Τι ποτάκι πίνετε όταν βγαίνετε;

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
Εγώ μόλις μια φορά ήπια Μοχίτο (Κηφισιά, Πέμπτη 24/08/06, ~21:00 :P) κι ήταν απαίσιοοοοοοοοοοοοοοοοο. :P


Ε, δεν ξαναπήρα. :P

και γω είχα πιεί μια φορά μόνο στις 28/03/07, ~ 22:00 και με φάνηκε άθλιο, μπλιααααααααααααααχ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Εγώ μόλις μια φορά ήπια Μοχίτο (Κηφισιά, Πέμπτη 24/08/06, ~21:00 :P) κι ήταν απαίσιοοοοοοοοοοοοοοοοο. :P


Ε, δεν ξαναπήρα. :P

τι λες ρε George! τόσο άσχημη εντύπωση σου έκανε που θυμάσαι και την ημέρα και την ώρα ?

πως σου φαινονται οι καμμενοι ε;;; :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εχθές πήραμε 4 μπουκάλια λευκό αβέρωφ.
Πολύ καλό και σχετικά οικονομικό κρασί αν υπολογίσεις πως το ένα μπουκάλι κοστίζει 5.5 ευρώ από κάβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εγω εχτες να δειτε τι επαθα
παω σε ενα μαγαζι στην Νεα Μακρη, δινω παραγγελια jack Damiels με παγο....

μετα απο μιση ωρα, μου φερνει Drambuie


αντε βγαλε ακρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
τα φρέσκα μου νέα είναι πως έχω σταματήσει να πίνω αλκοόλ...:worry:
πίνω σπάνια και αυτό ίσως είναι κρασί, μπύρα, μαργαρίτα....
δεν μου κατεβαίνει τίποτα από ουισκι, βοτκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ENTY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Η εγχειρηση πετυχε, ο ασθενης απεβιωσε... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Jack daniels αλλα οποτε δεν τραβαει η ομαδα κατι πιο ελαφρυ, κανα gordon space
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
ursus κοκκινη άλλά τελευταία έχω μια συμπάθεια στην μαργαρίτα λεμόνι..... με μπολικο αλατάκι παρακαλώ! γιαμ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Margarita και daquiri φανατικα το καλοκαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μπύρες .......
με τα βαρέλια

:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Μπύρες .......
με τα βαρέλια

:clapup::clapup::clapup::clapup:

και αυτές άνετα...έτσι δικαιολογώ την κοιλιτσα μου σε μπυροκοιλιά :lol: :lol: :lol:


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μπυρα.αμαρετο,baco,johnycola.
αλλα δεν πινω συχνα... κ παντα με μετρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
εγω πάλι, φέτος το καλοκαίρι, το μέτρο το έκρυψα στην ντουλάπα... :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πλεων το πιο συνιθισμενο ειναι η μπυρα, λιτρα ολοκληρα! (μαμωτο, εχουν καταργιση την draft στο μαγαζι που παω...:( Παει η carlsberg του λιτρου...) Καμια φορα την συνδιαζω και με διαφορα αλλα, η τα πινω σκετα τα αλλα. :P Jagermaiβster αρκετα συχνα, κανα ουζακι που και που, βοτκα και ουισκι πιο σπανια... Και φυσικα σφυνακια jager, η και οτι αλλο προκιψει (ursus με redbull λεει πολυ). Ιδικα οταν εχει πιει ο ιδιοκτητης εχει που παω γινετε της τρελης....

Και οσο για το μετρο.... Παει βολτα με το μετρο...! Καμια φορα επιστρεψει αλλα για λιγο...

Αν και τωρα τελευτεα θελω να βρω τπτ ωραιο σε ελαφρι αλκοολ. Δλδ κατι με περισσοτερο απο μπυρα (η και στα ιδια) αλλα πιο ελαφρι απο jager. Καμια προταση; Gordons, bacardi breezer, smirnof ice κλπ αποκλιωνται, το ιδιο και κρασι-ρετσινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ουτε θυμαμαι αν εχω ποσταρει εδω :P Παντως δε πολυπινω, οποτε δεν εχω δοκιμασει πολλα. Μπυρα και baileys και κρασι θυμαμαι οτι πινω πιο συχνα. Αλλα γενικα δοκιμαζω new stuff οταν εχω ευκαιρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KOULA

Νεοφερμένος

Η KOULA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
ουισκι με κοκα ,κρασι, μπυρα κλπ καποτε τα πινω και ολα μαζι -ευτυχως δεν μεθαω ευκολα-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Τελευταία έχω αναπτύξει μια συμπάθεια για τα γλυκά ποτά τύπου Malibu, Kahlua και Baileys αλλά σταθερές αξίες είναι και το κρασί, η σαγκριά, η φτηνή μπύρα και τα φιλικά μεθύσια με ότι ποτό υπάρχει σε αφθονία.

Α ναι, ξέχασα να αναφέρω το αγαπημένο μου σφηνάκι που είναι με Υagermeister το οποίο δεν θα έπρεπε να θεωρείται ποτό αλλά φάρμακο μιας και αρκούν 3-4 μελωδικά σφηνάκια για να σε γιατρέψουν. :)



Μην με περάσει κανείς για αλκοολική πάντως, συνήθως δεν πίνω πολύ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σανγκριά και κρασί μου αρέσουν πολύ! Cosmopolitan και Μαργαρίτες επίσης! :D
Μπορεί να πιω και Β-52 ή Vodka Martini, αλλά πιο σπάνια...

Γενικά δεν μου αρέσει η γεύση του ποτού και προσπαθώ να το αποφεύγω.

@Kronos: Πολύ ελαφρύ και ωραίο ποτάκι είναι το North. Δοκίμασέ το!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Μπύρα ή Τζιν Τόνικ ή χυμό..

Όλα τα άλλα πλέον τα σιχαίνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PYLH

Δραστήριο μέλος

Η PYLH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 599 μηνύματα.
Bacardi με coca-cola. Είναι το μόνο που όσο κι αν πιώ την άλλη μέρα δεν πονάει το κεφάλι μου.
Καμμιά φορά βέβαια πίνω και βότκα με χυμό λεμόνι.Κρασί εννοείται...όταν πηγαίνω σε καμιά ταβέρνα ή κανένα κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dracula82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dracula82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Ενα είναι το ποτό Ντραμπούι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top