• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Kάνναβη και παρενέργειες

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
...Ειναι ναρκωτικο και το μεν και το δε, αλλα ναρκωτικο θεωρειται κι ο ερωτας, να γραψω γιαυτον?:upside:

Αυτός μάλιστα εμπίπτει στα πολύ βαριά ναρκωτικά.

...και εμπεριέχει και εντονότατο σωματικό και ψυχολογικό εθισμό -- ακριβώς όπως τα άλλα. We are all doomed. :(

:P

Food for thought: Άραγε έχουν πεθάνει περισσότεροι από ναρκωτικά ή κάνοντας κάτι παρακινδυνευμένο λόγω έρωτα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Mηπως να μη συγχεαμε μαριχουανα με ηρωινη και τα τοιαυτα βαρια κι ασηκωτα γιατι δεν εχουν καμμια απολυτως σχεση?:hmm:
Που λετε, μη μπερδευουμε μαριχουανα με ηρωινη. Ειναι ναρκωτικο και το μεν και το δε, αλλα ναρκωτικο θεωρειται κι ο ερωτας, να γραψω γιαυτον?:upside:
Eίπαμε να σταματήσουμε το κύριε ελέησον αλλά εσύ τρίβεσαι (μου θύμισες πάλι το τρένο) για ...εξάψαλμο!!!! :P
Να σου πω κάτι ακόμη και άμα θες το πετάς! Όταν μπεις στη διαδικασία του να "φτιάχνεσαι", την έχεις....π@υτσ@σει που λένε στο χωριό μου!
Τώρα, κάνε εσύ διαχωρισμούς και διαγράμματα και πορεύσου βάση αυτών! Και σφύρα μου κλέφτικα όταν δεις ότι η θεωρία με την πράξη δεν ταυτίζεται, και να ζητήσεις ευθύνες από τους....στατιστικολόγους!

Αυτά και τέλος το αλληλούϊα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frixosgr

Νεοφερμένος

Ο frixosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Διαβάζω διαφόρους << επιστήμονες >> να λένε το χασίς σκοτώνει σου κόβει το πουλί σε κάνει φυτό και πολλά άλλα θαυμαστά !!
Παιδάκια το χασίς είναι ένα << γλυκό >> ….. άλλοι εθίζονται άλλοι το πίνουν και κάνουν έναν υπέροχο ύπνο ,
άλλοι γκαζώνουν και σνιφαρουν βενζίνες κόλες και ότι βρεθεί στη μύτη τους κοντά και
άλλοι διαλογίζονται ….
Πάντως σε καμία περίπτωση το χασίσι δεν κάνει για τύπους που γουστάρουν καριέρες …
Σε κάνει τεμπέλη ( αν το θεωρείς κακό ) και πιο δεχτικό σε ηδονές .
Α! έχει αποδειχτεί επιστημονικά ότι κάνει καλό στο γλαύκωμα ,
βοηθά να τους ηρωινομανείς και αλκοολικούς να αποτοξινωθούν ,
λειτουργεί ως φυσικό αντικαταθλιπτικό ( μην ξεχνάτε ότι τα αντικαταθλιπτικά είναι χημικά σκευάσματα φαρμακευτικών εταιριών ) !
Είναι εθιστικό αλλά δεν είναι Εξαρτησιογόνο όπως το τσιγάρο το αλκοόλ τα οπιούχα όπως η ηρωίνη που σημαίνει ότι δεν δημιουργεί καλούς πελάτες για τους εμπόρους όπως οι παραγωγοί και εισαγωγείς ποτών !!
Και τέλος
"..συγκεκριμένα, τονίζεται ότι η πρόσληψη μεγάλης ποσότητας νερού στο ενδιάμεσο της σωματικής άσκησης μπορεί να προκαλέσει την αποκαλούμενη δηλητηρίαση εξ ύδατος, ένα φαινόμενο κατά το οποίο εμφανίζεται οίδημα του εγκεφάλου εξαιτίας της υπερβολικής αραίωσης του νατρίου στο αίμα και ο πάσχον μπορεί να οδηγηθεί στο θάνατο."
Αυτο δεν το κανει το χασις....
Μήπως το νερό πρέπει να γίνει απαγορευμένη ουσία ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Μα.....τότε να το συμπεριλάβουμε βρε φίλε στην καθημερινή μας "διατροφή"! :eek:
Φαΐ, χασίσι κι επιστροφή στη...φύση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frixosgr

