• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Οι επιπτώσεις του καπνίσματος στην υγεία

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...


Εσυ να την κανεις τι ακριβως?! Εισαι ηδη καμμενος...

Ίσως θέλει να βάλει φωτιά στο πηγάδι, καλή μου. Τα κάνει κάτι τέτοια ο μικρός:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ίσως θέλει να βάλει φωτιά στο πηγάδι, καλή μου. Τα κάνει κάτι τέτοια ο μικρός:/:

...κι εγω βενζινη στους κ$λους μερικων, αλλα δεν κανω κι ετσι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ίσως θέλει να βάλει φωτιά στο πηγάδι, καλή μου. Τα κάνει κάτι τέτοια ο μικρός:/:

Ο μικρο.... μέγαλος, κάνει ακριβώς το αντίθετο. Προσπαθεί να μας κάνει να γελάσουμε λιγάκι όταν είναι τσιτωμένη η ατμόσφαιρα.
Πάρα σοβαρευτήκατε κύριοι στο στέκι.:P Να πούμε τα σοβαρά μας, δε λέω, αλλά ο καλύτερος τρόπος "διαπαιδαγώγησης" είναι το παιχνίδι και το γέλιο, σας το εγγυούμαι ως μαμά τώρα και 17 χρόνια.
Νεράιδα, αφου είσαι παιδί του χαβαλέ και εσύ. Τι έπαθες? Δεν γέλασες με το «έχεις φωτιά?» άκυρη πέρα για πέρα ήταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ο μικρο.... μέγαλος, κάνει ακριβώς το αντίθετο. Προσπαθεί να μας κάνει να γελάσουμε λιγάκι όταν είναι τσιτωμένη η ατμόσφαιρα.
Πάρα σοβαρευτήκατε κύριοι στο στέκι.:P Να πούμε τα σοβαρά μας, δε λέω, αλλά ο καλύτερος τρόπος διαπαιδαγώγησης είναι το παιχνίδι και το γέλιο, σας το εγγυούμαι ως μαμά τώρα και 17 χρόνια.
Νεράιδα, αφου είσαι παιδί του χαβαλέ και εσύ. Τι έπαθες? Δεν γέλασες με το «έχεις φωτιά?» άκυρη πέρα για πέρα ήταν. :P

Μα κι εγω χιουμορ εκανα...:redface:
Απλως, ωρες ωρες ειναι κρυο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
:confused: Δεν το βρισκεις ασχημο (και ασχετο κι αναξιο σχολιασμου ισως τελικα) να παρομοιαζεις τους καπνιστες που στριμωχνονται σε ενα δωματιο, επειδη οπουδηποτε αλλου απαγορευεται, με κλεφτες και κοκεττες?
Ως προς την μεταχείριση και μόνον αγαπητή μου....(και το χαίρομαι, μα τους ψαλμούς της Σουζάννας)

Τι σου εκανε για να φτασεις ως εκει? Ισως αν μας πεις και εχει υπαρξει ο ιδιος υπερβολικος - ο ιπποποταμος- σου ριξω και ενα δικιο.
Η γαιδουριά του, και το θρασύτατο "γράψιμο" των κανονισμών, σε....ότι τέλοσπάντων είχε κι αυτός ο κακόμοιρος! :D

μμμ, τι να σου πω. Περισσοτερο με ενοχλει η μποχα ενος βρωμικου ανθρωπου (που δεν εχει κανει μπανιο)και χρησιμοποιει τα μεσα
Εκείνη αντιμετωπίζεται, απλώς δεν μπαίνεις μαζί τους στο όχημα μεταφοράς πτωμάτων (ΜΜΜ) τους ρινόκερους με τη μπουρού τους τρως στη μάπα παντού!

Ναι... οκευ... υπερβαλλεις με τους χαρακτηρισμους σου, οσο χαρακτηριζεις ετσι τους καπνιστες τοσο θα αδιαφορουν και θα σε κοροιδευουν. Τωρα αμα εσυ θες να χωσεις αναμμενο τσιγαρο σε τσεπες, για ελα κατα δω....:redface:
Δε νομίζω ότι το κάνουν εύκολα μπροστά μου, δεν τους "παίρνει" που λέμε! ;)
Βέβαια, αλλιώς θα αντιμετωπίσω μια κουκλάρα σαν εσένα....δεν είναι όλα ίσα κι όμοια σε τούτη την ζωή, τι να κάνουμε.....:kissing:

Ειδικά κάτι κορίτσια του γυμνασίου, που έρχονται σταμπακώνονται μπροστά ......
Είσαι πολυυυύ μπροστά εσύ καλό μου :console: ...θα ξυπνήσουν (?) κι αυτές αργά ή γρήγορα!

