"Λάθη" στη σχέση

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Διαβαζοντας τα ποστ τα δικα σας για το θεμα με επιασε πανικος.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ .μα τον Αγιο που λεμε στο νησι ειμαι τελειος τρελη δηλ που δεν τον ζηλευω καθολου που τον θεωρω κουραστικο επειδη τηλεφωνει δεκαπεντε φορες την ημερα που δεν ανησηχω αν με κερατωνει που αν και τον αγαπαω σε ανθρωπινο επιπεδο τρελα δεν ειμαι ερωτευμενη και βαριεμαι μερικες φορες γιατι ειναι δεδομενο οτι θα ειναι εδω οταν τον χρειαστω στα δυσκολα αλλα αντιδρα το ειναι μου και πνιγομε απο αυτη την θαλασσα λατρειας καθημερινα που που και που θα ηθελα να υψωσει μια φωνη δεν ειμαι καλα λεμε που να με ταξω παναγια μου τη ηθελα και τα διαβαζα αντε παλι ενοχες βοηθειααααααααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Διαβαζοντας τα ποστ τα δικα σας για το θεμα με επιασε πανικος.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ .μα τον Αγιο που λεμε στο νησι ειμαι τελειος τρελη δηλ που δεν τον ζηλευω καθολου που τον θεωρω κουραστικο επειδη τηλεφωνει δεκαπεντε φορες την ημερα που δεν ανησηχω αν με κερατωνει που αν και τον αγαπαω σε ανθρωπινο επιπεδο τρελα δεν ειμαι ερωτευμενη και βαριεμαι μερικες φορες γιατι ειναι δεδομενο οτι θα ειναι εδω οταν τον χρειαστω στα δυσκολα αλλα αντιδρα το ειναι μου και πνιγομε απο αυτη την θαλασσα λατρειας καθημερινα που που και που θα ηθελα να υψωσει μια φωνη δεν ειμαι καλα λεμε που να με ταξω παναγια μου τη ηθελα και τα διαβαζα αντε παλι ενοχες βοηθειααααααααααααααααααααααααααα


:laugh::laugh:

Δεν ειναι τιποτα, θα σου περασει.:P
Εχεις επιλογες παντως.
η να χτυπιεσαι κι αλλο :Pη να χωρισεις:P η να τον χιλιοπαρακαλασεις να σε κερατωσει (αντε με την σκεψη μονο:P) μπας και τσιμπησεις
η να μεινεις να τον απολαυσεις γιατι τελειος σιγουρα δεν ειναι:P και μια μερα θα στα κανει τα νερα, δηλαδη δε γλιτωνεις την μινι ανησυχια (δε μιλω για απατη, γενικοτερα μιλάω).:P

Το επιπεδο/σταδιο που περνας θελει πολλη μεγαλη προσοχη... ειναι ενα (απο τα μπολικα) μεταιχμιο μιας σχεσης.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
:laugh::laugh:

Δεν ειναι τιποτα, θα σου περασει.:P
Εχεις επιλογες παντως.
η να χτυπιεσαι κι αλλο :Pη να χωρισεις:P η να τον χιλιοπαρακαλασεις να σε κερατωσει (αντε με την σκεψη μονο:P) μπας και τσιμπησεις
η να μεινεις να τον απολαυσεις γιατι τελειος σιγουρα δεν ειναι:P και μια μερα θα στα κανει τα νερα, δηλαδη δε γλιτωνεις την μινι ανησυχια (δε μιλω για απατη, γενικοτερα μιλάω).:P

Το επιπεδο/σταδιο που περνας θελει πολλη μεγαλη προσοχη... ειναι ενα (απο τα μπολικα) μεταιχμιο μιας σχεσης.:P
μπα το μονο που δεν με απασχολει ειναι το κερατο ασε γιατι εχω αποψεις για την λεγομενη απιστια που ετσι και τις αναφερω θα μαζευω αρνητικες απο ολο τον γυναικιο πληθυσμο του στεκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,791 μηνύματα.
μπα το μονο που δεν με απασχολει ειναι το κερατο ασε γιατι εχω αποψεις για την λεγομενη απιστια που ετσι και τις αναφερω θα μαζευω αρνητικες απο ολο τον γυναικιο πληθυσμο του στεκι

