Πόσο επηρεάζει το παρελθόν κάποιου στην απόφασή μας για σχέση μαζί του;

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε για απελευθερωμενους κλπ και σε ποιο ετος ζουμε .Θεωρω τον εαυτο μου ανοιχτομυαλο , ειμαι 23 χρονων και αν γνωριζα μια συνομηλικη μου και πηγαινε το πραγμα σε σοβαρο και μου λεγε οτι πριν απο μενα εχει παει με αλλους 10 , θα στραβωνα . Και οι περισσοτεροι που ξερω κι εχω μιλησει το ιδιο , και για λιγοτερα ατομα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
εε 10 ατομα ειναι οντως πολλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε για απελευθερωμενους κλπ και σε ποιο ετος ζουμε .Θεωρω τον εαυτο μου ανοιχτομυαλο , ειμαι 23 χρονων και αν γνωριζα μια συνομηλικη μου και πηγαινε το πραγμα σε σοβαρο και μου λεγε οτι πριν απο μενα εχει παει με αλλους 10 , θα στραβωνα . Και οι περισσοτεροι που ξερω κι εχω μιλησει το ιδιο , και για λιγοτερα ατομα .

Συμφωνω.Δηλαδη αμα τα χε με 3 γνωστους της και βγουμε εξω μεγαλη παρεα, θα χω 3 πρωην στο τραπεζι??Ασε που πολλοι πρωην δεν δειχνουν συναισθηματικα σταθερο ατομο ή/και ατομο που δεν ξερει τι θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε για απελευθερωμενους κλπ και σε ποιο ετος ζουμε .Θεωρω τον εαυτο μου ανοιχτομυαλο , ειμαι 23 χρονων και αν γνωριζα μια συνομηλικη μου και πηγαινε το πραγμα σε σοβαρο και μου λεγε οτι πριν απο μενα εχει παει με αλλους 10 , θα στραβωνα . Και οι περισσοτεροι που ξερω κι εχω μιλησει το ιδιο , και για λιγοτερα ατομα .
ξερω το αγαπημενο της τραγουδι

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thed

Νεοφερμένος

Ο thed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
δε ξερω τι λετε για απελευθερωμενους κλπ και σε ποιο ετος ζουμε .Θεωρω τον εαυτο μου ανοιχτομυαλο , ειμαι 23 χρονων και αν γνωριζα μια συνομηλικη μου και πηγαινε το πραγμα σε σοβαρο και μου λεγε οτι πριν απο μενα εχει παει με αλλους 10 , θα στραβωνα . Και οι περισσοτεροι που ξερω κι εχω μιλησει το ιδιο , και για λιγοτερα ατομα .

