Είναι μορφωμένοι οι Έλληνες;

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,323 μηνύματα.
Αλλα βεβαια η κλασικη ελληνικη νοοτροπια σας "α οι πουστιδες οι αγγλοι θα μας την πουν", και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που ειμαστε εδω που ειμαστε. Ειμαστε αμωρφοτοι, κουτοπονηροι και νομιζουμε οτι τα ξερουμε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Αλλα βεβαια η κλασικη ελληνικη νοοτροπια σας "α οι πουστιδες οι αγγλοι θα μας την πουν", και αυτος ειναι ενας απο τους λογους που ειμαστε εδω που ειμαστε. Ειμαστε αμωρφοτοι, κουτοπονηροι και νομιζουμε οτι τα ξερουμε ολα.

Αμόρφωτος ο μέσος Έλληνας; :hmm: Όταν οι οικογένειές μας τα σκάνε χοντρά στα Εγγλέζικα πανεπιστήμια για να μορφωθούν τα παιδιά τους, ο Εγγλέζος μπεκροπίνει στα γήπεδα. Αρκετά πια με αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας και την ενοχή της συλλογικής ευθύνης.

Αν οι Εγγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι με θέμα τους Έλληνες, πρέπει να πληρώσουν και πνευματικά δικαιώματα στον κάθε Έλληνα πολίτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Αμόρφωτος ο μέσος Έλληνας; :hmm: Όταν οι οικογένειές μας τα σκάνε χοντρά στα Εγγλέζικα πανεπιστήμια για να μορφωθούν τα παιδιά τους, ο Εγγλέζος μπεκροπίνει στα γήπεδα. Αρκετά πια με αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας και την ενοχή της συλλογικής ευθύνης.

Αν οι Εγγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι με θέμα τους Έλληνες, πρέπει να πληρώσουν και πνευματικά δικαιώματα στον κάθε Έλληνα πολίτη!

Σοβαρά μιλάς τώρα...Εκπλήσσομαι.
Τι επαφή έχεις με το μέσο νεαρό Έλληνα και τον θεωρείς και μορφωμένο;

Ξέρεις,είναι κάτι το ρευστό το θέμα του αν,ή όχι,τα πανεπιστήμια προσφέρουν παιδεία και μόρφωση ή μόνο πληροφορίες.Εγώ σαν Αληκτώ,που έρχομαι κάθε μέρα σε επαφή με κόσμο της ηλικίας μου [γύρω-γύρω] βλέπω πως η μόρφωση και η παιδεία λείπουν από όλες τις ελληνικές οικογένειες[ινκλούντινγκ μι,δεν βγάζω την ουρά μου απ'έξω].
Και να μου τι κάνουν οι εγλέζοι στα σπίτια τους.Εμένα με νοιάζει ο χώρος εντός συνόρων,που μεγάλωσα.
Δεν είναι κόμπλεξ κατωτερότητας,είναι μια μερική αλήθεια μέσα στο όλον που ονομάζεται νεο-Έλληνας

Αν οι εγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι με θέμα τους ελληνάρες,ας το κάνουν ιτς α φρι γουορλντ [όχι;;;]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Σοβαρά μιλάς τώρα...Εκπλήσσομαι.
Τι επαφή έχεις με το μέσο νεαρό Έλληνα και τον θεωρείς και μορφωμένο;

Ξέρεις,είναι κάτι το ρευστό το θέμα του αν,ή όχι,τα πανεπιστήμια προσφέρουν παιδεία και μόρφωση ή μόνο πληροφορίες.Εγώ σαν Αληκτώ,που έρχομαι κάθε μέρα σε επαφή με κόσμο της ηλικίας μου [γύρω-γύρω] βλέπω πως η μόρφωση και η παιδεία λείπουν από όλες τις ελληνικές οικογένειες[ινκλούντινγκ μι,δεν βγάζω την ουρά μου απ'έξω].
Και να μου τι κάνουν οι εγλέζοι στα σπίτια τους.Εμένα με νοιάζει ο χώρος εντός συνόρων,που μεγάλωσα.
Δεν είναι κόμπλεξ κατωτερότητας,είναι μια μερική αλήθεια μέσα στο όλον που ονομάζεται νεο-Έλληνας