έχεις την στήριξή μου...μίλα ελεύθερα! :) ;):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Απλα νομιζω οτι θα συνχωρουσα πολυ ευκολα μια σαρκικη απιστια δεν θα με πειραζε καθολου οταν αφορουσε μονο το σεξουαλικο κοματι δηλ seχ xωρις συναισθηματικο δεσιμο. Αυτο θα το συνχωρουσα αν υπηρχε δεσιμο αγαπη δεν διωχνεις καποιον απλα επειδη εκανε sex με αλλη γυναικα προσεχε μιλαω για απλο καθαρο τιμιο sex χωρις να περιλαμβανει σχεση αυτο ειναι αλλο πραγμα ειναι κοροιδια ειναι απατη το εχεις καλιεργησει το εχεις προετοιμασει το επεδιωκες . Το να θελησεις καποια στιγμη ενα αλλο σωμα ειδικα αν εισαι σε μια σχεση χρονια το θεωρω σε καποια φαση και φυσιολογικο ασχετα αν το κανεις πραξη η οχι αλλα αυτο θα το εβλεπες σαν κατι στιγμιαιο ε ναι αυτο θα το συνχωρουσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ωραια η τοποθετηση σου αγροτισσα, εχει αυτο το πιπερακι που λειπε στην κουβεντα, καλα εκανες και το θεσες (μην εχεις ανασφαλειες με τις αρνητικες).
Αν ημουν ανδρας(και σα γυναικα, τωρα που μιλαμε) θα αναρωτιομουν, οχι για τις τασεις σου που ξεχωριζουν (τουλαχιστον στο θεμα), αλλα για το κατα ποσο εισαι εσυ πιστη, οχι συναισθηματικα βεβαια(...) αλλα σεξουαλικα.

Συνηθως δεχομαστε οσα θελουμε να δεχονται οι αλλοι σε εμας. Τι λες, συμφωνεις ή θεωρεις πως μονο ο φιλος σου εχει αυτο το προνομιο? Κι αν ναι, εσυ το εχεις? Θελεις να το εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Διαβαζοντας τα ποστ τα δικα σας για το θεμα με επιασε πανικος.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ .μα τον Αγιο που λεμε στο νησι ειμαι τελειος τρελη δηλ που δεν τον ζηλευω καθολου που τον θεωρω κουραστικο επειδη τηλεφωνει δεκαπεντε φορες την ημερα που δεν ανησηχω αν με κερατωνει που αν και τον αγαπαω σε ανθρωπινο επιπεδο τρελα δεν ειμαι ερωτευμενη και βαριεμαι μερικες φορες γιατι ειναι δεδομενο οτι θα ειναι εδω οταν τον χρειαστω στα δυσκολα αλλα αντιδρα το ειναι μου και πνιγομε απο αυτη την θαλασσα λατρειας καθημερινα που που και που θα ηθελα να υψωσει μια φωνη δεν ειμαι καλα λεμε που να με ταξω παναγια μου τη ηθελα και τα διαβαζα αντε παλι ενοχες βοηθειααααααααααααααααααααααααααα

Απλα τον θεωρεις δεδομενο και δεν τον θελεις πλεον ερωτικα, οπως και η ιδια παρατηρησες...
Δεν εισαι η μονη, υπαρχουν πολλες και πολλοι στην ιδια μοιρα με σενα.


Απλα νομιζω οτι θα συνχωρουσα πολυ ευκολα μια σαρκικη απιστια δεν θα με πειραζε καθολου οταν αφορουσε μονο το σεξουαλικο κοματι δηλ seχ xωρις συναισθηματικο δεσιμο. Αυτο θα το συνχωρουσα αν υπηρχε δεσιμο αγαπη δεν διωχνεις καποιον απλα επειδη εκανε sex με αλλη γυναικα προσεχε μιλαω για απλο καθαρο τιμιο sex χωρις να περιλαμβανει σχεση αυτο ειναι αλλο πραγμα ειναι κοροιδια ειναι απατη το εχεις καλιεργησει το εχεις προετοιμασει το επεδιωκες . Το να θελησεις καποια στιγμη ενα αλλο σωμα ειδικα αν εισαι σε μια σχεση χρονια το θεωρω σε καποια φαση και φυσιολογικο ασχετα αν το κανεις πραξη η οχι αλλα αυτο θα το εβλεπες σαν κατι στιγμιαιο ε ναι αυτο θα το συνχωρουσα