Νεοφερμένος

Ο frixosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
βασικα ειναι για ενηλικες αυτα που λεμε ε ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εννοείται! Άλλωστε κανείς δεν έχει καταθέσει αντίγραφο ληξιαρχικής πράξης γέννησης :)
Ότι δηλώσεις...."είσαι" ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frixosgr

Νεοφερμένος

Ο frixosgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
φιλε μου την ναρκωμανια την κουβαλας μεσα σου. Η εξαρτηση σου απο τη θρησκεια , το κομμα , την tv , το αλκοολ , το τσιγαρο , τη γκομενα -ο , τα σινιε ρουχαλακια , κλπ , ειναι πολυ πιο θανατηφορα απο το εν λογω χορτο και πολυ πιο εθιστικα.
Δεν χρειαζονται εξυπνακισμοι , απλως ψαξου!
Εγω αλλωστε ενας περαστικος ειμαι ειδα φως και μπηκα .
Καλη δυναμη ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
φιλε μου την ναρκωμανια την κουβαλας μεσα σου. Η εξαρτηση σου απο τη θρησκεια , το κομμα , την tv , το αλκοολ , το τσιγαρο , τη γκομενα -ο , τα σινιε ρουχαλακια , κλπ , ειναι πολυ πιο θανατηφορα απο το εν λογω χορτο και πολυ πιο εθιστικα.
Δεν χρειαζονται εξυπνακισμοι , απλως ψαξου!
Εγω αλλωστε ενας περαστικος ειμαι ειδα φως και μπηκα .
Καλη δυναμη ...;)
H δύναμη της συνήθειας είναι άλλο...θέμα!
Το έχω αναλύσει διεξοδικά, αλλού! Εδώ μιλάμε για κατάσταση *υπό κυριαρχία*
Υπάρχει διαφορά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ας το νομιμοποιήσουν για να τελειώνει η υπόθεση.
Δε γίνεται να θέλουμε να πιούμε ,δηλαδή, κι αν δεν υπάρχει άδειο σπίτι να τραβιόμαστε μέχρι τα Πανεπιστήμια.
Νομιμοποίησις λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τελικά διαπιστώνω ότι κάποιοι πιπιλάν την καραμέλα και το ευχαριστιούνται κι από πανω! :hmm:
Ωρέ fan, εσύ είσαι έξυπνο παλικάρι, γιατί κολλάς στον αλκοολισμό, και τον χρησιμοποιείς σαν δεκανίκι της μαστούρας; :confused:
Νομιζω ειπωθηκε ηδη οτι δεν χρεισημοποιειται ο αλκοολισμος ως κατι τετοιο. Η συγκριση εγινε γιατι αλκοολ πινει ο μισος πλανητης με τραγικες συνεπειες καθε μερα...και καποιοι φανατιζονται εναντια στη μαριχουανα που δεν τις εχει ουτε καν στο 10%. Ειναι προφανες ποιοι πιπιλιζουν καραμελες.

Γιατί πέφτεις στη lumben του "ο φερετζές μας μάρανε" ! Ξύπνα δικέ μου, όταν γίνει κάποιος σαν κουφάρι δίχως θέληση και αξιοπρέπεια, γεμάτος τρύπες που αναβλύζουν πύον, γιατί εκεί καταλήγουν με μαθηματική ακρίβεια, και τις π@π@ρί@ς ...η φούντα είναι οκ η πρέζα είναι άλλο, εγώ τα ακούω "βερεσέ"! :mad: Έχει γεμίσει η γη με zompie, που ξεκίνησαν να σκέπτονται το θέμα κάπως έτσι! Οι εξαρτήσεις "που κάνουν κεφάλι" όπως είπε και ένα ...μέλος, μονοπάτι είναι δίχως παράδρομους και θα σε βγάλει στο "τέλος" θες δεν θες! Άφησε τη θεωρία λοιπόν για άλλα θέματα, γιατί είναι προφανές ότι στο συγκεκριμένο δεν χαμπαριάζεις και πολλά, και μη παίζεις με ένα τόσο σοβαρό θέμα!
Ερωτηση γενικης κουλτουρας : Πως λεμε οταν καποιος στηριζει φανατικα μια αποψη πάνω σε ψευδη ή ανυπαρκτα στοιχεια ; Μηπως θα πρεπε να ψαξεις λιγο το υπογραμμισμενο, γιατι ισως εχεις μεινει καμποσα χρονια πισω στην ενημερωση. Ειναι καλο να ενημερωνομαστε πριν εχουμε αποψη, ποσο μαλλον οταν την υποστηριζουμε τοσο ενθερμα.

