Πιστεύετε στον Θεό; [II]

Πιστεύετε στον Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 703)
  • Ναι

    Ψήφοι: 296 42.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 263 37.4%
  • Μπορεί - ίσως

    Ψήφοι: 122 17.4%
  • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 22 3.1%

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ναι εχω καταλαβει οτι αυτο που πολλοι ψαχνουν ειναι ενα νοημα στην ζωη τους :P

οποτε δεν προσπαθω να καταλαβω αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
το ειχα γραψει δεν χρειαζομαι φανταστικους φιλους.
οποτε ξαναλεω η ηθικη δεν παιζει ρολο.
σε θεματα κατανοησεις και της ΄΄δημιουργιας΄΄ και της αντιληψης του κοσμου εχουν γινει τεραστια αλματα τα οποια συνεχιζοντα.
τι ειναι λοιπον αυτο που ωθει καποιον να πιστευει?
Οσο μεγάλα είναι τα άλματα που η ανθρωπότητα έκανε τα δύοχιλιάδες τελευταία χρόνια, δεν μπορώ να τα αντιπαραθέσω απέναντι στο "αγαπάτε αλλήλους, ..."

Σήμερα ο άνθρωπος, λέει σ'αγαπώ και ταυτόχρονα βλέπει στην φαντασία του άλλα πράγματα.
Σήμερα ο άνθρωπος δεν είναι σε θέση να ισχυριστεί οτι γνωρίζει τον εαυτό του.

Διαβάζοντας βίους Αγίων και μόνο, περισσεύει να πάρεις την απάντηση στην ερώτηση σου.

Αλλά, θα περίμενα μια περισσότερο κριτική στάση. Μια στάση που να δικαιολογείς απο την μεριά σου τις ερωτήσεις.

Γιατι είναι άλλο να ρωτάς ανάλογα με την διάθεση σου και άλλο να ψάχνεις και να προσπαθείς να αντικρούσης και γιατί όχι να απορίψεις, αν μπορείς!




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
μην προσπαθεις αλλο να το καταλαβεις γιατι ειναι ασκοπος κοπος και χρονος.αν δεν το εχεις νιωσει ποτε ο ιδιος τι σημαινει να σε γεμιζει μια θρησκεια και να σου δινει μια ζωη γεματη νοημα και ελπιδα στην ζωη σου ειναι λογικο να μην το καταλαβαινεις.προσωπικα η φιλία με τον Θεό έχει βελτιώσει την κατάστασή μου από όλες τις απόψεις.Φυσικά, αυτό δεν σημαίνει ότι γνωρίζοντας τον Θεό θα γίνουμε άτρωτοι στα προβλήματα της ζωής, αλλά η σοφία του Θεού, η οποία υπάρχει βοηθαει να αντεπεξέρχομαστε σε διάφορα προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
μονο εγώ νιώθω ότι τόσο α ερωτήματα τα δικά μου,όσο και του alejandro papas δεν απαντήθηκαν παρά με αόριστα:
"γιατί με γεμίζει"
"είναι απλά πίστη"
" Διαβάζοντας βίους Αγίων και μόνο, περισσεύει να πάρεις την απάντηση στην ερώτηση σου. "
;
γιατί δεν προσπαθείτε να δώσετε απάντηση στα ερωτήματά μας,σαν να μιλάτε σε ένα παιδί που δεν έχει ξαναακούσει τη λέξη "χριστιανισμός",δεν γνωρίζει τι θα πει πιστη,ούτε θεός;
:)
έτσι ίσως εμείς καταφέρουμε να καταλάβουμε περισσότερα ,ίσως εσείς καταφέρετε να αποβάλλεται τη συνήθειά σας,να μιλάτε τελείως αόριστα για το θέμα πίστηαλλά και να σταματήσετε να γυρνάτε τη κουβέντα σε άλλα θέματα του χριστιανισμού για τα οποία γνωρίζετε περισσότερα
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
αγαπητε μου μαξιμε περαν του οτι ημουν παπαδοπαιδι μεχρι και το γυμνασιο, εχω κανει κατηχητικο, εχω παει στο αγιο ορος (στην μονη του αγιου παυλου συγκεκριμενα περσι), εχω μιλησει με ιερεις και στο αγιο ορος και σε διαφορες μονες, οπως επισης και επισκεπτομαι καθε χρονο το Μοναστηρι του Αγιο Γεωργιου στην Ευβοια(ειναι κοντα στην Αιδηψο).