να το δουμε λιγο μαθηματικα πες πως καθε σχεση της απο τα 18 και ανω ειναι κατα μ.ο 3-4μηνες(μια χαρα σοβαρη σχεση δηλαδη και οχι της μερας ή της εβδομαδας) και ας βαλουμε 4 για να γουσταρουμε και πες για να παει απο σχεση σε σχεση επειδη ειναι κοπελα με αρχες θελει 2 μηνες αρα εχουμε συνολικα καθε φορα μια σχεση 4 μηνων με 2 μηνες αναπαυλα(που ειναι υπερβολικο το διμηνο,αμα ειναι ομορφη η κοπελα)αρα εχουμε δλδ 6μηνες τωρα ας δουμε κατι στατιστικα στην ηλικια σου ειπες ε?23-18=5 χρονια γεματα ωραια?αρα 2 σχεσεις ανα χρονο αρα 2χ5=10 συγχαρητηρια μην την παντρευτεις γιατι ειναι "πουτανα" και πηγε με πολλους....!φιλε μου και εγω θα στραβωνα κτλ κτλ κτλ,αλλα δεν θα βρεις ευκολα καποια με την ζωνη αγνοτητας και το κλειδι στο χερι να σε περιμενει...!αλλαξαν οι καιροι...και στην τελικη ενω το βλεπεις σοβαρα και το μαθεις αργοτερα για τους 10 τι θα πεις...?βρηκα την τελεια.. αλλα εχει παει με 10 οποτε δεν την θελω!,ενας αριθμος θα χαλασει μια ολοκληρη εικονα πολλων θετικων που σου εχει προσφερει για να την δεις σοβαρα?τωρα αμα μιλαμε για καμμια σαυρα ενταξει παω πασο δεν θα την εχει αγγιξει κανεις στη ζωη της αρα εισαι τυχερος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
χαχαχααχαχαχαχα ρε thed πέθανα τώρα! Η ανάπαυλα με τρέλανε περισσότερο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
να το δουμε λιγο μαθηματικα πες πως καθε σχεση της απο τα 18 και ανω ειναι κατα μ.ο 3-4μηνες(μια χαρα σοβαρη σχεση δηλαδη και οχι της μερας ή της εβδομαδας) και ας βαλουμε 4 για να γουσταρουμε και πες για να παει απο σχεση σε σχεση επειδη ειναι κοπελα με αρχες θελει 2 μηνες αρα εχουμε συνολικα καθε φορα μια σχεση 4 μηνων με 2 μηνες αναπαυλα(που ειναι υπερβολικο το διμηνο,αμα ειναι ομορφη η κοπελα)αρα εχουμε δλδ 6μηνες τωρα ας δουμε κατι στατιστικα στην ηλικια σου ειπες ε?23-18=5 χρονια γεματα ωραια?αρα 2 σχεσεις ανα χρονο αρα 2χ5=10 συγχαρητηρια μην την παντρευτεις γιατι ειναι "πουτανα" και πηγε με πολλους....!φιλε μου και εγω θα στραβωνα κτλ κτλ κτλ,αλλα δεν θα βρεις ευκολα καποια με την ζωνη αγνοτητας και το κλειδι στο χερι να σε περιμενει...!αλλαξαν οι καιροι...και στην τελικη ενω το βλεπεις σοβαρα και το μαθεις αργοτερα για τους 10 τι θα πεις...?βρηκα την τελεια.. αλλα εχει παει με 10 οποτε δεν την θελω!,ενας αριθμος θα χαλασει μια ολοκληρη εικονα πολλων θετικων που σου εχει προσφερει για να την δεις σοβαρα?τωρα αμα μιλαμε για καμμια σαυρα ενταξει παω πασο δεν θα την εχει αγγιξει κανεις στη ζωη της αρα εισαι τυχερος!!!!
Καλα το να παιρνουμε τη μαθηματικη λογικη δεν εχει και πολυ νοημα:D Κι οπως ειπωθηκε και πιο πανω απο τη στιγμη που η αλλη εχει παει με ενα μεγαλο αριθμο, ανεξαρτητα τι εποχη ζουμε, δειχνει οτι δεν ειναι σταθερη και δεν ξερει τι θελει γενικα, για μια συντομη σχεση ναι αλλα οχι τοσο για σοβαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thed

Νεοφερμένος

Ο thed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Καλα το να παιρνουμε τη μαθηματικη λογικη δεν εχει και πολυ νοημα:D Κι οπως ειπωθηκε και πιο πανω απο τη στιγμη που η αλλη εχει παει με ενα μεγαλο αριθμο, ανεξαρτητα τι εποχη ζουμε, δειχνει οτι δεν ειναι σταθερη και δεν ξερει τι θελει γενικα, για μια συντομη σχεση ναι αλλα οχι τοσο για σοβαρη.

