• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Οι επιπτώσεις του καπνίσματος στην υγεία

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ουουου μπηκαν καπνιστες!! (ανθρωπακι που φυσα και ξεφυσα):P

Κατσε να αναψω ενα τσιγαρακι να σας παρακολουθησω.:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Από τη μία:
«Stop» στο κάπνισμα
Καθολική απαγόρευση του καπνίσματος ανακοίνωσε σήμερα η υπουργός Υγείας κ. Μαριλίζα Ξενογιαννακοπούλου, μετά και τις εισηγήσεις των επιστημόνων που συμμετέχουν στην Συντονιστική Αντικαπνιστική Επιτροπή. Έτσι, τα τσιγάρα θα σβήσουν οριστικά, όπως υπογράμμισαν οι ειδικοί, από 1 Σεπτεμβρίου και μάλιστα χωρίς «παραθυράκια».
...
Τα πρόστιμα ωστοσο, δεν θα επιβαρύνουν μόνον τους καταστηματάρχες που θα παραβλέπουν τον νόμο. Αντίθετα και σύμφωνα με πληροφορίες, το πορτοφόλι τους θα ανοίγουν και οι παραβάτες - πελάτες.

Κι από την άλλη:
«Πρωταθλητές» στο κόψιμο του τσιγάρου οι Έλληνες
Τελικά, εμείς οι Έλληνες είμαστε ο πιο αντιφατικός λαός της Ευρώπης. Απόδειξη αποτελεί το γεγονός, ότι ναι μεν κατέχουμε την πρώτη θέση ανάμεσα στους πιο θεριακλήδες λαούς της Γηραιάς Ηπείρου, όταν όμως αποφασίσουμε να το κόψουμε το «ρημάδι», τότε εμφανίζουμε τις καλύτερες «επιδόσεις» και στην απεξάρτηση!
...
Η μεγάλη επιτυχία της διακοπής του καπνίσματος μέσω των Ιατρείων Διακοπής Καπνίσματος, επιβεβαιώθηκε και σε μία πανευρωπαϊκή μελέτη, στην οποία συμμετείχαν 10 κέντρα από όλη την Ελλάδα. Η χώρα μας κατέλαβε την πρώτη θέση σε αποτελεσματικότητα της θεραπείας με βαρενικλίνη, με το 71% των καπνιστών να κατορθώνει να κόψει εύκολα το κάπνισμα. Σημαντικός παράγοντας επιτυχίας θεωρείται από τους ειδικούς η προσωπική βούληση και θέληση του καπνιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Τελικά, εμείς οι Έλληνες είμαστε ο πιο αντιφατικός λαός της Ευρώπης. Απόδειξη αποτελεί το γεγονός, ότι ναι μεν κατέχουμε την πρώτη θέση ανάμεσα στους πιο θεριακλήδες λαούς της Γηραιάς Ηπείρου....
Η χώρα μας κατέλαβε την πρώτη θέση σε αποτελεσματικότητα των καπνιστών να κατορθώνει να κόψει εύκολα το κάπνισμα

Nαι, αργούμε λίγο να αφυπνισθούμε, πάντα μας χαρακτήριζε σαν λαό αυτό, αλλά έτσι και πάρουμε μπροστά....δεν μας σταματάει τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Από τη μία:
«Stop» στο κάπνισμα
από 1 Σεπτεμβρίου και μάλιστα χωρίς «παραθυράκια».


Χωρις παραθυρακια δε γινεται. Εδω η ιδια η κυρια υπουργος ενα παραθυρο ορθανοιχτο ειναι.:P
Και ποτε θα εφαρμοστει? Του Αγ. Ποτέ, μεγαλη η χαρη του.:rolleyes:
(οπως εφαρμοσαν και το νομο απαγορευσης στους δημοσιους χωρους...)

Ενα ειναι το μονο σιγουρο για μενα. Η επιρροη των μμε και το πολυ κους κους θα συνεισφερει στο να παρει αποφασεις ο κοσμος απο μονος του(μεσω επιρροης βεβαια, ως συνηθως).
Οτι θα γινουν τα περισσοτερα, θα γινουν. Το ποτε ομως ειναι ενα καλο ζητημα...:hmm:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ρε παιδιά αν και εγώ είμαι παθητικός καπνιστής και ως εκ τούτου αντιπαθητικός αντικαπνιστής , αναγνωρίζω ότι και ένας καπνιστής δεν μπορεί συνέχεια να ακούει π.χ. ότι βαρύνεται το κράτος από τα ποσά που δίνει σε νοσοκομειακοτέτοια περίθαλψη - με αυτή την λογική να πιάσουμε κάθε κοινωνική ομάδα που κάνει κάτι ριψοκίνδυνο και να της τα ψάλλουμε

