Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά εννοείς να πάω και να μου κάνουν κάποια προσφορά?

απλα παραγγελνεις το προιον μεσω νετ ή τηλεφωνικα να παει στο μαγαζι
και τους λες να το παρεις και πληρωσεις-μετρητα ή καρτα - απο το μαγαζι που ειναι κοντα σου..

ετσι παιρνω εγω ολα απο το e-shop πχ..

και η τιμη ειναι η ιδια,,

που εισαι εσυ?αθηνα?


πες πρωτα το οριο τιμης για το λαπτοπ και χρηση..και θα πουμε διαφορα..απο την τιμη ξεκιναμε

δες στο skroutz λαπτοπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@

Νεοφερμένος

Η @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ωραίο αυτό !!!!!!! Εγώ δεν μένω αθήνα, αλλά θα το ψαξώ το θέμα. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βόηθεια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andri_ana

Νεοφερμένος

Η andri_ana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά καλησπέρα και πάλι!έχει κολλήσει μια φίλη μου ιό σε windows. vista με υποτιθέμενο αποστολέα τη δίωξη ηλ. εγκλήματος και επειδή θορυβήθηκε και πήρε τηλέφωνο της είπαν ότι φεύγει και με απλή επαναφορά συστήματος!Το θέμα είναι ότι το pc δε λειτουργεί και στην αρχή δεν της βγάζει το startup menu ώστε να πάει σε ασφαλή λειτουργία..επίσης λέει ότι στα "εργαλεία συστηματος" δεν της εμφανίζει επιλογή "επαναφορά συστήματος" .Είναι δυνατόν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
1.αν εχεις το cd των windows βαλε το μπας και γινει τπτ με το repair mode....
2.κανε search το system restore μονη σου αν ειναι
3.κατεβασε κανα cd με recovery tools οπως το erd commander εχει μεσα απο αυτο να κανεις και επαναφορα συστηματος
4.το cd στο βημα 3 εχει και antiviruses μεσα τραβα κανα scan με αυτα ή κατεβασε κανα cd που κανει μονο του scan
ελπιζω να βοηθησα αυτα μου ηρθαν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andri_ana

Νεοφερμένος

Η andri_ana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
1.αν εχεις το cd των windows βαλε το μπας και γινει τπτ με το repair mode....
2.κανε search το system restore μονη σου αν ειναι
3.κατεβασε κανα cd με recovery tools οπως το erd commander εχει μεσα απο αυτο να κανεις και επαναφορα συστηματος
4.το cd στο βημα 3 εχει και antiviruses μεσα τραβα κανα scan με αυτα ή κατεβασε κανα cd που κανει μονο του scan
ελπιζω να βοηθησα αυτα μου ηρθαν:)

οκ ευχαριστώ πολύ .Αν και δεν είναι δικός μου ο υπολογιστής οπότε δε ξέρω τι απ αυτά μπορεί να κάνει.Πάντως επειδή της είπαν ότι ο ιός είναι πολύ "ελαφρύς" μου φαίνεται περίεργο να έχει προκαλέσει όλα αυτά..! :hmm: ευχαριστώ πολύ και πάλι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οκ ευχαριστώ πολύ .Αν και δεν είναι δικός μου ο υπολογιστής οπότε δε ξέρω τι απ αυτά μπορεί να κάνει.Πάντως επειδή της είπαν ότι ο ιός είναι πολύ "ελαφρύς" μου φαίνεται περίεργο να έχει προκαλέσει όλα αυτά..! :hmm: ευχαριστώ πολύ και πάλι! :)
τι να σου πω πραγματι και εμενα μου φανηκε περιεργο να κεναει τοσα ενας ιος αλλα και παλι ποτε δεν ξερεις:P

τεσπα,ελπιζω να βοηθησα:)
καλη τυχη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

didos1234

Νεοφερμένος

Ο didos1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι έχω ένα laptop acer όταν το πήρα είχε μέσα προγράμματα της acer εγώ όμως δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου κάνει να τα απεγκαταστήσω; είναι ανάγκη plz
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
nΝα ρωτήσω κάτι έχω ένα laptop acer όταν το πήρα είχε μέσα προγράμματα της acer εγώ όμως δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου κάνει να τα απεγκαταστήσω; είναι ανάγκη plz

