Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

andri_ana

Νεοφερμένος

Η andri_ana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..!Δε ξέρω αν γράφω στο σωωστό topic γιατί είναι η πρώτη φορά π γράφω.Λοιπόν κατέβασα χθες μια εικόνα απ το internet και μετά είδα προειδοποίηση της google ότι το site εκείνο στο παρελθόν είχε κατηγορηθεί για κακόβουλο λογισμικό..έσβησα ιστορικό..cookies και γενικά ότι άλλο μπορούσα..το θέμα είναι ότι το Avast(ναι αυτό έχω....) δεν ειδοποίησε..Σε έναν γρήγορο έλεγχο που έκανα δε βρέθηκε τίποτα..και τώρα κάνω πλήρη έλεγχο..Υπάρχει περίπτωση να κόλλησα κάποιον ιό και να μη φαίνεται στον avast?
Μόλις τελείωσε και ο πλήρης έλεγχος..δε βρέθηκε τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..!Δε ξέρω αν γράφω στο σωωστό topic γιατί είναι η πρώτη φορά π γράφω.Λοιπόν κατέβασα χθες μια εικόνα απ το internet και μετά είδα προειδοποίηση της google ότι το site εκείνο στο παρελθόν είχε κατηγορηθεί για κακόβουλο λογισμικό..έσβησα ιστορικό..cookies και γενικά ότι άλλο μπορούσα..το θέμα είναι ότι το Avast(ναι αυτό έχω....) δεν ειδοποίησε..Σε έναν γρήγορο έλεγχο που έκανα δε βρέθηκε τίποτα..και τώρα κάνω πλήρη έλεγχο..Υπάρχει περίπτωση να κόλλησα κάποιον ιό και να μη φαίνεται στον avast?
Μόλις τελείωσε και ο πλήρης έλεγχος..δε βρέθηκε τίποτα

Αν το avast είναι ενημερωμένο όχι, δεν έχεις πρόβλημα. Και από τα υπόλοιπα που αναφέρεις δηλαδή δεν πιστεύω ότι έχεις θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά..!Δε ξέρω αν γράφω στο σωωστό topic γιατί είναι η πρώτη φορά π γράφω.Λοιπόν κατέβασα χθες μια εικόνα απ το internet και μετά είδα προειδοποίηση της google ότι το site εκείνο στο παρελθόν είχε κατηγορηθεί για κακόβουλο λογισμικό..έσβησα ιστορικό..cookies και γενικά ότι άλλο μπορούσα..το θέμα είναι ότι το Avast(ναι αυτό έχω....) δεν ειδοποίησε..Σε έναν γρήγορο έλεγχο που έκανα δε βρέθηκε τίποτα..και τώρα κάνω πλήρη έλεγχο..Υπάρχει περίπτωση να κόλλησα κάποιον ιό και να μη φαίνεται στον avast?
Μόλις τελείωσε και ο πλήρης έλεγχος..δε βρέθηκε τίποτα

Να δοκιμάσεις άλλο anti-virus
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andri_ana

Νεοφερμένος

Η andri_ana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά!Δεν έδειξε κάτι πάντως μέχρι τώρα ούτε το Avast ούτε γενικά ο υπολογιστής έχει κάποιο πρόβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θελω να χρησιμοποιήσω ένα πρόγραμμα,αλλά μου λεεί πως πρέπει να ελευθερώσω hard disk space...υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για να βοηθήσει να αδειάσει λίγο ο δίσκος απο μη χρησιμοποιούμενα πράγματα? το παράξενο είναι ότι έχω 50 gb ελεύθερα:confused: εκτός αν μπερδεύω κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Θελω να χρησιμοποιήσω ένα πρόγραμμα,αλλά μου λεεί πως πρέπει να ελευθερώσω hard disk space...υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για να βοηθήσει να αδειάσει λίγο ο δίσκος απο μη χρησιμοποιούμενα πράγματα? το παράξενο είναι ότι έχω 50 gb ελεύθερα:confused: εκτός αν μπερδεύω κάτι..

μαλλον κατι εχεις μπερδεψει να ζηταει παραπανω απο 50gb δεν παιζει....
προγραμμα για να αδειασει ο δισκος δεν ξερω και δεν νομιζω ακομα και να υπαρχει να κανει και φοβερη δουλεια αλλα σιγουρα θα σου προτεινα αν εχεις προβλημα με χωρο στο δισκο(που δεν εχεις):
ανοιξε το my computer(ο υπολογιστης μου)
πατα properties(ιδιοτητες)
κανε check εκει που λεει compress drive to save disk space(εξοικονόμηση χώρου στο δίσκο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
δες το path που θα γινει το install . μπορει (λεμε τωρα) να θελει να το αποθηκευσει σε αλλο δισκο και εσυ αλλον να αδιαζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmm11

Νεοφερμένος

Η mmmm11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
LG. START
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
με ποιο τροπο μπορω να ρυθμισω τον firefox ωστε να αποκλείει τα παραθυρα τα οποια αυτοματα ανοιγουν κατα την διαρκεια περιήγησης μου σε ενα site; στις ρυθμισεις εχω βαλει να μην κανει pop up αναδυομενα παραθυρα αλλα πραμα.

επισης, το signal level ειναι -75dbm, αυτο ειναι ο θορυβος ;

Ευχαριστω για καθε απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
μπλε οθονη ξαφνικα ενω εβλεπα ενα βιντεακι
BCCode : 10000050
BCP1 : E1C9301C
BCP2 : 00000000
BCP3 : BF8376A2
BCP4 : 00000001
OSVer : 5_1_2600
SP : 3_0
Product : 256_1

η φωτογραφια μου βγηκε λιγο κουνημένη σοζ...


