[Symbian] Nokia EXΧ: Ε50, Ε51, Ε52, E55, E6X, E7X και E90

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όντως. Ειδικά αν κοστίζει κάτω από 450?. Πάντως το e50 είχε καλύτερο design

350 ευρώ προ φόρων διάβασα οπότε φαντάζομαι πως η τιμή του θα είναι καλή.
Μου αρέσει διότι δεν έχει Joystick.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σκέφτομαι και εγώ το αγοράσω, ειδικά αν το υποστηρίζει η vodafone στο mobile e-mail
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σκέφτομαι και εγώ το αγοράσω, ειδικά αν το υποστηρίζει η vodafone στο mobile e-mail
:hmm:
Αν ''παίξει'' στη τιμή που υποθέτουμε τότε θα είναι καλή επιλογή.
Εγώ θα το προτιμήσω για το wifi κυρίως, δευτερευόντως κάνω χρήση μόνο gprs (tim plus) οπότε κάτι άλλο μου είναι κάπως περιττό.
Αν μάλιστα έχει (που φαντάζομαι θα έχει) την ίδια ποιότητα κατασκευής με το Ε50 τότε χαλαρά θα γίνει δικό μου.:P
Επίσης θετικό είναι το νέο mini-usb στη συνδεσιμότητα και το νέο 2,5mm για τα ακουστικά.;)

ΥΓ: καλά έκανες και άνοιξες νέο θέμα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.


Δύο video για όσους σκέφτονται να αγοράσουν το Ε51
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Απλά εξαιρετικό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Firmware 07.36.0.0 Available

https://nokiae50.info/tag/upgrade/

Lots of people reported that they updated their phones with the latest version of firmware – 07.36.0.0. It looks like two annoying bugs were fixed in this version – automatic loudspeaker activation and phone number/contacts recognition. Check out the complete list of changes
07.36.0.0 unofficial changelog

  • Improvement of FDN and supplementary service co-operation
  • SMS sending and receiving improvements
  • Polish character encoding
  • SMSC information reading from SIM
  • Automatic (IHF) speaker phone activation
  • Operator name list update
  • Increasing of Datamover certificate expiration time
  • China dictionary, visibility of last roll of the explanation
  • Chinese character conversion
  • BT related translation in Estonia
  • Search application translation in Serbian
  • Help translation or search application in Turkish
  • Email notifications in active idle
  • Calling line identification
Όσοι ενδιαφέρεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τιμή: 299-305 ευρώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ρε παιδιά, μπορεί κάποιος να δώσει εκείνο το ρημάδι το link που σου λέει ποιά είναι η πιό πρόσφατη version firmware γιατί δε μπορώ να το βρώ πουθενά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aποφασισα να γραψω δυο λογακια και την προσωπικη μου γνωμη για το Nokia E90.
Το review θα ειναι λιγο συντομο, μιας και στο διαδικτυο πλεον υπαρχουν παρα πολλα πληρεστατα reviews.

Ηardware (γενικα):
Εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος.(τα παρακατω που ακολουθουν ειναι βαση του δικου μου μοντελου.Δυστυχως πολλα μοντελα ειχαν οχι τοσο καλη "συμπεριφορα)
Τα πλαστικα τμηματα του κινητου ειναι απο ιδιατερα καλο πλαστικο, και απουσιασουν τριξηματα και "τζογος" στα κινουμενα μερη.
Σε αυτο μπορω να πω οτι συμβαλει τα μεγιστα το γεγονος οτι οι συνδεσεις των δυο κομματιων εχουν γινει απο "μεταλικους βραχιονες", οι οποιοι περαν της στιβαροτητας, σου επιτρεπουν να ανοιγεις την οθονη σε οποια γωνια θες.
Απο 90 μοιρες μεχρι 180.
Η οθονη καθεται αροβληματιστα και το κατω τμημα (πληκτρολογιο qwerty) μενει σταθερα στην θεση του.Πραγμα που σημαινει οτι εχει καλα μοιρασμενο το βαρος του.

