Το αντρικό πρότυπο στο σπίτι και εκτός

arnaoutisoikono

Νεοφερμένος

Ο arnaoutisoikono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ειχα μια συζητηση προσφατα με τον πατερα μου
και εχει την αποψη πως ενα παιδι μπορει να εχει αντρικα-πατρικα προτυπα
και εκτος σπιτιου πχ στο σχολειο ενας καθηγητης
νομιζω πως το κλισε ειναι τα προτυπα να ειναι στην οικογενεια
πατερας η εστω θειος αδερφια ξαδερφια
και τα κλισε συνηθως ειναι και αληθινα..
εσεις τι γνωμη εχετε:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
πιστεύω πως το κάθε παιδί γεννιέται με την προσωπικότητά του, η οποία καλλιεργείται και σμιλεύεται συν τω χρόνω και δανείζεται στοιχεία από παντού στο περιβάλλον, από το οικείο περιβάλλον, συγγενείς, φίλους, καθηγητές, συμμαθητές μέχρι την τηλεόραση, έως ότου απορρίψει όποια αποφασίσει ότι δεν του κάνουν και σχηματίσει τη δική του κατά το δυνατόν πιο ολοκληρωμένη προσωπικότητα.

π.χ. ο πατέρας ενός φίλου μου είχε ως μέθοδο διαπαιδαγώγησης το ξύλο επί μονίμου βάσεως και χωρίς ιδιαίτερη αφορμή..
ο φίλος μου είναι ένας γλυκύτατος άνθρωπος και υποδειγματικός πατέρας. Σίγουρα δεν είχε πρότυπο τον δικό του πατέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Σε καθε περιπτωση η οικογενεια παιζει τον πρωτο ρολο , παρ' ολα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι απιθανο εφοσον δεν υπαρχει καλη σχεση του παιδιου με τον πατερα η τη μητερα να ταυτιστει με καποιον εξω απο αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top