Ποια η στάση σας σχετικά με το κάπνισμα;

Κάπνισμα, ποιά η στάση σας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 193)
  • Καπνίζω επειδή το θέλω

    Ψήφοι: 50 25.9%
  • Καπνίζω επειδή δεν μπορώ να το κόψω

    Ψήφοι: 8 4.1%
  • Το κατάφερα και το έκοψα

    Ψήφοι: 18 9.3%
  • Είμαι μονο παθητικός καπνιστής

    Ψήφοι: 117 60.6%

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Αν δεν ήμουν admin, θα χειροκροτούσα, κι ας είναι υπερβολικό το κείμενο.
Τώρα που είμαι θα σου πω να μην γίνεσαι υπερβολικός γιατί ίσως προσβάλλεις κάποια μέλη του e-steki, κι ας γουστάρω το κείμενο :P
Ε καλα τώρα!:P
Εχουν ειπωθεί άλλα κι άλλα το "Αντιπαθητικοί αντικαπνιστές" είναι η "προσβολή" προς άλλους?
Το σβήνω και τελειώνει η υπόθεση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Τι ωραίο που είναι το πρώτο πράγμα που βλέπεις το πρωί πίνοντας τον καφέ σου να είναι : ʽΤο κάπνισμα μπορεί να σκοτώσειʼ , ʽΟι καπνιστές πεθαίνουν πρόωραʼ και άλλα χαριτωμένα. Πολλοί από τους γνωστούς μου επηρεάστηκαν αρνητικά από την συγκεκριμένη κίνηση του υπουργείου υγείας, μια μάλιστα έκοψε και το κάπνισμα. Γεγονός: Τα έξοδα νοσηλείας για τους καπνιστές υπερβαίνουν το κέρδος της φορολόγησης του καπνού.Kάπου εκεί βρίσκεται και το πραγματικό αίτιο της συγκεκριμένης κίνησης θαμμένο καλά κάτω από τόνους παραμυθοσκονης.
Ένας ψυχρός πόλεμος χωρίς προηγούμενο που δίνει την αφορμή στην μειονότητα των αντικαπνιστών να μας τα πρήζουν ακόμα περισσότερο.Η ιερή αρχή της πλειοψηφίας δεινοπαθεί κάτω από την μπότα του φασισμού τους.Όπως και να το κάνουμε οι καπνιστές αποτελούν την πλειοψηφία στην Ελλάδα τουλάχιστον.Δεν προσπαθώ να υπερασπιστώ τους καπνιστές , άλλωστε δε νομίζω να έχουν ανάγκη υπεράσπισης .Απλά πιστεύω ότι η κοροϊδία του υπουργείου υγείας υποτιμά την νοημοσύνη και την αισθητική μας .Είμαι σίγουρος ότι νοιάζονται για την υγειά του καθενός από εμάς τόσο όσο εμείς νοιαζόμαστε για το τι θερμοκρασία έχει στο Βλαδιβοστόκ.
Ας μπούμε στο ψητό τώρα .Η ουσία λοιπόν είναι ότι δεν με ενδιαφέρει και πολύ η υγειά του παθητικού καπνιστή ούτε και η δικιά μου. Άλλωστε πιστεύω ότι η ζωή ως άξια έχει υπερτιμηθεί σε πολύ μεγάλο βαθμό.Περαν της απόλαυσης του καπνίσματος, ο καπνιστής δηλώνει έμμεσα ότι αψηφά τον θάνατο.Αυτό βέβαια δεν τον κάνει ήρωα , ούτε θα του δώσει έναν ηρωικό και τιμημένο θάνατο(who cares?) .Απλά θα πεθάνει όπως όλοι μας κάποια στιγμή.Δεν είμαι ματαιόδοξος ,πιστεύω ότι η ζωή έχει και χαρές και απολαύσεις .Μια από τις απολαύσεις αυτές είναι και το κάπνισμα,με το ανάλογο αντίτιμο βέβαια .Είναι όλα θέμα επιλογών.
Παρόλο που το συγκεκριμένο θέμα δεν με αγγίζει και πολύ(οι δημόσιες υπηρεσίες εννοώ) πιστεύω ότι δεν πρέπει να τα περνάμε όλα στο ντούκου γιατί θα έρθει η στιγμή που θα θες να φωνάξεις και δεν θα μπορείς.Το άρθρο γράφτηκε με αφορμή τον φανατικά αντικαπνιστή φίλο...ξέρει αυτός!:D