Αν οι εγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι με θέμα τους ελληνάρες,ας το κάνουν ιτς α φρι γουορλντ [όχι;;;]

Ε, τώρα μπαίνουμε σε λογική άσπρου - μαύρου. Φυσικά και σε καμία περίπτωση δεν δικαιώνω τον Ελληναρά. Αλλά αν συγκρίνεις τον μέσο Έλληνα με τον μέσο Εγγλέζο σε επίπεδο μόρφωσης (έστω και επιδερμικής), ο Έλληνας σε καμία περίπτωση δεν υπολείπεται. Αν οι Εγγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι, πρέπει να σεβαστούν ένα ξένο λαό. Ας βάλουν τίτλο "Γίνε μαλάκας για μια μέρα" και ας παριστάνουν όποιον θέλουν! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ε, τώρα μπαίνουμε σε λογική άσπρου - μαύρου. Φυσικά και σε καμία περίπτωση δεν δικαιώνω τον Ελληναρά. Αλλά αν συγκρίνεις τον μέσο Έλληνα με τον μέσο Εγγλέζο σε επίπεδο μόρφωσης (έστω και επιδερμικής), ο Έλληνας σε καμία περίπτωση δεν υπολείπεται. Αν οι Εγγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι, πρέπει να σεβαστούν ένα ξένο λαό. Ας βάλουν τίτλο "Γίνε μαλάκας για μια μέρα" και ας παριστάνουν όποιον θέλουν! :P

Θέλω να πω πως,τι μαλάκας,τι έλλην...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Θέλω να πω πως,τι μαλάκας,τι έλλην...
Αν δεν σε έμαθαν τι σημαίνει αυτο εκτίμηση.
Αν έχεις θεωρείς οτι είναι αυτονόητο να βγάζεις συμπεράσματα βιαστικά και οτι έχεις το δικαίωμα την αθυροστομία σου να φέρεις μπροστά στις οθόνες μας. Και ακόμα μερικά άλλα άν...
Ε, τότε θα πρέπει να σου πω πως είμαι σίγουρος οτι εκφράζεις απόψεις που δεν προσφέρουν τίποτα απολύτως σε αυτή την συζήτηση.

Εκείνο που ως συμπέρασμα, σε αυτή την συζήτηση έβγαλα εγώ, είναι οτι πρόκειται για μια ακόμα μορφή ενημέρωσης μονόπλευρης απο τους κρατούντες.
Αποτελεί καθαρή προπαγάνδα γιατι δεν δείνει τις αποφάσεις που έχουν πάρει ως σήμερα, ούτε αυτές που εντέχνως απέφυγαν να πάρουν οι πολιτικοί μας και ευθύνονται γι' αυτή την κατάσταση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το νιουκαστλ είναι ωραία πόλη, έχω περάσει, κάνει ψωλόκρυο ακόμα και τις μέρες με ήλιο. Το μάντσεστερ δεν το ξέρω παρά μόνο ότι έχει 300 μέρες το χρόνο συννεφιά και βροχή.



Αμόρφωτος ο μέσος Έλληνας; :hmm: Όταν οι οικογένειές μας τα σκάνε χοντρά στα Εγγλέζικα πανεπιστήμια για να μορφωθούν τα παιδιά τους, ο Εγγλέζος μπεκροπίνει στα γήπεδα. Αρκετά πια με αυτό το κόμπλεξ κατωτερότητας και την ενοχή της συλλογικής ευθύνης.

Αν οι Εγγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι με θέμα τους Έλληνες, πρέπει να πληρώσουν και πνευματικά δικαιώματα στον κάθε Έλληνα πολίτη!
δεν νομιζω πως ο μεσος ελληνας μπορει να θεωρει και μορφωμενος..οχι και αμορφωτος ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ε, τώρα μπαίνουμε σε λογική άσπρου - μαύρου. Φυσικά και σε καμία περίπτωση δεν δικαιώνω τον Ελληναρά. Αλλά αν συγκρίνεις τον μέσο Έλληνα με τον μέσο Εγγλέζο σε επίπεδο μόρφωσης (έστω και επιδερμικής), ο Έλληνας σε καμία περίπτωση δεν υπολείπεται. Αν οι Εγγλέζοι θέλουν να κάνουν ρεάλιτι, πρέπει να σεβαστούν ένα ξένο λαό. Ας βάλουν τίτλο "Γίνε μαλάκας για μια μέρα" και ας παριστάνουν όποιον θέλουν! :P

