Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εχεις δίκιο δεν ξέρω τι με έχει πιάσει με ολη αυτη την ιστορια απλά θέλω να ΄γινω μοντέλο και έχω φάει κόλλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
εχεις δίκιο δεν ξέρω τι με έχει πιάσει με ολη αυτη την ιστορια απλά θέλω να ΄γινω μοντέλο και έχω φάει κόλλημα

Πολλά μοντέλα είναι κάτω του 170 ή γύρω... Το θέμα δεν είναι το ύψος για να κάνεις πασαρέλα (εκτός αν δεν κοιτάς πασαρέλα, οπότε οκ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πολλά μοντέλα είναι κάτω του 170 ή γύρω... Το θέμα δεν είναι το ύψος για να κάνεις πασαρέλα (εκτός αν δεν κοιτάς πασαρέλα, οπότε οκ).
ισως να εχεις δικιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ισως να εχεις δικιο

Ειδικά για φωτογραφίσεις και γενικά για εμπορικού τύπου modeling δεν έχει σημασία το ύψος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
εγω μονόζυγο δεν μπορω να κανω έχουν αποτέλεσμα όλα τα αλλά;;;

Ναι και βέβαια.

υ/γ Α! Ξέχασα να σου πω: να τρως και όσπρια τουλάχιστον δύο φορές την εβδομάδα. Κι αυτά βοηθάνε πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Μου αρέσει που το όριο που βάζεις είναι με ακρίβεια χιλιοστού.
Δε λες πχ θέλω 1.85+ ή 1.90.
1.87:P

μμμμ ... ετσι θελωωω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Αμα γουσταρεις τον αλλον και τα εχεις βρει με τον εαυτό σου δεν υπαρχουν κολλήματα του τύπου κατάλληλο ύψος! Όλα αυτά είναι ανοησίες!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Έλεγα ότι θέλω ψηλούς. Γνώρισα έναν τυπά που του ρίχνω ένα κεφάλι και είναι απίστευτος. Μινιόν. Έχει τη φάση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Έλεγα ότι θέλω ψηλούς. Γνώρισα έναν τυπά που του ρίχνω ένα κεφάλι και είναι απίστευτος. Μινιόν. Έχει τη φάση του.

δν εχει σημασία το υψος στη σχέση ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν είπα ότι έχει, ούτε θα άφηνα κάποιον για το λόγο αυτό. Απλά επειδή είμαι κι εγώ ψηλή και μ'αρέσει να χώνομαι στην αγκαλιά του αλλου βολεύουν οι ψηλοί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaadd

Νεοφερμένος

Η mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πόσο ψηλη είσαι (αν επιτρεπεται;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kαποια Νεφ

Νεοφερμένος

Η Nεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
αναλογα. πρεπει να παει στον αερα σου για να ειναι ιδανικο. Ξερω ψηλους που ναι αχαροι , και ψηλους που τους παει. Οπως και με κοντους αντιστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εγώ είμαι 165 κ το αμόρε μου 193...αλλα μου αρεσει που ειναι ψηλος, δεν φαινεται ασχημο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
δν εχει σημασία το υψος στη σχέση ;)