ΟΙ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΟΥΝ :
ʽΟι αντικαπνιστές πεθαίνουν πρόωραʼ (γιατί θα τους σκοτώσουμε εμείς):P
ʽΟι αντικαπνιστές βλάπτουν σοβαρά εσάς και τους γύρω σαςʼ
Συστατικά αντικαπνιστών:
Μαλάκυνση :12mg Παστρικοτητα : 23mg

Καλύτερο τώρα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ δεν καπνίζω, δεν έχω καπνίσει ποτέ και δεν καταλαβαίνω και γιατί κάποιοι χαίρονται να μολυνουν τον αέρα που αναπνέουμε.
Αλλά αυτό είναι διαφορετικό από το δικαίωμα που έχει κανείς να καπνίζει το οποίο είναι αναφαίρετο.
Οπως επίσης αναφαίρετο δικαίωμα είναι για κάποιον να θέλει να αναπνέει καθαρό αέρα.
Επίσης να σημειώσω οτι ο χειρότερος θάνατος που έχω δει, είναι από ΧΑΠ (χρόνια αναπνευστική πνευμονοπάθεια), πάθηση που προκαλεί εκτός των άλλων το κάπνισμα.
Ο ασθενής πεθαίνει μόνο και μόνο επειδή δεν μπορεί να αναπνεύσει!!!
Εφιαλτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ πάντως χέθτηκα για τους καπνιστές, αλλά στον ντάντι μου, του πρήζω τα συκώτια. αλλά μ'αγαπάει, νι:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Προς Ειλικρινής:
1) Είμαι καπνίστρια
2) Δε σε γνωρίζω
3) Από το συγκεκριμένο ποστ σου, όπου ισοπεδώνεις τους πάντες και τα πάντα στο βωμό του "γουστάρω να καπνίζω και να πάτε να γ....είτε", σε αντιπάθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μερικα πραγματακια τα οποια για χαρης μιας εξαρτησης κι ενος "παθους" ξεχνιουνται.
Και αφηνω στην ακρη οτι το να με γεμιζεις καπνο παρα την θεληση μου ειναι οτι πιο ακυρο ετσι;Ουσιαστκα μου στερεις την υγεια μου σε ενα βαθμο κι αυτο δεν σε κανει μαγκα.Κατι αλλο σε κανει.Αλλα ς το αφησουμε αυτο.