από την άλλη δεν μπορώ να δεχτώ ότι η επιλογή ενός καπνιστή αφορά αυτόν και μόνο και ένα λιτό όσο και τρανταχτό παράδειγμα είναι ότι αν πέσεις σε μέσο μαζικής βαρεμάρας δίπλα σε καπνιστή (που να κάπνιζε και κείνη την ώρα δηλαδής), η μπόχα είναι τόσο ανυπόφορη που δεν θα την άντεχε ούτε ο Ντέμον που συχνά αφήνει την Φεράρι του μόνο και μόνο για να μυρίσει άρωμα γειτονιάς στο τραμ

επίσης από την μία νομίζω ότι είναι το ζητούμενο όχι να πείσουμε τους μεγάλους να κόψουν το κάπνισμα αλλά να αντισταθμίσουμε με γοητευτική γκρίνεια την πλύση εγκεφάλου που δέχονται τα νεαρά άτομα από το χαζοκούτι και τα υπόλοιπα χαζά έπιπλα και χαζούς θεσμούς (ο υπέρτατος ελληνικός θεσμός είναι η Καφετέρια)

αλλά βλέπω ότι έχουμε χωριστεί σε 3 στρατόπεδα :

οι καπνισταί μας φυσούν επιδεικτικά τον καπνό στα μούτρα
οι μη καπνισταί βήχουμε επιδεικτικά

το τρίτο στρατόπεδο είναι η roummy :inlove: - θα έμπαινε και το γίδι αλλά δεν επιτρέπονται ζώα στα στρατόπεδα(εκτός από τους μονιμάδες)

και ερωτώ : γιατί αυτό το χάσμα και το ναρκοπέδιον μεταξύ μας ; εξάλλου σε λίγο το τσιγάρο θα έχει απαγορευτικό κόστος και στα πάρτυ θα συνοδεύουμε το ποτό με σνακ μόνο (και αυτά του Dia)

ας καπνίσουμε μαζί όλοι την πίπα της Ειρήνης

(έχω ακούσει ότι κάνει καλές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
(οπως εφαρμοσαν και το νομο απαγορευσης στους δημοσιους χωρους...)

Μια πιθανή εξήγηση για το ότι δεν εφαρμόστηκε ο νόμος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια πιθανή εξήγηση για το ότι δεν εφαρμόστηκε ο νόμος?:hmm:

Απο μενα εξηγηση?:P Νομιζω οι αρμοδιοι ειναι αλλοι να απαντησουν με το μεγαλο κεφαλι.
Συμφεροντα ιλιακι, οικονομικα συμφεροντα και φακελωματα. Ολα τα μαγαζια που κανονικα δεν επρεπε να χουν τασακια ας πουμε, οταν τους γινει ελεγχος (αν....) πληρωνουν καλα για να εξακολουθησουν να εχουν τα τασακια πανω στο τραπεζι.
Μα τωρα τι λεμε, ποιος θα σκεφτει τον παθητικο καπνιστη(η και τον καπνιστη στη τελικη, αμα το απαγορεψουν καλο στην υγεια μας και στην τσεπη μας θα κανουν) οταν το χρημα ρεει αφθονο?
Μετα συγχωρησεως, πιο πολυ χεσμενους εχουν αυτοι εσας, παρα εμεις που καπνιζουμε μπροστα σας.:P Ισα ισα, εμεις τα καλα παιδια:P και καπνιστες μπορει αν φιλοτιμηθουμε καμια φορα να το σβησουμε το ρημαδι.
Μπορει να βγουμε και στο μπαλκονι να μας φαει το αγιαζι που λεγαμε...:P


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Απο μενα εξηγηση?:P Νομιζω οι αρμοδιοι ειναι αλλοι να απαντησουν με το μεγαλο κεφαλι.
Συμφεροντα ιλιακι, οικονομικα συμφεροντα και φακελωματα. Ολα τα μαγαζια που κανονικα δεν επρεπε να χουν τασακια ας πουμε, οταν τους γινει ελεγχος (αν....) πληρωνουν καλα για να εξακολουθησουν να εχουν τα τασακια πανω στο τραπεζι.
Μα τωρα τι λεμε, ποιος θα σκεφτει τον παθητικο καπνιστη(η και τον καπνιστη στη τελικη, αμα το απαγορεψουν καλο στην υγεια μας και στην τσεπη μας θα κανουν) οταν το χρημα ρεει αφθονο?
Μετα συγχωρησεως, πιο πολυ χεσμενους εχουν αυτοι εσας, παρα εμεις που καπνιζουμε μπροστα σας.:P Ισα ισα, εμεις τα καλα παιδια:P και καπνιστες μπορει αν φιλοτιμηθουμε καμια φορα να το σβησουμε το ρημαδι.
Μπορει να βγουμε και στο μπαλκονι να μας φαει το αγιαζι που λεγαμε...:P