ενταξει εχεις δικιο να μην το παιρνουμε με την μαθηματικη λογικη στην οποια ολη η ζωη γυρω μας ειναι βασισμενη, δεν εχει νοημα,τωρα οσον αφορα το μεγαλο αριθμο δεν ξερω κατα ποσο τον βρισκεις μεγαλο ή κατα ποσο ο ανδρισμος σου εσενα σε περιοριζει στις 10 γυναικες οταν εισαι 18-25χρονων.. ή ξεχασα ειμαστε φαλλοκρατες?και τελικα ειμαστε μαγκες εμεις,ε ψιτ ψηλε για να εχεις παει εσυ με 10 γυναικες πρεπει 10 γυναικες να εχουν παει με σενα αρα μολις προσθεσες σε 10 γυναικες +1 στο νουμερο του τρομου ή αλλιως το 10% ,φοβερο?για αυτο λεω και ξαναλεω!!!Ολοι εχουμε την περιεργια και μας τρωει το σαρακι και θελουμε να μαθουμε για το παρελθον της ερωτικης ζωης του/της συντροφου μας ,τελικα μολις μαθαινουμε τις περισσοτερες φορες-μην πω παντα, δεν θελω να γινω απολυτος-μετανιωνουμε την ωρα και στιγμη που μας περασε απο το μυαλο και καναμε αυτην την ερωτηση και εκει απο εκει και περα καταστρεφουμε οτι ωραιο ειχαμε χτισει γιατι αρχιζουμε να κοστολογουμε τον/την συντροφο μας με βαση το παρελθον και ξεχναμε οσα ειχαμε δει τοσο καιρο που μας αρεσαν πανω του/της,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πώς μπορείς να ενδιαφέρεσαι για σχέση ΧΩΡΙΣ να ξέρεις κάτι για την άλλη;

Αυτό ρωτάω κι εγώ. Δε θα ρωτήσεις κάποια πράγματα; Δε θα θέλεις να μάθεις τα ενδιαφέροντά της, τη σχέση της με τους συγγενείς της, τα παιδικά και εφηβικά της χρόνια, τα χρόνια τψν σπουδών ή της εργασίας της κλπ κλπ; Οπότε πάνω σε αυτή τη συζήτηση ίσως προκύψει μια εξομολόγηση και παραδείγματα έχω δώσει παραπάνω. Και ρωτώ λοιπόν: αυτή η εξομολόγηση δεν επηρεάζει στο αν θα κάνατε σχέση με αυτή τη γυναίκα; Δε θα απορρίπτατε ποτέ μια γυναίκα εξαιτίας του παρελθόντος της; Και μην κολλάτε στο πόσες σχέσεις ή one night stand είχε, πάρτε το γενικότερα.

εννοειται πως ρωταμε και μας καιει και πολυ μαλιστα,μην κοιτας που το παιζουν απελευθερωμενοι.

Μα αυτό μου κάνει εντύπωση, δηλαδή πώς αλλιώς τελικά θα κρίνεις έναν άνθρωπο αν όχι από το παρελθόν του που είναι ο ίδιος τελικά; Θα τον ρωτήσεις, τι κάνεις τώρα; Πίνεις καφέ; Οκ μου κάνεις!????:confused:

ίσως είναι καλύτερα να μπαίνουμε σε μία καινούργια σχέση καθαροί με κάθε τρόπο από το παρελθόν.. αλλά συνήθως η περιέργεια νικά και μας βάζει σε αυτήν την απαίσια θέση να ψάχνουμε το παρελθόν και να αμφιβάλουμε :/:

Εγώ δεν το βλέπω σαν περιέργεια αλλά σαν μπούσουλας ας πούμε για να δω τι άνθρωπο έχω απέναντί μου.

δε ξερω τι λετε για απελευθερωμενους κλπ και σε ποιο ετος ζουμε .Θεωρω τον εαυτο μου ανοιχτομυαλο , ειμαι 23 χρονων και αν γνωριζα μια συνομηλικη μου και πηγαινε το πραγμα σε σοβαρο και μου λεγε οτι πριν απο μενα εχει παει με αλλους 10 , θα στραβωνα . Και οι περισσοτεροι που ξερω κι εχω μιλησει το ιδιο , και για λιγοτερα ατομα .

