Microsoft Windows Live Messenger

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εβαλα και εγω το καινουριο πριν λιγο καιρο και μετα απο λιγες μερες εκανα downgrade. Μου την εσπασε περισσοτερο το οτι πρεπει να αλλαξεις το ονομα στον λογαριασμο σου για να αλλαξει και το ονομα σου στο msn.
Καλό είναι να το συνηθίσεις, γιατί κάποια στιγμή η microsoft θα κόψει το 2009 και θα σε αφήνει μόνο με το 2011.


Υπαρχει καποιο site για να κατεβασω παλιες εκδοσεις?
Η Microsoft αφαιρεί επιτόπου τις παλιές εκδόσεις γιατί τις θεωρεί "outdated".

Εάν μόλις έβαλες το 2011 και θέλεις να γυρίσεις πίσω στο 2009, κάνε ένα System Restore.

Συνήθως η Microsoft δε σε αφήνει να μπεις σε παλιές της εκδόσεις. Βέβαια, ρώτα το Γιώργο. :angelnot:
Δίκιο έχεις. Κάποια στιγμή η Microsoft κόβει τις παλιές εκδόσεις "για το καλό του πελάτη", γιατί τις θεωρεί επικίνδυνες. Μάλλον πιο επικίνδυνες είναι οι εκδόσεις που βγάζουν τώρα.



Επισης,ποια εκδοση μου προτεινετε?Οι καινουριες δε μου πολυαρεσουν...
Εγώ θα σου πρότεινα να φύγεις τελείως από τους messengers της Microsoft, γιατί είσαι "δέσμιός" τους, σε οποιαδήποτε αλλαγή κάνουν. Δοκίμασε pidgin. :) Αυτόν χρησιμοποιώ εγώ κι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Βέβαια άμα θέλεις να παίζεις και κάνα παιχνιδάκι, θα πρέπει να βάλεις messenger της Microsoft. Από τους messengers της Microsoft, εγώ χρησιμοποιώ την έκδοση 8.5 την οποία θεωρώ ως η καλύτερη απ' αυτές που έχει βγάλει η Microsoft έως τώρα. Έχει τα απολύτως βασικά, χωρίς φρου-φρου κι αρώματα. Το όνομά σου το αλλάζεις, τα παιχνιδάκια σου τα παίζεις, και γενικά κάνεις την δουλειά σου απλά και άνετα.

Βέβαια η Microsoft έκοψε την έκδοση αυτή πέρσι το καλοκαίρι, δηλαδή δεν σε αφήνει ΚΑΝ να μπεις, οπότε θα πρέπει να ψαχτείς λίγο μόνος σου ....... :whistle:



Είδα την νέα έκδοση στο youtube. Μπορώ να πω ότι απλά αυτό το πράγμα ΔΕΝ είναι Instant Messenger Client. Σαν ένας μικρός browser έχει γίνει, όπου η Microsoft του έχει φορτώσει ό,τι σαβούρα έχει σκεφτεί. Δεν μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό κιόλας δεν μπορείς να αλλάξεις άμεσα το όνομά σου αλλά πρέπει να κάνεις όλο αυτόν τον κύκλο. Είμαι περίεργος να δω την κριτική των M$ Fan Boys. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είδα την νέα έκδοση στο youtube. Μπορώ να πω ότι απλά αυτό το πράγμα ΔΕΝ είναι Instant Messenger Client. Σαν ένας μικρός browser έχει γίνει, όπου η Microsoft του έχει φορτώσει ό,τι σαβούρα έχει σκεφτεί. Δεν μπορώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό κιόλας δεν μπορείς να αλλάξεις άμεσα το όνομά σου αλλά πρέπει να κάνεις όλο αυτόν τον κύκλο. Είμαι περίεργος να δω την κριτική των M$ Fan Boys. :rolleyes:
Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την αλλαγή. Οι μέρες τις ανωνυμίας στο Internet τελειώνουν. Στο μέλλον δεν θα έχει νόημα αν δεν κυκλοφορείς επώνυμα στο Internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η επωνυμία βοηθάει όσους ασχολούνται/θέλουν να ασχοληθούν με την business κτλ. Ο απλός χρήστης γιατί να μη διατηρεί την ανωνυμία του, εφόσον το θέλει; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εφόσον το θέλει, είναι ελεύθερος. Η Microsoft απλά δεν ήθελε πλέον να δημιουργεί ότι η ανωνυμία είναι η default εκδοχή.

Το Internet, ειδικότερα στην Δύση, είναι ήδη προέκταση της ζωής. Όπως λοιπόν δεν πας σε ένα club και να λες ότι σε λένε "Καβαλάρης25", έτσι λοιπόν και στο Internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Δεν είναι ότι πας στο κλαμπ και δείχνεις και ταυτότητα και διαβατήριο και πιστοποιητικό γέννησης πάντως... αν θες λες ότι είσαι και ο Ακέφαλος Καβαλάρης, δεν απαιτούνται και διαπιστευτήρια.

