Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Εμμμ..Δεν θέλει και πολύ ανάλυση το πράγμα...μία είναι η απάντηση..

ΟΧΙ
Αν και μεταξύ μας στον καθένα μπορεί να συμβεί..Και να κερατώσει και να φάει το κέρατο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

REBELLOS

Νεοφερμένος

Ο REBELLOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Συμφωνώ με άντζυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina gk

Νεοφερμένος

Η marina gk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οποιος το κανει μια φορα θα τ κανει κ δευτερη κ τριτη...οποτε οχι!οι εξαιρεσεις ειναι ελαχιστες αν εισαι παντρεμενος/η με παιδια δηλαδη τοτε ισως να το σκεφτομουν!αλλα σε σχεση οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
Όταν δεν υπάρχει επικοινωνία μεταξύ του ζευγαριού ο ένας από τους δυο προχωράει, ψάχνοντας να βρει όλα αυτά που του λείπουν στο πρόσωπο κάποιου 3ου-δεν μιλάω για τις κλασσικές περιπτώσεις: γκομενιάρη άντρα και γυναικάς που συνεχώς ψάχνετε.Στην ερώτηση τώρα,αν θα μπορούσα να τον συγχωρέσω. Νομίζω πως ναι. Σαν άνθρωπο όμως, όχι σαν σύντροφο. Είμαι της άποψης άμα σπάσει το γυαλί δεν ξανακολλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Το αγορι μου με την κολλητη μου! Νομιζω αυτο τα λεει ολα. Φιλιοντουσαν πισω απο την πλατη μου και λεγανε ψεμματα γι'αυτο καταμουτρα. Αυτον πραγματικα δεν με νοιαζει αν θα τον ξανα δω ποτε ξανα. Αλλα την 'κολλητη μου' μου πηρε 2 μηνες να την συγχωρεσω, αλλα αυτο για κανεναν λογο δεν σημαινει οτι θα γινουμε οπως παλια. Απλα ειμαστε φιλες, αλλα μεχρι εκει, κολλητες μετα απο αυτο που εκανε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ και για κανεναν λογο γιατι δεν μπορω να την ξανα εμπιστευτω! Αλλα ακομα και τωρα πιστευω πως το οτι την σγχωρεσα ηταν ΤΟ λαθος και απλα ψαχνω αφορμη για να τσακωθουμε και να τελειωνει αυτο μια για παντα. Το ξερω πως ισως να μην ειναι σωστο, αλλα για καποια που φιλησε το αγορι την κολλητης της πισω απο την πλατη της και της ειπε ψεμματα γι'αυτο, δεν υπαρχει σωστο και λαθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Φιλιοντουσαν πισω απο την πλατη μου


μα ποσο δροσιστικά αθώο
:P
με βαση το πως ειναι τα σχολεια σημερα, αλλο περιμενα να διαβασω
---εκτος εαν ειστε 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
10 δεν ειμαι αλλα επειδη καποιοι δεν γνωριζουν την λεξη 'φασωμα' δεν ηθελα να την χρησιμοποιησω. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Συγχωρειται,γιατι ολοι μπορει να κανουμε λαθος καποια στιγμη...:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Συγχωρειται,γιατι ολοι μπορει να κανουμε λαθος καποια στιγμη...:ermm:

Καλό είναι να μην συγχωρείται για να μην κάνουμε λάθος καμία στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Οι γυναίκες πρέπει να συγχωρούν τον άντρα.
Εξάλλου ο άντρας, άντρας είναι. Θα του γυαλίσει μία θα κάνει σεξ μαζί της. Αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι.
Η γυναίκα πάλι όταν απιστεί κάτι σημαίνει. Οι άντρες δεν πρέπει να τις συγχωρούν.

Ω χριστος!!!Και εισαι και κοπελα και εχεις τετοιες αποψεις...Σε ποια εποχη βρισκομαστε ρε παιδια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
έλα ρε vassonoff υπερβάλλεις νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dirtylittlevamp

Νεοφερμένος

Η Zoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως αν συγχωρεθεί η απιστία,αργά ή γρήγορα,θα επαναληφθεί.
Δεν θα συγχωρούσα κάποιον που δε με σεβάστηκε,με πρόδωσε και με πλήγωσε με αυτό τον τρόπο.Γιατί δε θα άντεχα να ζω με τον φόβο πως μπορεί να το ξανακάνει,γιατί είμαι αρκετά εγωίστρια και υπερβολικά αξιοπρεπής,και γιατί εγώ ξέρω πως ακόμα κι αν ένιωθα έλξη για άλλο πρόσωπο,είτε θα τελείωνα τη σχέση είτε θα προσπαθούσα να το ξεπεράσω.