οποτε παροτι ειναι συνειδητα αθεος εχω μια πολυ κοντινη σχεση και με την θρησκεια και με τους ανθρωπους της.

οσες φορες παω παντα εχω ανοιχτο το μυαλλο μου και πραγματικα καθομαστε με τις ωρες και συζηταμε.

και παλι ομως δεν εχω καταφερει να νιωσω ολα αυτα που λενε πολλοι πιστοι οτι νιωθουν (πχ η μητερα μου τα νιωθει).

ναι πολλα απο τα πραγματα που λενε τα ακολουθω σαν κανονες στην ζωη μου (κατι που κανω ανεξαρτητα αν το λεει μια θρησκεια ή μια ιδεολογια κλπ) αλλα και παλι δεν νιωθω την αναγκη να πιστεψω σε καποιον θεο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελετε να ακουσετε σαν απαντηση?οτι πιστευω στον Θεο γιατι τον ειδα με τα ιδια μου τα ματια και ναι σιγουρα υπαρχει?σε καποιον που πραγματικα θελει να μαθει καποια παραγματα δεν πιστευω οτι υπαρχει μονο το site αν θελει καποιος... δεν νομιζω να πηγε σ εναν ιερεα η καποιον θεολογο κτλ και να αρνηθηκε να του λυσει ολες τις απορειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Εσύ ρωτάς για να καταλάβεις γιατί πιστεύει ο κόσμος ή για να ειρωνεύεσαι τους άλλους;

ρωτάω γιατί πιστεύει ο κόσμος,αλλά όταν βλέπω κάτι το επεξεργάζομαι και το σχολιάζω.με το να μη δημοσιεύω αυτά τα σχόλια θεωρώ ότι κρύβομαι,ότι δεν φανερώνω τις πραγματικές μου σκέψεις,ότι δεν είμαι αληθινή.
ε,και όταν βλέπω κάτι σχόλια του τύπου "δεν μπορώ να στο εξηγήσω,απλά με γεμίζει"δεν μπορω να αντισταθώ στον πειρασμό

*δεν νομίζω ότι εσύ δικαιούσαι να κατηγορήσεις κάποιον άλλο ότι σε ειρωνεύεται,όταν το κάνεις και εσύ το ίδιο(έχεις ξεκινήσει τα μηνύματά σου με σχολιάκια του τύπου:ok back to kindergarten,κλπ κλπ κλπ)

προσπάθησε να μου απαντήσεις στο γιατί πιστεύεις με τον τρόπο που σου είπα,αν δεν μπορείς ούτε θα σε ειρωνευτώ ,ούτε θα σε χλευάσω,ούτε τίποτα.το μόνο που θα αναγνωρίσω θα είναι ότι δεν μπορείς να δώσεις απάντηση στα ερωτήματα μου με σαφήνεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
μονο εγώ νιώθω ότι τόσο α ερωτήματα τα δικά μου,όσο και του alejandro papas δεν απαντήθηκαν παρά με αόριστα:
"γιατί με γεμίζει"
"είναι απλά πίστη"
" Διαβάζοντας βίους Αγίων και μόνο, περισσεύει να πάρεις την απάντηση στην ερώτηση σου. "
;
γιατί δεν προσπαθείτε να δώσετε απάντηση στα ερωτήματά μας,σαν να μιλάτε σε ένα παιδί που δεν έχει ξαναακούσει τη λέξη "χριστιανισμός",δεν γνωρίζει τι θα πει πιστη,ούτε θεός;
:)
έτσι ίσως εμείς καταφέρουμε να καταλάβουμε περισσότερα ,ίσως εσείς καταφέρετε να αποβάλλεται τη συνήθειά σας,να μιλάτε τελείως αόριστα για το θέμα πίστηαλλά και να σταματήσετε να γυρνάτε τη κουβέντα σε άλλα θέματα του χριστιανισμού για τα οποία γνωρίζετε περισσότερα
:)
Οταν κάνουμε μια συζήτηση σοβαρή, οφείλουμε να ανατρέξουμε κάπου αλλού, σε αποδεδειγμένα έγκυρο ή και σε ουδέτερο τόπο , προκειμένου να μορφώσουμε καλύτερη άποψη, για να είμαστε σε θέση να ανεβάσουμε την συζήτηση, να είναι ρέουσα.
Διαφορετικά, αφήνετε να εννοηθεί κάποιες φορές, οτι δεν επιθυμείτε να κουραστείτε και εσείς λίγο.

