Τι μηχανή θα παίρνατε;

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Αποκλειστικά και μόνο για τους λάτρεις των μηχανών. Ξέρω ότι υπάρχει ανάλογο θέμα για μηχανάκια, αλλά εδω μιλάμε για μηχανές.

Ας υποθέσουμε ότι είχατε τα λεφτά να πάρετε τη μηχανή των ονείρων σας ποιά θα ήταν? (Καλό θα είναι αν μπορείτε να δημοσιεύσετε φωτο)

Να η δική μου επιλογή:

https://www.adesivi-moto.com/carene-moto/r1-yamaha-kit.JPG :clapup: :clapup: :clapup:

Ντάξει και η R6 δε με χάλαγε, αλλά μιλάμε για τη πρώτη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Απλα θα ξαναεπαιρνα αυτη που εχω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εννοείτε. Οι γουρούνες είναι συμπαθή τετράποδα :P :D
Αυτή ειδικά που φοράει και τη μηχανή της XT 660 είναι ακόμη πιο συμπαθής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
σημερα εκανα test ride αυτην εδω :) https://cannon-bmw.co.uk/cannon/New_Bikes/F800S/BMW F800S.htm

Απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! 9.100? και ειναι δικια μου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν τα καταφερω να βρω μια απο αυτες:
https://www.planetmodel57.com/image-0619.jpg
https://www.oldtimer-wien.at/media/salon/police-illu.jpg

(αναθεμα τα λιγα μοντελα που κυκλοφορουν εκτος Αμερικης... Παντος εχει μια Indian στην Ροδο...Αν ειμαι τυχερος θα την πουλισει σε λιγα χρονια ο τυπος (κατι το οπιο αποκλειετε φυσικα...)


Αλλιως θα παρω αυτην (την οπια σχεδιαζει να παρει του χρονου ο μπαμπας μου,μολις ξεχρεωση αυτην που εχουμε τωρα, οποτε αμα δεν μου περνει και εμενα μια θα οτυ κλεβω την δικι του:P) και φυσικα θα της προσθεσω καπιες αιστιτικες λεπτομεριες που θα την κανουν πολυ πιο ομορφη
https://www.kwmuth.com/customers/rickstiegman/4.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αυτη...https://www.hondabikes.net/pictures/honda-valkyrie-rune.jpg
Honda Valkyrie Rune. Κυρια με ονομα.

Κοστιζει οσο μια ΒΜW 3.18 αλλα δεν με χαλαει. Ποτε δεν μου αρεσαν οι BMW:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτη...https://www.hondabikes.net/pictures/honda-valkyrie-rune.jpg
Honda Valkyrie Rune. Κυρια με ονομα.

Κοστιζει οσο μια ΒΜW 3.18 αλλα δεν με χαλαει. Ποτε δεν μου αρεσαν οι BMW:D

Ν ασου πω εγω προτιμω να τα δωσω για μηχανη (οχι την συγκεκριμενη, καπιες απο αυτες που μου αρεσουν) παρα για ενα οπιοδηποτε αμαξι αυτης της αξιας, μην ξεχνας, η Road King που εβαλα μαζι με της μετατροπες που θελω να της κανω κοστιζει οσο το αμαξι μας...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πολλά χρόνια αγαπημένη...

https://www.motoblog.it/uploads/ApriliaPegaso650Trail.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και γυναικα που θελει μηχανη; Ωραιο και σπανιο φαινομενο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Aπό τότε που κόντεψα να γίνω μια ακόμα φωτό στο rotten.com, δεν έχω ξαναεπιθυμήσει δίτροχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Για την ώρα έχω το κράνος και το μπουφάν.
Τα αγόρασα ώστε να μπορώ να είμαι πάντα σωστά ντυμένη όταν ανεβαίνω σε μηχανές φίλων (και συντρόφων).
Το ίδιο σκοπεύω να κάνω και με την κόρη μου όταν μεγαλώσει:
Να την απαγορεύσω να ανεβαίνει σε μηχανές είναι δύσκολο, ε τουλάχιστον ας είναι εξοπλισμένη με τα απαραίτητα για την ασφάλειά της.

