Metal Music Only

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Και ένα ευχάριστο μεταλικό διάλειμμα, χαχαχαχ! Απολαύστε, εγώ προσωπικά την έχω πατήσει πολλές φορές και ακούω τα ίδια :

^^ το από πάνω είναι κορυφαίο απ το δεύτερο λεπτό και μετά, μουαχουχαουα
Το επόμενο απ την αρχή ως το τέλος εξωφρενικά πετυχημένο :

Και το τελυταίο απλά απίστευτο χαρχαρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πολυ καλα ελληνικα ξερουν οι behemoth τελικα ; ! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Κι ακομα ενα :

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Κι ακομα ενα :


χαχαχαχ! δεν ξανακούω Cannibal Corpse, α αρχίσω να ψάχνω για στιχάκια χα0χα0:clapup:

πάρτε κόσμε κι άλλο (πολύ καλό χαχαχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Mayhem "Freezing Moon"


Everything Here Is So Cold
Everything Here Is So Dark
I Remember It As From A Dream
In The Corner Of This Time

Diabolic Shapes Float By
Out From The Dark
I Remember It Was Here I Died
By Following The Freezing Moon

It's Night Again, Night You Beautiful
I Please My Hunger, On Living Humans
Night Of Hunger Follow It's Call
Follow The Freezing Moon

Darkness Is Growing, Eternity Opens
The Cememtary Lights Up Again
As In Ancient Times
Fallen Souls Die Behind My Steps
By Following The Freezing Moon

και για τον Great Chaos που δεν πάει τις black-ιες

Agalloch "...And The Great Cold Death Of The Earth

"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.



Total eclipse hides the Earth
The night of doom has come
Antichrist soldiers are proclaimed
To send souls to the Hell

Catastrophe and destruction
Mankind is slaughtered without mercy
Suphul clouds are in the air
Legions winds corrose the universe

The messiahs, redeemers of mankind
Chained in the valley of Hades
Crowds blinded by evil
Only death is real

Total destruction
Walls of churches stained by blood
Altars burning in the flames
The doom cries out for insanity

The nuclear war announces the end of the world
The mankind is buried and forgotten
Prophets forsee the doom
They forsee the triumph of your death
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ωπ ποστάρουμε κομματάκια βλέπω!
Κάτι freezing moon είδα πιο πάνω και ένιωσα υπερήφανος. Εύγε, εύγε, εύγε!
Λοιπόν πάρτε κάτι χαλαρό αλλά ουχί βαρετό!

Προσωπικά μου θυμίζουν Porcupine Tree της τελευταίας περιόδου τους.
Για να ακούσω γνώμες :)

Ορίστε κ οι στίχοι για να μην ψάχνεις, αναγνώστη μου:

[FONT=Trebuchet MS, Verdana, Arial][SIZE=-1]The Mayan Factor - Warflower

rain falling around me
can't tell if weather is warm
or why I am cold?
fame falls all around me
can't tell if I should just hide or run
some people hold onto their misery,
a token of their lives
painted faces, warlike, they march on
feel the end near, blinding and screaming
for blood they'd do anything

got two tickets to Peridon, just can't sleep
I've got no reason to worry 'cause it's just a dream
on my way to the classroom
lit the fire
it's a burning desire
murder
water is needed

hate seems always following
can't tell if I can run, can't find my way outside
hate seems always following
can't tell if I should just run or hide
some people hold onto their misery
a token of their lives
painted faces, warlike, they march on
feel the end near, blinding and screaming
for blood they'd do anything

got two tickets to Peridon, just can't sleep
I've got no reason to worry 'cause it's just a dream
on my way to the classroom
lit the fire
it's a burning desire
murder
water is needed... [/SIZE][/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Μου άρεσε το κομμάτι.Αλλά με χάλασαν λίγο τα φωνητικά.(Στο 5.12 με θύμισαν και TooL μουσικά.) Ήταν φωνητικά για μπύρα και γρήγορους ρυθμούς και τα χώρεσαν σε κομμάτι που ήθελε ντουμ-ιάρικα ή έστω "μαστουριάρκα φωνητικά".Με τους όρους αυτούς εννοώ :

1. Μαστουροφωνητικά :


2.Ντουμιάρικα :


Και σας αφιερώνω και κομματάρα απ τα τελευταία των Katatonia

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Κομματάρα το omerta!
Εγώ έχω κολλήσει με αυτό πάντως:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αν και η συναυλία τον Ιούλιο ήταν ψιλοαπογοήτευση λόγω του απαίσιου ήχου ( α ρε Principal) η κομματάρα αυτή μας ξεσήκωσε. Για να αλλάξουμε και στυλ από τα τελυτάια ποστ. Κάθε φορά που ακούω το κάτωθι απλά αναμαλλιάζομαι.

