[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Λοιπόν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις για αυτό το προιόν:

Δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει γιατί μου το έκανε δώρο μια φίλη μου,αλλά υπολογίζω γύρω στα 18-20 ευρώ.
Είναι πολύ ενυδατικό,κρατάει πολύ καλά και έχει υπέροχο χρώμα! -μου πήρε ένα πολύ κοντά στο φυσικό μου,το 08,
είναι σαν σάπιο μήλο. :inlove:
Αυτό που δεν μου άρεσε είναι η σχετικά λίγη ποσότητα που έχει..
Δηλαδή μόλις το είδα φαντάστηκα ότι θα είναι όλο το σωληνάριο με προιόν,αλλά δεεν. :P Είναι το μισό. :/
Για αυτό θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρώ κάτι παρόμοιο με τις ίδιες "δυνατότητες",αλλά σε πιο οικονομική τιμή..
Έχω ακούσει ότι έχει κάτι παρόμοιο και η Revlon και κάποιες ακόμα εταιρίες,νομίζω ότι το είδα και στο μπλόγκ της Δαλιδά,αλλά δεν είμαι σίγουρη..
Στα HC βάζουν ανά διαστήματα 30%, εάν σε βολεύει οικονομικά τσέκαρέ το.
Θα σου έλεγα κάτι σε Dior που έχω και έχω μείνει απίστευτα ικανοποιημένη, αλλά ανεβαίνουμε σε budget.
Btw, την τελευταία φορά που πήγα στα notos galleries στο mc arthur, είχε κάτι κομμάτια clinique σε πολύ οικονομικές τιμές. Εάν δε σου κάνει κόπος να πας μέχρι εκεί, συμφέρει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Στα HC βάζουν ανά διαστήματα 30%, εάν σε βολεύει οικονομικά τσέκαρέ το.
Θα σου έλεγα κάτι σε Dior που έχω και έχω μείνει απίστευτα ικανοποιημένη, αλλά ανεβαίνουμε σε budget.
Btw, την τελευταία φορά που πήγα στα notos galleries στο mc arthur, είχε κάτι κομμάτια clinique σε πολύ οικονομικές τιμές. Εάν δε σου κάνει κόπος να πας μέχρι εκεί, συμφέρει πολύ.
Ξέρω για τις προσφορές,απλά εγώ δεν είμαι συνέχεια Θεσσαλονίκη και συνήθως δεν τις προλαβαίνω. :/:
Εκεί που σπουδάζω δεν έχει ούτε δείγμα Hondos Center. :whistle:
Clinique έχει γενικά παντού,και στο Αttica που είχα πάει..
Μου αρέσουν πολύ τα προιόντα της,απλά είναι τσιμπημένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Ξέρω για τις προσφορές,απλά εγώ δεν είμαι συνέχεια Θεσσαλονίκη και συνήθως δεν τις προλαβαίνω. :/:
Εκεί που σπουδάζω δεν έχει ούτε δείγμα Hondos Center. :whistle:
Clinique έχει γενικά παντού,και στο Αttica που είχα πάει..
Μου αρέσουν πολύ τα προιόντα της,απλά είναι τσιμπημένα..
Ισχύει, αλλά κι εγώ που έχω δοκιμάσει μερικά για το λιπαρό μου δέρμα, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη!
Πάντως έχω της Avon παρόμοιο με αυτό που ψάχνεις, πολύ ενυδατικό και πιο οικονομικό από αυτό της Clinique. Επίσης, ένα lip gloss της oriflame που είχα δοκιμάσει είναι επίσης πολύ ενυδατικό. Από κορρέ παρεπιπτόντως έχεις δει κάτι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ισχύει, αλλά κι εγώ που έχω δοκιμάσει μερικά για το λιπαρό μου δέρμα, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη!
Πάντως έχω της Avon παρόμοιο με αυτό που ψάχνεις, πολύ ενυδατικό και πιο οικονομικό από αυτό της Clinique. Επίσης, ένα lip gloss της oriflame που είχα δοκιμάσει είναι επίσης πολύ ενυδατικό. Από κορρέ παρεπιπτόντως έχεις δει κάτι?
Oriflame δεν αγοράζω,δεν μου πολυαρέσει. :/:
Από Κορρε,τα balm του είναι τέλεια,δεν αφήνουν και γραμμές.
Αυτό με το άγριο τριαντάφυλλο κάποιες φορές το χρησιμοποιώ και για κραγιόν,μαζί με ένα lip liner.
Αλλά κατά τα άλλα δεν έχει καμία σχέση η διάρκεια του με αυτό της Clinique..
Αυτά είναι απλά Lip balms με χρώμα δηλαδή,τα κλασσικά ξέρεις.