Σε αυτην την τοποθετηση, με καλυψε η Μαιντ. Σκεφτηκα το ακριβως ιδιο..."Συνηθως δεχομαστε οσα θελουμε να δεχονται οι αλλοι σε εμας."

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
Απλα τον θεωρεις δεδομενο και δεν τον θελεις πλεον ερωτικα, οπως και η ιδια παρατηρησες...
Δεν εισαι η μονη, υπαρχουν πολλες και πολλοι στην ιδια μοιρα με σενα.




Σε αυτην την τοποθετηση, με καλυψε η Μαιντ. Σκεφτηκα το ακριβως ιδιο..."Συνηθως δεχομαστε οσα θελουμε να δεχονται οι αλλοι σε εμας."
Βγαλατε λιγο βιαστικα συμπερασμα ειπα την δικη μου θεση και το τι μπορω εγω να παραβλεψω σε μια σχεση ζυγιζοντας τα πραγματα. Ενας ανδρας ακομα και αν δεν ειναι ερωτευμενος δεν συνχωρει ποτε νομιζω μια απιστια ποτε το παιρνει τελειος προσωπικα ακυρωνεται ως ανδρας νομιζω καπως ετσι το βλεπει.Εγω θα συνχωρουσα γιατι πιστευω οτι οι ανδρες ειναι πολυγαμικα οντα σκεφτονται περισοτερο το sex ως sex , ενω η γυναικα το βλεπει λιγο πιο εγκεφαλικα διεγειρεται πρωτα εγκεφαλικα και μετα σωματικα και οταν απιστισει ειναι ειδη αλλου εχει φυγει νομιζω τελειως απο την σχεση εχει διαγραψει μεσα της τον πρωην αυτα πιστευω γενικα παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις φυσικα

Ωραια η τοποθετηση σου αγροτισσα, εχει αυτο το πιπερακι που λειπε στην κουβεντα, καλα εκανες και το θεσες (μην εχεις ανασφαλειες με τις αρνητικες).
Αν ημουν ανδρας(και σα γυναικα, τωρα που μιλαμε) θα αναρωτιομουν, οχι για τις τασεις σου που ξεχωριζουν (τουλαχιστον στο θεμα), αλλα για το κατα ποσο εισαι εσυ πιστη, οχι συναισθηματικα βεβαια(...) αλλα σεξουαλικα.

Συνηθως δεχομαστε οσα θελουμε να δεχονται οι αλλοι σε εμας. Τι λες, συμφωνεις ή θεωρεις πως μονο ο φιλος σου εχει αυτο το προνομιο? Κι αν ναι, εσυ το εχεις? Θελεις να το εχεις?
Κοιτα ημουν πολυ τυχερη στις σχεσης μου και γενικα ειμαι πιστη ως ανθρωπος ως φιλη ως ερωμενη δεν εχω απατησει εχω φυγει ομως απο σχεση για εναν αλλο ανδρα οποτε δεν ξερω ισως λογιζεται ως απιστια ...................

Βγαλατε λιγο βιαστικα συμπερασμα ειπα την δικη μου θεση και το τι μπορω εγω να παραβλεψω σε μια σχεση ζυγιζοντας τα πραγματα. Ενας ανδρας ακομα και αν δεν ειναι ερωτευμενος δεν συνχωρει ποτε νομιζω μια απιστια ποτε το παιρνει τελειος προσωπικα ακυρωνεται ως ανδρας νομιζω καπως ετσι το βλεπει.Εγω θα συνχωρουσα γιατι πιστευω οτι οι ανδρες ειναι πολυγαμικα οντα σκεφτονται περισοτερο το sex ως sex , ενω η γυναικα το βλεπει λιγο πιο εγκεφαλικα διεγειρεται πρωτα εγκεφαλικα και μετα σωματικα και οταν απιστισει ειναι ειδη αλλου εχει φυγει νομιζω τελειως απο την σχεση εχει διαγραψει μεσα της τον πρωην αυτα πιστευω γενικα παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις φυσικα
Υ.Π.
Δεν ειπα ποτε οτι δεν τον θελω ερωτικα ειπα οτι δεν ειμαι ερωτευμενη εχει διαφορα νομιζω μεγαλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.

