Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 236)
  • Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 40 16.9%
  • Έντεχνα

    Ψήφοι: 73 30.9%
  • Ρεμπέτικα

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Rock

    Ψήφοι: 132 55.9%
  • Metal

    Ψήφοι: 95 40.3%
  • Gothic

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Κλασική

    Ψήφοι: 62 26.3%
  • Soundtracks

    Ψήφοι: 56 23.7%
  • Hip-Hop

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Pop

    Ψήφοι: 54 22.9%
  • Μπαλάντες / Blues

    Ψήφοι: 66 28.0%
  • Electronic

    Ψήφοι: 43 18.2%
  • Celtic

    Ψήφοι: 19 8.1%
  • Traditional/Folk

    Ψήφοι: 24 10.2%
  • Disco

    Ψήφοι: 6 2.5%
  • Jazz

    Ψήφοι: 15 6.4%
  • Reggae

    Ψήφοι: 13 5.5%

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ακουω σχεδον ολα τα ειδη μουσικης , αναλογα με την διαθεση που εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
τωρα θυμήθηκα τι μου θυμίζει το nick name σου!!!

ένα παλιό τραγουδάκι dance... κόλαση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
λίγο από όλα- είμαι βολικός άνθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλή ελληνική κατά κύριο λόγο αλλά και μερικά από αγγλόφωνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Ακουω πολυ ροκ(alternative, indie, progressive κλπ), britpop, λιγη metal (αλλα οχι πολυ σκληρη), trip-hop, dream pop, ελληνικα εντεχνα και πολλαααα αλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ροκ, έντεχνα, τζαζ, λίγη μέταλ, ρεμπέτικα και κλασική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Μποώ να ακούσω με ευχαρίστηση όλα τα είδη εκτός από σκυλάδικα. Έχω όμως μια κλίση προς psychedelic hard core. Ντάπα Ντούπα και και τα μυαλά στα κάγκελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Σχεδόν τα πάντα εκτός : dance/trance/house/rave/electro (μόνο venetian snares που τους βρήκα καταλάθος και έχουν κάτι το ιδιαίτερο), σκυλάδικα/μπουζούκια/τσιφτετέλια/ρεμπέτικο/ελληνικό ποπ ( :confused: ), hip hop/rap/rnb, pop (εκτός michael jackson)

Και κυρίως ακούω: Rock κλασσικό/alter/hard, Jazz, Punk, Metal (όχι πολύ δυνατό), Tango (gotan project :inlove: ), reggea, κλασσική μουσική και τέλος blues (διατηρήθηκε σειρά προτεραιότητας :P )

edit: Σε αυτά που ακούω έχω ξεχάσει ελληνικό έντεχνο και ελληνικό ροκ.

πλήρης ανάλυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
συγνώμη αλλά αφού ακούς Jazz και Gotan Project μπορείς άνετα να ακούσεις και Chill-Out ή Lounge...

Σου στελνω ενα link με "πληροφορίες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οταν λετε "εντεχνο" ειναι για να το ξεχωριζουμε απο το "ατεχνο" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Ακουω heavy metal πολλων ειδων, hard rock, rock γενικοτερα, punk, και μουσικη Mestiza δηλαδη μουσικη ιδεολογια του στυλ Manu Chao, Amparanoia, Mano Negra, Ska-P, Obrint Pas κλπ. Πολλα απο αυτα τα συγκροτηματα ειναι ska-punk που μου αρεσει πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κυριως Ελληνικη με ιδιαιτερη προτιμηση στα λαϊκα:P
δεν μπορω με τπτ να ακουσω ροκ και μεταλ κλπ κλπ...
ενω παλια ημουν τεκνατζου ολο ακουγα ξενα και κυριως τεκνο μιουζικ μετα το γυρισα σε λαϊκουρα:P :P απ το ενα ακρο στο αλλο:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Λοιπόν,ακούω κυρίως ελλήνικη ροκ και εντεχνα όταν είμαι μόνη σπίτι και θέλω να χαλαρώσω..Επίσης εχω μια τρέλα με τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου!!!Κατι παθαίνω με την φωνή του και τον τρόπο που ερμηνεύει τα τραγούδια!
Βεβαια είμαι και ο τύπος που και σε κλάμπ θα πάει για να διασκεδάσει και σε μπουζούκια και σε ρεμπετάδικα!Και γενικά θα ακούσω και λαικά..
(Όχι δεν είμαι αλλοπρόσαλλη και δεν θέλω αντιρρήσεις πάνω σ'αυτό!!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Έχω φοβερή σχέση με την μουσική... δεν μπορώ να φανταστώ μια μέρα της ζωής μου χωρίς μουσική. Ακούω και ελληνικά και ξένα τραγούδια, αυτά που παίζουνε τα ραδιόφωνα, αλλά και πολύ παλιότερα. Γενικά, ό,τι μου αρέσει, ό,τι με συγκινεί, ό,τι μου φτιάχνει την διάθεση... σε όποιο είδος κι αν ανήκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Μια από τα ίδια και και εγώ με την avenger. Αν και έχω μια κλίση προς την ηλεκτρονική μουσική (daba duba). :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger...