Ναι μάν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

didos1234

Νεοφερμένος

Ο didos1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ok tnxxx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι έχω ένα laptop acer όταν το πήρα είχε μέσα προγράμματα της acer εγώ όμως δεν τα χρησιμοποιώ καθόλου κάνει να τα απεγκαταστήσω; είναι ανάγκη plz

ναι μπορεις αλλα για καλο και για κακο αν θες πες μας ποια θες να απεγκαταστησεις μην κανεις κανα λαθος και βγαλεις κανα driver(αν και δεν νομιζω αλλα ποτε δεν ξερεις)...
Kανε και ενα system restore αν ειναι πριν να εισαι just
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν χρειαζεται να τα βγαλεις
απλα πατα msconfig στο run και βγαλε απο την αυτοματη εκκινηση διαφορα τετοια,,αφου ομως τα τσεκαρεις ενα ενα στο νετ τι κανει το καθενα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν χρειαζεται να τα βγαλεις
απλα πατα msconfig στο run και βγαλε απο την αυτοματη εκκινηση διαφορα τετοια,,αφου ομως τα τσεκαρεις ενα ενα στο νετ τι κανει το καθενα;)

ναι οκ γινεται και αυτο:)
αν σε παιδευουν οι εντολες κτλπ κατεβασε το winpatrol-το free δεν χρειαζεσαι το plus-(το ιδιο πραγμα ειναι απλα πιο κομψο);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
H καρτα δικτυου(wireless) που εχω στο laptop σταματησε να λειτουργει εδω και 2 μηνες.Το προβλημα ηταν ξαφνικο δλδ αφου ειχα τα windows xp και κανονικα σερφαρα οντας συνδεδεμενος με το προγραμμα των windows τσουπ σταματησε να συνδεεται
Δοκιμασα format,εβαλα τα ιδια win xp,win2000,vista,7 home premium/ultimate 32 κ 64 bit αλλα καμια διαφορα
Το προβλημα ειναι οτι η καρτα λειτουργει δλδ αναγνωριζει τα δικτυα που υπαρχουν αλλα δεν μπορω να συνδεθω με κανενα απο αυτα(και κλειδωμενα αλλα και χωρις κωδικο)
Δοκιμασα να αλλαξω και το router,να αλλαξω κωδικο,να ξαναβαλω τους drivers στην καρτα δικτυου,να βαλω αλλους drivers,να βαλω καινουριο firmware στο router αλλα τπτ


Αν ομως,βαλω linux οποιαδηποτε εκδοση(ubuntu fedora) δουλευει αψογα δλδ και τα αναγνωριζει αλλα και συνδεεται...


Πειτε μου παρακαλω πολυ τι να κανω ή εστω τι κανω λαθος;;;

Το laptop μου ειναι το toshiba l40( PSL40E-02R00NEN) και εχει τα εξης:

windows 7 home premium 64bit
120gb(111gb για να ειμαστε ακριβης)
2gb ram(1x1)
Atheros Wireless LAN
Intel® Pentium® Processor T2310 (1.46 GHz)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Πού θα βρω υπολογιστη με αυτην τη δυνατοτητα;
:pc:

Πραγματικα δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Παιδια sos sos sos sos
Δεν μπορει να μου ανοιξει εγγραφα word στα καλα καθουμενα.
Πριν λιγο μου τα ανοιγε.
Μου λεει οτι δεν υπαρχει επαρκης χωρος στον δισκο για να υποστηριξει αυτην την εφαρμογη.
Κοιταω τον C εχει 19,4 GB δεσμευμενο χωρο και 278 GB ελευθερο χωρο.

Εδω και πολυ καιρο μου βγαζει μηνυμα ο υπολογιστης οτι η εικονικη μνημη του υπολογιστη εξαντλειται. Αλλα δεν ασχοληθηκα με αυτο καθολου. Ολο το αφηνα. Εχει καμια σχεση με το προβλημα αυτο ;

Αν αυξησω το μεγεθος της εικονικης μνημης θα πειραχθουν τιποτα αρχεια;

Δωστε καμια ιδεα γιατι καταστρεφομαι.