Εδώ συμφωνούμε απόλυτα. Με τον πρώην μου είχαμε ακριβώς το ίδιο ύψος (1.72). Είχε, βέβαια, μεγάλη κομπλεξάρα και δεν με άφηνε να φοράω ψηλά τακούνια για να μην δείχνω ψηλότερη. Φυσικά δεν του έκανα τη χάρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά απ' ό,τι βλέπω το μεγαλύτερο άγχος για το ύψος τους το έχουν οι άνδρες. Μα έλεος πια, αγαπητοί μου κύριοι, μην σας πιάνει πανικός!Οι πιο πολλές γυναίκες δεν ενδιαφερόμαστε για τα εξωτερικά σας προσόντα (ύψος, βάρος, χρήμα, εξουσία, μόρφωση κ.ά.). Οι γυναίκες είναι -κατά κύριο λόγο- συναισθηματικά όντα και δίνουν έμφαση στο χαρακτήρα του άνδρα. Δεν κάνει το ύψος τον άνθρωπο! Αντίθετα οι άνδρες -κατά κύριο λόγο- είναι σαρκικά όντα. Εμμένουν στο φαίνεσθαι!!!:mad:
Επίσης, όλοι οι άνδρες έχουν υψηλά στάνταρτς για τις γυναίκες. Θέλουν, δηλαδή, ψηλές, ξανθιές, αδύνατες κ.ά. Σας το λέω! Μας έχετε κάνει κομπλεξικές! Ε, δεν θα νιώσω και κομπλεξική που είμαι κάτω από 1.75 ούτε θα φοράω γόβες στιλέτο να βγάλω κιρσούς. Πάνω από 5 εκατοστά τακούνι δεν μπορώ να το υποστηρίξω! Μην πιάσω πάλι την τρέλα σας με τα αδύνατα σώματα! Εγώ είμαι αδύνατη, αλλά επειδή το θέλω κι όχι επειδή το προστάζει το σύγχρονο lifestyle. Το ξέρω, θα φάω καταψήφιση από τους κυρίους, αλλά δικαιολογημένα.8) Δεν μασάω πάντως ούτε υπεκφεύγω. Δεν ήθελα να σας θίξω. Απλώς ξεσκέπασα μια πραγματικότητα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά απ' ό,τι βλέπω το μεγαλύτερο άγχος για το ύψος τους το έχουν οι άνδρες. Μα έλεος πια, αγαπητοί μου κύριοι, μην σας πιάνει πανικός!Οι πιο πολλές γυναίκες δεν ενδιαφερόμαστε για τα εξωτερικά σας προσόντα (ύψος, βάρος, χρήμα, εξουσία, μόρφωση κ.ά.). Οι γυναίκες είναι -κατά κύριο λόγο- συναισθηματικά όντα και δίνουν έμφαση στο χαρακτήρα του άνδρα. Δεν κάνει το ύψος τον άνθρωπο! Αντίθετα οι άνδρες -κατά κύριο λόγο- είναι σαρκικά όντα. Εμμένουν στο φαίνεσθαι!!!:mad:
Επίσης, όλοι οι άνδρες έχουν υψηλά στάνταρτς για τις γυναίκες. Θέλουν, δηλαδή, ψηλές, ξανθιές, αδύνατες κ.ά. Σας το λέω! Μας έχετε κάνει κομπλεξικές! Ε, δεν θα νιώσω και κομπλεξική που είμαι κάτω από 1.75 ούτε θα φοράω γόβες στιλέτο να βγάλω κιρσούς. Πάνω από 5 εκατοστά τακούνι δεν μπορώ να το υποστηρίξω! Μην πιάσω πάλι την τρέλα σας με τα αδύνατα σώματα! Εγώ είμαι αδύνατη, αλλά επειδή το θέλω κι όχι επειδή το προστάζει το σύγχρονο lifestyle. Το ξέρω, θα φάω καταψήφιση από τους κυρίους, αλλά δικαιολογημένα.8) Δεν μασάω πάντως ούτε υπεκφεύγω. Δεν ήθελα να σας θίξω. Απλώς ξεσκέπασα μια πραγματικότητα.:/:

Κάτσε ρε Λύσι γιατί τα ισοπέδωσες όλα εδώ. Δηλαδή μου λες ότι οι γυναίκες κοιτάνε μόνο το χαρακτήρα και οι άντρες την εμφάνιση. Αυτό είναι τελείως λάθος. Το πρώτο πράγμα που κοιτάνε και οι δύο είναι η εμφάνιση, γιατί αυτό είναι που φαίνεται και πρώτο στις περισσότερες περιπτώσεις και μη το αρνείσαι. Μια καλή εξωτερική εμφάνιση σε προδιαθέτει θετικά απέναντι στον άλλο και αυξάνει τις πιθανότητες να θες να τον προσεγγίσεις. Ο χαρακτήρας φαίνεται αργότερα όσο τον γνωρίζεις τον άλλο και πιστεύω πως και τα δύο φύλλα κοιτάνε τον χαρακτήρα όταν κυνηγάνε μια σοβαρή σχέση. Επίσης αν οι γυναίκες δίνουν τόσο βάση στο χαρακτήρα γιατί βλέπουμε γυναίκες με τελείως μαλάκες άντρες που τους φέρονται σαν σκατά και αυτές λιώνουν?

Η εμφάνιση λέει επίσης και κάποια πράγματα για το χαρακτήρα του άλλου. Αν δεις π.χ. έναν άντρα 160 κιλά καταλαβαίνεις
π.χ. ότι δεν έχει αυτοσυγκράτηση, αυτοεκτίμηση κτλ. Και όλα αυτά σε προδιαθέτουν αρνητικά. Δεν νομίζω ότι όλοι οι άντρες έχουν τρομερά στάνταρ. Οι περισσότεροι θέλουν μια γυναίκα με νορμάλ κιλά και να τους αρέσει στο πρόσωπο δεν ψάχνουν τη Σκλεναρίκοβα.

Όσο για το ύψος προσωπικά πιστεύω πως για να δείχνει ωραίο σαν ζευγάρι ο άντρας πρέπει να είναι 5-10 πόντους πιο ψηλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top