Δεν υπολείπεται τι? Γενικής μόρφωσης? :hmm:
Σκέψου όμως ότι όταν ο Άγγλος βγαίνει από τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση έχει ένα πολύ καλό υπόβαθρο γενικών γνώσεων - κάτι που ο Έλληνας δε διαθέτει. Γιατί οι Έλληνες μαθητές περνούν το Λύκειο διαβάζοντας μόνο τα "μαθήματα κατεύθυνσης" επειδή βάσει αυτών θα αξιολογηθούν για να μπουν στο πανεπιστήμιο. Ενώ στην Αγγλία που δεν υπάρχει τέτοια αντιστοιχία κολλεγίου/πανεπιστημίου και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης το αποτέλεσμα είναι πολύ διαφορετικό.
Μην εξισώνεις δηλαδή μόνο τους τίτλους σπουδών και τα πτυχία, αλλά την ουσία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Αν δεν σε έμαθαν τι σημαίνει αυτο εκτίμηση.
Αν έχεις θεωρείς οτι είναι αυτονόητο να βγάζεις συμπεράσματα βιαστικά και οτι έχεις το δικαίωμα την αθυροστομία σου να φέρεις μπροστά στις οθόνες μας. Και ακόμα μερικά άλλα άν...
Ε, τότε θα πρέπει να σου πω πως είμαι σίγουρος οτι εκφράζεις απόψεις που δεν προσφέρουν τίποτα απολύτως σε αυτή την συζήτηση.

Εκείνο που ως συμπέρασμα, σε αυτή την συζήτηση έβγαλα εγώ, είναι οτι πρόκειται για μια ακόμα μορφή ενημέρωσης μονόπλευρης απο τους κρατούντες.
Αποτελεί καθαρή προπαγάνδα γιατι δεν δείνει τις αποφάσεις που έχουν πάρει ως σήμερα, ούτε αυτές που εντέχνως απέφυγαν να πάρουν οι πολιτικοί μας και ευθύνονται γι' αυτή την κατάσταση.

Αχ τυχάρπαστε Μάξιμε....οι "μορφωμένοι" έλληνές σου εξέλεξαν αυτούς τους κρατούντες που -βολικά- καθιστάς μοναδικούς υπεύθυνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Αχ τυχάρπαστε Μάξιμε....οι "μορφωμένοι" έλληνές σου εξέλεξαν αυτούς τους κρατούντες που -βολικά- καθιστάς μοναδικούς υπεύθυνους.

Έλα ρε diotima τώρα...οι "μορφωμένοι" εγγλέζοι εξέλεξαν τον Τόνι Μπλερ να κάνει τον πόλεμο στο Ιράκ;

Δεν υπολείπεται τι? Γενικής μόρφωσης? :hmm:
Σκέψου όμως ότι όταν ο Άγγλος βγαίνει από τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση έχει ένα πολύ καλό υπόβαθρο γενικών γνώσεων - κάτι που ο Έλληνας δε διαθέτει. Γιατί οι Έλληνες μαθητές περνούν το Λύκειο διαβάζοντας μόνο τα "μαθήματα κατεύθυνσης" επειδή βάσει αυτών θα αξιολογηθούν για να μπουν στο πανεπιστήμιο. Ενώ στην Αγγλία που δεν υπάρχει τέτοια αντιστοιχία κολλεγίου/πανεπιστημίου και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης το αποτέλεσμα είναι πολύ διαφορετικό.
Μην εξισώνεις δηλαδή μόνο τους τίτλους σπουδών και τα πτυχία, αλλά την ουσία.:)