Έγινε μια σύγχυση όσον αφορά τα screen names και τα ονόματα -γιατί η συντριπτική πλειοψηφία χρησιμοποιούσε screen names που τα άλλαζαν συχνά έτσι για τη φάση ή για να 'δηλώνουν' κάτι (από το ότι υπηρετούν την πατρίδα μέχρι ότι τα φτιάξανε με την Τούλα) και τώρα δυσχεραίνεται η συχνή αλλαγή των screen names. Φαντάζομαι πως δεν πρόκειται να γίνει τίποτα από τη μεριά της Microsoft σχετικά με το θέμα, αλλά έχω πίστη στα διάφορα patches που κυκλοφορούν για το MSN και μέχρι τώρα μας βγάζανε κάπως ασπροπρόσωπους.

Τελοσπάντων βλέπω τους περισσότερους σχετικούς χρήστες που δεν είναι μπιζνεσμέν να στρέφονται σε εναλλακτικούς IMs.
Για μένα ο πιο βολικός/εύχρηστος (το οποίο χρησιμοποιούσα ανέκαθεν στα MacOS διότι ο λατρευτός official MSN messenger Mac ήτο αδύνατον να συνδεθεί) είναι ο Mercury IM (java).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
από το 2013 και μετά, όλοι θα έχουν ένα barcode, σε μορφή tattoo..., οπότε δε θα χρειάζεται να συστήνεσαι, θα το κάνει η τεχνολογία για εσένα.... :D
(όχι ρε, αποκάλυψα τί tattoo, θέλω να κάνω...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Έχω βάλει το νέο messenger εδώ και μία περίπου εβδομάδα και η άποψή μου είναι θετική. Κυρίως η δυνατότητα του να εμφανίζομαι online στις επαφές που εγώ θέλω μού αρέσει πολύ.
Προς το παρόν, δεν βρίσκω κάποιο λόγο ώστε να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
παιδια ,εγω δεν καταλαβαινω,,
εγω εχω του 2009 εκδοση 14.. υπαρχει και νεοτερη εκδοση?
ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΟΥ 2011 δηλαδη?


διαβασα οτι μπορεις να γραφεις με το χερι,,ή κατι τετοιο στο messenger που εχω εγω..
δεν καταλαβα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ναι. Υπάρχει η έκδοση 2011, έκδοση 15.
Αν θες, δοκίμασε την έκδοση του 2011, δεν χάνεις τίποτα. Πάντως, μην στηρίζεσαι τόσο στα σχόλια των άλλων, το αν σου αρέσει ή όχι, θα το κρίνεις εσύ όταν το χρησιμοποιήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
παιδια ,εγω δεν καταλαβαινω,,
εγω εχω του 2009 εκδοση 14.. υπαρχει και νεοτερη εκδοση?
ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΟΥ 2011 δηλαδη?


διαβασα οτι μπορεις να γραφεις με το χερι,,ή κατι τετοιο στο messenger που εχω εγω..
δεν καταλαβα..

Aυτό με το χέρι ίσχυε και στου 2009.Απλώς το msn του 2011 κολάει πάρα πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Έχω βάλει το νέο messenger εδώ και μία περίπου εβδομάδα και η άποψή μου είναι θετική. Κυρίως η δυνατότητα του να εμφανίζομαι online στις επαφές που εγώ θέλω μού αρέσει πολύ.
Προς το παρόν, δεν βρίσκω κάποιο λόγο ώστε να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση...
Αυτό μπορούσες να το κάνεις και στις προηγούμενες εκδόσεις απλά απαιτούσε κόπο και χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
παιδια ,εγω δεν καταλαβαινω,,
εγω εχω του 2009 εκδοση 14.. υπαρχει και νεοτερη εκδοση?
ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΟΥ 2011 δηλαδη?


διαβασα οτι μπορεις να γραφεις με το χερι,,ή κατι τετοιο στο messenger που εχω εγω..
δεν καταλαβα..

Χειρόγραφα μηνύματα μπορείς να στείλεις και σε πολύ παλιότερες εκδόσεις του messenger. :P Δοκίμασέ τη να δεις, ίσως εσένα σου ταιριάζει. Αν όχι, βάζεις την προηγούμενη όπως έκανα κι εγώ.
Aυτό με το χέρι ίσχυε και στου 2009.Απλώς το msn του 2011 κολάει πάρα πολύ.

Μάλλον έχεις αργό υπολογιστή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Χειρόγραφα μηνύματα μπορείς να στείλεις και σε πολύ παλιότερες εκδόσεις του messenger.
τι σημαινει χειρογραφα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
View attachment 34166
Bλακεία είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Εγώ ζωγραφίζω. :pfff: Δεν είναι καθόλου βλακεία. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Εγώ που νομίζω έχω του 2009 το msn...μπορεί να'ναι και του 2010 δεν ξέρω ;o δεν μπορώ να στείλω χειρόγραφα σε κάποιον που έχει το καινούριο του 2011. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Mάλλον διότι έχει αφαιρεθεί η δυνατότητα χειρόγραφων μηνυμάτων στο 2011.

Για να δεις ποια έκδοση έχεις πας: Βοήθεια-Πληροφορίες για το Messenger ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Για να δεις ποια έκδοση έχεις πας: Βοήθεια-Πληροφορίες για το Messenger ;)

Α,μπράβο ρε συ!
Του 2009 έχω τελικά.:redface: Θενξ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Αυτό μπορούσες να το κάνεις και στις προηγούμενες εκδόσεις απλά απαιτούσε κόπο και χρόνο.
Ε, έστω...! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top