Τα όμορφα βουνά...

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Και μην ακούω βλακείες για σχέδια κτλ και πως είναι δυνατόν να υπάρχουν αφού κάτι τέτοιο δεν το περιμένανε... Αν είναι δυνατόν.. Δηλαδή δεν περιμένανε μια εμπρηστική επίθεση ενός τέτοιου μεγέθους;;

Να περιμένανε δηλαδή την χειρότερη εμπρηστική καταστροφή των τελευταίων χρόνων ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ?????
Συγνώμη αλλά μιλάμε σοβαρά τώρα??

Δηλαδή αν είχαν τα ίδια μέτωπα φωτιάς στην Βουλγαρία,στην Ιταλία και δεν ξέρω κι εγώ που αλλού θα τα είχαν σβήσει στο άψε σβήσε και ούτε γάτα ούτε ζημιά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Δηλαδή αν είχαν τα ίδια μέτωπα φωτιάς στην Βουλγαρία,στην Ιταλία και δεν ξέρω κι εγώ που αλλού θα τα είχαν σβήσει στο άψε σβήσε και ούτε γάτα ούτε ζημιά??

Επιμένεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Να περιμένανε δηλαδή την χειρότερη εμπρηστική καταστροφή των τελευταίων χρόνων ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ?????
Συγνώμη αλλά μιλάμε σοβαρά τώρα??


Να περιμένουμε ναι.
Όταν δηλαδή διοργανώνουμε τους Ολυμπιακούς Αγώνες πως περιμένουμε να είναι οι καλύτεροι και οι μεγαλύτεροι Παγκοσμίως;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Να περιμένουμε ναι.
Όταν δηλαδή διοργανώνουμε τους Ολυμπιακούς Αγώνες πως περιμένουμε να είναι οι καλύτεροι και οι μεγαλύτεροι Παγκοσμίως;;;

Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ξεκολλάτε με τα άκυρα,δεν φοράω και κράνος!!!!
Συγκρίνεις ένα πολιτιστικό γεγονός που διοργανώνεται και ετοιμάζεται χρόνια πριν με μια οργανωμένη εμπρηστική επίθεση που ξεκινάει άμεσα και χωρίς προειδοποίηση?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Και δεν ήταν και εντελώς στο άσχετο, έτσι;

Δεν έγινε σεισμός στην Νέα Υόρκη. Πριν 20 μέρες είχαν καεί κι άλλα χωριά και πάλι δεν είχαν πυροσβεστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ξεκολλάτε με τα άκυρα,δεν φοράω και κράνος!!!!

Αυτό ήταν ιδαίτερα ευγενικό :)

Συγκρίνεις ένα πολιτιστικό γεγονός που διοργανώνεται και ετοιμάζεται χρόνια πριν με μια οργανωμένη εμπρηστική επίθεση που ξεκινάει άμεσα και χωρίς προειδοποίηση?????

Η Πάρνηθα και το Αίγιο μπορούν να αποτελέσουν προειδοποίηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Αυτό ήταν ιδαίτερα ευγενικό :)



Η Πάρνηθα και το Αίγιο μπορούν να αποτελέσουν προειδοποίηση;

Μα ειλικρινά αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά στην σύγκριση με τους Ολυμπιακούς!
Καμία Πάρνηθα και κανένα Αίγιο δεν μπορεί να αποτελέσει προειδοποίηση για ΤΕΤΟΙΟΥ είδους και μεγέθους καταστροφή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ρε παιδιά συγνώμη αλλά ξεκολλάτε με τα άκυρα,δεν φοράω και κράνος!!!!
Συγκρίνεις ένα πολιτιστικό γεγονός που διοργανώνεται και ετοιμάζεται χρόνια πριν με μια οργανωμένη εμπρηστική επίθεση που ξεκινάει άμεσα και χωρίς προειδοποίηση?????