:)

Ναι αυτή είναι μια καλή εξήγηση..
Μα εγώ ποτέ δεν κατηγόρησα εσένα.. Το αστείο είναι ότι είσαι η μόνη καπνίστρια εδώ μέσα που προσπαθείς να "απολογηθείς" λιγάκι, σε αντίθεση με όλους τους άλλους που "κράζουν"... Ήθελα απλά να το πω γιατί μου κάνει εντύπωσηηη...:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
είσαι η μόνη καπνίστρια εδώ μέσα που προσπαθείς να "απολογηθείς" λιγάκι, σε αντίθεση με όλους τους άλλους που "κράζουν"... Ήθελα απλά να το πω γιατί μου κάνει εντύπωσηηη...:kissing:
"Βλέπεις" λίγο παραπέρα από το προβλεπόμενο, μη σου κάνει εντύπωση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Και κραζω και πρεπει να απολογηθω...πολυ μπροστα, ιντιντ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
ηλεκτρονικό ημερολόγιο

ημέρα 1η: Διάβασα για της συνέπειες του καπνίσματος στο e-steki.gr και τα προβλήματα που προκαλεί. Ευτυχώς έχω μειώσει εδώ και καιρό σχετικά το κάπνισμα γιατί απογοητεύτηκα με αυτά που είδα, αλλά παραμένει μια επιλογή και απόλαυση δεν θέλω να το κόψω.

ημέρα 2η: Διάφορα μέλη του φόρουμ σχολίαζαν αρνητικά την επιλογή μου να καπνίζω λέγοντας ότι είμαι εθισμένος και δεν σέβομαι τους γύρω μου, όπως σχολίασαν και την επιλογή άλλων καπνιστών υποστηρίζοντας ότι καλά κάνουν και πάνε το πράγμα σε δημιουργία στρατοπέδων συγκέντρωσης για καπνιστές

ημέρα 3η: Προσβλητικά σχόλια για τους καπνιστές και σήμερα αυτή τη φορά οι καπνιστές επιβαρύνουν τον έλληνα φορολογούμενο και τα ασφαλιστικά ταμεία οπότε πρέπει να εξοντωθεί

ημέρα 4η: Κάποιες σποραδικές αναφορές σε έρευνες που δείχνουν το πρόβλημα που προκαλεί το τσιγάρο και τα αποτέλεσματα όταν επιχειρεί κάποιος να το σταματήσει.

ημέρα 5: Συνεχείς προσβλητικοί χαρακτηρισμοί στους καπνιστές

ημέρα 6: Συνεχείς προσβλητικοί χαρακτηρισμοί στους καπνιστές υποστηρίζοντας έμμεσα ότι είναι και χαζοί

ημέρα 7: Συνεχείς προσβλητικοί χαρακτηρισμοί στους καπνιστές

ημέρα 8η: Συνεχείς προσβλητικοί χαρακτηρισμοί στους καπνιστές. Μίλησα με ένα παλικάρι που είχα να το δω χρόνια και μου πάσαρε LSD. Ουάου

ημέρα 9η: Συνεχείς προσβλητικοί χαρακτηρισμοί στους καπνιστές

ημέρα 10η: Από εκεί που είχα μειώσει το κάπνισμα κάνω 2 πακέτα την ημέρα το LSD μου φαίνεται μαλακία και πήγα σε σκληρότερα

ημέρα 11η: ψόφησα. ΕΚΟΨΑ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ψόφησα. ΕΚΟΨΑ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ
θα μπορουσες να κοψεις το τσιγαρο..πιο εξυπνο θα ηταν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
θα μπορουσες να κοψεις το τσιγαρο..πιο εξυπνο θα ηταν..

Ρε Αγγελε, δε βαρεθηκες?
Δε θελουμε λεμε...Ποια λεξουλα σου ειναι αγνωστη? Να στη μεταφρασω, εαν ειναι...
Ασε μας πουλακι μου να ειμαστε εμεις χαζοι! Δε γινεται να ειμαστε ολοι εξυπνοι σαν και του λογου σου!
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Όπως έλεγε ο παππούς μου, όλοι θα πεθάνουμε κάποτε, "τι Σάββατο βράδυ - τι Κυριακή πρωί", ας το ευχαριστηθούμε τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Όπως έλεγε ο παππούς μου, όλοι θα πεθάνουμε κάποτε, "τι Σάββατο βράδυ - τι Κυριακή πρωί", ας το ευχαριστηθούμε τουλάχιστον.

Ε? Εντάξει.. Δεν μου αρέσει να κρίνω και να κράζω, το έχω ξαναπεί αλλά αυτό που λες τώρα...... :S :S :S :S
Δηλαδή δεν σε νοιάζει να έχεις μια ποιοτική, καλή, μακρόχρονη ζωή? Πέρα από το τσιγάρο.. Δεν κάνει μόνο το τσιγάρο κακό.

