Ζώδια

Τί ζώδιο είστε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 299)
  • Κριός

    Ψήφοι: 21 7.0%
  • Ταύρος

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Δίδυμοι

    Ψήφοι: 30 10.0%
  • Καρκίνος

    Ψήφοι: 28 9.4%
  • Λέων

    Ψήφοι: 25 8.4%
  • Παρθένος

    Ψήφοι: 22 7.4%
  • Ζυγός

    Ψήφοι: 29 9.7%
  • Σκορπιός

    Ψήφοι: 24 8.0%
  • Τοξότης

    Ψήφοι: 16 5.4%
  • Αιγοκερως

    Ψήφοι: 27 9.0%
  • Υδροχόος

    Ψήφοι: 33 11.0%
  • Ιχθεις

    Ψήφοι: 20 6.7%

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.


ΓΥΝΑΙΚΑ ΙΧΘΥΣ

Αν είστε άντρας που δίνει μεγάλη σημασία στην ελευθερία και την ανεξαρτησία του, καλύτερα να αποφύγετε τη γυναίκα Ιχθύς, γιατί θα σας κολλήσει σαν βδέλλα και δεν θα σας αφήσει ποτέ όσο άσχημα ή καλά κι αν της φερθείτε, παρά μόνο όταν βρει κάποιον πιο πλούσιο και γενναιόδωρο από σας.
Αν, αντίθετα, θέλετε μια γυναίκα αδύναμη, που να ζητά την προστασία και τη φροντίδα σας και να μείνει για πάντα κοντά σας, τότε πλησιάστε προσεκτικά τη γυναίκα Ιχθύς, παρουσιάστε με τον εντυπωσιακότερο τρόπο τα προτερήματα σας και καλέστε τη για φαγητό. Εκεί, θα πρέπει να δημιουργήσετε απαλή και ρομαντική ατμόσφαιρα. Όσο περισσότερο πλησιάσετε τον ονειρικό κόσμο τόσο περισσότερες πιθανότητες έχετε για να τη συγκινήσετε, θα πρέπει να της τονίσετε ότι κατά τη γνώμη σας η γυναίκα δεν πρέπει να δουλεύει, ότι πρέπει να κάθεται ξέγνοιαστη στο σπίτι και ο άντρας να φροντίζει για όλα, ακόμη και για τις δουλειές του σπιτιού. Μʼ αυτό τον τρόπο είναι σίγουρο πως θα γίνει δική σας, εκτός αν έχει υπόψη της κάποιον άλλο, με μεγαλύτερα προσόντα από εσάς και με τις ίδιες προθέσεις.
Όποια κι αν θα είναι η τελική της απόφαση, δεν θα σας την αποκαλύψει. Αν έρθει μαζί σας, θα κρατήσει και τον άλλο υποψήφιο για ρεζέρβα. Αν πάει μαζί του, τότε η ρεζέρβα θα είστε εσείς. Μη σας πειράξει αυτό, θα πρέπει μάλλον να χαίρεστε που κάποιος άλλος ανέλαβε το μεγαλύτερο μέρος των εξόδων…

Ε όχι....!!!!!!!!!!!!! :P

Αυτός που το έγραψε αυτό ήταν προφανώς προκατειλημμένος με τους ιχθείς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
κι εγω κριος ειμαι με ωροσκοπο ζυγο αλλα δεν εχω καμια ταση να ειμαι αρχηγος, το αντιθετο θα ελεγα προσπαθω οσο πιο πολυ μπορω να περναω απαρατηρητη. αλλα στο θεμα του αυθορμιτισμου και της παρορμητικοτητας πεφτει μεσα. επισης δεν ανεχομαι κανενα να μου λεει τι κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t@nia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
επισης εχω μια απορια ειναι αληθεια τοσο αταιριαστο ζευγαρι ο κριος με τον αιγοκερω ; δεν υπαρχει καμια ελπιδα να επιβιωσει μια σχεση μεταξυ των 2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
παιδια διαβαζοντας τα χρακτιριστικα του ζωδιου μου συνειδητοποιω οτι δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το πως ειμαι εγω...πχ σε ενα ταυρο αρεσουν οι σταθερες καταστασεις και δυσκολα τις αλλαζει. εγω ομως αυτες τις μονιμες καταστασεις δεν τις αντεχω. θελω συνεχεια αλλαγες και με το που θα βαρεθω μια σχεση εχει τελειωσει. αλλα οπως εχω διαβασει για να χωρισει ενας ταυρος πρεπει να γινει ενα κοσμοιστορικο γεγονος...μηπως να αναθεωρησω λιγο για το ζωδιο μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ακομα πιο κουφο...Λεοντα... :D (14:30 το μεσημερι γεννηθηκα μαρουσι 9 Απριλιου 1984)

αλλα δεν θα μπορουσα ποτέ να γινω αρχηγος να ασχοληθω με αυτο..μονο να μου πουν κατι τετοιο .φευγω..:D
θελνω να ειμαι ημι-αυτονομος..ουτε υποτελης,ουτε αρχηγος..


