[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Καλα, δεν ειναι το καταλληλο θεμα αλλα δεν μπορω να βρω τον γυναικολογο μου και καιγομαι.

Οταν κανει εκτρωση μια γυναικα, μετα της δινει καποια χαπια ο γιατρος? Θελω σιγουρη απαντηση, οχι υποθεσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα σε βολέψει πολύ πολύ το κεραμικό(αυτό με τις δυο πλάκες). Έχω σγουρά και πολλά μαλλιά και επειδή κουρεύτηκα πρόσφατα, έκανα φτράτζα κλπ το βολεύτηκα πάρα πολύ! Μπορείς να τα ισιώσεις ή να κάνεις ή να το χρησιμοποιήσεις σαν ψαλίδι και να κάνεις μια ελαφριά αέρινη μπούκλα! Σε μένα πάντως που είμαι άσχετη στο να φτιάχνω μαλλιά ήταν πολύ βολικό κ έκανα θαύματα! Στο προτείνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καλα, δεν ειναι το καταλληλο θεμα αλλα δεν μπορω να βρω τον γυναικολογο μου και καιγομαι.

Οταν κανει εκτρωση μια γυναικα, μετα της δινει καποια χαπια ο γιατρος? Θελω σιγουρη απαντηση, οχι υποθεσεις.

ναι, αντιβίωση για τυχών φλεγμονές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σ' ευχαριστω ΚΕ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μπορεί να έχει ήδη απαντηθεί αυτό που θα ρωτήσω, αλλά δεν την παλεύω να ψάξω 55 σελίδες! :redface:

Εχει κανει καμμιά ισιωτική? Γενικά τα μαλλιά μου είναι σγουρά, πολύ σγουρά. Χτες που πήγα για κούρεμα έβαλα τη δυστυχισμένη την κομμώτρια και μου τα ισιωσε και έχω πορωθεί απίστευτα. Είναι απίστευτα ωραία! Ομως δεν παίζει να τα ισιώνω μόνη μου με πιστολάκι. Σκέφτηκα λοιπόν την ισιωτική, αλλά φοβάμαι ότι θα καταστραφούν τελείως.

κάνει η κουμπάρα μου αρκετά συχνά... σκέψου ότι έχει ένα μαλλί σαν αράπικο και το ισιώνει καρφί
το κάνει κάθε όποτε της τελειώνει ή αν μακρύνει πολύ η ρίζα
σκεψου το ως εξής, ταλαιπωρεί το μαλλί όσο μια περμανάντ... είναι το ακριβώς αντίθετο της ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Eγώ ανάμεσα σε όλα
Το έχω κάνει και αυτό

Είμαι κατά όσο πιο πολύ μπορώ

Ήταν η αρχή του τέλους για το μαλλί μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Καλα, δεν ειναι το καταλληλο θεμα αλλα δεν μπορω να βρω τον γυναικολογο μου και καιγομαι.

Οταν κανει εκτρωση μια γυναικα, μετα της δινει καποια χαπια ο γιατρος? Θελω σιγουρη απαντηση, οχι υποθεσεις.
αν εχει φλεγμονες ναι...
αλλιως, μονο καθαρισμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Ήταν η αρχή του τέλους για το μαλλί μου

lol ρε, εσύ ήσουν ο καράφλας στην πικ που μου χες στείλει προχτές? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα πάντως αυτό το ισιωτικό μηχάνημα δεν μου κάνει τίποτα, και να φανταστεί κανείς ότι το μαλλί μου είναι σχεδόν ίσιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εμένα πάντως αυτό το ισιωτικό μηχάνημα δεν μου κάνει τίποτα, και να φανταστεί κανείς ότι το μαλλί μου είναι σχεδόν ίσιο!