Μπορείς να εξηγήσεις γιατί θα στράβωνες; Δεν έχω γνώμη επί τούτου, θα ήθελα να δω πώς το βλέπουν οι νέοι άνθρωποι. Μου κάνει εντύπωση απλά γιατί υποτίθεται οτι η νέα γενιά είναι φυσικά πιο απελευθερωμένη κι έχει απομυθοποιήσει το σεξ και τους πολλούς συντρόφους.
Ας πάμε την ερώτηση αντίστροφα: αν εσύ είχες πάει με 10 γυναίκες, θα δικαιολογούσες αν μια γυναίκα στράβωνε και σε παρατούσε για αυτό το λόγο;:hmm:

Καλα το να παιρνουμε τη μαθηματικη λογικη δεν εχει και πολυ νοημα:D Κι οπως ειπωθηκε και πιο πανω απο τη στιγμη που η αλλη εχει παει με ενα μεγαλο αριθμο, ανεξαρτητα τι εποχη ζουμε, δειχνει οτι δεν ειναι σταθερη και δεν ξερει τι θελει γενικα, για μια συντομη σχεση ναι αλλα οχι τοσο για σοβαρη.

Γιατί δεν μπορεί να δείχνει οτι απλά ψάχνει να βρει τον κατάλληλο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laispodias

Νεοφερμένος

Ο Κανένας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Το παρελθ'ον παιζει μεγάλο ρολο. Αλλά όχι απο την πλευρά τον εμπειριών.
Σημαντικότερο ειναι το τι κοινό είχαν οι προηγουμενες εμπειρίες/σχέσεις, όχι ποσες ήταν.

Σε μεγάλο βαθμο οι άνθρωποι ακολουθούν επαναλαμβανόμενα μοτίβα στις σχέσεις τους, που βασίζονται σε βαθειές, ασυνείδητες ψυχολογικές ανάγκες. Αν για παράδειγμα αυτή που μας ενδιαφέρει έχει ένα σερί προηγούμενων σχεσεων με τύπους που είχαν θέμα με ποτό, ουσίες, τζόγο ή άλλη εξάρτηση, το πιθανότερο είναι οτι μονο με έναν τέτοιον θα είναί καλα, όσο κι αν τον βρίζει, γιατι μάλλον καποιος απο τους γονείς της έχει καποια εξάρτηση, οπότε μονο με κάποια μορφή εξάρτησης στον άλλο νοιώθει οικεία.
Αν η υποψήφια δηλώνει οτι έχει το μαλακομαγνήτη κι έχει ένα σερί με άντρες που της φέρθηκαν απαισια, με ψύχραιμη σκέψη καταλαβαινει κανείς οτι το μονο κοινό που είχαν ολοι αυτοι οι άθλιοι, ήταν αυτη η ίδια, κι αυτη μονο με έναν τέτοιο θα έχει την ένταση, την έξαψη και τη σαπουνόπερα που είναι το οξυγόνο της και χωρίς αυτην θα πληξει μέχρι θανάτου.
Αν ο μάγκας που ΄λιώνει για σένα και κολακεύεσαι και τον βλέπεις και για κατι πιο σοβαρό, έχει μπλέξει διαδοχικά με γυναικες που τού τα τρώγανε/τον εκμεταλλευόντουσαν/τον κερατώνανε ασυστολα/τον ποδοπατούσαν/τον είχαν σήκω κατσε, το πιθανότερο είναι οτι με τέτοια γονεική σχέση μεγάλωσ ή έχει τόσο χαμηλή αυτοεικόνα που ανέχεται τα παντα. Οπότε μονο με μια τετοια θα ήταν καλα.
Κι αν κυκλοφορεί μονο με γυναικες εμφάνισης περιοδικου που του τα μασάνε κανονικά με αντάλλαγμα κανα φιλί/κρεββατι 1 φορά το χρόνο, είναι τόσο απελπισμένα επιδειξιας, που πληρώνει ό,τι ναναι για 10 δευτερόλεπτα φιγουρας.