Κάτι σε στύλ ίδιο με της Clinique δεν έχει ο Κορρές.. Από Avon αυτό που λές βάλε μου κάποιο λίνκ αν μπορείς να το τσεκάρω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Oriflame δεν αγοράζω,δεν μου πολυαρέσει. :/:
Από Κορρε,τα balm του είναι τέλεια,δεν αφήνουν και γραμμές.
Αυτό με το άγριο τριαντάφυλλο κάποιες φορές το χρησιμοποιώ και για κραγιόν,μαζί με ένα lip liner.
Αλλά κατά τα άλλα δεν έχει καμία σχέση η διάρκεια του με αυτό της Clinique..
Αυτά είναι απλά Lip balms με χρώμα δηλαδή,τα κλασσικά ξέρεις.

Κάτι σε στύλ ίδιο με της Clinique δεν έχει ο Κορρές.. Από Avon αυτό που λές βάλε μου κάποιο λίνκ αν μπορείς να το τσεκάρω. :redface:
Έχει διάφορα εδώ. Το θέμα με την avon είναι ότι δεν υπάρχει κατάστημα, δηλαδή πρέπει να το αγοράζεις από αντιπρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Λοιπόν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις για αυτό το προιόν:
Δεν ξέρω πόσο ακριβώς έχει γιατί μου το έκανε δώρο μια φίλη μου,αλλά υπολογίζω γύρω στα 18-20 ευρώ.
Είναι πολύ ενυδατικό,κρατάει πολύ καλά και έχει υπέροχο χρώμα! -μου πήρε ένα πολύ κοντά στο φυσικό μου,το 08,
είναι σαν σάπιο μήλο. :inlove:
Αυτό που δεν μου άρεσε είναι η σχετικά λίγη ποσότητα που έχει..
Δηλαδή μόλις το είδα φαντάστηκα ότι θα είναι όλο το σωληνάριο με προιόν,αλλά δεεν. :P Είναι το μισό. :/
Για αυτό θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να βρώ κάτι παρόμοιο με τις ίδιες "δυνατότητες",αλλά σε πιο οικονομική τιμή..
Έχω ακούσει ότι έχει κάτι παρόμοιο και η Revlon και κάποιες ακόμα εταιρίες,νομίζω ότι το είδα και στο μπλόγκ της Δαλιδά,αλλά δεν είμαι σίγουρη..

Έλενα, μόλις σήμερα πήρα το κόκκινο της Revlon. Θα ανεβάσω review από βδομάδα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχει διάφορα εδώ. Το θέμα με την avon είναι ότι δεν υπάρχει κατάστημα, δηλαδή πρέπει να το αγοράζεις από αντιπρόσωπο.
Σ'ευχαριστώ πολύ,θα τα τσεκάρω. :)

Έλενα, μόλις σήμερα πήρα το κόκκινο της Revlon. Θα ανεβάσω review από βδομάδα :D
Υeah!! :redface: Μην ξεχάσεις links. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Έλενα, μόλις σήμερα πήρα το κόκκινο της Revlon. Θα ανεβάσω review από βδομάδα :D
Όταν το ανεβάσεις, βάλε κι εδώ το link του blog για όσες δεν το έχουν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Είσαι 100% σίγουρη ότι είναι μη ραφιναρισμένο; Γιατί εγώ που μου 'χε φέρει η κολλητή μου απ'την Αμερική οργανικό λάδι καρύδας με ένα κάρο σημαδάκια πιστοποίησης ότι όντως είναι οργανικό (απ'τα λίγα πράγματα που παραδέχομαι τους αμερικάνους είναι στην πιστοποίηση των προϊόντων τους, κατά πόσο αυτά που ισχυρίζονται στέκουν) και είχε εξαιρετική μυρωδιά. Προφανώς όχι τόσο γλυκιά όσο έχει μια κρέμα σώματος, αλλά και πάλι ήταν πολύ ωραία. Απ'την άλλη, είχα πάρει μια φορά λάδι καρύδας από ένα σουπερ μαρκετ και μύριζε πολύ περίεργα, φαινόταν ότι ήταν επεξεργασμένο
Αυτό ακριβώς! Είναι η πρώτη φορά που πήρα φυσικό λάδι και πιστεύω γι' αυτό μου φάνηκε κάπως περίεργη η μυρωδιά. Εμένα μου αρέσει, αλλά γούστα είναι αυτά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Όταν το ανεβάσεις, βάλε κι εδώ το link του blog για όσες δεν το έχουν.:)

Θα το βάλω στην υπογραφή μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Θα το βάλω στην υπογραφή μου ;)
Ακόμη καλύτερα! Σε χρειαζόμαστε παιδί μου, όχι αστεία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς! Είναι η πρώτη φορά που πήρα φυσικό λάδι και πιστεύω γι' αυτό μου φάνηκε κάπως περίεργη η μυρωδιά. Εμένα μου αρέσει, αλλά γούστα είναι αυτά.:P