Λοιπον, με μια συντομη ματια:D

Σεληνη σε Καρκινο
Ερμη στον Ταυρο
Αφροδιτη στον Κριο
Αρη στο σκορπιο (θεος φυλαξοι:confused:)
Δια σε Αιγοκερω (:hmm:)
Ουρανο σε Τοξοτη
Λιλιθ σε Διδυμους
Κρονο σε Σκορπιο (αμαν αμαν)

:P

Τωρα θες κι αναλυση να υποθεσω, ε??:ermm:

:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παρε την, ευκολο ειναι

Η Σελήνη στο Καρκίνο.

Η σελήνη στον Καρκίνο βρίσκεται στο ζώδιο όπου κυριαρχεί και αυτό είναι γεγονός που κάνει να τονίζονται ιδιαίτερα οι θετικές ιδιότητές της. Ο συναισθηματικός σας κόσμος είναι υπερευαίσθητος αλλά ταυτόχρονα ανεπτυγμένος και ανεξάντλητος. Δεν εκδηλώνετε εύκολα τα συναισθήματά σας, ενώ γνωρίζετε πολύ καλά πώς να τα κρύψετε. Ανήκετε στους καλοσυνάτους, συμπαθητικούς και ζεστούς ανθρώπους. ʼΈχετε ανεπτυγμένη διαίσθηση, ένα σχεδόν αλάνθαστο ένστικτό και πολύ ζωηρή φαντασία. Αυτοί οι λόγοι που σας κάνουν ικανούς να μπορείτε να εισχωρείτε στα βάθη της ψυχής των άλλων και να εκμαιεύετε τα μυστικά τους. Η οικογένεια και το σπίτι σας είναι το ιδανικό καταφύγιο σας, από τις επιθέσεις του έξω κόσμου, που γίνονται ή που νομίζετε ότι γίνονται. Είστε πολύ ευαίσθητοι με το οικογενειακό σας περιβάλλον, με τους οικείους σας και ειδικά με την μητέρα σας. Καταλαβαίνεται εύκολα τα συναισθήματα των άλλων και ο φόβος σας βρίσκεται μήπως και οι άλλοι καταλάβουν τα δικά σας. Θα προτιμήσετε αν είναι δυνατόν να κάνετε την δουλειά σας μέσα από το σπίτι σας ή θα κάνετε την δουλειά σας να μοιάζει σαν στο σπίτι σας. Χαρακτηρίζεστε από δεκτικότητα προστατευτικότητα και ένα μητρικό ένστικτο, γεγονός που σας κάνει πολύ καλούς γονείς, αν και θα πρέπει να ελέγχετε τον εαυτό σας, ώστε να μην ξεπερνάτε τα όρια της ανεκτικότητας προς τα παιδιά σας.


Ο Ερμής στο Ταύρο

Ο Ερμής σε αυτή την θέση σας χαρίζει ένα μυαλό που μένει πιστό στις ιδέες του. Είναι επίμονο και αρκετά πρακτικό. Σκέφτεστε πολύ πριν πάρετε αποφάσεις, γιατί θέλετε να βασίζονται στην σωστή κρίση. Όταν κάνετε τις επιλογές σας, θα είστε σταθεροί σε αυτές και ανεπηρέαστοι από τις απόψεις των άλλων. Συνήθως συμπαθείτε ή αντιπαθείτε κάποιον από την πρώτη στιγμή που τον συναντάτε, βασιζόμενοι στον αλάνθαστο ένστικτό σας. Η αισθητική και η τέχνη διεγείρουν τον νου σας και ανοίγουν τα κανάλια της επικοινωνίας για σας. Αν υπάρχουν αρνητικές όψεις, θα πρέπει να δουλέψετε πάνω στο πείσμα και στην ξεροκεφαλιά.