Προσωπικα σε καμια περιπτωση δεν ειμαι με το βλεμμα στραβωμενο και την ξυνιλα στην μουρη προς οποιονδηποτε καπνιστη.:)
Ειναι καθαρα δικαιωμα του να κανει οτι αυτος θελει.Εμενα ειλικρινα δεν με απασχολει και δεν με ενδιαφερει.Πολλοι φιλοι μου καπνιζουν, και κοπελες μου το εκαναν και δεν τρελαθηκα.
Απο την αλλη το γεγονος να θελω να με σεβονται σε ορισμενες περιπτωσεις δεν το θεωρω αδικο.
Οπως ζητατε να σεβαστουμε ενα "παθος" σας, ετσι ζητουμε να σεβαστειτε ορισμενες απαγορευσεις που ηρθαν επιτελους προς την προστασια οσων δεν καπνιζουν.
Τοσα χρονια και μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, καπνιζατε παντου και χυμα χωρις να υπαρχει καμια απαγορευση, ωστε να μπορεσουμε να "αντιδρασουμε".
Εγω απλουστατα ζηταω σε χωρους οπου απαγορευεται το καπνισμα να μην το κανετε.
Και προσωπικα με ενοχλει να το κανετε κι εγω να γυρισω και να σας πω "Μπορειτε να το σβησετε γιατι απαγορευεται εδω το καπνισμα;"
(Προσωπικα ετσι θα το πω.)
Και γιατι με ενοχλει να πω το παραπανω;Γιατι αν εισαι σε εναν χωρο οπου υπαρχει η σχετικη απαγορευση και το κνεις, αυτοματα μου δειχνεις με τον πιο εμμεσοαμεσο τροπο οτι ή εισαι τελειως μοσχαρι ή οτι με εχεις τελειως γραμμενο.Κι ενταξει το πρωτο.Αλλα το δευτερο ειναι καπως.:confused:
Η οταν τρωω...ειναι οτι χειροτερο καποιος να φαει και με το που τελειωσει να αναψει τσιγαρο εαν δεν εχει τελειωσει το φαγητο του ο αλλος.Του αλλαζεις τα φωτα.
Τα παραδειγματα ειναι πολλα.Το θεμα ειναι καποιος να εχει συνηδειση του τι κανει και ποτε.
Τοσο απλα.Στην Ελλαδα ακομα "ψαχνομαστα"...Αλλα να μου πεις δεν υπαρχει και ελεγχος, οποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Εχω δει πολλα σε αυτη τη χωρα, αλλα το οτι καπνιζουν μεχρι και μεσα στα νοσοκομεια, και μαλιστα ακομα και οι γιατροι, ειναι κατι που.... που.... ε, δεν βρισκω λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Προς Ειλικρινής:
1) Είμαι καπνίστρια
2) Δε σε γνωρίζω
3) Από το συγκεκριμένο ποστ σου, όπου ισοπεδώνεις τους πάντες και τα πάντα στο βωμό του "γουστάρω να καπνίζω και να πάτε να γ....είτε", σε αντιπάθησα.

1)Κακό δικό σου...
2)Πάλι κακό δικό σου:P:D
3)Αν ένα τραβηγμένο,με μπόλικο χιούμορ κείμενο(με αφορμή τις απαγορεύσεις του Υπ.Υγείας) το διαβάζεις ως προτροπή μου "να πάτε να γ**είτε",ούτε κι εγώ θα σε πολυσυμπαθήσω:D

Άλλωστε,όπως λέω,εμένα δεν με αγγίζουν αυτές οι απαγορεύσεις γιατί ούτως οι άλλως δεν καπνίζω σε δημόσιους χώρους!
Και κάτι άλλο,φωνάξτε για τα καυσαέρια από αυτοκίνητα,βιομηχανίες,βιοτεχνίες,κλιματιστικά,φωνάξτε για τα σκουπίδια,για την μη ύπαρξη αποχετευτικού συστήματος (όχι στο Βυζάντιο Κατακουζηνέ,εδώ στην Αθήνα:P),φωνάξτε γι'αυτά που σας ταίζουν η σας ποτίζουν (τιμημένε Ευαγγελάτε:D) και όταν φτιάξετε όλα αυτά που επηρρεάζουν την υγεία σας πολλαπλάσιες φορές , μετά φωνάξτε και σε μένα να σβήσω το τσιγάρο!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Και κάτι άλλο,φωνάξτε για τα καυσαέρια από αυτοκίνητα,βιομηχανίες,βιοτεχνίες,κλιματιστικά,φωνάξτε για τα σκουπίδια,για την μη ύπαρξη αποχετευτικού συστήματος (όχι στο Βυζάντιο Κατακουζηνέ,εδώ στην Αθήνα:P),φωνάξτε γι'αυτά που σας ταίζουν η σας ποτίζουν (τιμημένε Ευαγγελάτε:D) και όταν φτιάξετε όλα αυτά που επηρρεάζουν την υγεία σας πολλαπλάσιες φορές , μετά φωνάξτε και σε μένα να σβήσω το τσιγάρο!!!:P

Θα το θεσω αλλιως αυτο που λες.