Πληκτρολογια:
Ξεκινω με το qwerty που ειναι και το σημαντικο κομματι.
Τα πληκτρα του ειναι ικανοποιητικοτατα σε μεγεθος και η ανταποκριση τους ειναι ιδανικη.
Ισως σε πολλους να φανουν ιδιαιτερα "σκληρα", μιας και οντως ειναι φτιαγμενα απο σκληρο πλαστικο, αλλα προσωπικα πλεον δεν με ενοχλει.Στην αρχη επρεπαι να το συνιθισω μιας και "βυθιζονται" στο πατημα οπως αυτα π.χ. ενος keyboard, αλλα πλεον με βολευον παρα πολυ.
Η αποσταση μεταξυ τους και το μεγεθος του, ιδιαιτερα βολικο.
Οχι τοσο βολικο τα πληκτρα που βρισκονται δεξια κι αριστερα της οθονης, μιας και για να τα πατησεις πρεπει να "κρατας" το πανω μερος που βρισκεται η οθονη, γιατι αλλιως θα σπρωξεις προς ταπ ισω την οθονη.(αν την εχεις σε κλιση μεγαλυτερη των 90μοιρων, αλλα οχι φυσικα 180.Εκει οτι και να κανεις, δεν κουνιεται αλλο)
Ο φωτισμος των πληκτρων δεν ειναι εντονος οπως π.χ. του ΤYTN II, αλλα ειναι ιδανικος για το σκοταδι και τρομερα ξεκουραστος για τα ματια.
Το εσωτερικο πληκτρολογιο δεν εχει αισθητηρα φωτος, αλλα αναβει και σβηνει με το πατημα συγκεκριμενου πληκτρου.
Παρα πολλες οι εσωτερικες συντομευσεις του πληκτρολογιου.
Ο συνδιασμος του πληκτρου "chr" με οποιοδηποτε πληκτρο εχει "μπλε χρωματακι" (ΑΚΑ προεπιλεγμενη συντομευση = (Chr + ...) ) σε παει κατευθειαν στην αναλογη συντομευση.
Ενα θεμα που εχει δημιουργηθει με τα εσωτερικα πληκτρα ειναι το γεγονος οτι ακουμπουν στην οθονη οταν ειναι "κλειστο" το κινητο και της αφηνουν το "λιπος" που αφηνουν τα δαχτυλα πανω στα πληκτρα.(Αιτια ειναι οτι ειναι πιο ψηλα απο το κυριως σωμα του κινητου, για καλυερη λειτουργικοτητα)
Προσωπικα το εχω διαπιστωσει αλλα σε πολυ μικρο βαθμο κι αυτο ισως και να οφειλεται στο γεγονος οτι η θηκη στην οποια το εβαζα/βαζω, ηταν ιδιαιτερα στενη στην αρχη και το πιεζε λιγο.
Παντως ειναι μαι αληθεια οτι συμβαινει.(Σε μερικα πραγματα η Νοκια δεν βαζει μυαλο)

Τα εξωτερικα πληκτρα (αυτα δηλαδη οταν το κινητο ειναι σε "candy bar" μορφη, τα πληκτρα ειναι απο μαλακο πλαστικο.
Το κακο ειναι οτι βρισκονται κοντα το ενα στο αλλο, και μεχρι να το συνηθισεις, μπορει να κανεις καποιο λαθος οταν γραφεις μηνυμα για παραδειγμα.
Αλλα συνηθιζεται μετα απο λιγο.
Ιδιαιτερα αβολο ειναι το πληκτρο της καμερας...θελει αρκετη προπονηση μεχρι να συνηθισεις τι πιεση θελει για να κανει το "autofocus", και μετα οταν πρεπει να το πατησεις θελει καλο πατημα, γιατι αλλιως σου ξανακανει focus.
Το καλο ειναι οτι για να πας στην καμερα, δεν μπορεις με το συγκεκριμενο πληκτρο που βρισκεται στο πλαι.Ειναι απενεργοποιημενο, και αυτο ειναι παρα πολυ καλο κι εξυπνο γιατι αποφευγεται το να πατιεται κατα λαθος.(Μεγαλο προβλημα με διαφορα κινητα που ειχα)