Πιστεύεις ότι κάνεις πνεύμα παριστάνοντας τον υπέρμαχο των χασισωμένων, και θα πουν τα....κοριτσάκια ότι ο fan είναι hight on; (λάτρης του ωραίου φύλου κατά δήλωση σου, γαρ ) Άσε, μπορώ να σου μάθω άλλους τρόπους αν θέλεις, που δεν παρασύρουν και ανύποπτους στον....μπάφο!
Ετσι οπως σε ακουω, μαλλον εχεις δοκιμασει τους αλλους τροπους, και τελικά τα κοριτσακια πηγαν στον τυπο με τον μπαφο :P :P :P Ψυχραιμια βρε παιδια !

Δεν μου χρειάζονται άλλα καπέλα (όπως λέει και ο ρεμπεσκες) αυτά είναι για τους.... θεωρητικούς των θεωρείων! ;)
Τι θα πει θεωρια ; Δε μιλάμε για αστροφυσικη, ουτε φιλοσοφια. Για στοιχεια μιλαμε.

Και να βαλω και μερικα βιντεακια απο μια αποψη ενος αγαπημενου συγχρονου Διογένη που πεθανε νωρις και ακομα λαμπει.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η μυρωδια του χασις, οταν εχεις κανει πολυ στη ζωη σου εχει γινει αρωμα μοναδικο πλεον. Καποιος που χει πιει πολλα χρονια και το μειωνει η το σταματα, μολις το ξαναμυρισει ή μολις πεσει συναισθηματικα σε καποια φαση της ζωης του, του λειπει το αρωμα αυτο, οποτε οπως καταλαβαινουμε ατομο που χει κανει πολυ μπαφο στη ζωη του, ξαναπεφτει με μεγαλυτερη ευκολια απ'ο,τι θα το εκανε καποιος που θα επινε μια στο τοσο (μια ανα μηνα, δυο ανα 6 μηνο, μια στο χρονο με την παρεα κοκ). To ιδιο ισχυει για το τσιγαρο αλλα και το αλκοολ. Ανθρωποι που επαψαν με δυσκολια να καπνιζουν, μετα απο χρονια σε καποια δυσκολια το αναβουν. Παλι δεν ειναι απολυτο. Καποιοι μεγαλωνοντας δουλευουν πολυ με τον εαυτο τους, αντεχουν και τελικα το σταματουν.

Υπάρχει ένα βιβλίο που κυκλοφόρησε πρόσφατα Το Τραγούδι στον Ανεμο, απο τις εκδόσεις Λιβάνη, (το ανέφερα και σε ενα θέμα του Μάξιμου για άλλο λόγο). Πρόκειται για μια προσωπική μαρτυρία που δίνει παρα πολλές, κατατοπιστικές όσο και ρεαλιστικές πληροφορίες για το θέμα μαριχουάνα-χασίς- ποσότητες- εξάρτηση-εθισμοί-απεξάρτηση κλπ (αναφέρεται σε έφηβους-νεους). Ενδιαφέρον παρουσιάζει η ψυχολογική προσέγγιση του θεματος, τα "γιατί και πώς" δηλαδή όλης αυτής της κουλτούρας. Ο συγγραφέας δεν λέει ότι είναι ο ίδιος στην ιστορία όμως έχει μπλόγκ στο Λιβάνη, όπου υποθέτω οι αναγνώστες του μπορούν να του κάνουν ερωτήσεις για όσα αναφέρει στο βιβλιό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Νομιζω ειπωθηκε ηδη οτι δεν χρεισημοποιειται ο αλκοολισμος ως κατι τετοιο. Η συγκριση εγινε γιατι αλκοολ πινει ο μισος πλανητης με τραγικες συνεπειες καθε μερα...και καποιοι φανατιζονται εναντια στη μαριχουανα που δεν τις εχει ουτε καν στο 10%. Ειναι προφανες ποιοι πιπιλιζουν καραμελες.
Λόρι, να χαρείς την επάνοδο σου, μη με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι, εκτός κι αν σου αρέσει να με διαβάζεις, οπότε πάω πάσο...:redface:
Αυτό που ειπώθηκε, είναι παιδαριώδες "επιχείρημα" του στιλ.... στο πίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για....σχοινί!
Επειδή δηλαδή πίνει ο μισός πλανήτης αλκοόλ, απενοχοποιούνται οι λίγοι (συγκριτικά) που πίνουν μαύρη! :confused:
Αυτή κι αν είναι καραμέλα!!!! Σαν εκείνες τις μεγάλες για τις πεθερές, που τις γεμίζουν το στόμα να μην μπλαμπλαδιάζουν ακατάπαυστα! :P