Η Αφροδίτη στο Κριό

Η Αφροδίτη, ο πλανήτης του έρωτα, σας χαρίζει μια καρδιά αγνή, αυθόρμητη, και παιδική για το παιχνίδι του έρωτα. Είστε παρορμητικοί, αυθόρμητοι και άμεσοι όταν εκφράζετε τα αισθήματά σας. Αναζητάτε τον ιδανικό έρωτα και πιστεύετε ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει η μοναδική αδελφή ψυχή σας. Θεωρείται βασικά συστατικά τον δυναμισμό και τη δράση για μια αρμονική σχέση. Επιδιώκετε περισσότερο μια πνευματική επικοινωνία παρά μια καθαρά σωματική σχέση. Έχετε μια καρδιά που θέλει ανεξαρτησία και ελευθερία για να κτυπά αρμονικά μέσα στις σχέσεις της. Μπορεί να δημιουργήσετε πολλούς έρωτες, γάμους ή αισθηματικές σχέσεις στην διάρκεια της ζωής σας, εφόσον είστε ενθουσιώδεις, αλλά και άστατοι. Όσο γρήγορα ερωτεύεστε, άλλο τόσο το ίδιο γρήγορα χωρίζεται. Εξ' αιτίας των βιαστικών αποφάσεων σας μπορεί να κάνετε λάθη και να έχετε τα μπλεξίματα στον έρωτα. Σας αρέσει να κάνετε δώρα και προσφορές στον σύντροφό σας. Ο κεραυνοβόλος έρωτας σας συμβαίνει συχνά και κάθε φορά πιστεύετε ότι είναι ο πραγματικά μοναδικός, μέχρι να διαπιστώσετε λίγο αργότερα ότι το ταίρι σας δεν έχει τελικά τα ιδανικά σας πρότυπα. Οι άνδρες με την Αφροδίτη σε αυτή τη θέση προτιμούν ανεξάρτητες γυναίκες που δεν θα περιορίζουν κάτι από την ελευθερία τους. Οι γυναίκες έλκονται από δυνατούς άνδρες που δεν θα τους κάνουν να πλήττουν. Οι προκλήσεις και οι ανταγωνισμοί είναι κάτι που έλκει γενικά και τα δύο φύλα


Ο Άρης στο Σκορπιό

Είστε άτομο με μεγάλα αποθέματα ενέργειας και δύναμης. Εκπέμπετε έντονο μαγνητισμό και σεξουαλικότητα. Η αποφασιστικότητα και το πάθος, σας κάνουν ασυναγώνιστους μαχητές και επικίνδυνους αντιπάλους. Μπορείτε να γίνετε ηγέτης μιας μεγάλης επιχείρησης, οργάνωσης ή ομάδας. Έχετε ιδιαίτερο ταλέντο στο να αναλύετε λεπτομερώς ένα θέμα και να φτάνετε στη ρίζα ενός προβλήματος. Αν πρέπει να πάρετε μια δύσκολη απόφαση, μπορείτε να το κάνετε, ακόμα κι αν χρειαστεί να πληγώσετε κάποιους. Αν σας πιέσουν ή σας θίξουν μπορεί να γίνετε πολύ επικίνδυνοι. Έχετε την ικανότητα να φαίνεστε ήρεμοι εξωτερικά και μέσα σας να είστε σας καζάνι που βράζει. Οι άνδρες με τον Άρη σε αυτή τη θέση έχουν έντονες ερωτικές ορμές, ενώ τους αρέσει να ασκούν εξουσία στις ερωτικές τους σχέσεις. Οι γυναίκες με τον Άρη σε αυτή τη θέση, είναι δυνατές και πολύ ερωτικές, ενώ έλκονται από άνδρες δυνατούς ή μυστήριους. Η ζήλια και η εκδίκηση είναι έντονα χαρακτηριστικά και των δύο φύλων στις ερωτικές τους σχέσεις. Η επιθετικότητα μπορεί να σας οδηγήσει σε μια πάλη ενάντια στη κοινωνία ή την οικογένεια σας, ενώ η αδικία μπορεί μερικές φορές να κάνει πολύ βίαιους. Η επιθετικότητα μπορεί επίσης να κατευθυνθεί προς την αυτοκαταστροφή εάν δεν βρει μια διέξοδο.