"Οθονες"
Ξεκινω απο την εξωτερικη οθονη:
2 iντσες διαγωνιο,240χ320 pixels και 16.000.000 χρωματα.
Υπερ ικανοποιημενος, ασχετα αν οι 2ιντσες φαινονται λιγες.Η λεπτομερεια ειναι πολυ καλη και ο φωτισμος καλος.Οχι παρα πολυ δυνατος, αλλα καλος.Το κινητο το χρησιμοποιεις πληρως και απο την εξωτερικη οθονη.Οτι κανεις απο μεσα κανεις και απο εξω.
Πραγμα που δεν ισχυε στα προηγουμενα communicators.
Μερικες pics για το τι σου προσφερει η εξωτερικη οθονη σαν ποιοτητα.
(βγαλμενες απο εμενα με scrennshots...)
E90-1.jpgE90-2.jpgE90-3.jpgE90-4.jpgE90-5.jpg
Παμε ομως στο πραγματικο διαμαντι, που ειναι η εσωτερικη οθονη...
Μιλαμε για 4ιντσες διαγωνιο,τυπου svga (800χ352pixels) wide screen, 16.000.000 χρωματων.
Η φωτεινοτητα της ρυθμιζεται πατωντας το "chr" ενα πληκτρο που ιεναι γι'αυτη την δουλεια.Προσωπικα δεν το εχω κανει ακομα γιατι την βρισκω ιδιατερα φωτεινη.
Η ποιοτητα της παλι και η λεπτομερεια απεικονισης σε συνδιασμο με τις 4 ιντσες διαγωνιο, πραγματικα σε αφηνουν απολυτα ικανοποιημενο.
ενα ασχημο πραγμα ειναι το γεγονος οτι πολλα themes που ειναι μια χαρα για την εξωτερικη οθονη, μεσα δεν δειχνουν καλα.
Γιατι τα τεντωνει το λειτουγικο ωστε να εφαρμοστουν στην οθονη με αποτελεσμα να χανουν παρα πολυ.
Γι'αυτο πρεπει να βρει κανεις ειδικα θεματα για το e90 που κυριως να κανουν στην μεσα οθονη.Μετα θα ειναι οκ κι εξω.
Το να βαλεις wallpaper δεν το συνιστω, μιας και αφηνει κενα πανω και κατω (εκει που δειχνει την μπαταρια, το σημα κτλ κτλ) και δεν δειχνει ωραιο.Δεν πιανει δηλαδη ολη την οθονη, ουτε μεσα ουτε εξω.(πραγμα που γινοταν παντα στα symbian
Παραθετω παλι μερικα screenshots για να δειτε.
Με την ευκαιρια θα σας βαλω και screenshot απο ταινιες.Η μια ειναι σε τετοια αναλυση που πιανει ολη την εσωτερικη οθονη.(800χ352pixels)
Ταινια δηλαδη βλεπεις πολυ ξεκουραστα.(αρκει να την μετετρεψεις εσυ σε τετοια αναλυση.)
Μαλιστα εαν φτιαξεις εσυ την ταινια και σε συνδιασμο με τον smartmovie player η τον corecodec, βλεπεις ταινιες, χωρις σπασιματα, χωρις κολληματα...μια χαρα!
Τheme svga:
E90-6.jpgE90-8.jpg
To προβλημα με τα wallpapers:
E90-9.jpg
Αποσπασμα απο v.clip:
E90-10.jpg

Ηχος-Δονηση:
Δυνατος (οχι ο πιο δυνατος της αγορας), στερεοφωνικος (δυο ηχεια στο πισω μερος) και ιδιατερα καθαρος.
Καλος ειναι και o player ο ενσωματομενος, αν κι εχω βαλει αλλον εγω:
E90-11.jpg
Δονηση(επιτελους!):Οση χρειαζεται και χωρις να τρεμει ολη η συσκευη οταν την εχεις ακουμπισμενη καπου και να νομιζεις οτι καποιος οργωνει.
Στην τσεπη το αισθανεσαι ανετα, και αν το εχεις για παραδειγμα πανω στο τραπεζι και μεσα σε θηκη καπου με θορυβο, αν ακουμπας το τραπεζακι το καταλαβαινεις οτι κατι δονειται.
Εκτος και αν εισαι με την κοπελα σου οπου εκει δεν ειναι το κινητο, αλλα μαλλον εσυ ο ιδιος.:D

"Μπαταρια"
Υπερικανοποιημενος.Τα 1500mAh ειναι αρκετα για να μην ξεμεινεις σε ωρα αναγκης.Το πισω μερος που μπαινει η μπαταρια ειναι μεταλικο και η συσκευη ειχει στο πισω μερος ειδικα ποδαρακια ωστε οταν την ακουμπας καπου να μην γλυστραει και να μην ακουμπα ολο το πισω μερος κατω.
Το μονο κακο ειναι οτι δυστυχως οταν μπηκε η μπαταρια και κουμπωσες το καπακι, μετα λιγο επεζε η μπαταρια μεσα.(δεξια κι αριστερα πηγαινε λιγο)
Χρειαστηκε την κλασσικη λυση με ενα κοματακι χαρτι για την κραταει εντελως σταθερη.