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μια από τα ίδια και και εγώ με την avenger. Αν και έχω μια κλίση προς την ηλεκτρονική μουσική (daba duba). :D


;)

Εγώ πάλι με την ηλεκτρονική μουσική... καμία σχέση!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ξένη και ελληνική ροκ, κυρίως όμως την παλιά ξένη ροκ, με μια αδυναμία στις ροκ μπαλάντες.Θέλω η μουσική ή να έχει γλυκό άκουσμα, και να με ηρεμεί όταν έχω νεύρα, ή να έχει μια αγριάδα και να με φτιάχνει όταν είμαι στα down μου. Δεν με φτιάχνει καθόλου αυτό που λένε ελληνική λαικό-ποπ (Βανδή, Βίσση, Τσαλίκης, Μαζωνάκης κλπ), τα θεωρώ χλιαρά. Υπάρχουν κι εξαιρέσεις (βλέπε Πλούταρχο και Ρέμο), αλλά δεν θα πήγαινα να αγοράσω ποτέ cd με τραγούδια τους. Τα παλιά λαικά μου αρέσουν και με φτιάχνουν πολύ. Από το έντεχνο πάλι διαλέγω πολύ προσεκτικά. Είμαι της άποψης Χωμενίδη ότι το έντεχνο έχει καταντήσει να είναι ''τραγούδια της εμηνόπαυσης καταθλιπτικά''. Λίγα πράγματα γίνονται, κάτι Κότσηρες, Μακεδόνες και τέτοιους δεν τους μπορώ ούτε λεπτό. Προτιμώ τους παλιούς λαικούς βάρδους ή τους παλιούς ροκάδες. Πιο εύκολα φτιάχνομαι με βαρύ μέταλλο αν και τις περισσότερες φορές δεν ξέρω ούτε ποιός τραγουδάει, παρά με Placebo και τέτοιο στυλ δήθεν ροκ. Η σύγχρονη ροκ έχει κάτι το πούστικο κατά τη γνώμη μου (Placebo, Red Hot Pepers πώς τους λένε αυτούς :sick:) και όλα αυτά δεν τα θεωρώ ροκ. ΟLDIES RULE !! Ξένα οldies, jazz, ambient, κλασσική (που είναι ο Βάγκνερ που είν'ο Πουτσίνι τί έχουν γίνει όλοι εκείνοι :D), κάποιες όπερες , ρεμπέτικα, ελληνικά της δεκεατίας του 70, βαρειά λαικά στυλ Στράτου, φωνάρες όπως του γιου του, κάτι τραγουδάρες με στίχους Ιατρόπουλου και Νέο Κύμα και τέτοια ρετρό, Γαλάνη, Τσανακλίδου, σχεδόν τα περισσότερα Χατζηνάσιου, Τόκα, και όλα αυτής της σχολής, μερικά του Χατζιδάκι, ειδικά από την ώριμη εποχή του των Reflections, αλλά και τους μοντέρνους σε στυλ Κωνσταντίνου Βήτα, σχεδόν οτιδήποτε από soundtrack, τύπου Μichel Legrande, ό,τι είναι super sentimental, παλιά γαλλικά, όλα του νεορομαντικού ρεύματος, αλλά και ατμοσφαιρικά και μυστηριώδη, ambient, τάνγκο, αυτά που σε κάνουν να ταξιδεύεις και να διακτινίζεσαι. Το hip hop και το λαικό ποπ ελληνάδικο απαγορεύεται ρητά και κατηγορηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Κυρίως ακούω ροκ ξένα και ελληνικά!Αλλά δεν μπορώ να πω αποκλειστικά μόνο αυτά.Ανάλογα με τη διάθεση!Μπορεί να ακούσω από hip hop μέχρι κλασσική μουσιή για να ηρεμήσω!Γενικά μου αρέσει να ακούω οτιδήποτε είναι ποιοτικό και αποφεύγω πάσης φύσεως σκυλάδικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εγώ ακούω κυρίως τα εξής είδη μουσικής (χωρίς να απορρίπτω τραγούδια από άλλα είδη): Βυζαντινή μουσική, λαϊκά (κυρίως Καζαντζίδη), έντεχνα (Πάριο, Αλεξίου, Νταλάρα), δημοτικά τραγούδια (Μικρασιάτικα, Μωραΐτικα, Νησιώτικα και Ρουμελιώτικα κυρίως) και λίγη Κλασική μουσική (Beethoven, Mozzart, Wagner)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanaki

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Διαιτολόγος/διατροφολόγος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ ακούω ξένη ροκ και μέταλ και από ελληνικά μόνο διάφανα κρίνα...
Τα αγαπημένα μου συγκροτήματα είναι anathema, led zeppelin, jeff buckley και επίσης αγαπημένα the tea party, rush, allman brothers, rainbow dio, black sabbath, psychotic waltz, faith no more, rory ghallaher, dream theater, a perfect circle, candlemass και πολλά άλλα.
Επίσης ακούω dead can dance και buena vista social club...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top