Όταν μας επιβάλλουν συγκεκριμένο dress code...

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
οταν επιασα δουλεια εδω που ειμαι (κανα δυο χρονια τωρα) ειχα δηλωσει απο την αρχη...μην με περιμενετε με κουστουμια και γραβατες κτλ (ουτε στον αποτυχημενο μου γαμο δεν φορεσα κουστουμι)

τζινακι, αθλητικα και αντε κανα πουκαμισο. τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βρε πειρατή… πώς γίνετε δεν ξέρω…τραβάς τα off topic σαν μαγνήτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εσείς τα γράφετε, εγώ σας φταίω μετά....:)
Ελα πάμε πάλι ον τόπικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και στην προσωπική ζωή μας; τι γίνετε ρουμάνα όταν σε κρίνουν σαν άνθρωπό απο τα ρούχα που φοράς; όταν π.χ. βάλεις απλό τζηνάκι και πάς μπουζούκια; δεν λένε τι λέτσος είναι αυτός; εγώ δεν μηλάω μόνο για δουλειά άλλα γενικά που πρέπει να φέρεσε στην ζωή σου(γενικά μηλάω) βάσει κάνόνων:)

Δεν θα σε πούνε λέτσο... Εσύ η ίδια το νομίζεις γιατί στα μπουζούκια φοράνε όλες τα πιο καλά τους :P Ναι έχω κάνει κι εκεί διδακτορικό :P

Και τώρα ας ξαναεπιστρέψουμε στο θέμα :P Νι είμαι σπασικλάκι :P
Λοιπόν... το θέμα είναι ότι καλώς ή κακώς ο τρόπος ντυσίματος δείχνει και το κύρος... Και όπως είπαν και οι πιο πολύ είναι το τι θέλει να περάσει μια εταιρία... Σε πληρώνει ας πούμε και γι ' αυτό....

Αλλά αντί να το βλέπεις ως καταπίεση δες το ως role playing... Ακόμα κι εγώ που στην δουλειά μου πάω χαλαρά με τζινάκι και ίσια παπούτσια όταν έχω να συναντήσω γονείς ντύνομαι πιο κυρίλα...Και όχι δεν καταπιέζομαι γιατί ντύνομαι βέβαια καλύτερα αλλά φοράω αυτά που εμένα με κάνουν να νιώθω καλά... άσε που λόγω ηλικίας πρέπει και να αποδείξω ότι ξέρω τι λέω και τι κάνω :P

Και επειδή έχω κάνει πολλές δουλειές με ενθουσίαζε ότι έπρεπε να ενσωματώνω νέο στυλ... Άσε που βρήκα και το δικό μου στυλ... Απλά δες το σαν παιχνίδι...σαν πείραμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κοίτα για να σε παρηγορήσω θα σου πω τι γίνεται στη δική μου εταιρία. Οι άντρες οι καημένοι είναι υποχρεωμένοι να φοράνε κοστούμι και γραβάτα όοοοοολη τη διάρκεια του χρόνου. Απλά το καλοκαίρι επιτρέπεται να κυκλοφορούν χωρίς σακάκι όταν έχει 40 βαθμούς υπό σκιάν αλλά το πουκάμισο πρέπει να είναι μακρυμάνικο και η γραβάτα απαραίτητη!!! Σε πληροφορώ ότι πέφτει πολύυυυυυυ κλάμα κάθε καλοκαίρι από τα αγόρια γιατί στις γυναίκες δεν ισχύουν τέτοιοι κανόνες και μπορούν να ντύνονται αρκετά πιο ελαφρά! Κι όσο για τα κιλά μην το λες καθόλου ότι δεν επηρεάζουν τους άντρες!
Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι είναι θέμα εταιρίας. Οταν μια εταιρία ενδιαφέρεται να προωθήσει τα προϊόντα της πρώτα θα βγάλει έξω τη καλή της εικόνα. Κάπως έτσι δεν κάνουν οι άνθρωποι (άντρες/γυναίκες) όταν θέλουν να τυλίξουν κάποιον/αν? :whistle:
Μην στεναχωριέσαι λοιπόν. Αφού σου αρέσει η δουλειά σου θα δεις αργότερα θα σου αρέσει και το στυλάτο ντύσιμο.