"Καμερα"
3.2MPixel με autofocus και καταγραφη video σε VGA αναλυση μεχρι 30frames.
Φωτογραφιες=Καλες.Οχι κορυφη, αλλα καλες.υπο καταλληλες συνθηκες πολυ καλες.
Video=Πολυ καλο.Χωρις σπασιματα και με καλο ηχο.
E90-12.jpg

Software
Μιλαμε για μια Symbian OS v9.2, S60 rel. 3.1 συσκευη, οποτε οπως καταλαβαινουμε ειναι πληθωρα η εφαρμογνω απο τριτους κατασκευαστες που μπορουν να βρεθουν και να περαστουν.
Το μονο που ειναι ενοχλητικο ειναι η "εκθεση" που εχει μαμησια η Νοκια.
Ουτε φακελοι, ουτε τιποτα.Ολες οι φωτο πεφτουν χυμα στην εκθεση.Και οχι μονο οι εικονες που τραβας με την καμερα ή που περνας απο το pc...ακομα και μερικα προγραμματα που βαζεις κι εχουν εικονες (οπως π.χ. ενας συγκεκριμενος messenger που εχει κατι smilies), στις πεταει χυμα εκει.
Για να μην στις δειχνει πρεπει να κανεις κατι "πραγματακια", αλλα θα ηταν πολυ πιο βολικο να μην το εκανε καθολου.
γι'αυτο κι εσυ βαζεις καποιον αλλο viewer (p.x. resco photo) και ξεμπερδευεις.
Η προεπισκοπιση εικονων στην εσωτερικη οθονη ειναι λιγο αργη.Πρεπει να περιμενεις να τις φορτωσει λιγο και μετα να πας "πανω-κατω" να τις δεις.
Η προεπισκοπιση αυτων στην εσωτερικη οθονη ειναι ετσι:
E90-13.jpgE90-14.jpg
Kαι το ιδιο μοτιβο ακολουθειται και οταν θες να κανεις προεπισκοπιση μηνυματων, ή των επαφων ή του ημερολογιου και ειναι πολυ πολυ βολικο.
Φυσικα για ημερολογιο, ξυπνητηρι, time zones ktl ktl υπαρχουν αλλα απλιψατιονς πολυ πιο βολικα:
E90-15.jpg

Μνημη
Η συσκευη εχει απο τοτε που το ανοιξα απο την συσκευασια 133 περιπου MB για εμενα, να τα κανω οτι θελω.
80ΜΒ μνημη περιπου που χρειαζονται για να τρεχει τις εφαρμογες και φυσικα παιρνει απροβληματιστα μεχρι και 8GB microSD.
Το δοκιμασα προσωπικα, αλλα τελικα κατελειξα με μια 4αρα.
Εχει 330MHz επεξεργαστη και τρεχει ιακνοποιητικοτατα κατα την γνωμη μου.
Μπορεις να ανοιξεις πολλα tasks και δεν περιοριζεται ευκολα η ταχυτητα του.

Εδω να προσθεσω, οτι προσωπικα την θεωρω τρομερα σαθερη.εχω περασει διαφορα πραγματακια μεσα και δεν εχει φαει κανενα κολλημα και κανενα reset.
Απο εκει και περα, δυστυχως ειναι πολυ πιθανο ορισμενα προγραμματα απο τριτους, σε συνδιασμο με αλλα που εχουμε εγκαταστησει, να οδηγησει την συσκευη στο να φαει κολληματα.



"Πλοηγηση στο διαδικτυο"
Η χαρα του παιδιου χαρη στην για την εσωτερικη οθονη.
Μπορεις να συνδεθεις με οποιο τροπο θες...Μαλιστα το WiFi σε συνδιασμο με τα GPRS,EDGE,3G,HSDPA κανουν ακομα πιο ευχαριστη την πλοηγηση.
Η συνδεση με τα WiFi hot spots γινεται απροβληματιστα και δεν διακοπτεται ευκολα.Σε κανα δυο περιπτωσεις ,με εχει πεταξει, αλλα δεν ξερω τον λογο.Παντως στην πλειοψηφια συνδεομαι συνεχεια χωρις προβλημα.

