Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ωραία!!!! ψηλωνες μέχρι τα 19!!!!_____;;;;;;;

εκεί γύρω στο 1,75 1,76 καλα είναι αλλα και πιο λίγο να παρω δεν πειράζει

εγώ ξέρω οτι για τα κορίτσια είναι μέχρι τα 16

καλέ απο το 1,70 ειναι ψηλή μια γυνάικα αλλα δεν θα μεχάλαγαν λίγοι πόντοι ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
ωραία!!!! ψηλωνες μέχρι τα 19!!!!_____;;;;;;;

Ναι. Δεν είχα λόγο να σου πω ψέματα! Το προσπάθησα όσο μπορούσα με τη διατροφή και τον αθλητισμό. Δε βαριέσαι, όσο είμαστε είμαστε.Υγεία να υπάρχει...

Φιλικά,
Λυσιστράτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
εγώ ξέρω οτι για τα κορίτσια είναι μέχρι τα 16

Δεν υπάρχουν στάνταρ ηλικίες για το πόσο θα ψηλώσει κάποιος/α. Είναι και τα άτιμα τα γονίδια στη μέση. Αυτό που λένε ότι τα κορίτσια δεν ψηλώνουν πολύ μετά την ηλικία των 15-16 είναι μέγας μύθος.
Εγώ 1.76 και ακόμα ψηλώνω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είναι και γενετικό το θέμα. Πάντως είναι ιδανικό το ύψος σου. Εγώ είμαι 1.72. Να πω την αλήθεια δεν θα με απασχολούσε καθόλου όσο και να ήμουν.

Φιλικά,
Λυσιστράτη

Υ/Γ Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνομαι αντικείμενο χλευασμού επειδή δίνω έμφαση στα ψυχικά χαρίσματα και όχι στα εξωτερικά, όπως το ύψος (δε μιλάω για το φόρουμ, αλλά και γενικότερα). Τόσο κακό είναι, δηλαδή;

Λυσιστράτη μου δεν σε χλευάζει κανείς. Σίγουρα όχι για το ότι δεν έχει σημασία το ύψος. Άλλωστε πάρα πολύ που έχουν απαντήσει στο θέμα, γράφουν ότι σημασία έχει η ψυχή, άρα η άποψή σου ταυτίζεται με πολλούς εδώ μέσα. Αν μου επιτρέπεις, αυτό που προκαλεί μια κάποια εντύπωση, είναι αυτό το "Φιλικά, Λυσιστράτη" που γράφεις κάθε φορά στο τέλος. Ε ξέρεις, δεν είναι ότι σε είχαμε για εχθρό του e-steki για να χρειαζόμαστε διευκρίνηση. Ούτε είναι συμβουλευτική στήλη για να το γράφεις. Μπορεί, λέω ίσως, κάποιους να τους κουράζει να το διαβάζουν ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Όμως δικαίωμά σου είναι κι εσένα, και να κάνεις ότι θέλεις. Στα γράφω πολύ φιλικά, επειδή ρώτησες για το χλευασμό.

Όχι ρε δεν είναι κακό απλά ξέρεις ακούγεται σαν το κλασσικό στερεότυπο ''εμένα δε με νοιάζει ο εσωτερικός κόσμος'' που λένε όλες ενώ κυνηγάνε όλους τους παίδαρους :D

Ναι είναι και αυτό λιγουλάκι.