ισως εχεις μεινει καμποσα χρονια πισω στην ενημερωση. Ειναι καλο να ενημερωνομαστε πριν εχουμε αποψη, ποσο μαλλον οταν την υποστηριζουμε τοσο ενθερμα.
Εγώ έχω μείνει πίσω στην ενημέρωση, αλλά εσύ μάλλον χρειάζεται να βγεις λίγο στο....δρόμο, γιατί η πολλή ενημέρωση μέσω οθόνης...παραμορφώνει! ;)

Ετσι οπως σε ακουω, μαλλον εχεις δοκιμασει τους αλλους τροπους, και τελικά τα κοριτσακια πηγαν στον τυπο με τον μπαφο :P :P :P Ψυχραιμια βρε παιδια !
Λόρι, το θέμα ΔΕΝ είμαι εγώ! Ούτε πίνω, ούτε καπνίζω, ούτε χασισώνομαι, ούτε τρυπιέμαι, αλλά ΟΥΤΕ αντιμετωπίζω τέτοιες καταστάσεις με συμπάθεια και ανοχή! Κράτησε την ψυχραιμία σου για εκεί που την χρειάζεσαι....

Τι θα πει θεωρια ; Δε μιλάμε για αστροφυσικη, ουτε φιλοσοφια. Για στοιχεια μιλαμε.
Σου απαντώ δια της ερωτήσεως σου----> Ερωτηση γενικης κουλτουρας : Πως λεμε οταν καποιος στηριζει φανατικα μια αποψη πάνω σε ψευδη ή ανυπαρκτα στοιχεια ;

Αν και το point της δήλωσης μου ήταν για τους αναλυτές των θεωρείων (υπερώων) :rolleyes:

ΥΓ Ποιές (άλλες) απόψεις (μου) και σε ποιό θέμα έχουν σειρά, να αρχίσω να ετοιμάζομαι..? :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Λόρι, να χαρείς την επάνοδο σου, μη με αναγκάζεις να επαναλαμβάνομαι, εκτός κι αν σου αρέσει να με διαβάζεις, οπότε πάω πάσο...:redface:
Αυτό που ειπώθηκε, είναι παιδαριώδες "επιχείρημα" του στιλ.... στο πίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για....σχοινί!
Επειδή δηλαδή πίνει ο μισός πλανήτης αλκοόλ, απενοχοποιούνται οι λίγοι (συγκριτικά) που πίνουν μαύρη! :confused:
Αυτή κι αν είναι καραμέλα!!!! Σαν εκείνες τις μεγάλες για τις πεθερές, που τις γεμίζουν το στόμα να μην μπλαμπλαδιάζουν ακατάπαυστα! :P
Το λοιπόν. Στο ξαναείπα και πριν μήνες στο ξαναλέω και τώρα. Η πιπίλα της τιβί και του νόμου είναι ότι το μαύρο είναι ναρκωτικό όπως η ηρωίνη και η κόκα. Δυστυχώς όμως δεν είναι έτσι. Το μαύρο είναι ναρκωτικό όπως το τσιγάρο και το αλκοόλ. Δεν ξέρω τι από τα πέντε έχεις δοκιμάσει πάντως ένα μπουκάλι ουίσκι σου κάνει το ίδιο κεφάλι με το τσιγαριλίκι. Να το ξέρεις αυτό επειδή μπορεί να παρασυρθείς. Καλύτερα daemon να πιεις λίγο παραπάνω παρά να πάρεις τίποτα περίεργο. Σε τέτοια ηλικία εξάλλου είναι επικίνδυνα. Άλλος μύθος από αυτούς που ανέφερες είναι ότι η χρήση της κάνναβης έχει τις ίδιες συνέπειες με το την χρήση ηρωίνης. Εσύ λες ότι έχεις δει πράγματα στο δρόμο και κατηγορείς τους άλλους για θεωρίες από την οθόνη. Επειδή και άλλοι άνθρωποι έχουν βγει στα δρομάκια και έχουν δει πράγματα (μπορεί να μην είναι 40φεύγα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι βρίσκονταν στη γυάλα μέχρι τα 23 :P) να ξέρεις ότι θα δεις τη νύχτα πρεζάκια στα πεζοδρόμια που ζητάνε 1 ευρώ για να πάρουν τη δόση τους, αλκοολικούς που κάθονται κοντά στα περίπτερα για να πάρουν και αυτοί 1 ευρώ και να αγοράσουν τη μπύρα τους αλλά μάρτυρας μου ο Θεός (λέμε τώρα) δεν θα βρεις άνθρωπο που να ζητάει 1 ευρώ για να αγοράσει μαύρο. Δεν μπορώ να καταλάβω πως συγκρίνεις την εξαθλίωση ενός χρήστη ηρωίνης με ένα μπαφιάρη. Ξέρω πολλούς μπαφιάρηδες και κανένας από αυτούς δεν ζητάει λεφτά από τους περαστικούς (ζητάνε λεφτά από τους γονείς τους τάχα για να βγουν η χαλάνε μισό μεροκάματο για να το πάρουν, όπως και να έχει δεν ζητάνε από τους περαστικούς :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