Δε νομίζω πως το ύψος και τα κιλά μου θα μου επέτρεπαν να την οδηγήσω την Pegaso (χρειάζομαι μαζί και έναν οδηγό! χε χε!...) (Μπορώ να έχω τον Capirossi παρακαλώ -άντε έστω τον Rossi; :P)

Δεν θεωρώ πως η μηχανή είναι πιο επικίνδυνη από το αυτοκίνητο.
Η μαμά μου π.χ. που οδηγεί αυτοκίνητο είναι πολύ πιο επικίνδυνη οδηγός από πολλούς φίλους μοτοσικλετιστές που είναι έμπειροι και συνετοί οδηγοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Η αδυναμια μου ειναι η R1 αλλα και η ΚΤΜ μια χαρα ειναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Aπό τότε που κόντεψα να γίνω μια ακόμα φωτό στο rotten.com, δεν έχω ξαναεπιθυμήσει δίτροχο.
Έχεις ήδη γίνει φωτο στο ρότεν και θα γινόσουν ακόμα μία ρε θηρίο?

Εμένα πάντα μου άρεσε αυτή:https://www.modellismorossi.com/catalog/images/Vespa 150 48983.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
λολ faith Πολύ γέλιο:bleh:
Ελπίζω να κάνεις πλάκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Bill κι όμως δεν κάνω πλάκα.:P
Η vespa είναι θρύλος.Και μου θυμίζει κάτι από ιταλικές ταινίες του 60 και από Βέγγο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Δεν θεωρώ πως η μηχανή είναι πιο επικίνδυνη από το αυτοκίνητο.
Η μαμά μου π.χ. που οδηγεί αυτοκίνητο είναι πολύ πιο επικίνδυνη οδηγός από πολλούς φίλους μοτοσικλετιστές που είναι έμπειροι και συνετοί οδηγοί.

Το παραδειγμα σου ειναι ατοπο.Γιατι εχει να κανει με τον οδηγο και οχι με το οχημα. Η μανα σου τοτε ειναι μεγαλος εχθρος για τους φιλους μοτοσικλετιστες σου γιατι πολυ απλα σε ατυχημα με αυτοκινητο ειναι απροστατευτοι. Σε περιπτωση προσκρουσης με 100 χιλιομετρα την ωρα δεν νομιζω να ηθελες να εισαι πιο πολυ σε μοτοσυκλετα παρα αμαξι...

Στην Χαλκιδικη που ζω καθε καλοκαιρι εχουμε δεκαδες θανασιμα, οταν σε αυτα εμπλεκεται και μηχανη ο οδηγος κατα 90% ειναι ο νεκρος....

Αρα παιρνουμε ολοι μια goldwing για να περιορισμουμε τις πιθανοτητες.:D

Honda FTW!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η μηχανη οπως και να το κανουμε ειναι πιο επικυνδινη, ωστοσο αν ζεις για αυτο το πραγμα δεν σε νιαζει, αρκει να προσεξεις ωστε να μειωνεις της πιθανοτιτες και παντα με τον καταλιλο και απαρετιτο εξοπλισμο. Συγουρα η πειρα και η σωστη οδηγισει βοηθανε, αλλα και ενας πρωταρης και ενας πολυ εμπειρος μπορουν να την πατισουν απο λαθος αλλουνου και ισως μια στιγμιεα απροσεξια (Μετριστε ολοι οσοι οδηγατε, ειτε μηχανη ειτε αυτοκινιτο) ποσες φορες γυρνατε να δειτε μια ταμπελα, την θεα, εναν γνωστο κλπ. Χασατε το μετρημα; Για σκευτιτε ποσες πιθανοτιτες εχετε λοιπον να πεταχτει πανω σας ενας επικυνδινος οδηγος και εσεις να μην προλαβετε να το αντιλειυθειτε γρηγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Syrup

Νεοφερμένος

Η Syrup αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
... αν και δεν ξέρω από μηχανές ... μου αρέσουν πολύ!!
...νομίζω ότι θα διάλεγα μια ταξιδιάρα TDM... για μεγάάάάάλες διαδρομές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top