:hmm:Γενικοτερα, εγω παντως δε θα διαφωνησω μαζι σου.
Και πραγματι εχει πολλη μεγαλη διαφορα(καμμια σχεση στην πραγματικοτητα) το ''ειμαι ερωτευμενη'' απο το ''τον θελω ερωτικα''.

Απλως το ''θα συγχωρεσω μια σαρκικη και μονο απιστια'' θα το σκεφτω αρκετες φορες και θα το φιλτραρω αλλες τοσες.
Καλως/κακως ειμαι απο τις γυναικες που θελουν αποκλειστικοτητα κι αν αισθανθουν πως ισως απατουνται δε θα κοιμουνται τα βραδια και δε θα μπορουν να συνεχισουν τη σχεση. Μεχρι στιγμης δεν εχω αισθανθει στις μεγαλες σχεσεις μου πως ο φιλος μου με απατα μαλλον γιατι κανω τα παντα για να τραβω αμειωτο το ενδιαφερον του ωστε να θελει μονο εμενα, νιωθω πολυ σιγουρη σε αυτο με τον εαυτο μου. Οπως εσυ, ετσι κι εγω εχω κανει γενικοτερα καλες σχεσεις που ουσιαστικα εκαναν τον κυκλο τους και τελειωσαν.

Απο την πλευρα μου, οταν παψει το ερωτικο ενδιαφερον μου, μπορει να με χωρισει η να τον χωρισω. Θαχει ερθει το τελος της σχεσης μας. Χωρις καλο σεξ/ερωτικη διαθεση δεν παω πουθενα παρακατω.

Οταν δινεις στον αλλο το ''οκευ, το κανες αλλα σε συγχωρω'' εστω και μετα απο εναν γολγοθα του, το ξανακανει.
Ειναι ανθρωπινο ναι. Ισως ακουγεται ''καπως'' αυτο που λεω, πως ειναι ανθρωπινο. Γιατι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τη δυναμη για κατανοηση του λαθους, την αυτογνωσια ωστε να δοκιμασουν αλλα να μην το ξανακανουν και δευτερη και τριτη και παει λεγοντας, φορα.

Τα δικαιωματα για το πως θα μας φερονται οι απεναντι μας συνηθως τα δινουμε εμεις. Βεβαια υπαρχουν και οι περιπτωσεις που το θρασος μεταφραζεται σε ''μου δωσες το δικαιωμα''. Δε μιλω γι αυτες τις περιπτωσεις. Μιλω γενικοτερα, με βαση πιθανοτητες και συνηθεις... διαπροσωπικες συνηθειες.:eek: (ωραιο, μπραβο μου. συνηθεις συνηθειες.:P)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
:hmm:Γενικοτερα, εγω παντως δε θα διαφωνησω μαζι σου.
Και πραγματι εχει πολλη μεγαλη διαφορα(καμμια σχεση στην πραγματικοτητα) το ''ειμαι ερωτευμενη'' απο το ''τον θελω ερωτικα''.

Απλως το ''θα συγχωρεσω μια σαρκικη και μονο απιστια'' θα το σκεφτω αρκετες φορες και θα το φιλτραρω αλλες τοσες.
Καλως/κακως ειμαι απο τις γυναικες που θελουν αποκλειστικοτητα κι αν αισθανθουν πως ισως απατουνται δε θα κοιμουνται τα βραδια και δε θα μπορουν να συνεχισουν τη σχεση. Μεχρι στιγμης δεν εχω αισθανθει στις μεγαλες σχεσεις μου πως ο φιλος μου με απατα μαλλον γιατι κανω τα παντα για να τραβω αμειωτο το ενδιαφερον του ωστε να θελει μονο εμενα, νιωθω πολυ σιγουρη σε αυτο με τον εαυτο μου. Οπως εσυ, ετσι κι εγω εχω κανει γενικοτερα καλες σχεσεις που ουσιαστικα εκαναν τον κυκλο τους και τελειωσαν.