Ναι.
Γιατί και τα δύο χρειάζονταν οργάνωση.
Το ένα είχε, επειδή επρόκειτο για το πρόσωπο της χώρας προς τα έξω..
Το άλλο δεν είχε.. Αν και πάλι πρόκειται για το πρόσωπο μας προς τα έξω.. Αλλά μόνο το δικό μας. Στο άλλο προβάλλονταν και οι πολιτικοί και οι λεφτάδες άμεσα. Εδώ όχι. Σιγά μωρέ τι έγινε;; Κάηκαν λίγα σπίτια, πέθαναν μια χούφτα άνθρωποι και μας έδειξαν τα διεθνή ΜΜΕ;; Ε και;;
Κρίμα να σκέφτονται έτσι:/:


ΥΓ: Δεν κατάλαβα αυτό περί προειδοποίησης του εμπρησμού; Δηλαδή να μας προειδοποιούσαν οι εμπρηστές πριν μας κάψουν;; Δεν θέλει και πολύ μυαλό να περιμένεις κάτι τέτοιο.. Εγώ το περίμενα για να πω την αλήθεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μα ειλικρινά αδυνατώ να απαντήσω σοβαρά στην σύγκριση με τους Ολυμπιακούς!
Καμία Πάρνηθα και κανένα Αίγιο δεν μπορεί να αποτελέσει προειδοποίηση για ΤΕΤΟΙΟΥ είδους και μεγέθους καταστροφή!!

Κι εγώ λοιπόν δεν συμμετέχω άλλο στο συγκεκριμένο θέμα. Θα κρατήσω τις γελοίες απόψεις μου για εμένα και θα αποχωρήσω χωρίς να σημαίνει οτι δεν έχω άποψη ή οτι συμφωνώ με τη δική σου Αλέξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Δεν θέλει και πολύ μυαλό να περιμένεις κάτι τέτοιο.. Εγώ το περίμενα για να πω την αλήθεια..

Αν περίμενες ειλικρινά 120 μέτωπα φωτιάς σε ένα βράδυ άνοιξε γραμμή 090... μέντιουμ!Θα κονομήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μαλλον καποιοι δεν εχουν κατανοησει το μεγεθος της καταστροφης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Μαλλον καποιοι δεν εχουν κατανοησει το μεγεθος της καταστροφης.

Ακριβώς...Νομίζουν ότι πρόκειται για "άλλη μια πυρκαγιά"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αν περίμενες ειλικρινά 120 μέτωπα φωτιάς σε ένα βράδυ άνοιξε γραμμή 090... μέντιουμ!Θα κονομήσεις!

Έχω κάποιες ηθικές αξίες.. Αν το ήξερα θα τους το έλεγα χωρίς λεφτά:)

Μαλλον καποιοι δεν εχουν κατανοησει το μεγεθος της καταστροφης.

Αυτό ακριβώς είναι που λέω κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Βοήθεια από την Ευρώπη

Ακόμα 13 αεροσκάφη ή ελικόπτερα έχουν σταλεί από χώρες της ΕΕ. Η Γαλλία έστειλε τέσσερα Canadair και 60 δασοκομάντος. Η Ιταλία ένα αεροπλάνο του ίδιου τύπου, άλλα δύο από την Ισπανία.

Ισραήλ, Νορβηγία και Σλοβενία στέλνουν από ένα ελικόπτερο, ενώ η Σερβία στέλνει 4 πυροσβεστικά αεροπλάνα.

Την πρόθεση να στείλει ελικόπτερα εξέφρασε και η Ολλανδία. Η Γερμανία πρότεινε την αποστολή τριών ελικοπτέρων. Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ανακοίνωσε επίσης ότι η Σουηδία προσφέρθηκε να στείλει ένα αεροσκάφος Canadair. Έξι πυροσβεστικά οχήματα και 30 άνδρες στέλνει η Κύπρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς είναι που λέω κι εγώ...