Το μεγαλο ατου του κινητου ειναι και παλι η οθονη εδω.Μπορεις να δεις οποια ιστοσελιδα θες χωρις να χρειαστει να κανεις scroll δεξια κι αριστερα μιας και η οθονη χωραει ανετα ολη την σελιδα.
Οποτε περιοριζεσαι μονο στο "πανω κατω".
Στην παρακατω φωτο υπαρχει το δεξια κι αριστερα γιατι πατησα να σταματησει να φορτωνει την σελιδα πριν τελειωσει για να βγαλω το screenshot.
Παρολα αυτα υπαρχουν πολλες ιστοσελιδς που δεν το γλιτωνεις το "δεξια κι αριστερα".Εκτος αν μικρυνεις λιγο την γραμματοσειρα που σου απεικονιζει το διαδικτυο.
Το εσωτερικο πολυπληκτρο εδω παιζει τον ρολο του mouse και ειναι αρκετα λεπτομερες.
Φυσικα δεν συγκρινεται με οθονη αφης η λεπτομερεια, αλλα δεν εχω κανενα παραπονο.
e90_e-steki_browser.jpg
Για λειτουργιες PIM κτλ κτλ μην με ρωτησετε γιαι ακομα δεν το κοιταξα.Τις υποστηριζει, αλλα προσωπικα δεν το εχω ψαξει ακομα.
αλλες λειτουργιες οπως
radio,
TV out,
Voice command/dial
Document viewer
Video calling
λειτουργουν απροβληματιστα.
μαλιστα στις Video-κλησεις το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο.Καθαρος ηχος, καλη εικονα, αλλα οι χρεωσεις ειναι απαγορευτικες.

H συνδεση της συσκευης με τον υπολογιστη γινεται ταχυτητα και χωρις κολληματα.Ευκολο το backup, ευκολη η διαχειριση αυτης μεσω του pc και πιο γρηγορη συγγριτικα π.χ. με το N71. (λεγε με miniUSB v2.0)

Φυσικα ολα τα παραπανω δεν μπαινουν σε καποιο "μικρο πακετο" ετσι?
Διαστασεις οπως:
132 x 57 x 20 mm, 140 cc και με βαρος 210gr...
Μπορει να ειναι κατι το απαγορευτικο για πολλους (περαν της τιμης της), αλλα προσωπικα δεν ειναι ακτι που με ενοχλει.

Αυτα τα ολιγα εν συντομια και συγνωμη για τυχων λαθη...Ερασιτεχνικο review ειναι!:tongue::tongue:
το κινητο ακομα το ψαχνω, γιατι δυστυχως μπορει να το εχω κοντα ενα μηνα, αλλα και τις δυο φορες το ειχα αφησει Ελλαδα ενω ημουν Ιταλια. και δεν το εχω ψαξει εντελως...:redface:


Ξερω πως δεν μιλησα για το GPS.Ο λογος ειναι γιατι δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ.
δοκιμαστικα το εβαλα λιγο οταν ημουν Ιταλια και βρηκε σχετικα γρηγορα και δορυφορο και εκανε την συνδεση.(Η οθονη κι εδω ειναι πολυ βολικη)
Αλλα γενικα με GPS, αφενως δεν εχω ιδιατερη προυπηρεσια και αφετερου δεν το εχω δοκιμασει πολυ.(γιατι το software το μαμησιο που εχει η ΝΟΚΙΑ μεσα ειναι με χρεωση)
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=5898
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Marie θέλεις να σου δώσω το HTC TyTN II και εσύ το Ε90; :whistle::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για την έκθεση δεν έχεις περάσει το Resco photo viewer;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Την ειχα βαλει borat, αλλα εχω προβλημα στο ....(@@@) καταλαβαινεις...;)
Κατι παιζει με το imei μου και δεν λειτουργει το κονσερβοανοχιτηρι.
κι ετσι προς το παρων την εχω βγαλει.
Μολις με το καλο την ξανα αγορασω (γκουχου) θα την βαλω. μιας και ειναι μακραν το πιο βολικο γι'αυτη την δουλεια.
Πιο πανω επιτηδες παντως εβαλα screenshot με το πως δειχνει default το κινητο την "εκθεση" εικονων κτλ κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
To τελευταίο ψηφίο του Imei είναι 0;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eλα μου ντε!
Εδω ειναι το κουφο.
Το τελευταιο ψηφιο δεν ειναι μηδεν!
(Για την ιστορια και οσους δεν γνωριζουν πολλες "γεννητριες" ειχαν προβλημα οταν το τελευταιο ψηφιο του imei ηταν μηδεν.)