(Pros Neraida)φωτιά μου!:redface:
Δεν λες τίποτα, με παράλληλη χρήση....Ν20 :verymad:



.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mindcircus, τι εννοείς ότι δεν πεθαίνει κανείς από το τσιγάρο; Το κάπνισμα έχει συσχετισθεί με πληθώρα ασθενειών και δυσλειτουργιών...


Δυσκοιλιότητα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αλλα το γουσταρουμε και τελος. Εμεις το εχουμε εμπεδωσει και χωνεψει, εσεις ακομα?!
Οι αντιδρασεις αυτες καλλιστα χαρακτηριζονται ως αντιδρασεις υστεριας και ας προσβαλλει αυτη η αποψη.

την υστερια την παθαινει συνηθως ο νικοτινομανης που του κοψουν τη δοση και ψαχνει απεγνωσμενα τσιγαρο...αυτο ειναι λυπηροο.
και οσο και να το παρει αποφαση ο νικοτινομανης-ναρκομανης οτι ειναι εξαρτημενος δεν του κανει καλο..μαλλον κακο γιατι του δινει το αλλοθι να συνεχιζει να καταστρεφει τον εαυτο του...κοινως κανει την αναγκη εθισμου επιλογη και μαγκια..οχι εξυπνο.
οποτε μην φτιαχνετε καπνιστες διαφορες θεωριες δικαιολογιες..ειστε απλα ναρκομανεις σε ενα πιο ελαφρυ-αρα νομιμο ναρκωτικο ..
Τιποτα Αλλο..και οσο ποιο συντομα το καταλαβετε τοσο καλυτερα για εσας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
την υστερια την παθαινει συνηθως ο νικοτινομανης που του κοψουν τη δοση και ψαχνει απεγνωσμενα τσιγαρο...αυτο ειναι λυπηροο.
και οσο και να το παρει αποφαση ο νικοτινομανης-ναρκομανης οτι ειναι εξαρτημενος δεν του κανει καλο..μαλλον κακο γιατι του δινει το αλλοθι να συνεχιζει να καταστρεφει τον εαυτο του...κοινως κανει την αναγκη εθισμου επιλογη και μαγκια..οχι εξυπνο.
οποτε μην φτιαχνετε καπνιστες διαφορες θεωριες δικαιολογιες..ειστε απλα ναρκομανεις σε ενα πιο ελαφρυ-αρα νομιμο ναρκωτικο ..
Τιποτα Αλλο..και οσο ποιο συντομα το καταλαβετε τοσο καλυτερα για εσας..

Εγω γουσταρω να ειμαι αυτα και ενα σωρο αλλα...το "ΓΟΥΣΤΑΡΩ" τουλαχιστον μπορεις να εμπεδωσεις?
Ωχου πια, κακο μπελα που βαλαμε στο κεφαλι μας! Κουλαρετε λεω εγω...Καντε κουμαντο στον εαυτο σας, προστατεψτε την ψυχικη και σωματικη σας υγεια κι αφηστε εμας να φροντισουμε
για τη δικη μας καθ' οπως νομιζουμε. Ανηλικα δεν ειμαστε. N'est-ce pas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το "ΓΟΥΣΤΑΡΩ" τουλαχιστον μπορεις να εμπεδωσεις?
και ο χασισομανης ή ηρωινομανης στην ομονοια το ιδιο λεει.. τι αλλαζει?οι συνεπειες του τσιγαρου?
εχτε και το δικαιωμα να πηδηξετε και απο το γκρεμο..αλλα θα πατε μεσα αν τολησετε να τραβηξετε κανεναν αλλον υυποχρεωτικα μαζι σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εγω γουσταρω να ειμαι αυτα και ενα σωρο αλλα...το "ΓΟΥΣΤΑΡΩ" τουλαχιστον μπορεις να εμπεδωσεις?
Ωχου πια, κακο μπελα που βαλαμε στο κεφαλι μας! Κουλαρετε λεω εγω...Καντε κουμαντο στον εαυτο σας, προστατεψτε την ψυχικη και σωματικη σας υγεια κι αφηστε εμας να φροντισουμε
για τη δικη μας καθ' οπως νομιζουμε. Ανηλικα δεν ειμαστε. N'est-ce pas?
Δεν είναι έτσι, όλοι έχουμε ένα είδος τρέχοντος λογαριασμού με τους άλλους, κι έτσι η πράξη του καθένα επιφέρει αριθμό συνεπειών στους άλλους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
και ο χασισομανης ή ηρωινομανης στην ομονοια το ιδιο λεει.. τι αλλαζει?οι συνεπειες του τσιγαρου?
εχτε και το δικαιωμα να πηδηξετε και απο το γκρεμο..αλλα θα πατε μεσα αν τολησετε να τραβηξετε κανεναν αλλον υυποχρεωτικα μαζι σας..