Απο την πλευρα μου, οταν παψει το ερωτικο ενδιαφερον μου, μπορει να με χωρισει η να τον χωρισω. Θαχει ερθει το τελος της σχεσης μας. Χωρις καλο σεξ/ερωτικη διαθεση δεν παω πουθενα παρακατω.

Οταν δινεις στον αλλο το ''οκευ, το κανες αλλα σε συγχωρω'' εστω και μετα απο εναν γολγοθα του, το ξανακανει.
Ειναι ανθρωπινο ναι. Ισως ακουγεται ''καπως'' αυτο που λεω, πως ειναι ανθρωπινο. Γιατι δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τη δυναμη για κατανοηση του λαθους, την αυτογνωσια ωστε να δοκιμασουν αλλα να μην το ξανακανουν και δευτερη και τριτη και παει λεγοντας, φορα.

Τα δικαιωματα για το πως θα μας φερονται οι απεναντι μας συνηθως τα δινουμε εμεις. Βεβαια υπαρχουν και οι περιπτωσεις που το θρασος μεταφραζεται σε ''μου δωσες το δικαιωμα''. Δε μιλω γι αυτες τις περιπτωσεις. Μιλω γενικοτερα, με βαση πιθανοτητες και συνηθεις... διαπροσωπικες συνηθειες.:eek: (ωραιο, μπραβο μου. συνηθεις συνηθειες.:P)

:)
Εννοειται πως δεν δινεις το οκ σε καποιον απαταμε και εγω θα σε συνχωρισω απλα μιλαμε για μακροχρονιες σχεσεις
που πανε καλα σε γεμιζουν και καποια στιγμη μαθαινεις οτι ο αλλος στην εκανε στιγμιαια αυτο ισχυει μονο για μια φορα ομως ενας ανδρας που απατα κατα συροη ειναι απλα μ@λ@κ@ς και εσυ που το συνχωρεις συνεχεια το θυμα του:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ποια ειναι τα χειροτερα που κανατε ενω αγαπουσατε το ατομο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ζουληχτούλης

Νεοφερμένος

Ο Ζουληχτούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
εμ, μιας και δε λένε να κλείσουν οι ματούμπες
ας τη δω ειδικός ψυχολόγος σχεσιολόγος κι όπου σκατά με βγάλει:

- στο βαθμό που μπαίνουμε στην αρένα των σχέσεων, πρέπει να έχουμε το σθένος
να αντέχουμε τις εκατέρωθεν ασυνενοησίες, αλλιώς πιες μια μπύρα, φάε μια πίτσα
και αφού χωνέψεις κάλεσε μια ρωσίδα να σου αναλύσει πόσα G πιάνει ένα MIG.


-- Ο χρόνος δείχνει και (υ)φαίνει καλύτερα και τις προθέσεις και τις απόψεις και τα αισθήματα,
αν δε δώσεις χρόνο σε κάτι και βιαστείς μπορεί να ξεφουσκώσει σαν βουβό μπαλόνι.
Και ένα βουβό μπαλόνι, περιέργως πως, είναι πιο δυνατή εικόνα από κάποιο που τσιρίζει..


--- Μην υπερικτιμάτε τους 4 ή 5 που σχολιάζουν διαρκώς στα αγαποθέματα
και άρα μην υποτιμάτε εκείνους τους σιωπηλούς που δεν παίρνουν καμία θέση.
(όχι γιατί θέλουν να έχουν την ηθική καθαρότητα θέσεων μη τυχόν και λασπωθούν με το άδικο).
Γνωρίζουν ότι δε ζούν σε πλανήτη αγγελικά πλασμένο,
γνωρίζουν ότι άλλο παιδεία διαλόγου κι άλλο τι πιστεύω για τους άλλους δια του προσωπικού
φίλτρου.