Αν δεν κανω λαθος,
μιλησες για προληψη.
Και αυτο που λεω ως μεγεθος της καταστροφης ειναι οτι:
τετοια καταστροφη εχει να δει η Ελλαδα 150 χρονια.
Ειναι κατανοητο?

Να προετοιμαστουμε και για πολεμο?
Απιθανο ειναι?


Εδιτ:Κατα ενα περιεργο λογο οι ενεργειακες κινησεις απεξαρτησης της Ελλαδας από παραδοσιακα ενεργειακα καναλια προβαλονται ως πιθανη αιτια στο σημερινο πρωτοσελιδο της Μακεδονιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Να προετοιμαστουμε και για πολεμο?
Απιθανο ειναι?

Έχω την εντύπωση πως είμαστε άρτια εξοπλισμένοι για πόλεμο.. Με το 40 και πάνω τις εκατό(%) του ετήσιου προϋπολογισμού να πηγαίνει στο στρατό και στις δαπάνες για εθνική ασφάλεια, νομίζω τα καταφέρνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Είναι ότι χειρότερο, ένας εφιάλτης… να σε κυνηγάνε οι αχόρταγες γλώσσες τις φωτιάς. Δεν υπάρχει χώρος να κρυφτείς και να γλυτώσεις. Δεν μπορείς να γλυτώσεις, θα σε βρουν παντού! Είναι πιο γρήγορες απο εσένα και θα κάψουν τα πάντα μέχρι να κάψουν κι εσένα. Το σπίτι δεν είναι καταφύγιο, ούτε το αμάξι… Αν σε βάλουν στο μάτι είσαι απλά χαμένος ή μάλλον καλύτερα απανθρακωμένος, καμένος, λιωμένος…


Προσπαθώ (όσο είναι δυνατόν βέβαια) να μπω στην θέση αυτών των ανθρώπων που κάηκαν ζωντανοί, στις τελευταίες τους στιγμές. Αυτών που απλά είχαν συμβιβαστεί με την ιδέα οτι έρχεται το τέλος τους και κάθονταν μέσα στο σπίτι τους περιμένοντας τις πύρινες γλώσσες, αλλά και αυτών που ένοιωθαν τον χάρο να τους κυνηγάει και έτρεχαν για να σωθούν, με μάταιο αποτέλεσμα δυστυχώς… ΦΡΙΚΗ!!!


Πραγματικά δεν ξέρω αν ειναι οικοπεδοφάγοι όλοι αυτοί… Μπορεί να είναι και σαμποτάζ κατά της χώρας μας απο τους Τούρκους ή τους Αλβανούς. ʽΗ ακόμα και απο την Αλ Κάιντα και τον Μπιν Λάντεν για την συμμετοχή μας στον πόλεμο. Μπορεί να είναι και κάποιος τρελός πυρομανής, μπορεί έτσι απλά κάποιοι άλλοι τρελοί, βλέποντας την μια φωτιά να ζήλεψαν κάτι απο την “δοξα” και θέλησαν να κάνουν και αυτοί κάτι στην μίζερη ζωή τους και να έκαναν τα πράγματα πολύ χειρότερα. Αυτό που θα ήθελα είναι να αφήσουμε την δημοκρατία μας και τους νόμους μας για λίγο στην άκρη και αν βρεθούν κάποιοι ένοχοι, απλά να βγούν στην δημοσιότητα, το πρόσωπό τους και τα πλήρη στοιχεία τους! Ας μην τους τιμωρήσουμε στέλνοντας τους διακοπές σε κάποια φυλακή. Ας αφήσουν τους συγγενής των νεκρών, αυτούς που έχουν μισοκαεί και υποφέρουν στα νοσοκομεία, αυτούς που μαζι με το σπίτι τους έχασαν τα πάντα! Αλλά και όλους εμάς που εδώ και 2 μέρες η καρδιά μας αιμορραγεί με όσα βιώνουμε, βλέπουμε και ακούμε, να αποφασίσουμε για την ποινή τους, την τιμωρία τους…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top