Φωναξε για τα καυσαερια απο τα αυτοκινητα, τις βιομηχανιες, τις βιοτεχνιες, τα κλιματιστικα, για τα σκουπιδια, τη μη υπαρξη αποχετευτικου συστηματος, και γι αυτα που μας ταιζουν και μας ποτιζουν, αλλα πριν τα κανεις ολα αυτα, σβησε το τσιγαρο το οποιο δεν φταιω σε τιποτα να υποχρεωνομαι να αναπνεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
1)
Και κάτι άλλο,φωνάξτε για τα καυσαέρια από αυτοκίνητα,βιομηχανίες,βιοτεχνίες,κλιματιστικά,φωνάξτε για τα σκουπίδια,για την μη ύπαρξη αποχετευτικού συστήματος (όχι στο Βυζάντιο Κατακουζηνέ,εδώ στην Αθήνα:P),φωνάξτε γι'αυτά που σας ταίζουν η σας ποτίζουν (τιμημένε Ευαγγελάτε:D) και όταν φτιάξετε όλα αυτά που επηρρεάζουν την υγεία σας πολλαπλάσιες φορές , μετά φωνάξτε και σε μένα να σβήσω το τσιγάρο!!!:P

Αχμμμμ... αυτό που λες είναι παντελώς άκυρο. Το ότι πολλά πράγματα επιβαρύνουν την υγεία μας, καπνίζει δεν καπνίζει ο άλλος μες στη μούρη μου, δεν σημαίνει πως εγώ πρέπει να ανεχτώ ΚΑΙ αυτό (και άρα να αυξήσω τις πιθανότητες να πάθω κάτι), απλά και μόνο για να ικανοποιηθείς εσύ και ΜΟΝΟ εσύ (και όποιος άλλος καπνίζει μπροστά μου, μη το πάρεις προσωπικά :D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
νομίζω πως το δίκιο είναι με το μέρος των μη καπνιστών όταν στριμώχνονται μαζί με καπνιστές και μόνο τότε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Προς Ειλικρινής:

Μάλλον έχουμε κάποιο πρόβλημα συνεννοήσης, έστω και από αυτή τη μικρή απόπειρα.
Όπως και να 'χει...
1) Αναλαμβάνω την ευθύνη για τον εαυτό μου αλλά όχι για τους άλλους, γι' αυτό και προσπαθώ να μην τους επιβαρύνω με τον καπνό μου.
2) Μπορεί...Εσύ θα ξέρεις καλύτερα.
3) Διάβασα ένα ποστ, στην Ενότητα "Επιστημονικά Θέματα" και ΌΛΩΣ ΠΑΡΑΔΟΞΩΣ μου δημιουργήθηκε η εντύπωση οτί μπορεί και να μιλάτε σοβαρά (εν αντιθέση με το chat and fun section ας πούμε!), τί ανοήτη που είμαι....!τσκ τσκ τσκ...:P

Όσο για το ότι δε θα με πολυσυμπαθήσεις.....ε...νομίζω ότι θα το αντέξω! Μπορεί και να στεναχωρηθώ πολύ, να χτυπηθώ αλλά θα το ξεπεράσω..!:P

Τώρα, για το σχόλιο που έκανες πιο κάτω, σου απαντήσανε ήδη αρκετοί συμφορουμίστες που, ως επί το πλείστον, με κάλυψαν.