Έχουμε το ίδιο ύψος, αλλά εσύ θα με περάσεις. 10-15 πόντους θα τους πάρεις σίγουρα, ίσως και παραπάνω. Μην ανησυχείς. Τα αγόρια μέχρι το 21ο έτος της ηλικίας τους ψηλώνουν. Εδώ εγώ που είμαι γυναίκα το τελευταίο εκατοστό το πήρα σε ηλικία 19 ετών. Από το 15ο έτος και μετά τα αγόρια ψηλώνουν απότομα. Έχω έναν ανιψιός 19 ετών. Ε, τι να σου πω; Στα 15 του ήταν μετρίου αναστήματος. Τώρα με περνάει μισό κεφάλι. Σου συνιστούσα να καταναλώνεις τροφές πλούσιες σε ασβέστιο (γάλα, γιαούρτι, κίτρινα τυριά, πορτοκάλια, λάχανο, αμύγδαλα, ψάρι, μοσχαρίσιο κρέας κ.ά.). Θα σε βοηθήσουν πολύ στο να κερδίσεις ύψος. Επίσης, αν έχεις χρόνο, να παίζεις λίγο μπάσκετ. Βοηθάει κι αυτό πολύ στο να κερδίσεις επιπλέον εκατοστά. Συγνώμη για τις συμβουλές. Ίσως να σου είπα πράγματα που τα ξέρεις. Εγώ ήθελα απλώς να σου διώξω το άγχος με το ύψος. Σε καταλαβαίνω. :)Πέρασα κι εγώ κάποτε απ' την ηλικία σου και είχα ανάλογους προβληματισμούς.

Φιλικά,
Λυσιστράτη

Πολύ σωστές συμβουλές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Έχουμε το ίδιο ύψος, αλλά εσύ θα με περάσεις. 10-15 πόντους θα τους πάρεις σίγουρα, ίσως και παραπάνω. Μην ανησυχείς. Τα αγόρια μέχρι το 21ο έτος της ηλικίας τους ψηλώνουν. Εδώ εγώ που είμαι γυναίκα το τελευταίο εκατοστό το πήρα σε ηλικία 19 ετών. Από το 15ο έτος και μετά τα αγόρια ψηλώνουν απότομα. Έχω έναν ανιψιός 19 ετών. Ε, τι να σου πω; Στα 15 του ήταν μετρίου αναστήματος. Τώρα με περνάει μισό κεφάλι. Σου συνιστούσα να καταναλώνεις τροφές πλούσιες σε ασβέστιο (γάλα, γιαούρτι, κίτρινα τυριά, πορτοκάλια, λάχανο, αμύγδαλα, ψάρι, μοσχαρίσιο κρέας κ.ά.). Θα σε βοηθήσουν πολύ στο να κερδίσεις ύψος. Επίσης, αν έχεις χρόνο, να παίζεις λίγο μπάσκετ. Βοηθάει κι αυτό πολύ στο να κερδίσεις επιπλέον εκατοστά. Συγνώμη για τις συμβουλές. Ίσως να σου είπα πράγματα που τα ξέρεις. Εγώ ήθελα απλώς να σου διώξω το άγχος με το ύψος. Σε καταλαβαίνω. :)Πέρασα κι εγώ κάποτε απ' την ηλικία σου και είχα ανάλογους προβληματισμούς.

Φιλικά,
Λυσιστράτη

Αχ ευχαριστω πολυ μακαρι να παρω αλλους 10 ρε παιδακι μ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αν μου επιτρέπεις, αυτό που προκαλεί μια κάποια εντύπωση, είναι αυτό το "Φιλικά, Λυσιστράτη" που γράφεις κάθε φορά στο τέλος. Ε ξέρεις, δεν είναι ότι σε είχαμε για εχθρό του e-steki για να χρειαζόμαστε διευκρίνηση. Ούτε είναι συμβουλευτική στήλη για να το γράφεις. Μπορεί, λέω ίσως, κάποιους να τους κουράζει να το διαβάζουν ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Όμως δικαίωμά σου είναι κι εσένα, και να κάνεις ότι θέλεις. Στα γράφω πολύ φιλικά, επειδή ρώτησες για το χλευασμό.Πολύ σωστές συμβουλές. :)

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με θέματα υγείας. Από μικρή που ήμουν οι γονείς μου μου είχαν εμφυσήσει την αγάπη για τη σωστή διατροφή. Όσο, για το "φιλικά" που γράφω έχεις δίκιο. Ίσως το παρακάνω.