(win32k.sys ???)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
μπλε οθονη ξαφνικα ενω εβλεπα ενα βιντεακι
BCCode : 10000050
BCP1 : E1C9301C
BCP2 : 00000000
BCP3 : BF8376A2
BCP4 : 00000001
OSVer : 5_1_2600
SP : 3_0
Product : 256_1



(win32k.sys ???)
Τα βαλες στο Google να δεις; Μην περιμένεις κανέναν να ξέρει απ' έξω τι είναι τούτα, στο Google θα έψαχνε ο οποιοσδήποτε. Το μόνο που κατάλαβα εγώ είναι ότι έχεις Windows XP SP3. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
κατι με τη μνημη εγινε

κολλησε δεν φορτωσε το αρχειο κλπ και αδειασε,,

πατα μερικες φρασεις στο γοογγλη και θα δεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και τρέξε και κάνα memtest, just in case. Ένα linux live CD αρκεί γι' αυτό, οποιοδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Και τρέξε και κάνα memtest, just in case. Ένα linux live CD αρκεί γι' αυτό, οποιοδήποτε.
το ετρεξα μεσα απο ενα cd που ειχα με ubuntu που ειχε και αυτο αλλα τπτ δεν εγινε(no problem found) απλα μου εκανε εντυπωση,δεν μου εχει βγει τετοια μπλε οθονη ξανα συνηθως εχει μονο τις μλκς 0x0000000000000000000000 αλλα αυτο το win32k.sys .Τεσπα ναι εκανα memtest ολα οκ....
κατι με τη μνημη εγινε
κολλησε δεν φορτωσε το αρχειο κλπ και αδειασε,,

πατα μερικες φρασεις στο γοογγλη και θα δεις..
στο google το εβαλα δεν ειπε και ττπ σημαντικο απλα οτι γεμισε η ram(ή κατι τετοιο) απλα σκεφτομουν μπας και φταει που εχω πιασει page file απο το δισκο???:hmm::hmm:

Τα βαλες στο Google να δεις; Μην περιμένεις κανέναν να ξέρει απ' έξω τι είναι τούτα, στο Google θα έψαχνε ο οποιοσδήποτε. Το μόνο που κατάλαβα εγώ είναι ότι έχεις Windows XP SP3. :P
ναι οκ εχεις δικιο απλα ειπα μπας και:)



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Just ignore it, τότε, κι αν το ξαναεμφανίσει ξαναπές μας.
Εναλλακτικά βάλε linux, άμα γεμίσει η RAM απλά θα πας στο swap. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Just ignore it, τότε, κι αν το ξαναεμφανίσει ξαναπές μας.
Εναλλακτικά βάλε linux, άμα γεμίσει η RAM απλά θα πας στο swap. :P

εχωκαι fedora αλλα δεν το πολυχρησιμοποιω μ'αρεσουν αρκετα τα win7
λεω να βαλω κανα ubuntu παλι να παιξω αλλα βαριεμαι


Τεσπα,οκ αν ξαναγινει θα επανελθω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα laptop και σκέφτομαι να το αγοράσω απο το ιντερνέτ καθώς είναι πιο φθηνά απο απ'οτι αν τα αγοράσω απο καποιο κατάστημα. Το προβλημα είναι ότι δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα τις αγορές από το διαδυκτύο.Μήπως είμαι υπερβολική ή όντως οι αγορές από το ιντερνετ είναι επισφαλείς? Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα laptop και σκέφτομαι να το αγοράσω απο το ιντερνέτ καθώς είναι πιο φθηνά απο απ'οτι αν τα αγοράσω απο καποιο κατάστημα. Το προβλημα είναι ότι δεν εμπιστεύομαι ιδιαίτερα τις αγορές από το διαδυκτύο.Μήπως είμαι υπερβολική ή όντως οι αγορές από το ιντερνετ είναι επισφαλείς? Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για αυτό το θέμα.

Αγοράζεις απο κάποιο ελληνικό eshop,που έχουν και φυσικά καταστήματα.
Κάνε την έρευνα αγοράς σου στα μαγαζιά και μετά το παραγγέλνεις μέσω ίντερνετ(θα γλυτώσεις ένα σεβαστό ποσό)
Πλέον οι αγορές στο ίντερνετ είναι απόλυτα ασφαλής.Δεν έχεις κανένα λόγο για να αγχώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αγοράζεις απο κάποιο ελληνικό eshop,που έχουν και φυσικά καταστήματα.
το καλυτερο,,λες να το πανε στο κοντινο μαγαζι..

πας στο μαγαζι και δεν δινεις ουτε καρτα διαδικτυακα ουτε τιποτε..

πες ανωτερο ποσο που θελεις να δωσεις για το λαπτοπ,και κυριος τροπος χρησης του..
για να ψαξουμε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
:hmm:Αν κατάλαβα καλά εννοείς να πάω και να μου κάνουν κάποια προσφορά? Όμως απο το ίντερνετ μπορείς να πάρεις το ίδιο μοντέλο σε πολύ χαμηλότερες τίμες απ'οτι απο κάποιο κατάστημα και δεν νόμιζω ότι η προσφορά που θα μου κάνουν μπορεί να καλύψει αυτην την διαφορά. Εκτός αν εννοεις κατι αλλο.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top