Την καλημέρα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Βρε αφήστε τα σοβαροχαριτωμένα και απαντήστε εδώ:

Γεγονός: Τα έξοδα νοσηλείας για τους καπνιστές υπερβαίνουν το κέρδος της φορολόγησης του καπνού.Kάπου εκεί βρίσκεται και το πραγματικό αίτιο της συγκεκριμένης κίνησης θαμμένο καλά κάτω από τόνους παραμυθοσκονης.
Ένας ψυχρός πόλεμος χωρίς προηγούμενο που δίνει την αφορμή στην μειονότητα των αντικαπνιστών να μας τα πρήζουν ακόμα περισσότερο.Η ιερή αρχή της πλειοψηφίας δεινοπαθεί κάτω από την μπότα του φασισμού τους.Όπως και να το κάνουμε οι καπνιστές αποτελούν την πλειοψηφία στην Ελλάδα τουλάχιστον.Δεν προσπαθώ να υπερασπιστώ τους καπνιστές , άλλωστε δε νομίζω να έχουν ανάγκη υπεράσπισης .Απλά πιστεύω ότι η κοροϊδία του υπουργείου υγείας υποτιμά την νοημοσύνη και την αισθητική μας .Είμαι σίγουρος ότι νοιάζονται για την υγειά του καθενός από εμάς τόσο όσο εμείς νοιαζόμαστε για το τι θερμοκρασία έχει στο Βλαδιβοστόκ.

Και ακόμα,φτιάξε το αυτοκίνητό σου να μην δηλητηριάζει ταυτόχρονια δεκάδες συμπολίτες σου και άσε με εμένα στο τσιγάρο μου (που παρεπιμπτόντως δεν καπνίζω σε δημόσιους χώρους!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Καλά.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Γεγονός: Τα έξοδα νοσηλείας για τους καπνιστές υπερβαίνουν το κέρδος της φορολόγησης του καπνού.Kάπου εκεί βρίσκεται και το πραγματικό αίτιο της συγκεκριμένης κίνησης θαμμένο καλά κάτω από τόνους παραμυθοσκονης.
Ένας ψυχρός πόλεμος χωρίς προηγούμενο που δίνει την αφορμή στην μειονότητα των αντικαπνιστών να μας τα πρήζουν ακόμα περισσότερο.Η ιερή αρχή της πλειοψηφίας δεινοπαθεί κάτω από την μπότα του φασισμού τους.Όπως και να το κάνουμε οι καπνιστές αποτελούν την πλειοψηφία στην Ελλάδα τουλάχιστον.Δεν προσπαθώ να υπερασπιστώ τους καπνιστές , άλλωστε δε νομίζω να έχουν ανάγκη υπεράσπισης .Απλά πιστεύω ότι η κοροϊδία του υπουργείου υγείας υποτιμά την νοημοσύνη και την αισθητική μας .Είμαι σίγουρος ότι νοιάζονται για την υγειά του καθενός από εμάς τόσο όσο εμείς νοιαζόμαστε για το τι θερμοκρασία έχει στο Βλαδιβοστόκ.

Όλα αυτά είναι άσχετα, ακόμα κι αν είναι αληθή (που είναι) βρε Ειλικρινή. Το ότι το κράτος προσπαθεί να μειώσει το κάπνισμα γιατί τα έξοδα νοσηλείας όσων πάσχουν από ασθένειες που σχετίζονται με το τσιγάρο, είναι περισσότερα από τα έσοδα από την πώληση αυτών, δεν δίνει το δικαίωμα σε κανένα καπνιστή να καπνίζει μες στη μούρη οποιουδήποτε δεν καπνίζει! Δηλ δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις! Το ότι η υγεία μας επιβαρύνεται από πολλά πράγματα είναι γεγονός, θα πρέπει όμως ο καθένας να σέβεται την επιλογή του άλλου να μη δέχεται ακόμα ένα!