Δεν έχω εικόνα του εκπαιδευτικού συστήματος στην Αγγλία, έχεις εσύ; Πως την απόκτησες;
Καλό υπόβαθρο "γενικών γνώσεων", φαντασιακές σκέψεις κάνεις. Τα στοιχεία δείχνουν ότι μόλις ένα 10% των Άγγλων προχωράει σε μεταπτυχιακές σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ενω εμεις που ψηφισαμε τους τελειους πολιτικους ειμαστε καλυτεροι??
Προσωπικα εμενα το Βρετανικο συστημα εκπαιδευσης μου αρεσει περισσοτερο. Δεν εχει τοσο περιορισμενες επιλογες οπως το ελληνικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Tι διαβάζω θεοί. Το αγγλοσαξονικό σύστημα εκπαίδευσης καλύτερο. Τραβάτε και πείτε τα αυτά στους Βρετανούς φοιτητές που έβγαιναν στους δρόμους και διαδήλωναν για το χάλι των πανεπιστημίων τους και για τις άνισες ευκαιρίες στην μόρφωση. Εκεί που μορφώνονται μόνο οι λίγοι, οι έχοντες.
Μα ξέρετε τι συγκρίνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κοιταξε...Επειδη το εχω ψαξει το θεμα. Η βρετανικη κυβερνηση προσφερει τεραστιες διευκολυνσεις απο την δευτεροβαθμια εκπαιδευση ακομα.
Και να σαφως και ειναι καλυτερο το βρετανικο εκπαιδευτικο συστημα απο το ελληνικο. Σε ολα τα επιπεδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κοιταξε...Επειδη το εχω ψαξει το θεμα. Η βρετανικη κυβερνηση προσφερει τεραστιες διευκολυνσεις απο την δευτεροβαθμια εκπαιδευση ακομα.

Ναι, δάνεια με χαμηλό επιτόκιο για τα δίδακτρα. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το οποιο το ξεπληρωνεις αφου αποφοιτησεις και εχεις εναν μισθο ανω τον 21 χιλιαδων λιρων(πανω κατω) τον χρονο, σου κρατανε ενα αρκετα μικρο ποσοστο καθε χρονο. Και εαν ποτε πεσεις κατω απο αυτο το οριο παγωνει η δοση μεχρι να το ξαναφτασεις...Και εαν περασεις μια ηλικια,(αρκετα μεγαλη δεν λεω) διαγραφεται.

Σε αντιθεση με εμας, που σου προσφερουν ελαχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Tι διαβάζω θεοί. Το αγγλοσαξονικό σύστημα εκπαίδευσης καλύτερο. Τραβάτε και πείτε τα αυτά στους Βρετανούς φοιτητές που έβγαιναν στους δρόμους και διαδήλωναν για το χάλι των πανεπιστημίων τους και για τις άνισες ευκαιρίες στην μόρφωση. Εκεί που μορφώνονται μόνο οι λίγοι, οι έχοντες.
Μα ξέρετε τι συγκρίνετε;

Την π**τσα με τη βούρτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλα ποσο μορφωμενοι ειναι οι αγγλοι που ξερνοκοπανε εδω καθε καλοκαιρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
καλα ποσο μορφωμενοι ειναι οι αγγλοι που ξερνοκοπανε εδω καθε καλοκαιρι?
Τα δύο δε σχετίζονται.(χωρίς να παίρνω θέση για το αν είναι μορφωμένοι ή όχι-έτσι κι αλλιώς θα ήταν γενίκευση)
Ξερνοκοπάνε κάθε καλοκαίρι γιατί είναι καλοκαίρι και έτσι θέλουν να περάσουν τις διακοπές τους.Ξερνοκοπάνε εδώ γιατί εδώ μπορούν και τα κάνουν(=τους επιτρέπουμε να τα κάνουν γιατί δε φημιζόμαστε για την ικανότητά μας να επιβάλλουμε τάξη/πειθαρχία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ξερνοκοπάνε εδώ γιατί εδώ μπορούν και τα κάνουν(=τους επιτρέπουμε να τα κάνουν γιατί δε φημιζόμαστε για την ικανότητά μας να επιβάλλουμε τάξη/πειθαρχία)
δηλαδη τα θεωρουν σωστα αν δεν τα απαγορευαν θα τα εκαναν και στην αγγλια..


καλα γιατι κανουμε οτι δεν καταλαβαινουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ρε παιδια κοιταμε την καμπουρα των Αγγλων αντι να κοιταμε την δικια μας. Το να λεμε τι ελλατωματα τους δεν μας δινει τιποτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top