Ζηλεύετε τον/την πρώην του/της συντρόφου σας;

crustalia

Νεοφερμένος

Η κρυσταλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αχχχ ζηλεια???ε??? χμμμ με ταλαιπωρει απιστευτα οχι μονο ζηλευω αλλα υστεριαζω :D αλλα το αστειο σε ολοι την υποθεση ειναι οτι δεν υπαρχει λογος αλλα δεν ξερω γτ ζηλευω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
υπέρμετρα. και θελω και το ημισυ να το βλεπει ετσι.

αλλα οφειλει να μη ρωταει κανεις απ τους δυο, ουτε να αναφερονται συνεχως. ειν πρωην, πάπαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma_Libre

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Alma_Libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Η ζήλια είναι το χειρότερο συναίσθημα ever.
Δεν αντέχω τους κτητικούς ανθρώπους .. και δε μπορώ να δεχτώ πως απο την στιγμή που θα γνωρίσω εκείνον π.χ δε θα μιλάω με τους φίλους μου φοβούμενη μη ζηλέψει, νευριάσει μπλα μπλα ...
Οι περισσότεροι άνθρωποι ξεχνάνε πως πριν γνωρίσουμε εκείνους πίσω υπήρχε μια ζωή και δεν νοείται να αλλάξει άρδην επειδή μπήκε κάποιο καινούργιο πρόσωπο στη ζωή μας.
Μου αρέσει το ενδιαφέρον .... αλλά ως εκεί. Δε θα κάνω ποτε σκηνές τύπου με ποια μιλούσες .. αλλά δεν θα είμαι και αναίσθητη.
Δε ζήλεψα ποτέ και δεν νομίζω να συμβεί ... ως να πεθάνω μιας και ο χαρακτήρας δεν αλλάζει .. είναι η ταυτότητα μας έως το θάνατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annabelle

Νεοφερμένος

Η Anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Παλιότερα σε τραγικό βαθμό.
Κατίνα μέχρι αηδίας, έψαχνα μανιωδώς λεπτομέρειες και φωτογραφίες, όταν τους ξέφευγαν κάνα δύο πράγματα με έπιανε υστερία ζήλειας και αποζητούσα την επιβεβαίωση συνεχώς, ακόμη απορώ γιατί έμεναν μαζί μου, εγώ θα με είχα σπάσει στο ξύλο.
Δεν μπορώ μέχρι σήμερα να βρω το λόγο που έκανα τόσο κακό στον εαυτό μου και τις τότε σχέσεις μου...:hmm:

Τελικά όμως, μεγαλώσαμε,σοβαρέψαμε και τα βρήκαμε με τον εαυτό μας!
Δεν με απασχολεί πλέον καθόλου η πρώην ή τι έκαναν ή τι ένιωσε μαζί της (αρκεί να μην πληρώνω "σπασμένα" της), με ενδιαφέρει τι κάνει τώρα, τι κάνει μαζί μου.
Στη τελική και εγώ έχω ένα παρελθόν, δε φύτρωσα σε παρθεναγωγείο, το γεγονός ότι είναι πρώην και όχι νυν κάτι λέει, οπότε ποιος ο λόγος να τα σκαλίζουμε και να χαλάμε τις καρδιές μας; το λέει και το τραγούδι άλλωστε, για ταξίδια που δεν ήθελες τι σε πιάνει και πάλι κλαις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To περίεργο είναι όταν εσύ δεν ζηλεύεις την πρώην του, αλλά η πρώην του σε ζηλεύει παράφορα και καταλήγει να σου στέλνει απρόκλητα, υβριστικά μηνύματα.. εκεί να δεις γέλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Γενικά: Όχι, αν αρχίζεις να ζηλεύεις πρώην σιγά σιγά δηλητηριάζεις την ίδια την σχέση, στο κάτω κάτω αφού ο άλλος επέλεξε να είναι μαζί σου, ε κάτι πρέπει να δείχνει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
To περίεργο είναι όταν εσύ δεν ζηλεύεις την πρώην του, αλλά η πρώην του σε ζηλεύει παράφορα και καταλήγει να σου στέλνει απρόκλητα, υβριστικά μηνύματα.. εκεί να δεις γέλια!

Αυτό θεωρώ ότι είναι το χειρότερο είδος ζήλιας, γιατί όταν το κάνει αυτό μια κοπέλα, πέφτει πολλά επίπεδα... :/: Στο θέμα μας, εγώ γενικά είμαι αρκετά...ζηλιάρα :redface:. Πολύ σπάνια όμως ζηλεύω πρώην, απλά εκνευρίζομαι αν έρθουν εκεί, του μιλήσουν, και δείξουν μπροστά σε εμένα μια...οικειότητα. Εκεί λιγάκι τα παίρνω :redface:. Λιγάκι όμως :ropalo:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ούτε καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δε ζηλευω καμμια πρωην, διοτι κανενας συντροφος μου ποτέ δε μου ανέφερε.
Αντιθέτως, εκείνοι ανέφεραν στις νυν τους, εμένα! Χο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αν σε ένα ζευγάρι δεν υπάρχουν καθόλου "πρώην", αυτό είναι ένα θεματάκι. Για όλα όμως βρίσκονται λύσεις.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top