Για ξεπέτες δεν σε νοιάζουν λεπτομέρειες. Αν έχει κανει πολλά και δεν ησυχάζει, μάλλον θα συνεχίσει να κανει πολλα, οπότε για μια προσωρινή διασκέδαση μια χαρα ειναι (δεν ειναι τυχαίο οτι οι γυναικες σε ολα τα πλατη και τα μηκη της γης λενε ψέμματα για τον αριθμό των συντρόφων τους παντα προς τα κατω κι οι άντρες παντα προς τα πανω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτό ρωτάω κι εγώ. Δε θα ρωτήσεις κάποια πράγματα;
Όχι! Μα γιατί να ρωτήσω αν δεν ενδιαφέρομαι; Και γιατί να ενδιαφερθώ για σχέση εάν δεν ξέρω τίποτα για την άλλη; Και γιατί να ρωτήσω εάν δεν ενδιαφέρομαι και άρα δεν ξέρω τίποτα; Μήπως έχεις βάλει πολλά καλούπια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Όχι! Μα γιατί να ρωτήσω αν δεν ενδιαφέρομαι; Και γιατί να ενδιαφερθώ για σχέση εάν δεν ξέρω τίποτα για την άλλη; Και γιατί να ρωτήσω εάν δεν ενδιαφέρομαι και άρα δεν ξέρω τίποτα; Μήπως έχεις βάλει πολλά καλούπια;;;