--- ο έρωτας έχει δώσει σημάδια ότι διαθέτει όλο εκείνο το αφερέγγυο υλικό όπου
αφού σε διογκώσει, σε μεταπλάσει και σε κάνει υποχείριο του στο τέλος σε ξεβράζει
στην όχθη της διανόησης (δε πήγαινα για ψάρεμα καλύτερα? λολ) και σε αυτόν
έχουν δαπανηθεί κάποιοι σαν τον Σαιξπηρ, για μια νησίδα αξιοπρέπειας...
οκ μπορεί να μη τον ζήσεις αλλά μπορεί να σε ζήσει κι αφού πεθάνεις, ένα πράγμα.

----τρώμε φάπες εξακολουθητικά που έλεγε κι ο χατζιδάκης,
κι όσο πιο πολλές φάπες τρώμε τόσο πιο πολύ
σηκώνουμε μούρη στους επόμενους, κλινική ψύχωση?
μαζοχισμός που υποβόσκει?
ή απλώς το μάνιουαλ του έρωτα?


----- όταν πιέζεις μια κατάσταση που απαιτεί αποφόρτιση, επέρχεται το "στραπατσάρισμα".
Το να μην αφήνεις να αποφορτιστεί, θα πει πως δεν είσαι ώριμος να δεχτείς ότι πάσχεις
από τον καρκίνο της ελεγείας του θυμού..γιατί περι ελεγείας πρόκειται.
Στον πραγματικά ελεύθερο, δεν περνάει από το μυαλό η λέξη "ζοριλίκι", ούτε εκφράσεις
τύπου "τον πνίγει το άδικο". Αν πνίγονται κι οι 2 από άδικο αυτό στο χωριό μου το λένε
υπεκφυγή του χωρισμού και δε μιλάμε για σχέση μεταξύ 2 αλλά μεταξύ 4 (+οι εγωϊσμοί)


------ ο ερωτευμένος είναι αμέριμνα δυστυχής που ξεχνιέται στο αγγελικό και μαύρο
φως του έρωτά του, του ερωτικού τοπίου, των ερωτικών αναθυμιάσεων κι αυτό είναι
εμένα που με κάνει να παθαίνω την πλάκα μου...:)


-------- Οι περισσότεροι στέκονται μόνο στα ελλάσσονα στραβά του να είναι σε μια σχέση
(δηλ "χέση" :redface:) χωρίς ποτέ να διανοηθούν να μπουν στον κόπο να δουν τι λέει βαθύτερα
η καρδιά τους, σαν άλλοθι για τη βαρεμάρα τους να μπουν μέσα σε καμιά άλλη καρδούλα.
(εδώ φωτογραφίζω άτομα του φόρουμ, χοχο)
Μιζέρια.
Να υπάρχει αρνητική κρητική όταν υπάρχει άποψη τριβής αλλά όχι με μηδενικό συντελεστή,
όλα υπο το γνώμονα βέβαια "υπάρχει η δική σας αλήθεια, η δική μου αλήθεια και η αλήθεια"


και διάφορα άλλα, όμως βαριέμαι τις διατυπώσεις,
προτιμώ να σκέφτομαι ότι είναι καλύτερα να γεύεσαι
πρόσκαιρες αγάπες παρά ο σκληρός και ανισόρροπος απολογισμός
του να κλαις για όσα δε σου δόθηκαν από έναν..

Κάπως έτσι είμαι, αν το πάμε σε "rather than" .

Μην αναβάλλουμε μια σχέση αγάπης γιατί είναι ζεστά και γνώριμα στο καβούκι μας.

Κι όταν πια είμαστε κάτω από τα σεντόνια, πάρτην αγκαλιά και νιώσε την ανάσα της,
και μη την αφήσεις ποτέ...

(συγκινήθηκα:redface:)


σουτιέν (άσχετο)

^^για την απαραίτητη ψυχολογική αποφόρτιση του μομέντουμ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
απο οσο μου ειχε πει της εκανα κατι σπαστικα και ειχε ξενερωσει.....
αλλα αμα υπαρχει αγαπη.... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,885 μηνύματα.
Για πριν τη σχέση μπορώ να σκεφτώ διάφορα λάθη.
Να παρακαλάει μαζόχα για ένα σκαμπιλάκι κι εγώ να το παίζω ειρηνιστής :P
Να θέλει παντρεμένη να στήσω σκηνικό κι εγώ να το παίζω μωησής (ου μοιχεύσεις)
και άλλα τέτοια...