Αχ ευχαριστω πολυ μακαρι να παρω αλλους 10 ρε παιδακι μ :P

Μην ανησυχείς. Πιθανότατα θα πάρεις και παραπάνω πόντους. Τα αγόρια από το 15ο έτος της ηλικίας τους ψηλώνουν με πολύ γρήγορους ρυθμούς (ως τα 20-21 περίπου). Εξάλλου μια συμμαθήτριά σου που θα σου δείξει ενδιαφέρον θα αξιολογήσει το σύνολο του βιοψυχοπνευματικού σου δυναμικού και όχι μόνο το ύψος σου (το οποίο και έτσι είναι καλό).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με θέματα υγείας. Από μικρή που ήμουν οι γονείς μου μου είχαν εμφυσήσει την αγάπη για τη σωστή διατροφή. Όσο, για το "φιλικά" που γράφω έχεις δίκιο. Ίσως το παρακάνω.


Επ, κι εμένα τα ίδια περί διατροφής. Έχω κόλλημα με τη σωστή διατροφή.
Δεν υπάρχει κανένα άλλο τόπικ να σχολιάζουμε τα περί διατροφής???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peleas

Νεοφερμένος

Ο peleas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση πως οι περισσότεροι καταλήγουν πως το ύψος δεν έχει σημασία, παρ' όλα αυτά το θέμα έπιασε αισίως τις 53 σελίδες!!!

Είτε μας αρέσει είτε όχι, το ύψος μετράει, τόσο στον επαγελματικό, όσο και στον προσωπικό τομέα. Οι πολιτικοί αναλυτές ισχυρίζονται οτι ο Μάικλ Δουκάκης έχασε τις προεδρικές εκλογές των ΗΠΑ το 1988 λόγω ύψους. Ακόμα και αν δεν είναι 100% ακριβές, έχει μιά μεγάλη δόση αλήθειας.

Τα αρσενικά ζώα χρησιμοποιούν τον όγκο τους για να επιβληθούν στα άλλα αρσενικά και να προσελκύσουν τα θηλυκά. Ερευνες δείχνουν οτι ένα ψηλός δάσκαλος επιβάλλεται ευκολότερα στους μαθητές από οτι ένας κοντός. Ειδικά στους άντρες λοιπόν, το ύψος μετράει. Τα τελευταία χρόνια μάλιστα, κυρίως λόγω της μόδας και του λάιφ στάιλ, μετράει και στις γυναίκες. Εφ' όσον όμως το ύψος του καθενός είναι μια παράμερος πέρα από τον έλεγχό του, είναι προτιμότερο να μην ασχολούμαστε με αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς όμως, εφόσον είναι πέρα από τον έλεγχό του καθενός, πόση σημασία έχει τελικά??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Επ, κι εμένα τα ίδια περί διατροφής. Έχω κόλλημα με τη σωστή διατροφή.
Δεν υπάρχει κανένα άλλο τόπικ να σχολιάζουμε τα περί διατροφής???

Φυσικά και υπάρχει: https://www.e-steki.gr/tags.php?tag=διατροφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην είστε κοντοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ερευνες δείχνουν οτι ένα ψηλός δάσκαλος επιβάλλεται ευκολότερα στους μαθητές από οτι ένας κοντός.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν στάνταρ ηλικίες για το πόσο θα ψηλώσει κάποιος/α. Είναι και τα άτιμα τα γονίδια στη μέση. Αυτό που λένε ότι τα κορίτσια δεν ψηλώνουν πολύ μετά την ηλικία των 15-16 είναι μέγας μύθος.
Εγώ 1.76 και ακόμα ψηλώνω :worry:
πόσο χρονών εισαι και ψηλώνεις ακόμα;;;

Ναι. Δεν είχα λόγο να σου πω ψέματα! Το προσπάθησα όσο μπορούσα με τη διατροφή και τον αθλητισμό. Δε βαριέσαι, όσο είμαστε είμαστε.Υγεία να υπάρχει...