Στ' αφεντικά σας, στα κοστούμια τους και τις γραβάτες τους, στα ταγέρ, τις φούστες τα τακούνια και όλα τ' άλλα όργανα βασανιστηρίων (Για ένα κομμάτι ψωμί δε φτάνει μόνο δουλεία), εγώ έχω να παραθέσω έναν ταπεινό στίχο από ένα οργισμένο συγκρότημα (Rage Against My Boss)
F*ck you I won't do what you tell me,f*ck you I won't do what you tell me, f*ck you I won't do what you tell me, f*ck you I won't do what you tell me, f*ck you I won't do what you tell me, f*ck you I won't do what you tell me, f*ck you I won't do what you tell me...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Ναι μωρέ, καλά τα τα λες εσύ και τα τραγούδια. Εγώ όμως σήμερα που έπρεπε να πληρώσω νοίκι, ΔΕΗ, ΟΤΕ, COSMOTE, OTENET, βενζίνη και δεν ξέρω μη μου ξεφεύγει και τίποτα πες μου αν χρησιμοποιούσα τους στίχους σου θα είχα καλύτερο αποτέλεσμα από το να κάνω τουμπεκί και να παραμείνω στη θέση μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το έχω κάνει και το φχαριστήθηκα. Και μου βγήκε σε καλό στο τέλος. Πάντα υπάρχουν κι άλλες δουλειές να κάνει κάποιος. Θα είχα χάσει περισσότερα απ' ότι φανταζόμουν αν έσκυβα το κεφάλι στο λεβεντοΜ@λ@κ@ επίδοξο αφέντη μου (δέχομαι τον εργοδότη, όχι το αφεντικό). Ο μπαμπούλας της ανεργίας και η ψύχωση που μας έχει καλλιεργηθεί, οδηγούν τ' αφεντικά σε θεϊκές παραισθήσεις. Ήδη στο εξωτερικό (κυρίως ΗΠΑ) δεν βάζουν παράθυρα στα κτίρια γραφείων για να χάνουν οι εργαζόμενοι την αίσθηση του χρόνου και να δουλεύουν περισσότερο και αδιαμαρτύρητα. Σε άλλες εταιρείες τους βάζουν τσιπάκια και σε άλλες δεν τους αφήνουν να πάνε στην τουαλέτα, για να μη χάνουν χρόνο δουλείας και αναγκάζονται οι άνθρωποι να φοράνε πάνες, όπως ο φίλος μου ο Light (αυτός έτσι τη βρίσκει, δεν τον αναγκάζει κανείς). Στην Ελλάδα, όσοι προσλαμβάνονται για 4ωρο (με 250 #@$%%$#$&*Ευρώ), δουλεύουν 8ωρο με τα ίδια λεφτά, γιατί λέει υπάρχει ανεργία. Γι' αυτόν το λόγο στα επόμενα 10 χρόνια η ασθένεια με τη μεγαλύτερη επίπτωση στις δυτικές χώρες θα είναι η Κατάθλιψη!!! Και όπως είπε ο Ιησούς: Τι θα κερδίσετε αν πληρώσετε τη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ σας και χάσετε την ψυχή σας;" ή κάπως έτσι τέλος πάντων. :DΕπίσης, όπως γράφει και στα πακέτα των τσιγάρων, το τουμπεκί (είδος καπνού-ταμπάκο), ειδικά όταν είναι ψιλοκομμένο, προκαλεί σοβαρές βλάβες στην υγεία και, ακόμη χειρότερα, στην στυτική λειτουργία. Α, και κάτι ακόμη: Κανείς δεν σου εγγυάται ότι δεν θα σε διώξει ο αφέντης, ακόμη και αν κάνεις ό,τι σου πει. Στη δουλεία που ήμουν απολύθηκαν πολλοί, και φύγαν κλαίγοντας, χωρίς ν' ανοίξουν το στόμα τους καθόλου. Κάτω η δουλειά, ζήτω η ΕΡΓΑΣΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
@ Great Chaos
Eγώ είμαι της άποψης πως ότι μας χαλάει πρέπει να το πετάμε ή να το αλλάζουμε. Απλά η κοπέλα που άνοιξε το τόπικ αυτό είπε πως της αρέσει η δουλειά της και δεν θέλει να την αλλάξει. Αφού είναι έτσι δεν νομίζω ότι είναι τόσο σοβαρή παραχώρηση να φοράει ένα καλύτερο ρουχαλάκι. Ολοι κάνουμε κάποιες παραχωρήσεις προκειμένου να κρατήσουμε κάτι που θέλουμε πολύ εφόσον οι παραχωρήσεις αυτές δεν είναι αντίθετες με τα πιστεύω και τις αξίες μας και δεν μας προσβάλουν ως οντότητες. Και φυσικά δεν της ζητάει κανείς να χάσει την ψυχή της! Αλοίμονο!
(καλά που είπε ο Ιησούς για τη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ??? Μάλλον έχω καιρό να πάω εκκλησία και τό 'χασα αυτό! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Να χωθώ λίγο άσχετα και να σπάσω τη κουβέντα για το χώρο της δουλειάς; :P