Ο Δίας στον Αιγόκερω

Η ανάγκη σας για εξέλιξη και πρόοδο επικεντρώνετε στις αρχές εξουσίας, στη σιγουριά και στη καλή σας φήμη. Είστε άτομα φιλόδοξα, επιμελή και πειθαρχημένα. Μπορεί να εργαστείτε με αντικείμενο την επιβολή του νόμου ή της δικαιοσύνης. Η επαγγελματική αναγνώριση είναι πολύ σημαντική για σας, αν και η επιτυχία μπορεί να αργήσει στη ζωή σας. Οι αρνητικές σκέψεις και η απαισιοδοξία σας, μπορεί να αποτελέσουν την αιτία αυτής της καθυστέρησης. Αν καταφέρετε να αντιστρέψετε τις σκέψεις σε θετικές θα μπορέσετε να έχετε μεγάλη επαγγελματική επιτυχία ή μια υψηλή θέση στη δουλειά σας. Αδυναμίες: φιλάργυροι, απαισιόδοξοι.




Ο Κρόνος στο Σκορπιό

Είστε άτομο πειθαρχημένο και υπερβολικά ικανό για επιχειρήσεις. Έχετε σίγουρα δύναμη στο χαρακτήρα αλλά αν δεν είναι εξελιγμένος μπορεί να γίνετε υπερβολικά καταστροφικός. Νοιώθετε μόνοι, φοβισμένοι και μπορεί υποσυνείδητα να μισείτε τον εαυτό σας. Φοβόσαστε τις ευθύνες και συνήθως δεν αποκτάτε παιδιά. Ο Κρόνος στη θέση αυτή εμποδίζει τη ψυχική εξέλιξη και έχετε βίαια ξεσπάσματα όταν περνάτε δύσκολες καταστάσεις. Είναι δύσκολο για τους άλλους να σας καταλάβουν γιατί γίνεστε μυστικοπαθής και επιφυλακτικός. Μεγάλη σας επιθυμία για πλούτο και για θέσεις εξουσίας πρέπει να περιοριστεί.

Ουφ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Υποκλινομαι κοριτσακι!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zeniaps

Νεοφερμένος

Η zeniaps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα και απο έμενα ! να ρωτήσω αν υπάρχει καποιο πρόγραμμά να το κατεβάσω για να κανω χάρτη και ανάλυσή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ακομα πιο κουφο...Λεοντα... :D (14:30 το μεσημερι γεννηθηκα μαρουσι 9 Απριλιου 1984)

αλλα δεν θα μπορουσα ποτέ να γινω αρχηγος να ασχοληθω με αυτο..μονο να μου πουν κατι τετοιο .φευγω..:D
θελνω να ειμαι ημι-αυτονομος..ουτε υποτελης,ουτε αρχηγος..

μία είναι η λύση : αναρχοαυτονομία - από καιρό ήξερα ότι θα τα βρούμε στα πολιτικά τελικά


παιδια διαβαζοντας τα χρακτιριστικα του ζωδιου μου συνειδητοποιω οτι δεν εχει σχεδον καμια σχεση με το πως ειμαι εγω...πχ σε ενα ταυρο αρεσουν οι σταθερες καταστασεις και δυσκολα τις αλλαζει. εγω ομως αυτες τις μονιμες καταστασεις δεν τις αντεχω. θελω συνεχεια αλλαγες και με το που θα βαρεθω μια σχεση εχει τελειωσει. αλλα οπως εχω διαβασει για να χωρισει ενας ταυρος πρεπει να γινει ενα κοσμοιστορικο γεγονος...μηπως να αναθεωρησω λιγο για το ζωδιο μου?

ε

χμ

μπορείς να αναθεωρήσεις για την αστρολογία επίσης

μαιντ βάζεις και για μένα με ποιους ταιριάζω σε παρακαλώωω;; :D:D
είμαι Ιχθύς..

ταιριάζεις με όσους σε ακολουθήσουν , εκτός από τον Ιούδα που θα σε προδώσει για 30 πλοία (θα είναι ναύαρχος και θα αυτομολήσει για να μην ακούει για ζώδια)


οντόπικ :

ιχθύς με λέων ταιριάζουν ;;;; ???

είναι ζήτημα ζωής και θανάτου - έχω τηγανίσει το ψάρι αλλά δεν βρίσκω λιοντάρι


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μία είναι η λύση : αναρχοαυτονομία - από καιρό ήξερα ότι θα τα βρούμε στα πολιτικά τελικά




ε

χμ

μπορείς να αναθεωρήσεις για την αστρολογία επίσης



ταιριάζεις με όσους σε ακολουθήσουν , εκτός από τον Ιούδα που θα σε προδώσει για 30 πλοία (θα είναι ναύαρχος και θα αυτομολήσει για να μην ακούει για ζώδια)


οντόπικ :

ιχθύς με λέων ταιριάζουν ;;;; ???

