρεσίες τύπου ΙΝΚΑ βοηθάν στο να υπάρχει μεγαλύτερος σεβασμός στον καταναλωτή, κάτι που πολλές εταιρείες δεν έχουν. Δεν βλέπω γιατί να πηγαίνει πίσω μια εταιρεία όταν σέβεται περισσότερο τον πελάτη της.

Με αφορμή αυτό που λες, έχετε πάρει χαμπάρι την ιστορία με την ΑΓΝΟ και τους φούρνους?

Επίσης κάτι πιο ουσιώδες. Για μένα στην Ελλάδα έχουμε 15 ελεγκτικές αρχές για διασφάλιση "ποιότητας". Στο σύνολο τελικά δεν γίνεται τίποτα. Από τις αρχές μέχρι την δικαιοσύνη είναι τόσο ξέφραγκο αμπέλι και με την απουσία πολιτικής βούλησης απλά δεν γίνεται τίποτα.

Χαρακτηριστικό στην ιστορία που συζήταγα με φίλο δικηγόρο (έχω πήξει σε μεγαλοκαρχαρίες ποια) που έλεγε ότι για να καταλάβεις την τραγικότητα, κάποτε για οποιαδήποτε αντιπαράθεση μεταξύ πολιτών,φορέων με οποιοδήποτε συνδυασμό σε απειλούσαν με το θα σε πάω στα δικαστήρια.
Σήμερα λέμε θα σε βγάλω στα κανάλια που είναι και αυτά ιδιωτικών συμφερόντων και άντε βρες άκρη (όχι δλδ ότι η ίδια η κίνηση είναι σωστή).

Το πιο αστείο είναι όταν γνωρίσεις κόσμο που έχει ζήσει εξωτερικό και με μια απίστευτη χαλαρότητα και άνεση θεωρεί δεδομένα κάποια πράγματα. Έτσι βλέπεις πραγματικά ότι δεν υπάρχουν ελεκτικοί φορείς εδώ.

Τώρα έχουμε 150 σελίδες αναφορά για το καρτελ του γάλακτος και τίποτα δεν θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και όσο για το αν πάνε μπροστά οι εταιρείες, δεν θα πάνε μπροστά με την σιωπή του καταναλωτή που τις χρηματοδοτεί. Πρέπει να τον σέβονται και να του προσφέρουν ποιότητα σε αυτό που παίρνει. Πιστεύω πως οι καταγγελίες σε υπηρεσίες τύπου ΙΝΚΑ βοηθάν στο να υπάρχει μεγαλύτερος σεβασμός στον καταναλωτή, κάτι που πολλές εταιρείες δεν έχουν. Δεν βλέπω γιατί να πηγαίνει πίσω μια εταιρεία όταν σέβεται περισσότερο τον πελάτη της.

Η πράξη της ΔΕΛΤΑ σε ποίο σημείο δείχνει έλλειψη σεβασμού; Ίσα ίσα κατά την γνώμη έκανε όσα θα έπρεπε να κάνει ...

Αλήθεια γιατί ,σχεδόν, όλοι αποκλείεται το γεγονός ότι όντως θα εξετάσουν τον χαλασμένο χυμό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εμένα έτσι όπως το διάβασα για φάση σσσστττ και σώπα σώπα μου φαίνεται από την Δέλτα. Πάρε και αυτούς τους χυμούς για δωράκι και ελπίζω να το ξεχάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αλήθεια γιατί ,σχεδόν, όλοι αποκλείεται το γεγονός ότι όντως θα εξετάσουν τον χαλασμένο χυμό;


εγω προσωπικά δεν διαφωνω οτι θα τον εξετάσουν... ίσα ίσα!!! θα τον ΧΙΛΙΟΕΞΕΤΑΣΟΥΝ!!!
απλά λέω ότι Ο,ΤΙ βρουν θα το αποκρυψουν.... αντε να πανε και σε κανα σουπερ μαρκετ να μαζεψουν πισω κανα δυο κυβωτια απ την ιδια παρτιδα....

το θεμα ειναι οτι δεν θα παρει εκταση η εξέταση της ΓΕΝΙΚΗΣ καταληλότητας των προϊόντων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
... όταν πας να πάρεις το τάδε προϊόν, το πληρώνεις, αλλά είναι χαλασμένο, και είναι εις γνώσιν της εταιρίας ότι υπάρχει πρόβλημα στην ποιότητα, (που πάντα ξέρουν τι τους γίνεται) ουσιαστικά σε κλέβουν. Αυτό δεν θα γινότανε αν όλοι(ή περισσότεροι) καταναλωτές θα κάνανε μήνυση στην εταιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top