Δεν είναι τόσο απλό το θέμα αν θέλεις να εμβαθύνεις.
Φαντάσου να σου πούμε και για την «μέθεξη», τυχαία επιλογή της λέξης.
Αλλά προσωπικά για εμένα θα μιλήσω και θα πω, ότι έχω απορίες περισσότερες από όσες είχα πολλά χρόνια πριν.

Και κάτι που μου είχε αρέσει :
«ζήτησα από Τον Θεό να με βοηθήσει και μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω»…

Εγώ για να προσθέσω θα πω, ότι πάντα ήταν δίπλα μου, δίχως την βοήθεια Του, δεν θα ήμουν σε θέση να συζητώ μαζί σας αυτή την στιγμή…
[FONT=&quot]

[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρωτάω γιατί πιστεύει ο κόσμος,αλλά όταν βλέπω κάτι το επεξεργάζομαι και το σχολιάζω.με το να μη δημοσιεύω αυτά τα σχόλια θεωρώ ότι κρύβομαι,ότι δεν φανερώνω τις πραγματικές μου σκέψεις,ότι δεν είμαι αληθινή.
ε,και όταν βλέπω κάτι σχόλια του τύπου "δεν μπορώ να στο εξηγήσω,απλά με γεμίζει"δεν μπορω να αντισταθώ στον πειρασμό

*δεν νομίζω ότι εσύ δικαιούσαι να κατηγορήσεις κάποιον άλλο ότι σε ειρωνεύεται,όταν το κάνεις και εσύ το ίδιο(έχεις ξεκινήσει τα μηνύματά σου με σχολιάκια του τύπου:ok back to kindergarten,κλπ κλπ κλπ)

προσπάθησε να μου απαντήσεις στο γιατί πιστεύεις με τον τρόπο που σου είπα,αν δεν μπορείς ούτε θα σε ειρωνευτώ ,ούτε θα σε χλευάσω,ούτε τίποτα.το μόνο που θα αναγνωρίσω θα είναι ότι δεν μπορείς να δώσεις απάντηση στα ερωτήματα μου με σαφήνεια



Το ποιος ξεκίνησε να ειρωνεύεται θα το βρεις μερικές σελίδες πίσω :whistle:

Λοιπόν πάμε για τελευταία φορά: Πιστεύω γιατί με εκφράζουν αυτά που δίδαξε ο Χριστός. Πιστεύω γιατί μέσω αυτών που είπε ο Ιησούς ξυπνώ το πρωί και βλέπω τον κόσμο γεμάτο αγάπη και προσπαθώ να την κάνω στάση ζωής. Πιστεύω για βλέπω τις ενέργειες του θεού στο σύμπαν και στον κόσμο.


Αυτά από μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Φαντάσου να σου πούμε και για την «μέθεξη», τυχαία επιλογή της λέξης.
παρακαλώ,πες μου

Εγώ για να προσθέσω θα πω, ότι πάντα ήταν δίπλα μου, δίχως την βοήθεια Του, δεν θα ήμουν σε θέση να συζητώ μαζί σας αυτή την στιγμή…

εγώ ε΄χω να σου πώ ότι μπορεί να με "έσωσε" απτον θάνατο,αλλά μου "έχει αφήσει" να μου συμβούν,άλλα προβλήματα.......
και by that δεν εννοώ ότι μου έπεσε η πούδρα με αποτέλεσμα να σπάσει,απόγευμα σαββάτου,ούτε ότι έπαθα γρίπη και κρεβατώθηκα το μισό καλοκαίρι (γιατί υπάρχει και αυτή η εντύπωση ότι,πέρα απο αυτά,οι 15χρονες κοπέλες δεν μπορούν να φανταστούν τίποτε χειρότερο,επειδή το μόνο βάθος που έχουν είναι αυτό του ντεκολτέ τους,το σαββατόβραδο :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Λοιπόν πάμε για τελευταία φορά: Πιστεύω γιατί με εκφράζουν αυτά που δίδαξε ο Χριστός. Πιστεύω γιατί μέσω αυτών που είπε ο Ιησούς ξυπνώ το πρωί και βλέπω τον κόσμο γεμάτο αγάπη και προσπαθώ να την κάνω στάση ζωής. Πιστεύω για βλέπω τις ενέργειες του θεού στο σύμπαν και στον κόσμο.