είναι ζήτημα ζωής και θανάτου - έχω τηγανίσει το ψάρι αλλά δεν βρίσκω λιοντάρι




Δεν πας να παρακολουθησεις Γιουροβιζιον λεω εγω?!:):P

Το οτι εχεις κανει διατριβη στα οφφ το εχουμε εμπεδωσει...ενιοτε εχει πλακα, μη σε πω και τερηδονα, αλλα βρε ματια μου κανε λιγο κρατει! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Καρκίνος
...
Έντονα παθιασμένη ερωτική σχέση έχετε με έναν Λέοντα που κανείς από τους δύο δε θα σκεφτεί να κοιτάξει αλλού!
....
Όποιο πρόβλημα υπάρχει στη σχέση σας με τον Υδροχόο το λύνετε με ένα καλό κρεβάτι.

Υδροχόος
......
Ο έρωτάς σας με τον Καρκίνο θυμίζει κοκτέιλ από χυμούς. Δίνουν και παίρνουν τα βίτσια στο κρεβάτι!
.....
Τρελαίνετε τον Παρθένο με τα τρελά και πρόστυχα παιχνίδια σας στο κρεβάτι και σας ζηλεύει παράφορα!

Εμ έτσι εξηγείται η καρμική σκέση! :redface:

Ζώδια και η ερωτική πλευρά της γυναίκας
ΓΥΝΑΙΚΑ ΥΔΡΟΧΟΟΣ
Δεν είναι σκόπιμο να πλησιάσει κανείς την πανέξυπνη και ανεξάρτητη γυναίκα Υδροχόο με τα συνηθισμένα κόλπα των εφήμερων εραστών. Δεν την συγκινούν ούτε τα δώρα ούτε τα κομπλιμέντα. Αν κανείς γίνει ενοχλητικός, δεν διστάζει να τον χαστουκίσει. Κατά κανόνα, η σύγχρονη γυναίκα Υδροχόος είναι φεμινίστρια και απεχθάνεται τους φορτικούς άντρες.
Βέβαια, σαν άνθρωπος χρειάζεται έρωτα, στοργή και συντροφιά. Πρέπει όμως να την πλησιάσει κανείς με ευθύ και ειλικρινή τρόπο. Πρέπει, μʼ άλλα λόγια, να της πει κανείς ότι εκτιμά τις ιδέες της, ότι σέβεται τους αγώνες της, ότι συμμερίζεται τις απόψεις της για την αλλαγή της κοινωνίας και ότι θα ήθελε να βαδίσει πλάι της προς την ίδια κατεύθυνση.
Συνήθως, η γυναίκα Υδροχόος θα απορρίψει μια ερωτική πρόταση, μια που ο έρωτας κατά κανόνα την τρομάζει. Έτσι κι αλλιώς, οι εμπειρίες της από τους άντρες είναι συνήθως άσχημες, γιατί την περιφρόνησαν, την εξευτέλισαν, προσπάθησαν να την εξουσιάσουν και να την περιορίσουν. Αν όμως η προσέγγιση έχει γίνει με ευγενικό τρόπο, έστω και αν απορρίψει κατʼ αρχήν την ερωτική πρόσκληση, θα ζητήσει από τον ενδιαφερόμενο να μείνει φίλος της. Αυτό είναι μεγάλη τιμή, γιατί το ιερότερο πράγμα για μια γυναίκα Υδροχόο είναι η φιλία, είτε ανάμεσα σε δυο άτομα του ίδιου φύλου είτε ανάμεσα σε δυο άτομα διαφορετικού φύλου.
Ο έρωτας θα έρθει πάντα σε κάποια στιγμή αδυναμίας, κάποια στιγμή που θα έχει ανάγκη από χάδια και στοργή, πάντα μέσα στα πλαίσια αυτής της φιλίας.