Ρε Γιώργο αφού δεν ενδιαφέρεσαι για σχέση, μην απαντάς στο θέμα αφού δε σε αφορά. Το θέμα προϋποθέτει οτι γνωρίζεις κάποια την οποία για άλφα-βήτα λόγο θεωρείς ενδιαφέρουσα και ενδιαφέρεσαι να κάνεις σχέση μαζί της. Αφού δεν καλύπτεις αυτή την προϋπόθεση, άσε να συζητήσουμε εμείς οι υπόλοιποι που την καλύπτουμε. Είναι σαν να κάνω θέμα και να ρωτάω, πώς πίνετε τον ελληνικό καφέ, σκέτο ή μέτριο; Κι εσύ να λες, δεν πίνω καφέ γενικά. Ε μην απαντάς τότε ρε άνθρωπε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
ενταξει εχεις δικιο να μην το παιρνουμε με την μαθηματικη λογικη στην οποια ολη η ζωη γυρω μας ειναι βασισμενη, δεν εχει νοημα,τωρα οσον αφορα το μεγαλο αριθμο δεν ξερω κατα ποσο τον βρισκεις μεγαλο ή κατα ποσο ο ανδρισμος σου εσενα σε περιοριζει στις 10 γυναικες οταν εισαι 18-25χρονων.. ή ξεχασα ειμαστε φαλλοκρατες?και τελικα ειμαστε μαγκες εμεις,ε ψιτ ψηλε για να εχεις παει εσυ με 10 γυναικες πρεπει 10 γυναικες να εχουν παει με σενα αρα μολις προσθεσες σε 10 γυναικες +1 στο νουμερο του τρομου ή αλλιως το 10% ,φοβερο?για αυτο λεω και ξαναλεω!!!Ολοι εχουμε την περιεργια και μας τρωει το σαρακι και θελουμε να μαθουμε για το παρελθον της ερωτικης ζωης του/της συντροφου μας ,τελικα μολις μαθαινουμε τις περισσοτερες φορες-μην πω παντα, δεν θελω να γινω απολυτος-μετανιωνουμε την ωρα και στιγμη που μας περασε απο το μυαλο και καναμε αυτην την ερωτηση και εκει απο εκει και περα καταστρεφουμε οτι ωραιο ειχαμε χτισει γιατι αρχιζουμε να κοστολογουμε τον/την συντροφο μας με βαση το παρελθον και ξεχναμε οσα ειχαμε δει τοσο καιρο που μας αρεσαν πανω του/της,
Μα δεν κολλάω στο νουμέρο και αν περάσει το όριο να αποκλείω την πιθανότητα να ξεκινησω κατι μαζί της. Αυτό είναι Pathetic. Το θέμα είναι ότι όταν έχει κανει παρα πολλες σχέσεις πριν απο μενα σε συναρτηση με την ηλικία της, δείχνει ότι δεν είναι σταθερη στο να κάνει κάποιο σοβαρο δεσμο. Γιατι τώρα αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για μια κανονικη σχέση και οχι κατι που να κρατησει 1-2 εβδομαδες. Σε εκείνη την περιπτωση δεν θα με χαλάγε καν με ποσους έχει παει. Αλλά όταν έχω κανει μια σοβαρη σχέση, παμε π.χ στο χωριό της και μαθω ότι έχει παρει σχεδον όλο το χωριο ή γενικα όπου παμε συνανταμε διαφορους πρωην, δε νομιζω ότι θα αισθανομουν και τόσο τυχερος:whistle:
Γιατί δεν μπορεί να δείχνει οτι απλά ψάχνει να βρει τον κατάλληλο; :hmm:
Όχι, γιατι αν μόλις πριν απο μενα εχει παει με ολοκληρη ποδοσφαιρική ομαδα (βασικους και αναπληρωματικους:P) και κυριως όταν προκειται για σχετικα μικρη ηλικια, δεν δειχνει οτι ψαχνει να βρει τον καταλληλο αλλά ότι είναι συναισθηματικα ασταθης και δεν είναι για κατι σοβαρο και ότι μετά απο σένα θα συνεχιζει να ψαχνει κι αλλους "κατάλληλους";)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
κατ αρχας σχεση 3-4 μηνες δε το λες καν σχεση , σιγα το πραγμα. περισσοτερο " τραβιομαστε " το λες . Οποτε 10 τετοιες περιστασεις για μια κοπελα απο τα 18 εως τα 23 δε μου φαινονται λιγες η πολλες , δε το κατατασσω σε κατηγορια ,απλα δε θα εκανα εγω κατι σοβαρο μαζι της .
Πολυ ευχαριστως να γινει κατι παρομοιο και μ'εμενα , να βγαινουμε , να περναμε καλα κλπ κλπ , αλλα οχι κατι παραπανω
Και γενικα δεν εχω προβλημα να το κανω αυτο με οποιαδηποτε κοπελα ( μου εχει τυχει αλλωστε ) , δε θα κρινω καμια που κανει οτι γουσταρει με την προσωπικη ζωη της οταν ειναι ελευθερη , αλλα για κατι πιο σοβαρο , εγω προσωπικα οχι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με τη λογικη του Γιωργου, αν δε γνωριζεις καποιον τοσο καλα γιατι δειχνεις ενδιαφερον για σχεση; Τωρα, αν ειμαι ηδη με καποιον καιρο και απλα υπαρχει κατι που δεν ξερω,tell me something new,ολοι κρυβουμε κατι, δε θα μπω και στο ρολο του δημοσιογραφου να ξεκινησω ερωτησεις. Αν εχει αλλαξει πιθανοτατα να μη θελει να το μοιραστει και αν δεν εχει αλλαξει πιθανοτατα ηδη να βλεπω κατι στον χαρακτηρα του που να μου βαραει καμπανακια. Οπως και να'χει αφου στο παρον περναω καλα, γιατι να ξεκινησω να ψαχνω για κρυμμενα μπαουλα; Και γω εχω πραγματα που δε θελω να μοιραζομαι, σε αλλους φαινονται σημαντικα σε αλλους ασημαντα, who cares;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Και αν δεν υπάρχει καθόλου παρελθόν? Αν είναι ο πρώτος σου και είσαι η πρώτη του? Δεν θα είναι (κάποια στιγμή) λίγο βαρετό αυτό? Δεν θα πρέπει (κάπως) να γεμίσει το κενό?


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Δε λεμε μονο για πρωην αλλα και παλι γεμιζει κανενας το κενο λεγοντας τι εκανε με αυτους; Δηλαδη αν δεν εχεις πρωην εισαι το πιο βαρετο ατομο στη γη; Φιλους δεν εχεις; (οχι εσυ, γενικα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Και αν δεν υπάρχει καθόλου παρελθόν? Αν είναι ο πρώτος σου και είσαι η πρώτη του? Δεν θα είναι (κάποια στιγμή) λίγο βαρετό αυτό? Δεν θα πρέπει (κάπως) να γεμίσει το κενό?