Αυτά από μένα
δηλαδή αυτή η αισιοδοξία δεν μπορεί να υππάρξει σε τέτοιιο βαθμό τουλάχιστον,στους άθεους;πάμε παλι:ποιες είναι οι ενέργειες του χριστού στον κόσμο;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εμμα_τριντεντ εισαι η αγαπημενη μου σ αυτο το site!εχεις αποψη για ολα και με αδιαψευτα επιχειρηματα παντα οχι αστεια!!χαχα.μηπως καταβαθος βαριεσαι τον εαυτο σου?ψαξτο λιγο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εμμα_τριντεντ εισαι η αγαπημενη μου σ αυτο το site!εχεις αποψη για ολα και με αδιαψευτα επιχειρηματα παντα οχι αστεια!!χαχα.μηπως καταβαθος βαριεσαι τον εαυτο σου?ψαξτο λιγο:P

μην κάνεις αυτό για το οποίο κατηγορείς την έμμα τριντεντ,αλλα και καποιους αλλους σε προηγουμενο ποστ σου.μη ειρωνεύεσαι τους άλλους,μη τους επιτιθεσαι .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δηλαδή αυτή η αισιοδοξία δεν μπορεί να υππάρξει σε τέτοιιο βαθμό τουλάχιστον,στους άθεους;πάμε παλι:ποιες είναι οι ενέργειες του χριστού στον κόσμο;;;;;



Helooooo ρώτησες ΕΓΩ γιατί πιστεύω όχι για τους άθεους οι οποιοι σαφώς και θα έχουν νόημα στη ζωή τους. Ενέργειες εννοώ την όλη δημιουργία και τα κατά περιόδους σημεία (για όσους πιστεύουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
μην κάνεις αυτό για το οποίο κατηγορείς την έμμα τριντεντ,αλλα και καποιους αλλους σε προηγουμενο ποστ σου.μη ειρωνεύεσαι τους άλλους,μη τους επιτιθεσαι .......


ντάξει τι να πεις.
αν δεν γουστάρεις, θίγεσαι πιο σωστά, από την κριτική ή την ειρωνεία or whatever είσαι καταδικασμένος
φαντάσου τι γίνεται όταν σε ενδιαφέρουν τα παραπάνω από όπου κι αν προέρχονται,
ειδικότερα μάλιστα όταν αυτά ειπώθηκαν από κάποιον άγνωστο στο νετ

δε βαριέσαι


υγ. “Κυριε Ιησου Χριστε Υιε Του Θεου Ελεησον με την αμαρτωλη”
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
τρελή φιλόσοφος εχεις προσπαθησει ποτε να διαβασεις κανενα βιβλιο απο εμπειριες αλλων ανθρωπων που εχουν νιωσει η και εχουν δει την παρουσια του χριστου και αγιων?μεσω θαυματων?εχεις παει σε καποιο νοσοκομειο και να ρωτησεις τους ιδιους τους γιατρους που σηκωνουν τα χερια ψηλα και οι ιδιοι βλεποντας να γινονται θαυματα μπροστα τους?στα μοναστηρια εχεις παει ποτε?εγω θελω να βοηθησω καποιον οσο μπορω να μαθει καποια πραγματα με τις λιγες γνωσεις μου αλλα και ο αλλος να προσπαθει να μαθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia1388

Νεοφερμένος

Η georgia1388 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλα τρελή φιλόσοφος εσυ δεν μου εγραψες πιο πανω οτι τα παιρνω προσωπικα ολα και οτι πρεπει να καταλαβω οτι δεν με ειρωνευεται κανενας και ετσι γινεται στο σιτε?εμμα_τριντεντ με ειρωνευτηκες?δεν νομιζω,παντως και εγω τα εννοουσα σοβαρα,απλα απαντησα στην μη ειρωνια της.λατρευω την υπογραφη μου χαιρομαι που την επαναλαμβανεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
επιπλεον υπαρχουν ανθρωποι που εχουν δει UFO, αλλοι που εχουν δει το Γετι, αλλοι που εχουν δει τον Μεγαλοποδαρο ή το Τερας του Λοχ Νεςς (ο καθενας βλεπει αυτο που πιστευει) αλλα κανεις δεν τους παιρνει σοβαρα.