Μην παραλογιζεσαι. Δεν υποστηριξε κανεις κατι τετοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι, όλοι έχουμε ένα είδος τρέχοντος λογαριασμού με τους άλλους, κι έτσι η πράξη του καθένα επιφέρει αριθμό συνεπειών στους άλλους!
σωστοος..καθε αρρωστος επιβαρυνει το συστημα υγειας ,και η αστυνομια προσπαθει να σταματησει αυτους που προσπαθουν να αυτοκτονησουν..

αφου ζουμε σε κοινωνια δεν μπορουμε να βλαψουμε παντα οπως γουσταρουμε τον εαυτο μας.


Μην παραλογιζεσαι. Δεν υποστηριξε κανεις κατι τετοιο...
αρκετοι φανατικοι καπνιστες λενε οτι ετσι γουσταρουμε και καπνιζουμε στα ιδια δωματια με τους μη καπνιστες..υπαρχειπολυς παραλογισμος σε εθισμενους ανθρωπους συχνα..οι εξαρτησεις θολωνουν το μυαλο και τη λογικη..

δεν το πιστευουν ολοι οι καπνιστες. αυτο βεβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
και ο χασισομανης ή ηρωινομανης στην ομονοια το ιδιο λεει.. τι αλλαζει?οι συνεπειες του τσιγαρου?
εχτε και το δικαιωμα να πηδηξετε και απο το γκρεμο..αλλα θα πατε μεσα αν τολησετε να τραβηξετε κανεναν αλλον υυποχρεωτικα μαζι σας..
Άμα πέσω από το γκρεμό μαν θα είμαι ευτυχής άμα καταλήξω μέσα και όχι οριζόντιος κάμποσα μέτρα κάτω από τη μάταιη τούτη γη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
σωστοος..καθε αρρωστος επιβαρυνει το συστημα υγειας ,και η αστυνομια προσπαθει να σταματησει αυτους που προσπαθουν να αυτοκτονησουν..

Και μετα φταιει η ξανθια που μιλαει για υστεριες και παραλογισμους!
Ω ρε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και μετα φταιει η ξανθια που μιλαει για υστεριες και παραλογισμους!
μα αυτο που λεω ισχυει!πρωτη φορα το ακους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Και μετα φταιει η ξανθια που μιλαει για υστεριες και παραλογισμους!
Ω ρε...!
Μη κολλάμε σε παραδείγματα, λιγότερο ή περισσότερο χαρακτηριστικά, δεν κάνει αυτό την ειδοποιό δαφορά, φανταχτερή ξανθιά μου!
Να στο πούμε (ε Άγγελε) ;) και με ένα τρόπο ακόμη, να το εμπεδώσεις....
Το να ..."διάγεις βίον", μπορεί να είναι απλά θέμα συμμετοχής, αλλά μπορεί να είναι και θέμα ευθύνης! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μα αυτο που λεω ισχυει!πρωτη φορα το ακους?

Κατσε ρε μαν...δε συνεισφερω με μερος του μισθου μου πληρωνοντας τα ασφαλιστρα στο ταμειο στο οποιο υπαγομαι, ωστε να εχω ιατρικη περιθαλψη?!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και μετα φταιει η ξανθια που μιλαει για υστεριες και παραλογισμους!
εισαι ξανθια?:D
ωραιο........:P


Κατσε ρε μαν...δε συνεισφερω με μερος του μισθου μου πληρωνοντας τα ασφαλιστρα στο ταμειο στο οποιο υπαγομαι, ωστε να εχω ιατρικη περιθαλψη?!
ναι γούμαν ;) αλλα οι καπνιστες εχουν μεγαλυτερο ασφαλιστικο κοστος..διεθνως αυτος ειναι ενα λογος που καταπολεμαται το καπνισμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top