Το καλοκαίρι βρέθηκα επί ένα μήνα χωρίς τα τρύπια all star και τα 'τσουβαλένια' :bounce: , όπως χαρακτηρίζει η μητέρα μου, παντελόνια,φούστες,πουκάμισα και άλλα και ντυνόμουν με καλά ρούχα με χτενισμένα μαλλιά (ήταν άθλος αυτό :P) και βαμμένα μάτια. Κοιτούσα τον καθρέφτη και πραγματικά έβλεπα κάποιον άλλο όμως δεν είχα την επιλογή να παραιτηθώ απο τη δουλειά ή να βάλω τους δικούς μου κανόνες :P όπως και δεν είχα την επιλογή να αλλάξω οικογένεια, σέβομαι τα θέλω τους και τα τηρώ (όσο γίνεται :P)

Επίσης στο σχολείο υπάρχει μία σχετική καταπίεση και όχι τόσο σε εμένα αλλά -υποθέτω- στις κοπέλες που θέλουν να ντύνονται πιο ανοιξιάτικα και το κλίμα 'σχολείο' τους τη σπάει. Βέβαια θα συμφωνήσω με αυτή την καταπίεση, γιατί του συμμαθητή μου μπορεί να του αρέσει ο κώλος της μπροστινής αλλά εμένα δεν μου αρέσει και με ενοχλεί αρκετά να τον έχω μπροστά μου.

αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
οταν επιασα δουλεια εδω που ειμαι (κανα δυο χρονια τωρα) ειχα δηλωσει απο την αρχη...μην με περιμενετε με κουστουμια και γραβατες κτλ (ουτε στον αποτυχημενο μου γαμο δεν φορεσα κουστουμι)
τζινακι, αθλητικα και αντε κανα πουκαμισο. τιποτα αλλο.

Ρε σεις, εγώ μόνο στο γάμο μου φόρεσα κοστούμι. Λέτε γι' αυτό να με ανέχεται μέχρι τώρα η γυναίκα μου και να μην έχει αποτύχει εντελώς ο γάμος μου ακόμη;;;:D

@ Great Chaos

(καλά πού είπε ο Ιησούς για τη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ??? Μάλλον έχω καιρό να πάω εκκλησία και τό 'χασα αυτό! :P)

Αυτό αναφέρεται στο Ευαγγέλιο του Ιούδα, που δεν παίζει στην εκκλησία. Βλέπεις, Εκείνος ήταν Θεός και ήρθε για να μας λυτρώσει από τα βάσανα της ζωής και τις παγίδες του κακού. Είναι δυνατόν να μην είχε προβλέψει τη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ, μαζί με τα άλλα έργα του καστανά; (παρδόν, του σατανά ήθελα να πω). Άλλωστε και οι 4 καβαλλάρηδες της Αποκαλύψεως θεωρείται από έγκριτους χαοτικούς θεολόγους ότι συμβολίζουν την Εφορία, την Πολεοδομία, την Cosmote και τον κύριο Παραδιά (πρόεδρο των ιδιοκτητών ακινήτων της Ελλάδας. Όνομα και πράγμα ο τύπος, έτσι; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Asterismos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Αυτό αναφέρεται στο Ευαγγέλιο του Ιούδα, που δεν παίζει στην εκκλησία. Βλέπεις, Εκείνος ήταν Θεός και ήρθε για να μας λυτρώσει από τα βάσανα της ζωής και τις παγίδες του κακού. Είναι δυνατόν να μην είχε προβλέψει τη ΔΕΗ και τον ΟΤΕ, μαζί με τα άλλα έργα του καστανά; (παρδόν, του σατανά ήθελα να πω). Άλλωστε και οι 4 καβαλλάρηδες της Αποκαλύψεως θεωρείται από έγκριτους χαοτικούς θεολόγους ότι συμβολίζουν την Εφορία, την Πολεοδομία, την Cosmote και τον κύριο Παραδιά (πρόεδρο των ιδιοκτητών ακινήτων της Ελλάδας. Όνομα και πράγμα ο τύπος, έτσι; )