(Αλήθεια δεν καταλαβαίνεις; :blink: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Με βάση την αρχή της δημοκρατίας η της πλειοψηφίας,αν θέλετε, δεν πρέπει οι καπνιστές να έχουν (μικρότερους η καθόλου) χώρους "καπνιζόντων" αλλά οι μη καπνίζοντες να έχουν τέτοιους χώρους!
Αλλιώς υπάρχει ο φασισμός της μειοψηφίας!@(Γνωστός τελευταία σε πολλές πτυχές της ζωής μας)
Παράδειγμα: Γιατί θα πρέπει να κάθομαι εγώ ο καπνίζων σε ένα εστιατόριο η σε μια καφετέρια (έχει δώσει παράδειγμα η michelle στο τοπικ με τα starbucks) σε έναν απομονωμένο χώρο (μέσα στο κρύο) και να μην κάθεται ο μη καπνίζων που είναι και μειοψηφία ως πελάτης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιατι το καπνισμα ειναι επιλογη σου.
Θες να το κανεις;Εξω στο κρυο απο την στιγμη που ο εκαστοτε χωρος δεν μπορει να παρεχει τους απαιτουμενους χωρους για τους καπνιζοντες.
Τοσα χρονια το εκανες στα μουτρα μου.Τελος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ειλικρινή... για ακόμα μια φορά προσπαθείς να κάνεις χιούμορ το οποίο κατά την προσωπική μου άποψη είναι άθλιας αισθητικής και όταν στριμώχνεσαι περνάς στην αντεπίθεση... Αφού έτσι φασιστικά γουστάρεις να καπνίζεις και να ενοχλείς έτσι φασιστικά εγώ δεν γουστάρω... Δεν γουστάρω να αναπνέω τον καπνό σου γιατί μου καίει το λαιμό, γιατί βρωμάνε τα ρούχα και τα μαλλιά μου...

Ps. Οσο για τα σοβαροχαριτωμένα, εσύ τα χρησιμοποιείς σχεδόν σε κάθε σου ποστ και μετά μας καλείς να τα αφήσουμε...
Ps2. Επίσης δεν καταλαβαίνω το λόγο που τα περισσότερα ποστ σου πρέπει να είναι προκλητικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και κατι αλλο πανω στο "φασιστικα" και απο αυτα που ειπε ο founes.
Τοσα χρονια που εσυ και ο καθε καπνιστης "φασιστικα" καπνιζες παντου και χωρις να ενδιαφερεσαι εαν εγω δεν το αντεχα, εγω απο ποιον προστατευομουν;
Απο κανεναν ετσι;
Τοσα χρονια που καπνιζατε χυμα χωρις να λογαριαζεται κανεναν, ποτε ενδιαφερθηκε αυτη η πλειοψηφια σας και ο καθε καπνιστης εαν εγω δεν το αντεχα για τον οποιοδηποτε λογο;
Κανενας σας φυσικα.Μιας και οι λιγες εξαιρεσεις χανονται στον γενικοτερο γραψ@ρχ... που δεχομασταν.
Καλα κανετε και καπνιζετε.Δικαιμα σας και ναι πρεπει να υπαρχουν χωροι για εσας.Τετοιου τυπου χωροι ομως ωστε να μην ενοχλουνται οι μη καπνιστες οι οποιοι απο την φυση τους θελουν να ανασενουν αερα καθαρο.Εσεις απο επιλογη σας θελετε να καπνιζετε.
Γιατι ξερω καλα οτι ειναι τρομερα σπαστικο να κανεις κατι που εχεις αναγκη-σε ευχαριστει και να μην μπορεις να το κανεις εκει που θες οταν το θες.
Αλλα απο την αλλη μιλαμε για την υγεια Μ Ο Υ!
Την δικια σου ξεσκιστην.Την δικια μου ασε με να την ξεσκισω με τις δικες μου επιλογες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Άσε, βρε Ειλικρινή, τα νταηλίκια...
Πλειοψηφία δικαιούται να αποτελέσει κάποιος, που δε βλάπτει. Εσείς έχετε ήδη βγει εκτός.

Άρα, στο πεζοδρόμιο!!

Κάνετε και καινούριες γνωριμίες έτσι, ενώ ανταλλάσσετε αναπτήρες, τζούρες και έρχεστε κοντά, να μην τουρτουρίζετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top