Μηπως να κανω τον υπολ κανα restart να στανιαρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχεις xp?
ή win 7?
δες και δω

δεν ειναι τιποτα,,ενα κομματι του δισκου που λειτουργει οταν δεν φτανει η ραμ ειναι η εικονιηκ μνημη

ή πηγαινε στον υπολογιστη μου/δεξι κλικ/advanced εικονικη μνημη κλπ καιβαλε αυτοματα ή μια μεγαλη τιμη

κανε και κανα defrag στο δισκο ,απο υπολογιστη μου/δεξι ξκλικ /διαχειρηση

και καθαρισε το πολυ πολυ το δισκο απο σαβουρα
βαλε αυτο για τελειο καθαρισμα..το εχω διαρκως.ειναι το καλυτερο

α,,και πες μου,,ποση μνημη εχεις?
γιατι ισως πρεπει να βαλεις και αλλη φτηνη ειναι,,ετσι ωστε να μην χρειαζεται καν να πηγαινει στο δισκο να ψαχνει,,που αργει βεβαια,,και κουραζει το δισκο.. ετσι ολα θα τρεχουν ρολοι,,οσα προγραμματα και να ανοιξεις..
λαπτοπ εχεις?


ψαχνω και εγω
κατι διαβασα για windows repair

περιεργο προβλημα,πρωτα δες την εικονικη μνημη
To maintain the good overall system performance, you should be using the default size of actual size for Virtual Memory and the triple the value of the size of the main memory for the maximum size of Virtual Memory. If you find that main memory plus virtual memory is not big enough to load the intensive application, then you will need to add more main memory onto your system.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αγγελε laptop IBM εχω. Παναρχαιος αλλα καλος.
Windows xp.
Μνημη 504 MB (πολυ μικρη)
Ρε συ ο σκληρος μου ομως ειναι 298 GB (πρεπει να τον ειχα κανει αναβαθμιση , ουτε θυμαμαι)
Αν αυξησω την εικονικη μνημη θα πειραχθουν τιποτα αρχεια και κατα ποσο να την αυξησω; Στο μαξιμουμ;

και καθαρισε το πολυ πολυ το δισκο απο σαβουρα
βαλε αυτο για τελειο καθαρισμα..το εχω διαρκως.ειναι το καλυτερο

Τα περισσοτερα προγραμματα τα χρησιμοποιω. Γαμωτο. Τεσπα θα δω τι θα κανω επ αυτου.

ετσι ωστε να μην χρειαζεται καν να πηγαινει στο δισκο να ψαχνει,,που αργει βεβαια,,και κουραζει το δισκο..

Ασε Αγγελε θα τον πατησω καμια κλωτσια καμια μερα να ησυχασω.Κολλαει και κανει 10 ωρες.

Πρεπει να κατσω καποια μερα να τα φτιαξω ολα αυτα. Ολο το αναβαλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αγγελε laptop IBM εχω. Παναρχαιος αλλα καλος.
Windows xp.
Μνημη 504 MB (πολυ μικρη)
και αυτο που σου γραφω τωρα ειναι acer 8ετιας με 448ραμ αντεχει:D

εχει 672 ελαχιστη 1344μεγιστη,,
word 2003..

πηγαινε δεξι κλικ υπολογιστη μου,εκει advanced tab δεξια /advanced tab παλι/virtual memory change κατω κατω..
δες τι εχεις..

μπορει να εχει μπουκωσει το temp φακελο
βαλε το προγραμμα που σου λεω,,το ετρεξα στο δικο μου παλιο,,και επιτεχυνει τα παντα

κανει γενικα optimise..
κατεβασε το,και βαλτο,,θα δεις τεραστια διαοφρα,,εχω δοκιμασει τα παντα
μνο με ουλτρεξ δε λουστηκα
αυτο το προγραμμα ειναι το καλυτερο με απειρες εφαρμογες,,αι ασφαλες..

απο οτι βλεπω..εικονικη μνημη μιν βαζεις 1.5Χτης ραμ και μεγ 2-3 φορες ραμ

ή βαλε να ρυθμιζει το συστημα αλλα δεν εμαισιγουρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Σε ευχαριστω Αγγελε.
Θα τα δω μεσα στην εβδομαδα.
Να σαι καλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το laptop μου ήρθε με Windows 7 Home Premium, ωστόσο έχω αυθεντικά Windows 7 Ultimate (την πλήρη έκδοση όχι κάποια OEM/DSP). Ο μόνος τρόπος να αλλάξω της εκδόσεις είναι format και ξανά από την αρχή; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top