:hehe::hehe::hehe::rofl::rofl::rofl::rofl:
Θα μας τρελάνεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Light

Νεοφερμένος

Ο Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
...
Άλλωστε και οι 4 καβαλλάρηδες της Αποκαλύψεως θεωρείται από έγκριτους χαοτικούς θεολόγους ότι συμβολίζουν την Εφορία, την Πολεοδομία, την Cosmote και τον κύριο Παραδιά (πρόεδρο των ιδιοκτητών ακινήτων της Ελλάδας. Όνομα και πράγμα ο τύπος, έτσι; )
Τό 'χουν αναλύσει άλλωστε και οι διακεκριμένοι Ιεραπόστολοι-Θρησκειολόγοι Kirk Hammett και James Hetfield.



Τώρα, για το θέμα. Εξαρτάται πάντα από τον χώρο εργασίας.

Στις περισσότερες περιπτώσεις, η επιβολή τρόπου ένδυσης θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως (μίνι; ) φασισμός από τους εργοδότες. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις, στις οποίες ξέρεις πολύ καλά τι περιμένουν από σένα πριν προσληφθείς. Για παράδειγμα, μου φαίνεται οξύμωρο να έχεις την απαίτηση να πληρώνεσαι παχυλότατους μισθούς ως στέλεχος μεγάλης πολυεθνικής και να έχεις διάφορα γνωστά προνόμια (κινητά, καλά αυτοκίνητα, ταξιδάκια κλπ), αλλά να αντιδράς αναπολώντας τα εφηβικά αριστερά σου χρόνια, άμα σου ζητήσουν να βάλεις κάνα κουστουμάκι.

Για να μην πούμε, δηλαδή, ότι σε συγκεκριμένους εργασιακούς χώρους, η ενδυμασία (εν είδει στολής) επιβάλλεται για λόγους ομοιομορφίας (και όχι μόνο). Δεν είναι προφανές το τι πρέπει να φορέσει μια νοσοκόμα, ή τι (δεν) πρέπει να φορέσει μια εργαζόμενη νυχτοκάματου στο Platinum ή στο Tutti Fruti; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είχα αφεντικό που απαγόρευε τον χωρό στα τραπέζια, την κακή ένδυση εκτώς δουλειάς, τιε εξωσυζηγηκές σχέσεις, το βρήσιμο, το κάπνησμα εντώς, και τα χαμηλά παπούτσια, είχε μια αντιπρωσοποια αυτοκινήτων και έδεινε ελάχιστα λεφτά, αυτός είναι αφέντης όχι βλακείες..

Α!!! ξέχασα και τις μίνι φούστες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Kαλά αυτός ο great chaos πρέπει να έχει πολλά αποθυμένα....:) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Είχα αφεντικό που απαγόρευε τον χωρό στα τραπέζια, την κακή ένδυση εκτώς δουλειάς, τιε εξωσυζηγηκές σχέσεις, το βρήσιμο, το κάπνησμα εντώς, και τα χαμηλά παπούτσια, είχε μια αντιπρωσοποια αυτοκινήτων και έδεινε ελάχιστα λεφτά, αυτός είναι αφέντης όχι βλακείες..

Α!!! ξέχασα και τις μίνι φούστες :D
ξερω για ποιον λες...........οντως πολυ λαλακας αυτος ο ανθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
ξερω για ποιον λες...........οντως πολυ λαλακας αυτος ο ανθρωπος

όντως.
ποιός λαλάκας απαγορεύει τις μίνι φούστες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Light

Νεοφερμένος

Ο Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
όντως.
ποιός λαλάκας απαγορεύει τις μίνι φούστες?
Στο μόνο μέρος που ξέρω να απαγορέυονται οι μίνι φούστες, είναι η Μύκονος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Στο μόνο μέρος που ξέρω να απαγορέυονται οι μίνι φούστες, είναι η Μύκονος.

νο μίνι?

κυκλοφορούν με το μπικίνι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Light

Νεοφερμένος

Ο Light αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
νο μίνι?

κυκλοφορούν με το μπικίνι?

Όχι, απλά απαγορεύεται το μίνι για να μην φαίνονται τα @@ίδια τους...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Όχι, απλά απαγορεύεται το μίνι για να μην φαίνονται τα @@ίδια τους...:D

Μουαχαχα...

:D

Θενκς ρε θειο,
γελασαμε και σημερα (μετα απο μια Βαρια κι Ασηκωτη μερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top