χριστινασρ

Νεοφερμένος

Η χριστινασρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
:whistle::clapup:εγω επειδη εχω κανει χρηση κ συνεχιζω δηλαδη αλλα σπανια πλεον γιατι δν εχω πολυ χρονο πιστευω το εξης: το χασις εχει την ιδιοτητα να σε χαλαρωνει πααααρα πολυ.αυτο ειναι ολο..ολα τα υπολοιπα ειναι επακολουθα της μεγαλης χαλαρωσης....μερικες φορες οταν εισαι νηστικος σε πειραζει ενω αν εισαι σε πολυ ασχημη φαση ψυχολογικη στην αρχη της επηρροης του μπορει λιγο να σε τσιτωσει αλλα μετα θα χαλαρωσεις..και εχω δει ανθρωπους μεσα απ το χασις να εχουν οδηγηθει εμμεσα σε πιο βαρια ναρκωτικα δεν εχω δει ομως ποτε κανεναν ακομα και ανθρωπους πουκααπνιζουν ανα 5ωρο η και πιο συχνα να εθιζεται στ χασις.αυτο ειναι το πλεονεκτημα του σε σχεση με τα βαρια οτι ενω πχ η κοκαινη σε τσιτωνει παρα πολυ μετα το περας της επιρροης της σε κανει ενα με το χωμα οποτε 8ες να κανεις παλι χρηση για να μην εισαι σαν νεκρος...το χασισι απλα σε χαλαρωνει και μολις ομως περασει η επιρροη τ εισαι παλι οπως πριν..δν αλλαζει ουτε σε αλλοιωνει ως ανθρωπο..επισης μπορει να βουιζουν εντονα τα αυτια σου να μουδιαζεις να κοβονται τα γονατα σου να γελας χωρις λογο να σου φαινονται ολα αστεια ηολα περιεργα...εγω για να σ πω κ αυτο και να κλεισω εχω διαφορες φοβιες και οταν ολητην ημερα τις σκεφτομουν μετα το βραδυ που πηγαινα να κοιμηθω το χασισι με εκανε να τα σκεφτομαι πιο εντονα να φοβαμαι να αγχωνομαι...για αυτο και μερικοι το κοβουν..ενας φιλος μου νομιζε πως καποιος 8ελει ντε και καλα να τον σκοτωσει και το εκοψε για να ηρεμησει...οσο για της ταμπελες πραγματικο θεωρω κομπλεξικο να σχολιαζουμε ο ενας τι τρωει τι πινει τι καπνιζει και τα λοιπα..ολοι κανουμε πραγματα μη αποδεκτα απο τους αλλους τι να κανουμε δηλαδη να κοψουμε το κεφαλι μας?η να σταματησουμε να κανουμε πραγματα που μας ευχαρισστουν γιατι καποιοι ενοχλουνται..αυτα ειχα να πω εγω..παντως συνιστω να μην το αρχισεις..κ αν το κανεις την πρωτη φορα να εισαι με καποιον που εμπιστευεσαι γιατι αν ζαλιστεις πολυ μπορει να σε παρει κανας υπνος και δεν ειναι κ οτι πιο ασφαλες να εισαι με εναν ασχετο...(επισης ξεχασα να πω οτι το χασισι προκαλει και πολυ εντονη σεξουαλικη ορεξη τις περισσοτερες φορες..και στ δυο φυλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν το κάνει με μέτρο, ......................
Το κακό είναι ότι δεν έχω δει κανέναν να κρατάει το μέτρο. ...............:/:
Εκείνο που εγώ έχω αντιληφθεί, είναι οτι οι περισσότεροι το κάνουν όχι με μέτρο, αλλά με ΤΟ μέτρο.
Και μέτρο το μέτρο, νάσου και το χιλιόμετρο. :/:
Μετά το χιλιομετρο, όπως είναι φυσικό, όλοι με χίλια τρέχουν .
Πού να σταθούν μετά σε STOP ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Η ινδικη κανναβη ΔΕΝ προκαλει σωματικο εθισμο και ΔΕΝ ειναι επικινδυση εφοσον μετα τη χρηση δεν οδηγητε η κανετε κατι τελος παντων που απαιτη την αμεριστη συγκεντρωση σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
:whistle::clapup:εγω επειδη εχω κανει χρηση κ συνεχιζω δηλαδη αλλα σπανια πλεον γιατι δν εχω πολυ χρονο πιστευω το εξης: το χασις εχει την ιδιοτητα να σε χαλαρωνει πααααρα πολυ.αυτο ειναι ολο..ολα τα υπολοιπα ειναι επακολουθα της μεγαλης χαλαρωσης....μερικες φορες οταν εισαι νηστικος σε πειραζει ενω αν εισαι σε πολυ ασχημη φαση ψυχολογικη στην αρχη της επηρροης του μπορει λιγο να σε τσιτωσει αλλα μετα θα χαλαρωσεις..και εχω δει ανθρωπους μεσα απ το χασις να εχουν οδηγηθει εμμεσα σε πιο βαρια ναρκωτικα δεν εχω δει ομως ποτε κανεναν ακομα και ανθρωπους πουκααπνιζουν ανα 5ωρο η και πιο συχνα να εθιζεται στ χασις.αυτο ειναι το πλεονεκτημα του σε σχεση με τα βαρια οτι ενω πχ η κοκαινη σε τσιτωνει παρα πολυ μετα το περας της επιρροης της σε κανει ενα με το χωμα οποτε 8ες να κανεις παλι χρηση για να μην εισαι σαν νεκρος...το χασισι απλα σε χαλαρωνει και μολις ομως περασει η επιρροη τ εισαι παλι οπως πριν..δν αλλαζει ουτε σε αλλοιωνει ως ανθρωπο..επισης μπορει να βουιζουν εντονα τα αυτια σου να μουδιαζεις να κοβονται τα γονατα σου να γελας χωρις λογο να σου φαινονται ολα αστεια ηολα περιεργα...εγω για να σ πω κ αυτο και να κλεισω εχω διαφορες φοβιες και οταν ολητην ημερα τις σκεφτομουν μετα το βραδυ που πηγαινα να κοιμηθω το χασισι με εκανε να τα σκεφτομαι πιο εντονα να φοβαμαι να αγχωνομαι...για αυτο και μερικοι το κοβουν..ενας φιλος μου νομιζε πως καποιος 8ελει ντε και καλα να τον σκοτωσει και το εκοψε για να ηρεμησει...οσο για της ταμπελες πραγματικο θεωρω κομπλεξικο να σχολιαζουμε ο ενας τι τρωει τι πινει τι καπνιζει και τα λοιπα..ολοι κανουμε πραγματα μη αποδεκτα απο τους αλλους τι να κανουμε δηλαδη να κοψουμε το κεφαλι μας?η να σταματησουμε να κανουμε πραγματα που μας ευχαρισστουν γιατι καποιοι ενοχλουνται..αυτα ειχα να πω εγω..παντως συνιστω να μην το αρχισεις..κ αν το κανεις την πρωτη φορα να εισαι με καποιον που εμπιστευεσαι γιατι αν ζαλιστεις πολυ μπορει να σε παρει κανας υπνος και δεν ειναι κ οτι πιο ασφαλες να εισαι με εναν ασχετο...(επισης ξεχασα να πω οτι το χασισι προκαλει και πολυ εντονη σεξουαλικη ορεξη τις περισσοτερες φορες..και στ δυο φυλα)