επιπλεον ενας γιατρος μπορει να μεινει 15 ωρες σε ενα πολυ δυσκολο και επιπονο χειρουργειο για να σωσει μια ζωη αλλα τα ευσημα ποιος θα τα παρει?? σωστα σωστα ο Θεος (βεβαια αν πεθανει ο ασθενης θα φταιει ο γιατρος)

ναι βεβαια ο θεος θα σωσει μια ζωη αλλα θα αφησει μερικες χιλιαδες (με την ιδια παθηση) να χαθουν.

επιπλεον τα θαυματα γινονται παντα σε πιστους και εχουν μια περιεργα αυξημενη συχνοτητα εμφανισης τις βιβλικες περιοδους (τυχαια παντα πριν μερικες χιλιαδες χρονια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
εχεις παει σε καποιο νοσοκομειο και να ρωτησεις τους ιδιους τους γιατρους που σηκωνουν τα χερια ψηλα και οι ιδιοι βλεποντας να γινονται θαυματα μπροστα τους?
έχω μητέρα νοσοκόμα και μου χει πει διαφορα τετοια..αλλά ας μη μεταφράζουμε το γεγονός ότι πχ.ο ασθενής ήθελε χρόνο ωστε να αντιδράσει στα φάρμακα σε θαύμα..καταντά αφέλεια.
στα μοναστηρια εχεις παει ποτε?
με έσερνε η μάνα μου μέχρι πρόσφατα,πήγα σε πολλά μοναστήρια και τα λίγα ου αποκόμισα ήταν:
ότι οι μοναχές,για το μόνο που ενδιαφέρονται είναι για το τι θα τους δώσεις
ότι δεν έχουν καμία διάθεση να απαντήσουν σε ερωτήματά σου,το πολύ πολύ να σου πουν κάποιο απόσπασμα απο την παλαια διαθήκη,αντε να διαβάσουν και καμια προσευχή

εχεις προσπαθησει ποτε να διαβασεις κανενα βιβλιο απο εμπειριες αλλων ανθρωπων που εχουν νιωσει η και εχουν δει την παρουσια του χριστου και αγιων?μεσω θαυματων?
μετα απο αυτή την βροχή ερωτήσεων νομιζω εχω δικαιωμα να σου κανω και εγω μια : έχεις πάθει κάτι πολύ σοβαρό σχετικά με την υγεία σου(μονο εσυ,οχι γονεις,αδερφια ξαδερφια κλπ)
και έχεις νιώσει το θεο κοντά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
επιπλεον υπαρχουν ανθρωποι που εχουν δει UFO, αλλοι που εχουν δει το Γετι, αλλοι που εχουν δει τον Μεγαλοποδαρο ή το Τερας του Λοχ Νεςς (ο καθενας βλεπει αυτο που πιστευει) αλλα κανεις δεν τους παιρνει σοβαρα.

επιπλεον ενας γιατρος μπορει να μεινει 15 ωρες σε ενα πολυ δυσκολο και επιπονο χειρουργειο για να σωσει μια ζωη αλλα τα ευσημα ποιος θα τα παρει?? σωστα σωστα ο Θεος (βεβαια αν πεθανει ο ασθενης θα φταιει ο γιατρος)

ναι βεβαια ο θεος θα σωσει μια ζωη αλλα θα αφησει μερικες χιλιαδες (με την ιδια παθηση) να χαθουν.

επιπλεον τα θαυματα γινονται παντα σε πιστους και εχουν μια περιεργα αυξημενη συχνοτητα εμφανισης τις βιβλικες περιοδους (τυχαια παντα πριν μερικες χιλιαδες χρονια).



Πολλοί άθεοι έχουν βιώσει θαύματα. Επίσης δεν είναι όλα τα γεγονότα που αναφέρει η Π.Δ. ιστορικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top