Δεν ξέρω για ποιον μιλάει, πάντως για τους Υδροχόους δεν μιλάει. Εξαιρείται ένας μόνο Υδροχόος που ήξερα κι είχε γενέθλια 17/2 ο οποίος δεν τρελαινόταν για σεξ. Για όλους τους υπόλοιπους .. sex is the first thing in life :P

ειτε αδιαφορια δειξουμε ειτε ενδιαφερον ,ενα φορτηγο πλοιο για να μεταφερουμε τα κερατα το χρειαζομαστε:P

Δεν μπορώ να σου πω πως δεν έχω υπάρξει (αρκετά έως πολύ) άπιστη. Αλλά μόλις βρέθηκε ο κατάλληλος.. δεν μπορώ πλέον να διανοηθώ πως με αγγίζει άλλος. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χιλια ευχαριστω για την αναλυση:D
αλλα παλι στο θεμα της αρχηγιας νομιζω οτι επεσε εξω...
αλλα στο οτι θυμωνω απο μεσα και μπορει να μη φαινεται προς τα εξω,ισως ισχυει..:hmm:

αυτο το Αρης στο Σκορπιο τρομαξε ε?:P

μία είναι η λύση : αναρχοαυτονομία - από καιρό ήξερα ότι θα τα βρούμε στα πολιτικά τελικά
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αγγελε εισαι μικρος ακομα... Τα χουγια του αντρα αρχιζουν να φαινονται απο τα 28 - 30.

:P

Ε μετα εχουν ηδη παρει τη φορμα τους.:P:P

Αυτος ο αρης στο σκορπιο με εστειλε κανονικα.
Εγω εχω τον αρη μου, αν δεν απατωμαι στον υδροχοο. Μαρεσει περισσοτερο. Και την Αφροδιτη μου σε σκορπιο, αλλα τετραγωνιζουν. Παρολαυτα μια οψη το φτιαχνει το πραμα, ευτυχως, γιατι αν αρης και αφροδιτη τετραγωνιζουν, σημαινει πολλη ενταση στις ερωτικες σχεσεις.

Συγκεκριμενα μια κυρια καποτε μου χε πει πως ''εσυ πουλακι μου να κατσεις ηρεμα να δεις τηλεοραση με τον ανθρωπο σου, δε μπορεις. Πρεπει με κατι να ασχολεισαι συνεχεια.'':redface:

Ισχυει εν μερει. Αν σκεφτεις πως το χω συνηθεια να κανω 250 πραματα ταυτοχρονα και να μη χαλαρωνω ποτε.:redface:
Η ιδια μου ειπε πως με το περας των χρονων η οψη που σου λεγα εμφανιζεται και μου δινει ηρεμια.
Αλλα ειτε το ενα ειτε το αλλο εμενα δε με χαλανε παντως.:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ταιριάζεις με όσους σε ακολουθήσουν , εκτός από τον Ιούδα που θα σε προδώσει για 30 πλοία (θα είναι ναύαρχος και θα αυτομολήσει για να μην ακούει για ζώδια)

Το ήξερα πως ο Ιούδας ήταν Δίδυμος. :|

Νεράιδααααα.. χελπ! είχαμε πιάσει μια συζήτηση στο πισι λαμπ -όπου πλέον ξημεροβραδιαζόμαι-, και μου έλεγαν να βρω την Αφροδίτη μου! πώς βρίσκω την Αφροδίτη μου;; :worry::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το ήξερα πως ο Ιούδας ήταν Δίδυμος. :|

Νεράιδααααα.. χελπ! είχαμε πιάσει μια συζήτηση στο πισι λαμπ -όπου πλέον ξημεροβραδιαζόμαι-, και μου έλεγαν να βρω την Αφροδίτη μου! πώς βρίσκω την Αφροδίτη μου;; :worry::hmm:

Η Αφροδιτη σου ειναι στους Ιχθεις!!!! Εχω το ντοκ εαν θες να στο ξαναστειλω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Η Αφροδιτη σου ειναι στους Ιχθεις!!!! Εχω το ντοκ εαν θες να στο ξαναστειλω!:P

ευχαριστώ!! :):) χμ, εδώ μέσα κάπου δεν είναι;; θα το ψάξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.

Συνημμένα

  • Kalypso.doc
    114.5 KB · Εμφανίσεις: 365

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Νεράιδα, νεράιδα έχω μια απορία!

Τι γνωρίζουμε για την σχέση Κριός (άντρας)- Καρκίνος (γυναίκα); Έχω δει κάμποσες φορές αυτή την σχέση και πραγματικά δεν μπορώ να την καταλάβω! Ταιριάζουν αυτοί οι 2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μακαρι να ξερα...θα ηθελα να μαθω ομως..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top