Φιλικά,
Λυσιστράτη
οταν λες ότι το προσπάθησες με αθλητισμό και διατροφή τι ενοείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
οταν λες ότι το προσπάθησες με αθλητισμό και διατροφή τι ενοείς;;

Έκανα μονόζυγο, κολύμβηση, αεροβική, έπαιζα λίγο μπάσκετ και βόλεϊ. Επίσης, έτρωγα φρούτα, λαχανικά, δημητριακά εμπλουτισμένα με βιταμίνες και μεταλλικά στοιχεία, ψάρια, γιαούρτι, κίτρινα τυριά (πολύ ασβέστιο έχει το έμενταλ), μοσχαρίσιο κρέας και έπινα και αρκετό γάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έκανα μονόζυγο, κολύμβηση, αεροβική, έπαιζα λίγο μπάσκετ και βόλεϊ. Επίσης, έτρωγα φρούτα, λαχανικά, δημητριακά εμπλουτισμένα με βιταμίνες και μεταλλικά στοιχεία, ψάρια, γιαούρτι, κίτρινα τυριά (πολύ ασβέστιο έχει το έμενταλ), μοσχαρίσιο κρέας και έπινα και αρκετό γάλα.
εγω μονόζυγο δεν μπορω να κανω έχουν αποτέλεσμα όλα τα αλλά;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω μονόζυγο δεν μπορω να κανω έχουν αποτέλεσμα όλα τα αλλά;;;

Το ύψος είναι γενετικά προκαθορισμένο για κάθε άτομο. Ναι με διατροφή σαν την παραπάνω και αεροβική άσκηση π.χ. τρέξιμο μπορείς να πάρεις 4-5 πόντους παραπάνω κατά τη διάρκεια της ανάπτυξής σου. Αλλά πάλι μην περιμένεις θαύματα. Αν π.χ. είναι να γίνεις 170 θα γίνεις. Μπορεί να φτάσεις το 175π.χ. με τα παραπάνω ή το 165 αν αντίθετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το ύψος είναι γενετικά προκαθορισμένο για κάθε άτομο. Ναι με διατροφή σαν την παραπάνω και αεροβική άσκηση π.χ. τρέξιμο μπορείς να πάρεις 4-5 πόντους παραπάνω κατά τη διάρκεια της ανάπτυξής σου. Αλλά πάλι μην περιμένεις θαύματα. Αν π.χ. είναι να γίνεις 170 θα γίνεις. Μπορεί να φτάσεις το 175π.χ. με τα παραπάνω ή το 165 αν αντίθετα.

εγω ειμαι 1,70 και θελω να παω 1,78 γι αυτο ρωτα βεβαια ειμαι 14 χρωνών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω ειμαι 1,70 και θελω να παω 1,78 γι αυτο ρωτα βεβαια ειμαι 14 χρωνών

Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι τα κορίτσια αναπτύσσονται μέχρι να τους έρθει περίοδος.Και 170 να μείνεις μια χαρά είσαι. Το καταλληλότερο ύψος για γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι τα κορίτσια αναπτύσσονται μέχρι να τους έρθει περίοδος.Και 170 να μείνεις μια χαρά είσαι. Το καταλληλότερο ύψος για γυναίκα.

εμένα μου εχουν πει οτι εχω αναπτυξη 1,5 χρόνο (το έμαθα οταν εκανα τισ ακτινογραφιες για την σχολίωση όμως κανεισ δεν σου λεει πόσο υψοσ θα πάρεις μόνο πόσο καιρό ανπτυξη έχεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά μην τρελαίνεσαι με κάτι που δεν μπορείς να ελένξεις. Ήδη έχεις μια χαρά ύψος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top