Αλήθεια; Εντύπωση μου κάνει! Αυτό που έχω εγώ το χρησιμοποίησε μια φίλη μου που είχε κάνει φόρμα και της τα ίσιωσε μια χαρα! Μήπως δεν είναι πολύ δυνατό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αλήθεια; Εντύπωση μου κάνει! Αυτό που έχω εγώ το χρησιμοποίησε μια φίλη μου που είχε κάνει φόρμα και της τα ίσιωσε μια χαρα! Μήπως δεν είναι πολύ δυνατό;
Δεν θυμάμαι ποιό ήταν, πάνε χρόνια από τότε.
Ίσως πάντως όντως να μην ήταν καλό...
Εσάς σας τα κάνει εντελώς ίσια; Σαν κομμωτηρίου δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Κοίτα, όσον αφορά εμένα, τα μαλλιά μου είναι έτσι και αλλιώς ίσια απλά έχω ένα πολύ μικρό κολλημματάκι και θέλω να είναι πρόκα! :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοίτα, όσον αφορά εμένα, τα μαλλιά μου είναι έτσι και αλλιώς ίσια απλά έχω ένα πολύ μικρό κολλημματάκι και θέλω να είναι πρόκα! :redface::P
Κι εμένα είναι σχεδόν ίσια, απλά αυτό που λες, όχι πρόκα.
Και αυτό δηλαδή στα κάνει τόσο πρόκα όσο το κομμωτήριο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
χτες ήθελα να κάνω σκραμπ...αλλά δεν είχα υλικό. ετσι σκεγτηκα να κάνω αφρό με το σαπουνάκι του κορέ από "γάλα" και να βάλω λίγο ζάχαρη. το αποτελεσμα ήταν καλό.
η γνωμη σας για αυτό που έκανα ποια είναι. να το ξανακάνω ή αντί για σαπούνι να βάλω κάτι αλλο?
όταν κάνω σκραμπ στο σωμα βάζω λαδι με ζάχαρη, απλά για το πρόσωπο μου το λάδι θα μου το έκανε πολύ λιπαρό και για αυτό δεν το επιχείρησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
αααα σήμερα θέλω να κάνω μια μασκα για το πρόσωπο κκαι μια για μαλλια με αγνα υλικά.
τα μαλλια είναι ξηρά και το πρόσωπο... μια ξηρό μία λιπαρο
διαθέτω...
μπανανα, μέλι, αγγούρι, γιαουρτι, αβγο, μαγιονέζα, λάδι και κατι τσαγια.

με αυτά τι μπορω να φτιάξω για πρόσωπο και μαλια?

ριξτε ιδέες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Κι εμένα είναι σχεδόν ίσια, απλά αυτό που λες, όχι πρόκα.
Και αυτό δηλαδή στα κάνει τόσο πρόκα όσο το κομμωτήριο;;;

Δεν έχω παέι ποτέ σε κομμωτήριο για να μου ισιώσουν τα μαλλιά αλλά πρόκα τα βγάζει! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλέ γιδι εσυ που ξέρεις από μασκες δωσε καμια ιδέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
αααα σήμερα θέλω να κάνω μια μασκα για το πρόσωπο κκαι μια για μαλλια με αγνα υλικά.
τα μαλλια είναι ξηρά και το πρόσωπο... μια ξηρό μία λιπαρο
διαθέτω...
μπανανα, μέλι, αγγούρι, γιαουρτι, αβγο, μαγιονέζα, λάδι και κατι τσαγια.

με αυτά τι μπορω να φτιάξω για πρόσωπο και μαλια?

ριξτε ιδέες

Το καλύτερο για τα μαλλιά (μου το έχει πει ο κομμωτής μου) είναι το πολύ χλιαρό ελαιόλαδο. Προϋπόθεση βέβαια είναι να το αντέχεις (πολύ λίγδα λέμε) και βέβαι να το βάλεις βράδυ και να τυλίξεις καλά τα μαλλιά με μια πετσέτα. Εννοείται ότι η μαξιλαροθήκη μετά είναι για γερό πλύσιμο και ότι θέλεις 2-3 χέρια λούσιμο, ΑΛΛΑ τα μαλλιά θα γίνουν ....... τέλεια. Ειδικά αν σκοπεύεις μετά να τα ισιώσεις.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλά μου το έλεγε η μανα μου... αυτό της το έκανε η γιαγια της πολύ συχνά όταν ηταν μικρή...


για πρόσωπο κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δες εδώ.
Επίσης εγώ θα έβαζα κρύο χαμομήλι στα μάτια, γιαούρτι ή γάλα με μέλι στο πρόσωπο, αυγό ή λάδι στα μαλλιά. Για να φύγει η μυρωδιά, βάλε μετά το ξέβγαλμα (ή το λούσιμο) ξίδι.

Επίσης ψάξε ποια έλαια είναι καλά για σένα, πχ το αμυγδαλέλαιο προσφέρει ελαστικότητα στην επιδερμίδα, μαζί με λεμόνι είναι καλή μάσκα για λιπαρό δέρμα. Επίσης το αβοκάντο κάνει καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top