Χαχαχ Τι αποριες που εχει ο κοσμος. Στο κατω κατω σε τετοια περιπτωση αμα βαρεθεις χωριζετε ετσι ωστε στην επομενη σχεση που θα κανει/εις να μην εισαι/ ειναι βαρετος/η:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dias:
Και αν δεν υπάρχει καθόλου παρελθόν? Αν είναι ο πρώτος σου και είσαι η πρώτη του? Δεν θα είναι (κάποια στιγμή) λίγο βαρετό αυτό? Δεν θα πρέπει (κάπως) να γεμίσει το κενό?

Συνήθως δεν υπάρχει καθόλου παρελθόν ή αν υπάρχει υπάρχει καλό παρελθόν δεν υπάρχει κανένας λόγος να πλησιάσουμε για σχέση κάποιον για τον οποίο γνωρίζουμε από πριν ότι έχει άσχημο παρελθόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Κατ' αρχήν το παρελθόν δε σβήνει και σε κάποιες περιπτώσεις που είναι αρκετά σοβαρό έχει συνέπειες στη ζωή ενός ανθρώπου στη συνέχεια της δεν υπάρχει περίπτωση να κρυφτεί, όχι πλήρως, όχι στο διηνεκές.

Οπότε, θα έπρεπε να μας απασχολεί όχι μόνο το ποιο είναι το παρελθόν του άλλου αλλά και το πώς το διαχειρίζεται.

Για παράδειγμα, κάποιος που είναι ειλικρινής αναφορικά με το παρελθόν του, θεωρώ ότι μπορεί να είναι αξιόπιστος για το παρόν και το μέλλον, ειδικά εάν το παρόν του δείχνει ότι αν έχει κάνει κάποια λάθη, έχει προσπαθήσει να τα διορθώσει ή έστω να τα ξεπεράσει, να πάει κάπως παρακάτω, να αλλάξει κάτι στη ζωή του, να κάνει ένα νέο ξεκίνημα.

Κακά τα ψέμματα, όταν κάνουμε σχέση με κάποιον, άνδρα ή γυναίκα, παίρνουμε και το παρελθόν του πακέτο.

Γιατί κάθε τι που έκανε ή δεν έκανε στο παρελθόν είναι μια ψηφίδα του τί κάνει ή δεν κάνει στο παρόν, του τί θα κάνει ή δεν θα κάνει στο μέλλον.
Πιστεύω βέβαια ότι μπορεί να υπάρχουν εξαιρέσεις σε αυτό, άλλωστε οι εξαιρέσεις είναι αυτές που επιβεβαιώνουν τον κανόνα... αλλά μιλάμε για άτομα που έχουν την ψυχική δύναμη να σταθούν απέναντι στον ίδιο τους τον εαυτό, να μετασχηματίσουν το παρελθον τους σε εμπειρία και να το κάνουν θεμέλιο λίθο του μέλλοντος τους. Μοναχική διαδικασία φοβάμαι, και ειδικά αν πρόκειται για περιπτώσεις με μακροχρόνιες επιπτώσεις όπως το αλκοόλ, τα ναρκωτικά ή άλλα προβλήματα που μπορεί να έχουν συνέπειες στη ζωή ενός ανθρώπου ίσως και επίπονη, απαραίτητη όμως, αν κάποιος θέλει να ξεκινήσει ξανά.

Το αν επηρεάζει ή όχι το παρελθόν κάποιου το παρόν του σε μια σχέση, εξαρτάται από όλα αυτά. Από το τί έκανε, πώς το διαχειρίστηκε, πώς είναι τώρα. Και αν ξέρουμε το τώρα έχοντας γνώση του παρελθόντος, ακόμα και αν αυτό είναι δύσκολο, ίσως μας κάνει να εκτιμήσουμε περισσότερο ή σε κάθε περίπτωση καλύτερα, το άτομο που έχουμε απέναντι μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top