Μέσα στη σχέση θυμάμαι ένα λάθος τραγικό, απαράδεκτο, το οποίο το σκέφτομαι και ντρέπομαι ακόμα...:cold:
Επέστρεφε από επαγγελματικό ταξίδι, της είχα πει ότι θα πάω να την πάρω απ' το αεροδρόμιο και...
με πήρε ο ύπνος! :upside: Σκοτώστε με...:knife:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερο μίασμα απ' το να ξενερώνεις τη λαχτάρα μιας γυναίκας για σένα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου χουν κάνει το καταπληκτικό, αχαχαχαχα, το θυμάμαι τώρα και γελάω, τότε απορώ πως δεν του ρίξα μπουνιά!
Ήμουν φοιτήτρια και έμενα με γονείς, οπότε σπίτι για να βρεθούμε οι δυο μας γιοκ. Έχουν φύγει λοιπόν οι δικοί μου για σ/κ (φεύγανε πάρα πολύ σπάνια) και έχω στήσει τρελό σκηνικό, με κεριά, χαμηλό φωτισμό, έχω στρώσει τραπέζι, έχω μαγειρέψει, έχω βάλει κεράκια και στο τραπέζι, το σπίτι μυρίζει τέλεια, εγώ ακόμα πιο τέλεια, φοράω κιόλας ..ειδική ενδυμασία ανύπαρκτη και του ανοίγω την πόρτα. Κι αντί να δείξει ενθουσιασμό, να με πάρει αγκαλιά, να με φιλήσει, να κάνει κάτι τέλος πάντων, κοιτάει τρίγυρω σαν χαζό και λέει:
-"Μα καλά δεν βαρέθηκες να ανάψεις τόσα κεράκια;;;;;!!!!!!"

:blink:

ΥΓ: Εννοείται τα έσβησα, πήγα έβαλα πιτζάμες (τις πιο ελεεινές που βρήκα), του είπα να κάτσουμε να φάμε και όταν τρεις ώρες αργότερα είχε διάθεση, του είπα πως νυστάζω και έπεσα για ύπνο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ποια ειναι τα χειροτερα που κανατε ενω αγαπουσατε το ατομο;
Αυτό ακριβώς που υπογράμμισες. With people who were simply not worthy of it. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Μου χουν κάνει το καταπληκτικό, αχαχαχαχα, το θυμάμαι τώρα και γελάω, τότε απορώ πως δεν του ρίξα μπουνιά!
Ήμουν φοιτήτρια και έμενα με γονείς, οπότε σπίτι για να βρεθούμε οι δυο μας γιοκ. Έχουν φύγει λοιπόν οι δικοί μου για σ/κ (φεύγανε πάρα πολύ σπάνια) και έχω στήσει τρελό σκηνικό, με κεριά, χαμηλό φωτισμό, έχω στρώσει τραπέζι, έχω μαγειρέψει, έχω βάλει κεράκια και στο τραπέζι, το σπίτι μυρίζει τέλεια, εγώ ακόμα πιο τέλεια, φοράω κιόλας ..ειδική ενδυμασία ανύπαρκτη και του ανοίγω την πόρτα. Κι αντί να δείξει ενθουσιασμό, να με πάρει αγκαλιά, να με φιλήσει, να κάνει κάτι τέλος πάντων, κοιτάει τρίγυρω σαν χαζό και λέει:
-"Μα καλά δεν βαρέθηκες να ανάψεις τόσα κεράκια;;;;;!!!!!!"

:blink:

ΥΓ: Εννοείται τα έσβησα, πήγα έβαλα πιτζάμες (τις πιο ελεεινές που βρήκα), του είπα να κάτσουμε να φάμε και όταν τρεις ώρες αργότερα είχε διάθεση, του είπα πως νυστάζω και έπεσα για ύπνο :lol:

Πωπω..Ξενερωμα....Προσωπικα,και λιγα του εκανες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top