:confused:

μάλιστα...

"το χασις εχει την ιδιοτητα να σε χαλαρωνει πααααρα πολυ.αυτο ειναι ολο..ολα τα υπολοιπα"
------->>>
"επισης μπορει να βουιζουν εντονα τα αυτια σου να μουδιαζεις να κοβονται τα γονατα σου να γελας χωρις λογο να σου φαινονται ολα αστεια ηολα περιεργα...
μετα το βραδυ που πηγαινα να κοιμηθω το χασισι με εκανε να τα σκεφτομαι πιο εντονα να φοβαμαι να αγχωνομαι...
ενας φιλος μου νομιζε πως καποιος 8ελει ντε και καλα να τον σκοτωσει
"
------->>>
"ειναι επακολουθα της μεγαλης χαλαρωσης"

επίσης
"δεν εχω δει ομως ποτε κανεναν ακομα και ανθρωπους πουκααπνιζουν ανα 5ωρο η και πιο συχνα να εθιζεται στ χασις"

δηλαδή ένας που καπνίζει ανά 5ωρο ή πιο συχνά δε θεωρείται εθισμένος; :confused:

Τέλος πάντων, μάλλον επειδή δεν έχω δοκιμάσει και δε ξέρω μου φαίνονται περίεργα όλα αυτά.

Και κάτι τελευταίο
"ξεχασα να πω οτι το χασισι προκαλει και πολυ εντονη σεξουαλικη ορεξη τις περισσοτερες φορες"

είναι σίγουρο αυτό; Να το δοκιμάσουμε;
'Η μήπως θα "χαλαρώσουμε" :look: πολύ και δε θα γίνεται δουλειά;;; :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Είναι εντελώς ανεδαφικά όσα λέγονται τις ουσίες (στερεές και υγρές - ακόμα και για το "αθώο" τσιγάρο).
Έχω περάσει από όλα τα στάδια και τα έχω κόψει όλα πλέον μαχαίρι. Μας παραμύθιαζαν τρελλά! Τα καλύτερα ανεβάσματα, σεξ και όλα τα κάνω τώρα που απέχω....μόνο το αλκοόλ πίνω και αυτό όχι πολύ.
Έχω κόψει το τσιγάρο μαχαίρι εδώ και 11 χρόνια μετά από 16 χρόνια συνεχούς καπνίσματος---μεγάλη μ@λ@κί@ αυτό το πράγμα, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Η ινδικη κανναβη ΔΕΝ προκαλει σωματικο εθισμο και ΔΕΝ ειναι επικινδυση εφοσον μετα τη χρηση δεν οδηγητε η κανετε κατι τελος παντων που απαιτη την αμεριστη συγκεντρωση σας.

Νομίζεις ότι αυτό που θα σου πλασάρει ο έμπορος εν έτη 2011 είναι χασισάκι μυρωδάτο; :confused: Αυτή η εικόνα του μάγκα με τη φούντα την καλαματιανή έχει περάσει προ πολλού. Τώρα το 90% της αγοράς είναι...

Αλβανική Μπουρούχα! :crazy:

Αλλά και 90% να μην είναι, εσύ το ρισκάρεις στο 50-50 να κάψεις τα εγκεφαλικά σου κύτταρα; Και αν το ρισκάρεις εσύ για πάρτυ σου, δικαίωμά σου, γιατί παραμυθιάζεις τον κόσμο; :mad:

https://www.youtube.com/watch?v=fwxBbls15ok
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Και καθαρό να είναι, μακροπρόθεσμα καταστρέφει ανεπιστρεπτί εγκεφαλικά κύτταρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top