P.S. Νεράιδα δεν είπα πουθενά ότι πρέπει να απολογηθείς(γιατί εξ άλλου τι με έχεις?), απλά μια σημείωση έκανα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε? Εντάξει.. Δεν μου αρέσει να κρίνω και να κράζω, το έχω ξαναπεί αλλά αυτό που λες τώρα...... :S :S :S :S
Δηλαδή δεν σε νοιάζει να έχεις μια ποιοτική, καλή, μακρόχρονη ζωή? Πέρα από το τσιγάρο.. Δεν κάνει μόνο το τσιγάρο κακό.
οχι ..δεν τη νοιαζει.απλα πουλαμε τρελα τωρα.....
αντι να πουν ,ναι ξερουμε οτι κανει κακο αλλα δεν μπορουμε να το κοψουμε..ειμαστε αρκετα αδυναμοι για να το κοψουμε..
το ριχνουνε στις εξυπναδες που ακουμε τις περναμε για ευφυια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,868 μηνύματα.
Προσωπικά δε θέλω να το κόψω, είναι μια απόλαυση της ζωής μου. Αν ήταν στη ζωή να κάναμε μόνο τα καλά και τα σωστά, πόσο βαρετή θα ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αν το σταματησεις για μια ημερα ή μερικες πώς θα νιωσεις?γιατι εγω δεν εχω συνδρομο στερησης οταν δεν πινω κακαο πχ ή μια αλλη απλη απολαυση..
ειναι αστειο ο αιχμαλωτος να μιλαει για ελευθερια επιλογης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Άγγελε δεν νομίζω να αρνήθηκε κανένας ότι είναι εθισμός.... Πιστεύει κάποιος, όντως, ότι δεν είναι? Το μεγαλύτερο μέρος από τους κοντινούς μου ανθρώπους, καπνίζει.. Και ξέρω ότι όσο και να θες είναι πολύ πολύ δύσκολο να το κόψεις.. Και εντάξει, για να καπνίζουν, απόλαυση θα είναι.. Δεν νομίζω σε κάθε ρουφηξιά να σκέφτονται, τα πνευμόνια μου κιτρινίζουν, καταστρέφω μακροχρόνια τον εαυτό μου.. Μπααα δεν παίζει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
οχι ..δεν τη νοιαζει.απλα πουλαμε τρελα τωρα.....
αντι να πουν ,ναι ξερουμε οτι κανει κακο αλλα δεν μπορουμε να το κοψουμε..ειμαστε αρκετα αδυναμοι για να το κοψουμε..
το ριχνουνε στις εξυπναδες που ακουμε τις περναμε για ευφυια...

Kαταρχας, αρχισα να καπνιζω στα 19 μου, δυο χρονια μετα το λυκειο και ουδεποτε μεχρι σημερα δεν προσπαθησα οχι να το κοψω, αλλα ουτε και να το ελαττωσω. Μεχρι εδω σαφης?
Τουτεστιν...ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ, ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΠΟΤΕ ΓΙ ΑΥΤΟ, κοινως ΔΕ ΘΕΛΩ.-
Οποτε τα αυθαιρετα συμπερασματα περι αδυναμιας κ.ο.κ κρατησε τα για την παρτη σου. Οταν και εαν προσπαθησω για το αυτο, θα σε ενημερωσω.
Ελπιζω να μη χρειαστει να επαναλαβω τα ιδια.


P.S. Νεράιδα δεν είπα πουθενά ότι πρέπει να απολογηθείς(γιατί εξ άλλου τι με έχεις?), απλά μια σημείωση έκανα:)


εγραψες: "Το αστείο είναι ότι είσαι η μόνη καπνίστρια εδώ μέσα που προσπαθείς να "απολογηθείς" λιγάκι, σε αντίθεση με όλους τους άλλους που "κράζουν"... Ήθελα απλά να το πω γιατί μου κάνει εντύπωσηηη"
Σε ολους τους αλλους που αυθαιρετως υποστηριζεις οτι κραζουν, προφανως συμπεριλαμβανομαι.
Η ουσια της σημειωσης/παρατηρησης σου δηλαδη ποια ειναι? Ποιο ειναι το αστειο? Τι σου κανει εντυπωση?


οχι ..δεν τη νοιαζει.απλα πουλαμε τρελα τωρα.....

Δηλαδη, εαν σου πω οτι δε με νοιαζει, αν ακομα και αυριο δω τα ραδικια αναποδα, σημαινει οτι απλα πουλαω τρελλα?
Με ξερεις και απο χθες, ωστε να εισαι απολυτος?

Ελα Δια κι Αθηνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top