Τελικα ομως το εφτιαξα.Ξερεις τι εκανα?
Δουλεψα την γεννητρια με το imei απο το Ν71 μου.Οποτε μου εβγαλε κωδικο.
Και μεσα στην συσκευη στο προγραμμα, εβαλα σαν Imei αυτο του N71 (σου δινει επιλογη το resco, μιας και δεν κανει ταυτοποιηση να δει αν οντως ειναι αυτο το imei της συσκευης) και απο κατω τον κωδικο, και βουαλα!
Ολα καλα!
Εμ τι?
Τσαμπα τοοο αγορασα το πραγραμμα απο την resco?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και πολύ καλά έκανες!
Δεν αγοράζουμε έτσι εφαρμογές εμείς...


Βαριέσαι να κάνεις μια λίστα με τις εφαρμογές που έχεις περάσει στη συσκευή σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οχι βρε τι να βαριεμαι?;)
ετσι κι αλλιως δεν ειναι και πολλες γιατι ακομα σαν πρωτο εχω το Ν71 και δεν εχω προλαβει να του αλλαξω τα φωτα...

Εχω τα:
Zensis PhotoRite SP v6.13
Resco Photo Viewer v4.50
Internet Radio (στο site της NOKIA το βρισκεις και ειναι καλο για να ακους μουσικη μεσω internet, ειδικα αν εισαι σε μερος με WiFi)
SlovoEd Dictionary
Smartphoneware Best Taskman
Smartphoneware Best Birtday
Epocware Handy Converter
Epocware Handy Zip
Epocware HandyClock
LevelUp Expense Calendar
LonelyCatGames X-plore v1.21
OperaSoftware Opera
SmartMovie player
CorePlayer
Meteo weather (.jar , απλο λιτο και καλο)
screenshot
fring92 (messenger)
Smaper_v1.20
LCG Jukebox
eortologio

Δεν θυμαμαι κατι αλλο...
Θελω να του βαλω διαφορα ακομα βασικα, αλλα να δω το ποτε.
Εχεις τιποτα στα υποψην?

Τωρα θελω να δοκιμασω και κατι για να παιζει αβιαστα τα Video απο το youtube.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τι να σου προτείνω, σχεδόν τα ίδια έχουμε, κάποιους player έχω περισσότερους και δεν έχω αυτά που έχεις και σχετίζονται με wifi και radio. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όπως έγινε και με τον προκάτοχο του Ε51 το Ε50, έτσι και το νεότερο Ε της ΝΟΚΙΑ κυκλοφόρησε και σε έκδοση χωρίς τη κάμερα, φαντάζομαι πως δε θα το δούμε στην Ελλάδα αλλά αξίζει να γίνει η αναφορά: https://www.gsmarena.com/cameraless_nokia_e51_surfaces-news-428.php


υγ: αν βέβαια η alpha copy το έφερνε στη χώρα μας και το πουλόυσε 50-70 ευρώ φθηνότερα θα ήταν μία εξαιρετική επιλογή...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mερικά βίντεο:






υγ: δε μου τη γλυτώνει, θα το πάρω... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σχεδόν έτοιμος από εβδομάδα να το χτυπήσω μιας και έχω 2 σχεδόν χρόνια τον προκάτοχο του, βλέπω αυτό:

Nokia E51 (Type RM-244)

CERTIFICATION INFORMATION (SAR)

THIS MOBILE DEVICE MEETS GUIDELINES FOR EXPOSURE TO RADIO WAVES.

Your mobile device is a radio transmitter and receiver. It is designed not to exceed the limits for exposure to radio waves recommended by international guidelines. These guidelines were developed by the independent scientific organization ICNIRP and include safety margins designed to assure the protection of all persons, regardless of age and health.

The exposure guidelines for mobile devices employ a unit of measurement known as the Specific Absorption Rate or SAR. The SAR limit stated in the ICNIRP guidelines is 2.0 watts/kilogram (W/kg) averaged over ten grams of tissue. Tests for SAR are conducted using standard operating positions with the device transmitting at its highest certified power level in all tested frequency bands. The actual SAR level of an operating device can be below the maximum value because the device is designed to use only the power required to reach the network. That amount changes depending on a number of factors such as how close you are to a network base station. The highest SAR value under the ICNIRP guidelines for use of the device at the ear is 1.40 W/kg.

Use of device accessories and enhancements may result in different SAR values. SAR values may vary depending on national reporting and testing requirements and the network band. Additional SAR information may be provided under product information at www.nokia.com.


...και κάτι μέσα μου μου λέει να μη το πάρω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top