Ο Chuck Billy όσα κιλά και να πάρει θα είναι ρισπέκτ.-Φωνάρα



SOULS OF BLACK!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Με την αναφορά του Principal θυμήθηκα το 8-ball.
Μου έλειψαν πολύ τα ντίσκο πάρτυ του! :clapup:
Μεταλλάδες με μακριά μαλλιά και μούσια, να χορεύουν σαν τον τραβόλτα με μπλούζες morbid angel.
Πω γαμώτο θέλω να ξαναπάω Θεσσαλονίκη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Με την αναφορά του Principal θυμήθηκα το 8-ball.
Μου έλειψαν πολύ τα ντίσκο πάρτυ του! :clapup:
Μεταλλάδες με μακριά μαλλιά και μούσια, να χορεύουν σαν τον τραβόλτα με μπλούζες morbid angel.
Πω γαμώτο θέλω να ξαναπάω Θεσσαλονίκη!

Χαχα ναι, τα ντίσκο πάρτυ είναι αλαλούμ τελείως! Τελευτάια φορά που είχα πάει (γιατί δεν το πολυσυμπαθώ μουσικώς το οχτώμπαλλο) είχαμε κατέβει στο ντίσκο πάρτυ με μια φίλη γκοθού και ήμασταν ανάμεσα στους κουλούς :
Μ : πλατφόρμες ως τον ουρανό, μακρυ κατάμαυρο darkwave μαλλί, old school gothic βάψιμο
Εγώ : σαν κανένα ανίψι του Στάθη Ψάλτη-υβρίδιο Σταμάτη Γαρδέλη : αθλητικά, μακρόμαλλο, μπλούζα Jacob's Dream και κακοστριμμένο τσιγάρο στο στόμα να χορεύουμε YMCA!

Και έχουμε και έναν φίλο με μπλούζες Aborym να σέρνει γόνατα καμιά φορά κάνοντας ντίσκο φιγούρα.

Αχ , με πρίζωσες τώρα για χαβαλεδούρα και την Παρασκευή πρέπει να πάω σε χ'εβυ μέτσολ πάρτυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Οι γκοθούδες στον πάνω όροφο είναι επίσης καθιερωμένες κάθε Παρασκευή στο οχτώμπαλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν νομίζω γιατί εκείνη τη μέρα είχε βραδιά Megadeth και πήγα να τα σπάσω με τον αμορεμίο και την εν λόγω φιλενάδα.Τα Σάββατα νομίζω έχει πάνω "γκοθούδες".Αλλά αν θες τη γνώμη μου , πιο darkwave βραδιές κανονίζονται αν σου αρέσει το είδος, γιατί γκόθικ δλυσκολα παιζει στο οχτώμπαλλο σε καθιερωμένες βραδιές.Συνήθως βάζει μπλιμπλίκια industrial και λοιπα τα οποια δεν κατέχω.
Πάντως εγώ για stoner, heavy metal, power, thrash, death και black δεν πάω εκεί γιατί είναι το άνδρο του nu metal. μπλιε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Την Παρασκεύη που είχα πάει εγώ έσκαγαν από πάνω τα κοριτσούδια με τις πλατφόρμες κλπ :P
Γαμάει το νου μέταλ ρε. Είδικα σε κανά τέτοιο μαγαζί. Πφ. Και το industrial, αμέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
μπα ιφριτ μου, δεν είμαι του είδους.Με πιάνει πονοκέφαλος.Όπως και με το πόζερ, πάνω από 5 κομμάτια στη σειρά δεν μπορώ.Αν και χαβαλεδιάζω με πόζερ. Το νου μέταλ δεν το μπορώ με τίποτις. Βέβαια το ίδιο μπορεί να πει κάποιος για τα γούστα μου. Εγώ π.χ. μπορώ να ακούω epic και speed metal μεχρι να με πάρει ο ύπνος όρθια απ την κούραση, άλλοι βγάζουν σπυριά και φτύνουν σαλμονέλα.
Περί ορέξεως.. μορταδέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Το πόζερ βασικά γαμάει για ροκάδικα.
Παίζω κ εγώ μουσική σε μαγαζί κ το τιμάω πολύ.
Bon Jovi, Quiet Riot, Whitesnake και πάει λέγοντας
Κέφι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω δει ποζεράδες σε ροκάδικα να γίνονται το ανέκδοτο του μαγαζιού :rofl:. Αν και συνήθως αυτοί έχουν τα δικά τους στέκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Και ένα ευχάριστο μεταλικό διάλειμμα, χαχαχαχ! Απολαύστε, εγώ προσωπικά την έχω πατήσει πολλές φορές και ακούω τα ίδια :

Ξεχάσατε το "Ζει και τις Τρώει" των Μετάλλικα.:clapup: Πώς μπορεί να λείπει απ' τη συλλογή;;;:D:P

Γεια σου ρε Ίφριτ, πού χάθηκες τόσον καιρό; Καλωσήρθες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εδώ κ εκεί... Καλώς σας βρήκα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top