Άλλωστε,δεν υπάρχει λόγος να συμβεί κάτι τέτοιο.Όταν αγαπάς κάποιον συγκρατείς τον εαυτό σου και ξεπερνάς οποιοδήποτε ενθουσιασμό..

btw,το απλό φλερτ δεν το θεωρώ κακό,αντιθέτως,είναι απόλυτα φυσιολογικό.Από 'κει και πέρα βάζει ο καθένας τα όριά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Ω χριστος!!!Και εισαι και κοπελα και εχεις τετοιες αποψεις...Σε ποια εποχη βρισκομαστε ρε παιδια??

έλα ρε vassonoff υπερβάλλεις νομίζω

Δεν υπερβαλλω ρε παιδια...Δηλαδη ο αντρας συγχωρειται μια χαρα εαν απατησει ενω την γυναικα να την ριξουμε στον Καιαδα?
Θεωρω πως πρεπει να ισχυουν ιδια μετρα και σταθμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TuropitaKourou

Νεοφερμένος

Η TuropitaKourou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δεν μου εχει συμβει ποτε αλλα σε περιπτωση που το τερι μου με απατησει, ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! Γιατι να ξερετε πως αν το κανει καποιος αυτο θα το ξανακανει, γιατι πολυ απλα ειναι απιστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m.bee

Νεοφερμένος

Η Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Δεν υπερβαλλω ρε παιδια...Δηλαδη ο αντρας συγχωρειται μια χαρα εαν απατησει ενω την γυναικα να την ριξουμε στον Καιαδα?
Θεωρω πως πρεπει να ισχυουν ιδια μετρα και σταθμα...

Θα συμφωνήσω! Η απιστία ανέντιμο ανεξαρτήτου φύλου! Μπορεί όπως ισχυρίζονται για τον άνδρα το να πάει με κάποια άλλη να μην σημαίνει κάτι, αλλά έχω την εξής απορία... Πως ξέρεις ότι εσύ σημαίνεις ΟΝΤΩΣ κάτι για εκείνον; :worry: Η απιστία δεν μου πάει! Πως να το κάνουμε ρε παιδάκι μου, δεν μπορώ να σκέφτομαι ότι φιλάει κάποια άλλη και μετά έρχεται & φιλά εμένα!! Δεν θα συγχωρούσα την απιστία για κανένα λόγο! Ακόμα και αν ομολογήσει από μόνος του ότι το έκανε, δεν θα μπορούσα να συνεχίσω μαζί του. Η εμπιστοσύνη είναι απαραίτητη προϋπόθεση για μια σχέση.. Όταν χάσω την εμπιστοσύνη μου, δεν υφίσταται σχέση! Εννοείται ΒΕΒΑΙΑ ότι όταν απαιτώ ειλικρίνεια και εμπιστοσύνη, είμαι και εγώ εντάξει απέναντι στον άλλον!!! ;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Τι θα κάνανε τα υπόλοιπα παλικάρια εάν τσακόνανε την κοπέλα τους στο κραβάτι με κάποιον "άλλον"...

Μχμμ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
HAHAHAHAHAHAHAH πόσο θεάά η τύπισα, προς στιγμήν νόμιζα θα τη δείρει! χαχαχαχα
Θα το κάνω κι εγώ αυτό. :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
θεωρω δεδομενο οτι δεν θα τη συγχωρουσα, ειμαι απολυτη σε αυτο :mastigio
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laurentides

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Για να φτάσει στο σημείο ο ένας από τους δύο να απιστήσει σημαίνει ότι κάτι έχει αρχίσει να χάνεται μέσα στην σχέση ή δεν υπήρξε και ποτέ ουσιαστικό δέσιμο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οταν εισαι σε σχεση δεν επιτρεπεται η απιστια. Οποιος κανει κατι τετοιο ειναι για πολλες μπουνιες και φυσικα του αξιζει να παθει κακο για εκδικηση... Ωστοσο αν τυχει ενα ατομο που ειναι σε σχεση να ερωτευτει καποιον αλλον και θεωρει οτι κατι εχει αλλαξει πλεον για αυτον (πχ δεν ειναι χαρουμενος με το ατομο που ειναι σε σχεση) πολυ απλα μπορει να το πει και να χωρισουν ειρηνικα. Καθε αλλη ενεργεια ομως ειναι προσβολη για το αλλο ατομο που βρισκεσαι σε σχεση. Φυσικα αναφερομαι σε κανονικη σχεση οχι σε πιο ελευθερα πραγματα οπου εκει οι οροι ειναι προφανως πιο χαλαροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top