Χαχα, ε τότε λογικά είναι όντως οργανικό :P Εμένα μ'αρέσει και η μυρωδιά και η γεύση, είναι τέλειο:) Το ραφιναρισμένο που είχα πάρει μια φορα βρώμαγε, λες και το χες κάψει μύριζε -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Χαχα, ε τότε λογικά είναι όντως οργανικό :P Εμένα μ'αρέσει και η μυρωδιά και η γεύση, είναι τέλειο:) Το ραφιναρισμένο που είχα πάρει μια φορα βρώμαγε, λες και το χες κάψει μύριζε -.-
Ε τι τώρα, παίζουμε? :P
Βτω, είναι αυτό:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
A μάλιστα:) Αυτό που μου 'χε φέρει η κολλητή μου ήταν "Garden of Life" ή τέσπα κάτι τέτοιο, αλλά έχει τελειώσει καιρό και σκέφτομαι να ξαναπάρω αλλά μου είναι λίγο δύσκολο να πάω Αμερική (:P). Εσύ αυτό που το βρήκες;

EDIT: Ναι βασικά έπρεπε απλά να πατήσω την φωτό, οκ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Υπάρχει και ένα άλλο ελληνικό σαιτ με διάφορα οργανικά/παραφαρμακευτικά είχα πάρει αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Υπάρχει και ένα άλλο ελληνικό σαιτ με διάφορα οργανικά/παραφαρμακευτικά είχα πάρει αυτό
Θα το κάνω μια παραγγελιά αυτο το έλαιο καρύδας αυτη την εβδομάδα!Ελπίζω να είναι καλό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Κορίτσια μου τι μου κάνετε;
Λοιπόν, πήρα τελικά σετ για καθαρισμό (πολύ) λιπαρού δέρματος, από την εταιρία seventeen!
Αν και μου είναι πολύ γνωστή η μάρκα δεν έτυχε ποτέ, μα ποτέ να πέσει στα χέρια μου κάτι δικός τους, και ήμουν κάπως διστακτική, αλλά τελικά όλα τέλεια!
Το τζελ καθαρισμού είναι φανταστικό, νιώθω το δέρμα μου τόσο καθαρό, και μαλακό, και.. γενικά είναι υπέροχο!
Η λοσιόν καθαρισμού ταίριαξε επίσης τέλεια με το τύπο δέρματος μου, απλά έχει πολύ βαριά μυρωδιά, και παλιότερα τα άλλα που είχα πάλι έτσι ήταν, αλλά αυτό ένα παραπάνω, δεν μένω τόσο σε αυτό όμως γιατί μου κάνει δουλειά! (σε αντίθεση με άλλα που και βρομούσαν, και με έτσουζαν-κοκκίνιζαν)
Όσο για την ενυδατική... δεν έχω λόγια, υπέροχη, φανταστική, καταπληκτική! Και σαν βάση μεικ-απ...δεν έχω συναντήσει καλύτερο!

Και η τιμή, υπερβολικά χαμηλή!!!
Το λέω μήπως και άλλη κοπέλα έχει θέμα με τη λιπαρότητα (εγώ να σημειώσω πως έχω πολύ, ΠΆΡΑ πολύ μεγάλο θέμα, οπότε αν κάποια είναι στην ίδια μοίρα με εμένα ίσως την βοήθησα :) )

Επίσης, ψάχνω κραγιόν κόκκινο, που να μην φεύγει... ναι οκ, άσε μας κουκλίτσα μου θα μου πείτε τώρα, αλλά θα σκάσω αν δεν βρω,
άκουσα πολύ θετικά σχόλια για την NYX, και όντως το είδα και εγώ με τα μάτια μου από μια φίλη που έχει αυτής της εταιρίας που όλο το βράδυ έμεινε σταθερό και δεν έφυγε ούτε στο ποτήρι, ούτε στα τσιγάρα, εσείς τα έχετε δοκιμάσει; Επίσης το θέλω αρκετά ματ, δεν θέλω να γυαλλίζει σαν ντισκόμπαλα, απλώς έχω την εντύπωση πως το ματ κραγιόν ξηραίνει κάπως τα χείλια..ισχύει ή βλακείες λέω; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
NYX έχει κατάστημα στη Θεσσαλονίκη νομίζω Ζωή! Και έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και εγώ. ^^
Για το σετάκι της Seventeen,θέλουμε λίνκ οπώσδηποτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Ναι ναι έχει εδώ στη Θεσσαλονίκη (ευτυχώς!) έχω πάρει πινέλα από εκεί και είναι πολύ καλά! Απλώς έλεγα να ακούσω καμία ακόμη γνώμη γιατί αύριο σκέφτομαι να περάσω το πρωί (και από ότι φαίνεται θα πάρω κραγιόν από εκεί :P)

https://seventeencosmetics.com/el/skin_care/problem_skin_care/clear_skin_cleansing_lotion.html
https://seventeencosmetics.com/el/skin_care/problem_skin_care/clear_skin_balancing_moisturizer.html
https://seventeencosmetics.com/el/skin_care/problem_skin_care/clear_skin_foaming_gel.html
Μου βγήκαν 21 ευρώ ΌΛΑ μαζί, από το χοντος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top